мислења тагирани "заби здрави"

Направете Твојата насмевка Dazzle Со овие совети

Прв вашите заби може да се земе многу пари и одземаат многу време. Постојат многу методи и технологии за купување денес да ги избелите забите кои можат да се движат од сите природни лекови на многу најдоцна во технологија.Оваа статија ќе покаже еден да чита, ако сакате докажано забите Белење совети кои работат брзо и ефикасно.

За најбрзи резултати, бараат професионални Белење услуги. Тие можат да бидат потребни неколку кратка посета, и драматични резултати ќе трае биде долготраен. мешаници на белење на забите дека вашиот стоматолозите има пристап до се многу поефикасни од она што може да се најдат во вашата локална продавница за дрога.

СОВЕТ! За да се одржи побели, почисти заби, редовни стоматолошки чистење на се мора. Бидете сигурни дека за да се задржи чекор со вашите шест месеци состаноци со закажување многу време однапред.

Неколку стоматолошки посети на забите побели. Стоматолозите можат да го користат на заби процедури заби кои не може да се купат и над-the-counter.

Можете да ги користите јагоди за да ги избелите забите. Органскиот состав на јагоди може да ги избелите забите без груби хемикалии. Пире од јагоди за да се направи домашна паста за заби, или Бришење свежи јагоди директно на забите.

СОВЕТ! сурова храна, особено на овошјето и зеленчукот ги задржи вашите заби здрави. Обработени и нездрава храна не само да се сврти вашите заби жолта, но, исто така, може да предизвика кариес.

Лимони и портокали ви даде витамин Ц, но тие исто така имаат заби Белење properties.Rub внатрешноста на кора од забите за еден суптилен ефект на заби. Можете исто така да додадете малку сол на лушпи за подобрување на видливи резултати дека овој метод ќе се претстави.

Користете ги инструкциите вклучени со Белење на производи. наместо, тоа може да предизвика иритација на непцата и устата, па дури и предизвика масивни стоматолошки штета. Користете Белење на заби производи токму и само како што е наведено на пакувањето.

СОВЕТ! А едноставен, но ефикасен природен супстанција е сода бикарбона. Се меша со вода, тоа може да помогне избелите забите.

Прво што е важно кога се обидува да ги задржи вашите заби е добивање на соодветна стоматолошка чистење на. Ја добиете вашата заби чистат на секои шест месеци и да се направи во иднина вашиот состанок, додека во канцеларијата на вашите тековни чистење.

Најдоброто нешто што можете да направите за да има побели насмевка е редовно да го посетува вашиот стоматолог за чистење на. Рутински планирате овие cleanings два пати годишно. Кога ќе ви направи со чистење, поставите вашиот следната средба, така да не заборавиме. Земете вашата канцеларија да ви даде потсетник преку телефон.

СОВЕТ! Белење на заби паста за заби е навистина не е многу поинаква од редовните паста за заби. Тоа не е навистина најдобра идеја да се потроши пари за производи кои не ќе се направи многу разлика.

Јадете здрава храна; суровини и храна, како овошје се совршени примери. Се држат настрана од овие видови на храна да се обезбеди вашите заби се здрави заби. Можете исто така треба да се избегне snacking кога цел за убава насмевка.

Пиење преку слама е еден од многу мали трикови кои може да им помогне на одржување побели заби. Ако користите слама, течноста е помалку веројатно да дојде во контакт со површината на забите. Течноста ќе се заобиколат забите и да си одат во грлото.

СОВЕТ! За да се постигне и одржува бели заби, четка и конец забите секој ден, без да успее. Ако го направите ова, тоа ќе се ослободи од изградбата на плочата која предизвикува забите.

Документирано е фактот дека чадот од цигарите произведени од пушењето цигари се обезбојува забите секој пат кога ќе го вдишуваат.

Има заби направено од страна на вашиот стоматолог навистина зависи од тоа колку брзо ќе треба резултати, и како ужасно забите биле прободени. Иако ова ќе бидат поскапи, може да се заокружи со побрзо, позабележителни резултати отколку што може да се добие преку други техники на заби.

СОВЕТ! Црвеното вино познавачите, особено оние кои пијат редовно, имаат тенденција да имаат забите. црвена боја на вино се апсорбира во глеѓта на забите, која ги прави потемна.

Редовна пастите за заби и Белење на заби пасти се изненадувачки similar.You не треба да поминат еден производ кој не се менува белината на забите. Можете да се трошат вашето време и пари, тоа не ви даде корист.

Ако сте пушач, тогаш ќе мора да престане да имате било какви шанси на белење на забите. А професионални постапката Белење чини значителна сума на пари. Ако имате таква постапка направено, а потоа се запали цигара, сте фрлени пари далеку. Белеење ќе биде брзо да се промени од страна на пушењето.

СОВЕТ! Важно е да се четка, масажа на непцата, и конец два пати на ден најмалку. Четкање и flossing по секој оброк и оброк може да им помогне на вашите заби да останат бели.

Четкање на забите веднаш по јадењето е важен дел од нивно чување од обојувачки. Ова е дефинитивно точно кога станува збор за кафе.

Прашајте го вашиот стоматолог за Белење на гел дека ќе го искористите дома за да заличи вашата насмевка. Овој метод вклучува стоматолог обезбедување на вас со лента на устата, кои ќе се пополни со гел и се однесуваат на вашите заби за одредена сума на време секоја ноќ за неколку недели. Се вели оваа техника може да ги избелите насмевка до осум нијанси посветла.

СОВЕТ! Ако сте моментално бремена, воздржи од употреба на било кој вид на Белење на заби производи! овие производи’ состојки може да бидат штетни за вашиот расте дете. Белење на заби обично се во ред да се користи за време на бременоста, но проверете со вашиот лекар или стоматолог за да бидете сигурни.

Еден од најдобрите начини за да се обезбеди на забите е со имаат редовни состаноци за посета на стоматолог да ги чистат.

Обидете се со користење на миење на устата која е специјализирана за заби. Тоа може да трае со месеци за да добиете резултати. Овие mouthwashes содржат заби хемикалија наречена хидроген пероксид. Тоа е многу лесен за употреба. Едноставно исплакнете со тоа двапати дневно за околу половина минута пред да миеш заби.

СОВЕТ! Flossing е важно. Flossing помага да се ослободи од плакета, кои можат да предизвикаат промена на бојата на забите.

Јаде јаболка е одличен начин да им даде на вашите заби илузија дека се побели отколку што всушност се. Крцкава храна и зеленчук имаат абразивни квалитет кој може да ви помогне да се исчисти забите без да многу штета на вашиот емајл.

Избелите забите на старомоден начин со триење на нив со орев кора од дрво. Триење тоа на забите темелно ги чисти и ги прави побели. Бидете сигурни да се измијат устата кога ја користите кора, а потоа со четка.

СОВЕТ! Консумираат поголеми количини на млечни производи. Храна, како млеко, сирење и јогурт имаат минерали кои можат да ви помогне да даде силна, атрактивни заби што го посакуваш.

Може да се применува хидроген пероксид да ги избелите забите. Можете да го направите ова, едноставно со мокри алишта или било памук материјал натопена во раствор. Бришење на влажна крпа над областите на забите откако сте го навлажнета. На пероксид ќе работат за да го олеснат дамки и крпа им помага да се укине.

Користете ловоров лист и портокал лушпи да се направи парична казна во прав. Додадете вода на овој прав и четка со оваа смеса. Во прилог на белење на забите, ова ќе ви помогне да се спречи заболување на непцата и кариес.

СОВЕТ! Кората од ореово дрво може да се користи како белило заби. Триење на кората од целиот стоматолошки површини ќе се овозможи тоа да се укине дамки и жолтеникава филм од забите.

Ако бојата на забите е да ви пречи, консултирајте се со вашиот стоматолог за опции. Некои луѓе мислат белење на забите е непотребното трошење, иако, ако се има off-боја заби почнува да влијае на тоа како живеете вашиот живот, тоа може да биде достоен за тоа, бидејќи тоа би можело да се изгради својата самодоверба.

Пред да се обиде Белење на заби на свој, секогаш осигурајте се да се консултирате со вашиот стоматолог прв. Понекогаш валкани забите може да се дефинира со донесување на подобрување на хигиената. Прашајте го вашиот стоматолог за можноста за користење на заби производи. Вашиот стоматолог може да ве советува за тоа дали твојата уста е во состојба да започнат со користење на овие видови на производи. Шуплини или заболување на непцата ќе стане полошо само ако користите Белење на заби производ на нив.

СОВЕТ! Треба да се избегне кафе и чај, ако сакате да се задржи вашата насмевка бело. Пиење прекумерни количини може да, прекувремено, предизвика значителни боење.

Ако сакате побели заби, нанесете слој на вазелин на забите. Тоа не може да имаат позитивно вкус, но тоа ќе се обезбеди заштитна бариера помеѓу забите и дамки за неколку часа.

Откако ќе јадат, џвака некои џвакање да им помогне на бели и чисти забите. Некои гуми за џвакање се специјално произведени за да ги избелите забите, а исто така и да ги задржиме бело. Овие гуми имаат дамки борат состојки кои ќе ги задржи вашите заби пенливи. Гума за џвакање исто така, произведува природни плунка која ќе ви помогне да се мијат секоја храна честички од забите.

СОВЕТ!

Жолти заби е лесно забележлива знак на некој што пуши. Тоа може да биде прилично тешко да се задржи забите бела насмевка ако сте пушач. Ако треба да се пуши, ти дефинитивно треба да се намали колку сте пушач во корист на вашето здравје и вашата насмевка.

СОВЕТ!

Прашајте го вашиот стоматолог доколку тој може да ви даде гел може да се искористи на комплет дома Белење. Овој метод може да ги избелите забите до осум нијанси посветла.

СОВЕТ!

редовни стоматолошки

СОВЕТ!

Ако сакате вашите заби да бидам побел, треба да имаат редовни стоматолошки чистење состаноци. Редовни стоматолошки чистење на е меѓу повеќето ефективни методи кои можете да се вклучат во вашиот Белење на заби режим. Вие треба да ја посетите вашиот стоматолог најмалку два пати годишно.

СОВЕТ!

Белење на гелови се на располагање за да ги избелите забите побели. Можете да ги купите овие гелови во дрога продавници и тие се поевтини од добивање на забите Побеле од страна на стоматолог. Ако вашиот забите изгледаат многу штетни по здравјето или обезцветен, треба да се оди на стоматолог прв.

СОВЕТ!

Миеш заби по будењето, и штом сакате да одите во кревет да се види вашите заби се побели.

СОВЕТ!

Миење на устата, всушност може да се промовира промена на бојата на забите discoloration.Ask вашиот стоматолог без разлика дали или не имаш заби кои можат да го издржат ефектите од користење на миење на устата.

СОВЕТ!

Хидроген пероксид

СОВЕТ!

Водород пероксид не е безбеден начин да ги избелите забите. Тоа не е безбеден и всушност може да го напуштите вашиот заби да стане уште обезцветен. Се избегнат сите производи за кои има хидроген пероксид ако вашите заби не се доволно здрав.

СОВЕТ!

Препорачливо е дека сте Побеле заби пред да жица braces.You ќе биде екстатично кога ќе видите новата насмевка бидејќи тоа е straighter и подобрување на насмевка!

СОВЕТ!

Стоматолозите може да се користи професионална белење супстанции заедно со специјални светилки, кои може да ги избелите забите колку што 15 нијанси многу брзо. Овој вид на постапка обично ќе чини околу петстотини долари седница.

СОВЕТ!

Ако вашите заби постојано изгледа досадна или жолта, разгледа дали вашите омилени пијалоци може да биде виновна. Црвеното вино и кафе се познати да дамка на забите. Користете сламка кога за пиење овие пијалоци да се ограничи времето на контакт со контакт заби.

СОВЕТ!

Направете свој јагода паста за заби за четкање на забите. Јагодите се Белење на ефект на забите. Да се ​​измеша некои паста за себе, комбинираат вода (1/4 чаша), сода бикарбона (1/2 чаша) и три јагоди, кои биле пире.

СОВЕТ!

обезцветен заби

СОВЕТ!

Можете да направите вашите заби имаат побели изглед со носење на соодветна нијанса кармин. Светло црвен кармин ќе предизвика обезцветен заби, бидејќи тие ќе имаат тенденција да изгледаат потемни. На најдобрите бои за обезцветен заби се розеви или голи нијанси.

СОВЕТ!

Добивање на бели заби сакате може да биде скапо и малку на нерви. Постојат бројни методи на располагање за да им помогне на вашиот потфат за добивање побели заби. Спроведување на совети поставени тука, за да можете да ги избелите забите без да процесот направено професионално на забар.

СОВЕТ!

Биди прв да коментира - Што мислиш?
Напишано од Водич Бели заби - јуни 5, 2016 на 12:44 AM

категории: Бели заби Совети   Тагови: , , , ,