мислења тагирани "најдобар начин да ги избелите забите"

избелите забите , Белење на заби алатки , Заб Белење производи

избелите забите , Белење на заби , Заб Белење производи

Прв убава сјајна заби е сон на речиси сите, а можеби и твое премногу. Ако вашите заби да останат жолта или нарушен, дури и по редовно четкање со добра паста за заби, можеби ќе треба да користите било кој од над колекции шалтер Белење на заби, на редовна основа. Има еден куп на најдобар начин да ги избелите забите на пазарот и, исто така, на интернет можете да се одлучат за. Сепак, сите од нив не работат на истиот во белеење на заби. Најдобар начин да ги избелите забите работи подобро и побрзо, додека низок квалитет на производите да ги избелите забите не. Користење на генерички Белење на заби колекции, како што устата коцки, Белење на гелови, Белење на ленти е добра опција за правење на вашите заби побели, но таквите колекции често ја напушти несакани ефекти. Тоа е зошто многу луѓе не сакаат да ги користат ваквите колекции. Ако сте еден од нив, тогаш можете да се одлучат за дома Белење на заби, како најдобар начин да ги избелите забите за оптимална и брз резултат.

Постојат многу причини, која може да направи забите обезцветен. пушењето цигари, тутун за џвакање, пиење црвено вино, бикарбона, чај и кафе може да се направи обезцветен заби. така, со цел да се направи забите побели, мора да се откажат од ваквите навики прв. Природниот процес на стареење и некои лекови како суплементи на железо, витамински додатоци, а некои антибиотици, исто така, може да влијае на бојата на забите. Еве некои лесни, брзо и Најдобар начин да ги избелите забите лекови.

Најдобар начин да ги избелите забите

 • Можете да ги користите дома Белење на заби производ, кој се најдобар начин да ги избелите забите да се направи забите побели. Таков производ е ефтин и лесен за користење. згора на тоа, можете да го користите овие производи без да оди во било кој професионален стоматолог. А дома Белење на заби комплет обично доаѓа со Белење на ленти и устата гел. Вие треба да го поставите на овој Најдобар начин да ги избелите забите производи како што е наведено на забите за подобар резултат. Ако сакате најмногу очекуваниот резултат, мора да се задржи на производи поставени на забите пред да одите на спиење во текот на ноќта, за најмалку 10 минути. Исто така, треба да ги користите на редовна основа,.

 • Уште една добра, но скапи најдобар начин да ги избелите забите опција е да ја посетите комора стоматолог. Ова е најбрзиот начин за најдобра Белење на заби. А стоматолог обично добива помош на комплет за белење на забите, ласерска светлина и заби гелови влегоа во фиоката за уста (Треба да се носат пред спиење) да се направи забите на пациентот побели. А професионални Белење на заби третман може да ве чини некаде помеѓу 250 американски долари и 900 долари. И покрај тоа што е многу скапо, сепак тоа обезбедува најдобрите и траен резултат.

 • Можете да ги користите дома Белење на заби супстанции кои се најдобар начин да ги избелите забите да се направи забите без дамки. Можете да го користите сода бикарбона и хидроген пероксид да се направи забите побели. Двете од нив се одлични белење агенти кои помагаат да се избели забите. сода бикарбона е абразивни во природата и на тој начин помага да се отстрани дамките и Татарите. Можете да ги користите поединечно или заедно со правење на парична казна паста од нив. Исто така можете да посипете малку сода бикарбона на паста за заби додека ги четкате.

Биди прв да коментира - Што мислиш?
Напишано од Водич Бели заби - јуни 5, 2016 на 12:21 AM

категории: Бели заби Совети   Тагови: , , , , ,

Белење на заби - Подобро да се спречи отколку да се лечи

најдобар начин да ги избелите забите

Нашите заби се многу важни. Ние ги користите во секое време во јадење и зборување, итн. да се замисли животот без нив. Тие велат дека не треба да ги четкате забите – само оние што сакаат да ги задржат. Затоа нивното одржување е задолжително. Сите ние сакаме тоа да белите пенливи заби, кои ги гледаме во реклами, списанија итн. со цел да се постигне, ние ги користиме најдобар начин да ги избелите забите. белење на ленти, паста за заби, Белење на миење или третмани со стоматолозите може да биде еден од најдобрите начини да ги избелите забите.

Подобро да се спречи отколку да се лечи. Грижата за забите треба да почнат, а ние сме млади. Кога бевме мали бевме замолени да не јадете премногу слатки, чоколади или било кисели пијалаци, со цел да ги заштитиме нашите заби се претвори жолта. пушењето, кофеин, стареење и лекови може да дамка на забите, како и. Тоа е причината зошто ние треба да ги знаете најдобар начин да ги избелите забите, за нас да биде свесен и да се спречи овие несакани работи кои создаваат дамки на забите.

Совети за спречување на заби Дамки

 • Четка и конец редовно. Ова е наједноставниот и повеќето основни начин да се спречи заби дамка.

 • Белење на паста за заби е насекаде околу. Тие може да се купи намирници и аптеки во буџетот пријателски цени. Тие се голем публицитет што тие можат да ги избелите забите но, всушност, тие можат само делумно ги избелите забите. Исто така, бидете сигурни дека тие се означени со одобри печат и клинички докажано да ги избелите забите.

 • Ајде да се види она што го пиеме. Пијалаци, кои се богати со кофеин како што се кафе, бикарбона, чај, итн. се виновникот. Се држат настрана од овие или се обиде да ги земе во мали порции.

 • Пушењето не само да го оштети вашиот белите дробови и кожата; тие, исто така, да го оштети и потемни забите ни дава повеќе причини да се држат настрана од нив.

 • Некои од апчиња ги исто така може да предизвика да дамка на забите. Watch out за Tetraclyne антибиотици кои може да потемни нашите заби.

 • Белење на ленти и гелови исто така може да биде најдобар начин да ги избелите забите, постојат многу од нив преку шалтер и не се толку скапи.

 • Се земе дома Белење пепелниците од вашиот стоматолози може да биде скапо, но овие се обичај се вклопуваат за вас, бидејќи тоа може да биде најдобар начин да ги избелите забите и ќе ви помогне да ги избелите забите, бидејќи тие помагаат да се осигура дека белилото останува во контакт со забите за максимална Белење.

 • Ако ништо друго не успее. Ова е твојата последна избор да се одлучат за најдобар начин да ги избелите забите е да се разгледа врска или порцелански фасети, тие чинат многу, но тие ќе ги реши сите фрустрации со белење на забите.

Ова се само некои најдобар начин да ги избелите забите кои можат да помогнат прави забите изгледаат енергична и сјајна. Но, спречување на нив е секогаш подобро од лек. Значи се држат настрана од оние што можат да дамка на забите, со цел да се насмевнам на целиот пат. Ако не сте задоволни со овие совети, можете да како и за пребарување преку интернет, за повеќе информации во врска со релативната најдобар начин да ги избелите забите.

Биди прв да коментира - Што мислиш?
Напишано од Водич Бели заби - јуни 5, 2016 на 12:15 AM

категории: Бели заби Совети   Тагови: , , , ,