Да бидат сигурни во вашата насмевка и бели заби

Многу луѓе долго за забите им беа бели. Постојат различни активности што можете да направите за да се обезбеди забите не ќе се претвори жолта. Постојат начини да ги избелите забите бели повторно. Оваа статија содржи различни совети за добивање на вас заби бели и да ги задржиме бело.

Бидете сигурни дека вашите заби се педантно исчистени пред да го користите дома Белење на режимот на забите. Белење на заби производи ќе бидат поефикасни ако ги применува на апсолутно чиста teeth.If забите не се чисти кога ќе ги избелите пред четкање тогаш резултатите ќе биде нерамна засенчување.

Секој знае дека агруми, како портокали и лимони, се богати со витамин Ц, но знаете ли дека може да те направи забите побели? Можете дури да го користите кора од лимон или портокал, сите што треба да направите е да се фаќа на површината на забите против задниот дел, што предизвикува нив да искра. Со ставање на малку сол на кора од лимон или портокал, резултатот може да се подобри.

Прво што е важно кога се обидува да ги задржи вашите заби бели е професионална и чистење. Земете ја вашата заби чистат на секои шест месеци и секогаш закаже иднина вашиот состанок кога сте во вашата актуелна чистење.

Овие производи содржат хемикалии кои се бојат забите. грубост четка е она што го прави сигурни дека забите се чисти.

Ако пиење сода, чај, кафе или темно вино, голтка вода, како и. Овие темните пијалоци ќе дамка на забите, особено ако се конзумира редовно. Swishing голтки вода наоколу во вашата уста помеѓу голтки од овие пијалоци може да помогне да се елиминира било остатоци кои може да резултира со боење. По конзумирање на овие пијалаци, не заборавајте да миеш заби што е можно поскоро.

Малку познат начин да ја добиете вашата заби побело е да се користи некои плодови. Неколку примери за одлична овошје што може да ги избелите забите портокали и портокали. Вие исто така може да се фаќа на кора од портокал во однос на површината на забите да ги избелите.

Носи минијатурни четка за заби кои можете да го користите после јадење шеќери. Овие прехранбени продукти се држи до вашите заби лесно, и да започне процесот на боење или да додадете на тоа. По лекување на себе си да се слатки, да потрае неколку моменти да се четка. Паста за заби не е потребно ако чистење на забите, а потоа исплакнете ги добро.

Вашиот круни никогаш нема да ги избелите како и остатокот од забите. Вашиот круни ќе останат исти како вашите заби се побели. Ова може да се направи круни издвоите дури и повеќе отколку порано.

Вие треба да се спречи натрупување на плочата, бидејќи тоа може да предизвика вашите заби да ја смени бојата.

10 минути

Задржи на четка за заби сместени далеку за кога ќе јадете бонбони или други слатки. Затоа што овие храна се држи до заби многу лесно, тие може да се промовира боење. По ужива слатки, четка за две или три минути. Вие не треба да имаат паста за заби, онолку долго колку што чистење на забите и либерално и исплакнете со вода.

Органско кокосово масло може да се користи како голем белење агент за вашата teeth.If користите кокосово масло како миење на устата, тоа може да ги избелите забите во врска со 10 минути дневно. по околу 10 минути, исплакнете ја устата и четка како што нормално би. Вие може да видите некои резултати за помалку од неколку дена.

Четкање на забите по секој оброк ќе ви помогне да ги чуваме од обојувачки. Ова е важно, кога ќе пијат кафе.

Органско кокосово масло може да биде само на билетите за белење на забите. Давајќи им на вашите заби со 10-минутно дневно плакнење во кокосово масло може да има големо влијание врз белина на вашата насмевка. по 10 минути поминаа, исплакнете ја устата и чисти забите како нормални. Треба да се види некои резултати, по неколку дена.

Вашиот стоматолог може да ви почетниот заби најдобрите кажам без да се оштети емајлот или непцата.

Миеш забите редовно и ако имате голема насмевка. Храна и други предмети може да се изгради на вашите заби и ги дамка. Вие нема да мора да се грижите за забите ако редовно ги четкате забите.

Водата е основна алатка во борбата против дамки. Тоа ви помага да се и исплакнете забите како и спречување на боење. Тоа е добра здравствена практика да се задржи вашата потрошувачка на вода до секој ден, особено по секој оброк.

За одржување на белината на забите, оди на стоматолог редовно за чиста и проверка е задолжителна. Има редовна основа е одличен начин да се задржи вашите заби бели. Треба да ја посетите вашиот стоматолог најмалку на секои шест месеци.

Хидроген пероксид

Користење на Белење на паста за заби е најлесниот начин да се оние бисерно бели заби дека сте биле во потрага по. преку триење, оваа паста за заби ослободува од дамки и плакета. Прекувремено, ќе имаат посветла заби дамки почнат да исчезнуваат.

Водород пероксид не треба безбедно третман за белење на забите. Не е безбедно и може да предизвика вашите заби обезцветен; може исто така да се заокружи со две различни боја заби. Избегнувајте било производ кој има хидроген пероксид.

Емајл е слој на минерали на заштитна минерални слој кој помага да се спречи корен инфекции, како и други работи кои може да им наштетат на забите. Некои заб Белење производи може да имаат негативно влијание врз белината на забите.

Ако четка и конец забите два пати дневно, најверојатно ќе има побели заби споредба со оние кои не го прават тоа често. Користење на овие методи ќе го отстрани израстоци на плоча што обезбојува забите. Тоа е добра идеја да миеш заби и конец по секој оброк.

Ќе мора да се намалат вашиот кафе да се добие побели smile.As тешко како тоа може да биде за многу луѓе, кафе е водечка причина за обезцветен и валкани забите. Обидете се да пијат топло чоколадо, наместо на кафе.

Цитрус во лимон и сок од лимон може да ги избелите забите е ефикасно на бабите приказна. Тоа е добра идеја да се остане сосема надвор од овој метод на лекување.

Треба да знаете дека секој Белење решение работи само на природните заби. Секое вештачки површини, вклучувајќи круни, сврзување, импланти и слично нема да се промени во боја. Користење на забите whiteners може да предизвика стоматолошки работа, како што се круни, да се издвоите од вашата природна бели заби.

Ќе имаат поздрава и побели заби на основно чистење рутина редовно со паста за заби и flossing. Производи кои содржат сода бикарбона се ефикасни во отстранување на дамки како што конец и конец.

Агруми може да има премногу киселина за вашиот teeth.You исто така треба да се избегне цитрусни сокови, како и. На киселини содржани се ужасни за забите. Можете исто така, сакаат да се избегне јадењето овој вид на храна, пред да се утврдат во текот на ноќта, бидејќи тие се направи поголема веројатност да страдаат од киселина рефлукс, кој исто така може да го оштети забите.

Ако сте заинтересирани во Белење на забите, разговарате со вашиот стоматолог прв. Белење на заби не ви е едноставен козметички преземање. Одете на вашиот медицински редовно да бидете сигурни дека вашите заби се здрави. Осигурајте се да разговарате со стоматолог за Белење на заби режим.

Направете прав со мелат заедно портокалова лушпите и ловоров лист. Овој прав може да се примени на вашата четка за заби и чувствителност.

Не ги избелите забите ако имате стоматолошки нерешени прашања како cavities.Make заборавајте да се консултирате со вашиот стоматолог пред почетокот на било дома Белење процедури се соодветни за вас.

Не потпирај се на пасти за заби, кои тврдат дека тие ќе ви даде побели заби. Многу само малку ги избелите забите, ако воопшто, но може да се користат и други производи, ако сакате бели заби. Ако го направите купи Белење на паста за заби, купи еден кој содржи сода бикарбона, како што всушност може да помогне.

Како што е наведено, постојат многу различни луѓе кои сакаат да имаат бели заби. Многу различни стратегии може да се користи за белење на забите и елиминирање на жолти дамки. Забите може да биде бела како е можно, ако едноставно ги користат информациите презентирани овде.

Биди прв да коментира - Што мислиш?
Напишано од Водич Бели заби - јуни 5, 2016 4:15 AM

категории: Насловна Врз основа за да ги избелите забите   Тагови: , , ,

Совети Тоа Автор е на книгите кога сакате да ги избелите забите

Постојат многу Белење на производи таму што може да ви помогне да се ослободи од дамките или жолти заби. Ќе ги најдете на заби ленти, послужавник полни со белило или Белење на ленти. Овие методи се одлични алтернативи за скапи професионални Белење.

Јагоди може да се користи како природен начин да ги избелите забите. Природните состојки кои се наоѓаат во јагоди ќе ги избелите забите без употреба на хемикалии. Можете да се пасира, јагоди во паста што ќе може да се четка на забите, а потоа нека седат за неколку минути или намалување на јагода на половина, потоа тријте врз забите за малку.

СОВЕТ! Плодовите се големи и природен начин да ги избелите забите за некое време. Еден пример на некои овошја кои работат одлично во Белење на забите ќе биде јагоди и портокали.

Бидете сигурни дека вашите заби се педантно исчистени пред да го користите дома Белење на заби режим. Белење на заби производи ќе работи најдобро ако можете да ги применуваат на чисти забите. Ако забите не се чисти кога ќе почнете да ги избелите постои добра шанса, дека резултатот може да биде нерамна и забележителни.

Белење на заби ленти се широко достапни и многу прифатлива. Вие едноставно треба да се одржи на лента на забите, потоа да го остави таму за одреден временски период како што чисти и избелува забите. некогаш популарна, Белење на ленти имаат изгубено корист со многу, бидејќи на нивните слаби резултати.

СОВЕТ! производи за белење на забите може да направи забите чувствителни на производот што го користите. Тоа е болно, иако тоа е само привремено.

Вие треба да бидат многу внимателни при јадење и пиење откако Белење на постапката за заби направено. Забите ќе се валкани полесно се апсорбира дамки откако се Побеле. Тоа е важно да се избегне темно обоени храна и пијалоци по ново Побеле заби. Кафето е пример за нешто што лесно ќе се апсорбира од страна на вашите заби и можат да предизвикаат промена на бојата.

Најважното нешто што можете да направите за да добиете прекрасно бела насмевка е да се оди на стоматолог за редовно чистење на. Осигурајте се да се обратите за чиста секој 6 месеци. Секогаш се сеќавам да се постави нов состанок, а на забар, така да не заборавиме подоцна. Прашајте го вашиот стоматолошка ординација да ве потсетам пред со телефонски повик.

СОВЕТ! Четкање на забите по секој оброк е одличен начин да ги чуваме од дамки. Многу видови храна и пијалоци имаат потенцијал да дамка на забите.

Носат мала четка за заби да се користи по јадењето зашеќерени храна. Овие слатки се држи до вашите заби, и да предизвика боење или да додадете на она што веќе може да има. По јадење на слатки, миеш забите за краток временски период. Паста за заби не е потребно; само чистење на забите, а потоа исплакнете со вода.

Сода бикарбона, кога се комбинираат со пероксид, формира квалитет паста за заби која го намалува бактериите и ги елиминира дамки. Обиди се со четкање на забите со решение за меѓу 5-10 минути. Секогаш бидете внимателни да не се четкање премногу тешко, како мешавина навистина можат да ја иритираат непцата.

СОВЕТ! Еден од најдобрите начини да се осигура забите останат бели е да се воспостави редовни состаноци за посета на стоматолог да ги чистат. Само професионална чистење може да го вратите години на забен камен се изгради-up и промена на бојата.

белење на производи

Ако вашите заби да почне трнење или се чувствуваат чувствителни кога се користи еден производ кој избелува забите, Престанете со користење. Вие би можеле да се прави повеќе штета отколку што знаеш за вашите заби, па затоа е најдобро што во тој момент да се добие професионална препорака. Прашајте го вашиот стоматолог за вашите можности.

СОВЕТ! Редовна flossing и четкање на забите е меѓу најуспешните методи за белење на забите. Со користење на овие техники, ќе се намали израстоци плоча, главната причина за промена на бојата на забите.

Секогаш ги следат сите насоки на производи дома Белење користите. Ова може да ја иритираат непцата и оштетување на Вашето teeth.Use Белење на заби производи токму и само како што е наведено од производителот.

Откако ќе се подложи на постапка за белење на забите, важно е дека ќе миеш забите по секој оброк. Ако храната нека се изгради на забите, тоа може да предизвика растот на бактериите во устата. Бактериите може да омекне забите, која може да ги направи повеќе подложни на оштетување и влошување на.

СОВЕТ! избегне цигари, кафе и силен чај. Овие работи можат да се обратат на забите кафеава.

Пиењето кафе и други боење течности преку слама е ефикасен начин на добивање побели заби. Сламката дава износот на време да предизвика заби боење. Течноста ќе се заобиколат вашите заби и оди право надолу устата.

Стави јагода сок на четка за заби и четка нормално да ги избелите забите. Киселината од сокот омекнува глеѓта на вашите заби, на тој начин овозможувајќи ви да се чисти далеку многу на промена на бојата на забите. Ќе бидете во можност да го направите вашиот милион долари насмевка за многу помалку од еден милион долари со користење на овој метод.

СОВЕТ! По белење на забите, применуваат вазелин да ве потсетам да продолжи да се смееш. Тоа не може да имаат позитивно вкус, но тоа е добар во создавање на блокада која дава вашиот заштита на забите од боење за неколку часа.

Миеш забите редовно, за да се осигура дека вие сакате да ги зачувате голема насмевка. Храна и други предмети може да се изгради на вашите заби и ги дамка по некое време. Вие не треба да се грижите за забите се додека ја одржува редовни редовно забите четкање рутина.

Избегнувајте користење на обоени mouthwashes. Овие mouthwashes може да го освежите вашиот здив, но тие веројатно ќе дамка на забите во процесот. Алкохолот е состојка во повеќето, а тоа може да наштети на вашиот јазик и непцата и може да се апсорбира во крвотокот.

СОВЕТ! Ве заштити забите од нив четкање. Вие, како може да го преземе чекор понатаму, и да почне со користење на паста за заби која ги избелува забите.

Таа, исто така може да предизвика чувствителни и повеќе подложни на боење.

Разговарајте со вашиот стоматолог за најздравите начини да ги избелите забите пред да го купат ништо. Вашиот стоматолог ќе знаете што најдобрите опции се таму, и тој или таа, исто така, ќе бидат во можност да ви кажам за несакани ефекти поврзани со одредени системи за белење на забите.

СОВЕТ! Направете навика на flossing забите. Flossing помага во отстранување на плак, што предизвикува проблеми со промена на бојата на забите.

Ако устата почнува да боли, веднаш да го запре на заби. Ако почувствувате чувствителност при користење на заби производи, мора веднаш да ја прекинат употребата на навреда производ се додека не може да се разговара за ова прашање со стоматолог.

За побели заби, не пијат чај или кафе. Овие пијалоци бојата на забите. Ако сте биле за да пијат кафе, бидете сигурни дека се измијат устата веднаш откако ќе се направи. Ова може да го забави никакви негативни ефекти на овие пијалоци имаат на забите.

СОВЕТ! Обидете се да не се јаде агруми, ако сакате вашите заби да се погледне побели. во прилог, избегне сок од агруми.

Разговарајте со процесот на заби заб. Не ги избелите забите, откако се проверуваат за шуплини или било стоматолошки работа.

Треба да мелење сува ловоров лист и портокал лушпи во прав. Додадете вода на овој прав и четка со оваа смеса. Правејќи го тоа, исто така, ќе помогне да се спречи заболување на непцата и кариес.

СОВЕТ! Користете ореово дрво кората да ги избелите забите. Земете еден мал дел од кората и тријте го на забите.

Користат хидроген пероксид да ги избелите забите. Можете да го направите ова, едноставно со мокри алишта или било памук материјал натопена во раствор. Бришење на влажна крпа над областите на забите, на редовна основа. На пероксид помага Lighten дамки и крпа за миење ќе дејствува како чистач.

Некои природни лекови ќе ви помогне избелите забите, како што се јаболков оцет. Овој метод помага во елиминирањето на бактериите и дамки во устата, како што ги чисти забите во процесот. Гаргара еднаш дневно, обично во утринските часови, со јаболков оцет, и следете го со четкање на забите.

СОВЕТ! Миеш забите со сол. Сол е лек кој е природен и може да помогне да се ослободи од дамките на забите.

Чејс дамка предизвикуваат пијалоци со вода. Една чаша вода исплакнете го спречува дамки предизвикува пијалок од поставување. Друга идеја е да се користи слама кога за пиење темна боја пијалоци.

Миеш забите со кора од банана. Овој процес е многу едноставен и ефтин, за да може да се имплементира во вашата дневна рутина. Откако ќе се излупени банана, се кандидира на кора во текот на забите Само, пред да ги четка. Откако ќе го направите ова, миеш забите како што нормално би. Ова ќе ви даде брзи резултати на заби.

СОВЕТ!

Кора од портокал

СОВЕТ!

Користете мека страна, кора од портокал е да се ослободи од дамките и направи забите. Вие исто така може да се меша сушени кора од портокал со фино мелени ловоров лист да се направи паста за заби. Бидете сигурни да се измијат устата темелно поговори да се отстранат сите овошен шеќер на.

СОВЕТ!

Не слушаат на било кој паста за заби, кои тврдат дека тие ќе ви даде побели заби. Тие може да ви даде мало белење ефект, но сфати дека дополнителни техники се веројатно е потребно. Ако сеуште изберат да ги користат Белење на паста за заби, бидете сигурни дека за да се добие оној кој има сода бикарбона во него.

СОВЕТ!

Прашајте го вашиот стоматолог за да ви овозможи со гел може да се користат дома За да ги избелите забите изгледаат побели. Оваа техника може да се направи забите до осум нијанси!

СОВЕТ!

Ако се обидуваш да се добие побели заби, одат на стоматолог да ги исчистат што често колку што можеш. Редовни стоматолошки чистење на се еден од најефикасните методи кои можете да се вклучат во вашиот Белење на режимот на забите. Вие треба да ја посетите вашиот стоматолог за чистење на најмалку на секои шест месеци.

СОВЕТ!

Мора да се осигура дека имате право четка за заби правилно да миеш заби тип. Електрична четка за заби е особено добар во отстранување на плак и дамки акумулираат на забите секој ден. Ова ќе ги забите природно средство за чистење и побели.

СОВЕТ!

Треба да се исчисти и да ги избелите забите, ако го следат на дневна основа со паста за заби и flossing. Изберете производи кои содржат сода бикарбона како природен белење состојка како тоа е многу ефикасна во отстранување на дамки.

СОВЕТ!

Можете да ги задржи вашите заби побели со користење на слама по било Белење procedure.Drinks со високо ниво на боја пигменти кои можат да дамка на забите. Користење на слама ќе се спречи предните заби од тоа да имаат директен контакт со боење хемикалии.

СОВЕТ!

Јадете здрава храна која е крцкава. На abrasiveness на крцкава храна додадете моќта на чистење на забите кога ќе ги џвака. им се качи целина, не ги сечеше!

СОВЕТ!

Направете сами јагода паста за четкање на забите. Јагоди веќе долго време познат да ги избелите забите. Да се ​​измеша некои паста за себе, ќе треба 1/4 чаша вода, сода бикарбона (1/2 чаша) и три јагоди, кои биле пире.

СОВЕТ!

Откажете од пушењето

СОВЕТ!

Не пушат пури и цигари. И двете од овие се докажани за да бојата на забите да се промени бојата. Обидете се да се откажете од пушењето да ги задржи вашите заби од жолтеат. Ако се борат да се откажете од пушењето, консултирајте се со вашиот лекар за предлози или лекови кои ќе ви помогнат во процесот. Ви треба многу позитивни поддршка и солидна совети.

СОВЕТ!

Денес, навистина немаат изговор за пали со жолта насмевка. Можете да добиете посветла насмевка со користење на еден од многуте белење на забите производи наменети за домашна употреба. Белење колекции можете да го користите дома се многу помалку скапи од Белење на постапките за заби, и тие во основа ви даде истиот резултат.

СОВЕТ!

Биди прв да коментира - Што мислиш?
Напишано од Водич Бели заби - јуни 5, 2016 на 1:02 AM

категории: Насловна Врз основа за да ги избелите забите   Тагови: , , , ,

Следна Страна »