мислења тагирани "забите посветла"

Старт-базирани начини да ги избелите забите

Како да ги избелите забите

Има убава сјајна пар на заби е сон за сите што долго како што знаете Како да ги избелите забите. Вие исто така може да се направи забите побели и посветла со Белење на заби комплет или стоматолошка терапија. Сепак, Белење на заби со секоја од овие методи обично чини премногу висок дека повеќето од луѓето не можат да си дозволат. згора на тоа, овие методи не секогаш ги обезбеди најдобрите и најпознатите саканиот резултат. За разлика од над-the-counter Белење на заби колекции и скапи дентална хирургија, Имате уште една опција Како да ги избелите забите кој ви овозможува да се добие без дамка, бисерно бели заби без поставување на било финансиски товар на вас. Вие ќе бидете во можност да се знае Како да ги избелите забите користење дома Белење на заби метод. Насловна Белење на заби методи често работат поефикасно од другите методи. Во прилог на тоа, техники за дома-базирани ве чини многу малку што сигурно може да си дозволи. Подолу е листа на начини Како да ги избелите забите во прифатлива цена.

Како да ги избелите забите

  • Сода бикарбона е достапен во кујната на речиси секоја куќа и им помага на Како да ги избелите забите. Луѓето го користите сода бикарбона како креатор на вкусот. Сода бикарбона е исто така се користи за целите на чистење. Работи ефикасно да се отстрани лут мирис од фрижидер. Можете да го користите сода бикарбона за чистење на забите. Сода бикарбона е абразивни во природата и оваа опција ви овозможува да се отстрани дамка од најоддалечените површината на забите. За белење на забите, се лажиче сода, неколку капка вода и влажна мека-bristled четка за заби. Земете бикарбона на вашата дланка и додадете капки вода за да се направи паста од него. Сега се натопи четка за заби во паста и четка забите. Можете да го следат овој метод колку што еднаш неделно.

  • Постојат некои овошја кои им помагаат Како да ги избелите забите; но јагоди работи најдобро со цел да ги избелите забите. Тоа е еден од најлесните, ефикасна и помалку скапи дома Белење на заби колекции. Јагода содржи јаболкова киселина, што како активна состојка. Оваа органска состојка помага на Како да ги избелите забите за олабавување на дамки од површината на забите. За најдобри резултати, можете да го користите сода бикарбона, заедно со јагоди. Намалување на една средни зрели јагоди во мали парчиња и да ги на парчиња во сад. Потоа додадете половина лажица сода на овошје и каша мешавина со вилушка да се вклопуваат добро, додека таа добива кашав конзистентност. Сега се применуваат оваа мешавина на забите со четка за заби и да чекаат за неколку минути. Потоа исплакнете ја устата и со обична вода. Можете да го направите ова еднаш во секоја недела.

  • Ова е уште една добра опција на Како да ги избелите забите Дома. Во многу куќи, што се користи за дезинфекција на парчиња и тривијални гребнатини. Може да се користи како одличен забите whitener. Најскапиот пастите за заби содржат пероксид како главна состојка. Можете да го користите како миење на устата и забите whitener. Земете една четвртина чаша пероксид во устата и гргне околу една минута. Потоа темелно исплакнете ја устата со обична вода. Миеш заби по користење пероксид да се добие подобар ефект. Можете да ги користите пероксид еднаш на ден за да се добие најмногу очекуваниот резултат.

Биди прв да коментира - Што мислиш?
Напишано од Водич Бели заби - јуни 4, 2016 во 7:25 AM

категории: Насловна Врз основа за да ги избелите забите   Тагови: , , ,