Елиминирање дека жолта насмевка и добиете светла бела насмевка

Дали постои начин за вие да направите за да ги избелите забите безбедно? Не сите од најдобрите или може да им се верува. Оваа статија се дискутира докажани методи за безбедно заби со грижа и леснотија.

Ако се наоѓате себеси страдаат од чувствителност за џвакање од два часа ленти, треба да се обидете да се отстрани ленти по 30 минути, наместо. И покрај тоа што е потребно да се применат ленти два пати на ден 30 минути во текот на еден период од две недели, тие не се толку веројатно да предизвика чувствителност за џвакање.

СОВЕТ! Вашиот стоматолог може да направи Белење на заби со ласер. Ова може да биде најбрзиот начин да имаат вашите заби се врати назад кон нивната почетна бела боја.

Ова бара да ја посетите вашиот стоматолог и вашите резултати се за вториот нема. Стоматолозите можат да понудат начини да ги избелите забите тоа би било премногу опасно за мирјани да се користи во продавницата.

За да се одржи бели заби, треба да имаат редовен стручен и чистење направено. Распоред на посета на стоматолог на секои шест месеци, идеално со што вашиот следен состанок, додека сте таму за секоја чистење. Треба да се обидете да се задржи овој состанок бидејќи повеќето осигурување ги покриваат оваа постапка.

СОВЕТ! Бидете внимателни при јадење и пиење, откако ќе ги избелите забите. Побеле заби се повеќе подложни на дамки.

Ласерско белење на забите е еден од најдобрите опции, кога станува збор за Белење на вашиот стоматолог понуди. Ова е веројатно сенка што првично беа во една брза посета. Белење агент се применува на забите, а потоа се застрела со ласер за да го активирате. Забите е веднаш по пет или шест нијанси.

Може да се развие чувствителност на некои Белење на заби производи. Иако тоа може да биде привремена состојба, тоа сепак може да боли. Доколку имате ова болка, престане со користење на производот и да се види на стоматолог, веднаш штом ќе може да се. Вашиот стоматолог може да нудат различни производи и решенија за да им помогне избелите забите во безболен начин.

СОВЕТ! Се додава сода бикарбона за вашите заби четкање рутина. Банкарски бикарбона е најдобар начин за ефикасно и природно ги избелите забите.

Хемикалиите во сите овие производи дамка повеќе трајно со сврзување на забите. Абразивни ефект отстранува четки прстот е она што го прави сигурни дека забите се чисти.

Јагоди се одличен природен третман за валкани забите. Овој метод е докажано дека работи. Верувале или не, триење намалување јагода на забите може да ги избелите. Нека плодови одмор за околу пет минути на забите да го добиете најдоброто можно резултати од третманот.

СОВЕТ! Ако користите било заб Белење на производи, запре веднаш, ако иритација развива. Чувствителноста може да биде знак дека вие сте му наштети на забите.

Вие навистина треба да одат на стоматолог пред белење на забите ако имаш нетретирани шуплини или страдаат од болести на непцата. Можете да ги преземат дополнителна заштита кога белење на забите. Вашиот стоматолог ќе биде во можност да ви кажам се најде стратегија, која е најефективниот и сигурен за да го стори тоа.

Вие може да сакате да се има професионална избелите забите, ако сте во потрага по брзи резултати или имате многу лоша боење. Со овој метод се чини малку повеќе, но подобро да ги избелите забите и може да биде побрзо од другите методи на заби.

СОВЕТ! Ако сте пушач, тогаш првото нешто што треба да направите е да престанат со пушењето. Ако сте пушач, избелите забите, а потоа продолжи да светне, ќе се црвенило вашите пари далеку.

Ленти кои ги избелите забите не се скапи и се многу прифатлива. Овие ленти се поставени на забите. Белење на ленти ужива краток порастот на популарноста, се должи на помалку од совршени резултати.

Ако треба да се пијат пијалоци кои можат да предизвикаат дамки, ги следи со вода. Ова може да се спречи од добивање на забите валкани. Друга опција е да се пие овие преку слама, или се користи не-обезмастено млеко со кафе.

СОВЕТ! По белење на забите, применуваат вазелин да ве потсетам да продолжи да се смееш. И покрај тоа што не може да биде највкусното опција, желе на вазелин ќе се формира заштитна, привремено слој, кој ќе се спречи боење.

10 минути

Избегне исклучување на полица миење на устата, особено ако постои додадена боја. Миење на устата, всушност, може да предизвика забите да станат обезцветен. исто така,, многу од нив имаат алкохол како состојка која може да се направи на вашиот јазик и непцата чувствителни, како и навлегува во крвотокот.

СОВЕТ! Вие ќе бидете посигурни во врска со вашата насмевка, ако се посигурни во врска со твојот здив. Лижат на задната страна на чиста рака за да се утврди дали имате лош здив.

Органско кокосово масло е белење агент за забите. за само 10 минути на ден, обидете се испирање со кокосово масло за најмалку 10 минути секој ден. по околу 10 минути, исплакнете ја устата и четка како што нормално би. Вие, најверојатно, ќе видите резултати по само неколку дена.

Знаете што се случува да се направи за вас метод Белење на забите. Ако имате нереални идеали за производите што користат, може да се заврши разочарани од белината на забите. Се разгледа на фактори кои се вклучени, како вашата возраст, и степенот на дамки и пребојувања на забите. Прашајте го вашиот стоматолог што да очекувате.

СОВЕТ! Гума за свеж магдонос или cilantro може да ви помогне да заличи вашата насмевка. Овие природни билки содржи својства кои можат да помогнат во неутрализирање на дамки кои предизвикуваат бактерии.

Четкање на забите после јадење е важен дел на водење на светла и сјајна. Ова е особено важно кога сте на кафе.

Темно храна честички може да предизвикаат вашата уста да дамка со текот на времето. Избегнувајте овие дамки од џвакање без шеќер за џвакање после јадење. Ова ќе го отстрани било која храна честички и да ги чуваат од боење на забите.

СОВЕТ! Вклучуваат редовно flossing во вашата дневна рутина. Ова може да помогне да се ослободите од вашиот плоча која може да бојата на забите.

Јагоди се лесен начин да се природно осветли забите побели појави. Јагоди може да покаже резултати како многу позитивно влијание врз белење на забите лек. Дозволете јагода да остане на забите најмалку пет минути за најдобри резултати.

Ако сакате вашите заби да бидам побел, не консумираат портокали или други агруми. Исто така не се обиде пиење нивните сокови. Киселините во овие храни ќе јадат далеку во забите. исто така,, Докажано е дека овој вид на овошје и сок ја зголемува шансата за киселина рефлукс ако се пие пред спиење, што од своја страна, исто така, влијае на вашата насмевка. Затоа, обидете се да се избегнат овие особено храна и сокови во текот на ноќта.

СОВЕТ! Вклучете повеќе млечни производи во вашата исхрана. силна, здрави заби може да се припише на хранливи материи во храна како јогурт, млеко и сирење.

Можете да имаат заби фантазија дома со пероксид и сода бикарбона. Користете ја оваа смеса да миеш заби до десет минути да изминат. Бидете внимателни колку е тешко да се четка, како што може да предизвика иритација на непцата.

А едноставна метода за побели заби е да се меша кујнска сол и сок од лимон. Чувајте ја смесата во секој затворен сад, така што ќе може да го користат често и тоа ретко ќе ја расипам.

СОВЕТ! Пиење преку слама може да помогне да се спречи дамки на забите. Со пиење преку слама, да се минимизира времето дека забите се изложени на течноста.

Бактерии ќе се зголеми околу устата откако ќе јадат. Ако забите не се чистат, бактерии може да предизвика многу проблеми, па не заборавајте да ги четка.

Земете сушен залив лисја и суви лушпи од портокал и ги мелат во прав. Додадете поздравниот на вода од чешма на прав, и тоа веднаш ќе се направи природните заби Белење на паста за заби. Ова е, исто така, се пронајдени спречи други прашања во врска со забите.

СОВЕТ! Овошје може да се користи како голем, природно, безбеден начин да ги избелите забите. Јагоди работат особено добро за оваа намена.

Ако пепелниците не одговара на вашите заби и, хемикалии од Белење на гел може да стичам надвор резултира со иритација на непцата.

Некои природни лекови ќе ви помогне избелите забите, како што се јаболков оцет. Познато е да се исчисти забите и да ги отстраните дамките додека отстранување на бактерии во устата. Обидете се гаргара со оцет за уште еден ден пред да миеш заби.

СОВЕТ!

Твојата насмевка ќе изгледаат посветли. Обидете се да користите боја за усни со кармин кој изгледа сино-базирани или користете усна сјај. Бои што се сино-црвените tined или бобинки им помогне на вашиот побели заби се појави. Се држат настрана од производи мат усна, како што може да предизвика вашите заби.

СОВЕТ!

Вода за пиење по конзумирање на пијалоци кои дамка на забите може да ги задржи вашите заби. А вода исплакнете го спречува дамки предизвикува пијалок од setting.You исто така може да пијат преку слама.

СОВЕТ!

Бидете сигурни дека ќе миеш, конец, и употреба на масажа на непцата најмалку два пати на ден. На повеќето оптимален начин да се обезбеди вашите заби е да се четка и конец секој пат кога ќе јадете или пиете нешто. На овој начин можете да бидете сигурни да се ослободи од остатоци на храна и плоча која може да заврши до боење на забите.

СОВЕТ!

јагода паста може да ви помогне избелите забите. Пасира свежи јагоди во паста, а потоа нанесете ја смесата на забите. минатото на јагода ќе предизвика забите бидам побел без потреба од јаки хемикалии. Овој дом Белење метод може да ви помогне да се избегне прекумерна заби и да ви даде природно бела насмевка.

СОВЕТ!

Миење на устата може да се предизвикува некои од вашите заби. Прашајте го вашиот стоматолог без разлика дали или не имаш заби кои можат да го издржат ефектите од користење на миење на устата.

СОВЕТ!

До сега знаеме дека постојат многу мислења на оваа тема на белење на забите. Вие треба да имаат некои идеи сега за тоа како да се добие дека бисерно бела насмевка без оштетување на забите. Спроведување на совети во овој член и безбедно да одат за правење на вашиот посветла насмевка.

СОВЕТ!