лесно, Евтини начини да заличи вашата насмевка

Дали постои сигурен начин да се добие побели насмевка? Не сите од најдобрите или може да им се верува. Оваа статија ќе обезбеди некои одлични заби со грижа и леснотија.

Првиот чекор за побели, посветла заби е добар, професионално чистење. Стоматолошки и чистење треба да бидат рутински, каде што планирате секој состанок на секои шест месеци. Сепак, редовните професионални чистење е лесно да се превиди, но вообичаено е покриен од страна на повеќето видови на стоматолошки осигурување.

СОВЕТ! Откако ќе ги избелите забите, бидете внимателни на она што го пијат или јадат. Тие ќе ја апсорбира дамки и бои полесно што може да предизвика промена на бојата.

Ласерски Белење е еден од најефикасните постапка која може да произведе брзи резултати. Ова ќе биде најдобриот начин за да ја вашата заби се врати во почетна бела како тие можат да бидат. Решението за белење е бранеа на забите, тогаш ласерски се користи за да се активира. Забите е веднаш од страна на најмалку пет или шест нијанси.

Тоа е важно да се вклучат свежо овошје и зеленчук во вашата исхрана, да помогне во одржување на забите силна и здрава. Масна храна да го зголеми шансите на кариес и може да предизвика промена на бојата на забите. Да се ​​избегнат овие видови на храна, бидејќи тие се штетни за здравјето на забите. Можете исто така треба да се избегне постојано snacking кога цел за здрава насмевка.

СОВЕТ! Избегне заби боење пијалоци ако сте во потрага за бели заби. Овие типови на пијалаците Кока-Кола, кафе и црн чај.

Вие треба да бидат многу внимателни при јадење и пиење, откако на заби Побеле. Побеле заби лесно ќе ги апсорбира различните бои или дамки од храна и пијалоци. Се држат настрана од темна или боење на храна и пијалоци, откако сте имале вашиот заби се Побеле. Кафето е еден пример на нешто што ќе се впие во забите и да предизвика промена на бојата.

Обидете се да пијат преку слама да им помогне на вашите заби да останат бели и светли. Користење на слама го прави помалку веројатно дека ќе консумираат пијалоци ќе дамка на забите. Течноста ќе се заобиколат забите и да си одат во грлото.

СОВЕТ! А професионални Белење може да биде скапо, но тоа е веројатно најдобар начин да се започне белење на забите. Иако овој метод е поскапа, тоа обезбедува подобро и побрзо Белење на искуството од другите методи.

Ленти да ги избелите забите се лесно достапни насекаде и, исто така, се прилично евтини. Овие ленти работат со чистење на површината дамки од вашите заби и хемикалиите кои се третирани со бели ленти them.Whitening го изгуби популарноста неодамна, бидејќи тие не се обезбеди најдобри резултати.

Тоа е толку важно дека секогаш кога ќе се Побеле заби, по секој оброк мора да миеш заби. Остатоци од храна може да доведе до бактериски раст на површината на забите. Ако не им овозможи на вашите заби да се зацврстуваат се врати, бактерии може да предизвика многу проблеми, така погрижете се да се четка.

СОВЕТ! Кога сте во потребата на една бела насмевка веднаш, треба да ја посетите вашиот стоматолог веднаш. Секогаш кога ќе се обидат да се добие побели насмевка, Вие се излагате на ризикот од предизвикување штета наместо за правење на позитивни промени.

Треба да се обрне внимание на чувствителност што белење третмани. Тоа може да биде доста болно и може да биде кратко време, но тоа се уште боли. Ако тоа се случи, бидете сигурни дека ќе одам на заболекар пред да продолжите со употреба на заби производ. Тој може да знае за друга опција која нема да ве ова влијае на забите.

Пушењето и белење на забите не работат заедно. Ако сакате убави бели заби, ќе треба да престанат со пушењето. Кога ќе се трошат пари за лекување на заби и да ја задржите пушењето, тоа е губење на пари. Сите кои работат да ги избелите забите ќе бидат изгубени кога сте пушач.

СОВЕТ! Пред почетокот белење на забите, разговарате со вашиот стоматолог. Ако знаете дека ќе ви треба големи стоматолошки работа во блиска иднина, го одложи вашите заби Белење на постапката се додека работата не е завршена.

Чувајте еднократна употреба четка за заби сместени далеку за кога ќе јадете бонбони или други слатки. Овие храни можат да се залепат за вашите заби лесно, и може да започне да ги оштети. Откако ќе ја ужива слатка, земи еден момент или два за да миеш заби. Паста за заби не е потребно ако темелно чистење на забите и исплакнете ги добро.

Четка со заби Белење на паста за заби. Иако овие пасти за заби не се толку моќни како и другите whiteners, тие ќе се отстрани било последниве дамки и да се заштити забите од нови дамки. Овие пастите за заби содржат благ абразивни направени од силициум диоксид, кој ќе работи без да се оштети емајлот.

СОВЕТ! Важно е да се четка, масажа на непцата, и конец два пати на ден најмалку. Забите ќе остане многу побели ако четка и конец секој пат кога имате оброк или ужина.

Исплакнете ја устата откако ќе пијат или пиење. Забите ќе остане побели ако ништо не има време да ги чистат по конзумирање на храна или пијалок. Ова може да помогне да се спречи дамки и шуплини.

Користење на пенкала белење на забите може да ви помогне да ги избелите забите. Сепак, тоа е важно да се биде внимателен во врска со користење на нив, затоа што тие работат како белило. За да го добиете најдобри резултати од овој метод, што треба да се применува со внимание и да се избегне претерување.

СОВЕТ! Некои Белење на паста за заби не се сите тие велат дека се. Тие можат да ви помогне да ги избелите забите, но најдобро е да се користи во комбинација со други стратегии.

Сакате да одите на забар да ја добиете вашата заби чистат најмалку два пати годишно. Прашајте канцеларија за да ве контактираме за една недела пред посетата е во близина.

Разговарајте со вашиот стоматолог за најздравите начини да ги избелите забите пред да го купат ништо. Вашиот стоматолог може да ви каже што е најдобро во вашата ситуација и ќе ве предупреди за несакани ефекти.

СОВЕТ! Изградба на конец во вашиот regimin. Чистење со конец секојдневно им помага да се ослободи вашата уста на плоча, која е една од причините за промена на бојата на забите.

Вода за пиење често ќе ви помогне со побели заби. Испирање со вода е добар начин да се спречи дамки од appearing.Make од него навика да пијат вода со вашите оброци и за време на оброк.

Вино и сок се вашиот непријател во вашата потрага по бели заби. Овие пијалоци може да дамка или бојата на забите. Заменете ги со поздрава пијалаци. Ако сакате да пијат овие пијалоци во секој случај, бидете сигурни дека ќе ги четкате забите, како е можно поскоро да се ублажи ефектот боење.

СОВЕТ! Кората на дрвото орев може да се користи за нежно чистење далеку дамки на забите. Користејќи се со оваа кората на редовна основа може да ги отстраните овие дамки и жолтата боја најчесто се гледа од употреба на тутун или од пиење некои пијалаци.

Овошје и зеленчук со влакнести конзистентност може да се користи за природно чистење на забите. Некои видови на храна кои ќе работат се брокула, краставица, моркови, и моркови. Обидете се да се фрчне храната е во вашата уста за да добиете повеќе областа која се покрива.

Внесе повеќе млечни предмети во вашата исхрана. силна, здрави заби може да се припише на хранливи материи во храна како јогурт, млеко и сирење. Овие минерали и подобрување на емајл во забите, што ги прави забите помалку подложни на храна и други работи кои обично се предизвика промена на бојата. Ова значи дека, вклучувајќи храна, како овие во вашата исхрана ќе ви помогне да имаат насмевка што е побела.

СОВЕТ! Насловна лекови за добивање побели заби имаат тенденција да имаат заматена–тие понекогаш може да доведе до чувствителни, отечени непца кои се предмет на крварење. Не двоумете се да се консултирате со вашиот стоматолог доколку имате било која од овие стоматолошки прашања.

Бактерии ќе се зголеми околу устата откако ќе јадат. Ако не им овозможи на вашите заби да се зацврстуваат се врати, бактерии може да предизвика многу проблеми, па не заборавајте да ги четка.

Избегнувајте темни пијалоци и овошје за да одржите вашиот бели заби. одредени пијалоци, како што се црвено вино и кафе, може да остави дамки на забите. Ако едноставно не можат да се откажат од овие пијалоци, вдишуваме преку слама да се заобиколат ефект боење.

СОВЕТ! Да ги избелите забите можете едноставно да ги четка со пероксид паста и сода бикарбона. И двете од овие работи се состојки се во повеќето комерцијални Белење на заби, но сепак, тие може да се најде во вашиот оставата, чајната кујна дома.

Овие супстанции може да предизвика длабока дамки на забите. Ако мора да пијат кафе или чај, можете да го користите сламка да ги пијат, миеш заби по завршувањето на вашата чаша, или четка забите веднаш по вашиот пијалок е завршена. Пиењето чај и кафе, заедно со пушењето, се главните соработници на обојувачки забите на луѓето.

Користете природен лек да ги избелите забите, како и јаболков оцет. Ова се покажа за да се отстрани дамките и да ги елиминираат оние бактерии во устата. За да бидат ефективни со третманот, гаргара секојдневно со оцет, во утринските часови, се препорачува, тогаш тоа се надоврзе со четкање на забите.

СОВЕТ! Изберете право четка за заби. Зборувајте со вашиот стоматолог за да се неговите или нејзините совети за тоа што треба да изберете четка за заби.

природните заби

Постојат природни заби whiteners што може да биде во можност да се најде надвор, наместо да ги купат, со тоа заштеда на пари. Кората на дрвото орев е одличен третман се користи за да ги избелите забите. Земете кора од дрво, исплакнете темелно и тријте ги забите со него. Ова работи да се отстрани дамките и плакета.

СОВЕТ!

Треба да знаете дека секој Белење решение избелите само природни заби. Ако имате фурнири, како круни, пломби, фурнири или други видови на стоматолошки работа на предната предните заби, тие ќе останат со иста боја. Белење на природните заби може да предизвика стоматолошки работа што е направено штрчат значително.

СОВЕТ!

Консултирајте се со вашиот ортодонт или стоматолог пред да одберете да ги избелите забите. Не почнувајте Белење на забите, ако треба да се направи било други прашања.

СОВЕТ!

Пушач е лесно да се на место, бидејќи тие жолти дамки на забите. Тоа може да биде прилично тешко да се задржи бела насмевка ако сте пушач. Ако треба да се пуши, треба да се намали за вашето здравје и изглед на забите.

СОВЕТ!

Користете ја внатрешната страна на кора од портокал е да се фаќа за дамки и направи забите побели. Вие исто така може да се меша суви лушпи од портокал и заливот остава земјата да се направи ароматичен toothpaste.Make сигурни да се измијат устата кога ќе завршите со четка да се отстранат сите дополнителни овошје шеќер.

СОВЕТ!

Се држат настрана од обоени mouthwashes бидејќи тие содржат додаде colors.Mouthwashes содржи бои за да додадете боја може да предизвика несакани промена на бојата за да се појави на забите.

СОВЕТ!

Четкање на забите е убав и заштитна мерка. Секогаш можете да добиете некоја паста за заби специјално направени да ги избелите забите. Постојат голем број на различни видови, па ги Истражување може да ви помогне да се најде еден кој работи за вашите заби.

СОВЕТ!

Обидете се подобрување на вашиот здив за да се добие побели насмевка. Тестирајте ја вашата здив со лижење чиста дел од вашата рака. Ако намирисате плунката, користете нане или некои миење на устата. Ако одите со миење на устата, се осигури дека таа е без алкохол за да се избегне сушење на устата.

СОВЕТ!

Белење на заби

СОВЕТ!

Белење на заби предизвика доста дискусија. Се надеваме дека по читањето на оваа статија, кои ќе се чувствуваат посигурни во извршувањето на некои од идеите презентирани за белење на забите. Ги користи овие информации за безбедно да се подобри вашиот заб во боја.

СОВЕТ!