Природен начин да ги избелите забите Лесно

Ако сакаш природен начин да ги избелите забитебез купување на сите оние скапи колекции, само да се вратиме на старите времиња. Користете домашни правни лекови што баба и мајка веројатно веќе знаете. Ако постои болка, болка, намалување, или нешто друго, таму секогаш беше решение или лек крие во шкаф некаде. Истото важи и за белење на забите. Размислете природен начин да ги избелите забите подолу и бидете изненадени од резултатите користените.

Ако сте љубители на јагоди и се разбира, не се алергични на него, направи некои јагоди и ги избелите забите во исто време. Јагода е природен начин да ги избелите забите. Само намали голем јагода на половина и ставете ги во вашата уста. Осигурајте се дека внатре е во вашата уста. Бришење сето тоа вкусен сок од јагода и јагода целиот забите додека сите тие се опфатени во розова. Чекај добри десет минути, а потоа го користите вашиот паста за заби. Вашиот паста за заби, се разбира треба да се сите природни и не абразивни средства за чистење или други штетни ефекти. Зависност од тоа колку бели сакате, направите тоа два пати на ден кога ќе четка два пати на ден. Малку трпение, секој ден ќе видите природно побели заби. Ова исто така ќе им помогне со кафе дамки и ништо друго да се намали дамки на забите.

Може да се чуе на сода бикарбона за забите. Ако не сте, тогаш сте многу, многу млади. Секој над четириесет до педесет години знае мајка или баба дека сода бикарбона е природен начин да ги избелите забите само со четкање на забите. Да, можеби беше искористена за паста за заби. но,, ако сте имале родители постарата генерација, сода бикарбона секогаш беше на листата. Да, тоа навистина функционира и не е абразивни. Користете само една четвртина кога четкање на забите, бидејќи ова е природен начин да ги избелите забите. Само ја добиете вашата четка за заби влажни и го натопи во сода бикарбона. По четкање за отстранување на вкус, користат сите физички миење на устата за тоа чисти ментолот чувство. сега, можете само научиле многу старомодни природен начин да ги избелите забитеДома.

Ние сите го користат оцет за да се исчисти со. производи за чистење ги купите треба оцет во неа некаде, Ако тие се вистински природен. Како и да е, природен начин да ги избелите забите на дома, користат само бел оцет и околу половина чаша. Исто така, додаде околу една лажица сол ако сакате. Солта помага стегне вашите непца кои се чувствителни и крварење. Таа е природен лек за да им помогне. Пред да одите на спиење во текот на ноќта, само да го користите како миење на устата и исплакнете темелно. Забите ќе станат посилни и да покаже убава насмевка.

Ако навистина се мрзливи и учење на сите тие методи како да ги избелите забите дома изгледа премногу тешко, само го користите паста за заби од нане. Користете го за најмалку два до три пати на ден. Забите ти дефинитивно ќе биде пенливи многу брзо. Вие, како и сурфање преку интернет да се соберат повеќе информации во врска со идеи за природен начин да ги избелите забите.