мислења тагирани "Светла бела насмевка"

Да бидат сигурни во вашата насмевка и бели заби

Многу луѓе долго за забите им беа бели. Постојат различни активности што можете да направите за да се обезбеди забите не ќе се претвори жолта. Постојат начини да ги избелите забите бели повторно. Оваа статија содржи различни совети за добивање на вас заби бели и да ги задржиме бело.

Бидете сигурни дека вашите заби се педантно исчистени пред да го користите дома Белење на режимот на забите. Белење на заби производи ќе бидат поефикасни ако ги применува на апсолутно чиста teeth.If забите не се чисти кога ќе ги избелите пред четкање тогаш резултатите ќе биде нерамна засенчување.

Секој знае дека агруми, како портокали и лимони, се богати со витамин Ц, но знаете ли дека може да те направи забите побели? Можете дури да го користите кора од лимон или портокал, сите што треба да направите е да се фаќа на површината на забите против задниот дел, што предизвикува нив да искра. Со ставање на малку сол на кора од лимон или портокал, резултатот може да се подобри.

Прво што е важно кога се обидува да ги задржи вашите заби бели е професионална и чистење. Земете ја вашата заби чистат на секои шест месеци и секогаш закаже иднина вашиот состанок кога сте во вашата актуелна чистење.

Овие производи содржат хемикалии кои се бојат забите. грубост четка е она што го прави сигурни дека забите се чисти.

Ако пиење сода, чај, кафе или темно вино, голтка вода, како и. Овие темните пијалоци ќе дамка на забите, особено ако се конзумира редовно. Swishing голтки вода наоколу во вашата уста помеѓу голтки од овие пијалоци може да помогне да се елиминира било остатоци кои може да резултира со боење. По конзумирање на овие пијалаци, не заборавајте да миеш заби што е можно поскоро.

Малку познат начин да ја добиете вашата заби побело е да се користи некои плодови. Неколку примери за одлична овошје што може да ги избелите забите портокали и портокали. Вие исто така може да се фаќа на кора од портокал во однос на површината на забите да ги избелите.

Носи минијатурни четка за заби кои можете да го користите после јадење шеќери. Овие прехранбени продукти се држи до вашите заби лесно, и да започне процесот на боење или да додадете на тоа. По лекување на себе си да се слатки, да потрае неколку моменти да се четка. Паста за заби не е потребно ако чистење на забите, а потоа исплакнете ги добро.

Вашиот круни никогаш нема да ги избелите како и остатокот од забите. Вашиот круни ќе останат исти како вашите заби се побели. Ова може да се направи круни издвоите дури и повеќе отколку порано.

Вие треба да се спречи натрупување на плочата, бидејќи тоа може да предизвика вашите заби да ја смени бојата.

10 минути

Задржи на четка за заби сместени далеку за кога ќе јадете бонбони или други слатки. Затоа што овие храна се држи до заби многу лесно, тие може да се промовира боење. По ужива слатки, четка за две или три минути. Вие не треба да имаат паста за заби, онолку долго колку што чистење на забите и либерално и исплакнете со вода.

Органско кокосово масло може да се користи како голем белење агент за вашата teeth.If користите кокосово масло како миење на устата, тоа може да ги избелите забите во врска со 10 минути дневно. по околу 10 минути, исплакнете ја устата и четка како што нормално би. Вие може да видите некои резултати за помалку од неколку дена.

Четкање на забите по секој оброк ќе ви помогне да ги чуваме од обојувачки. Ова е важно, кога ќе пијат кафе.

Органско кокосово масло може да биде само на билетите за белење на забите. Давајќи им на вашите заби со 10-минутно дневно плакнење во кокосово масло може да има големо влијание врз белина на вашата насмевка. по 10 минути поминаа, исплакнете ја устата и чисти забите како нормални. Треба да се види некои резултати, по неколку дена.

Вашиот стоматолог може да ви почетниот заби најдобрите кажам без да се оштети емајлот или непцата.

Миеш забите редовно и ако имате голема насмевка. Храна и други предмети може да се изгради на вашите заби и ги дамка. Вие нема да мора да се грижите за забите ако редовно ги четкате забите.

Водата е основна алатка во борбата против дамки. Тоа ви помага да се и исплакнете забите како и спречување на боење. Тоа е добра здравствена практика да се задржи вашата потрошувачка на вода до секој ден, особено по секој оброк.

За одржување на белината на забите, оди на стоматолог редовно за чиста и проверка е задолжителна. Има редовна основа е одличен начин да се задржи вашите заби бели. Треба да ја посетите вашиот стоматолог најмалку на секои шест месеци.

Хидроген пероксид

Користење на Белење на паста за заби е најлесниот начин да се оние бисерно бели заби дека сте биле во потрага по. преку триење, оваа паста за заби ослободува од дамки и плакета. Прекувремено, ќе имаат посветла заби дамки почнат да исчезнуваат.

Водород пероксид не треба безбедно третман за белење на забите. Не е безбедно и може да предизвика вашите заби обезцветен; може исто така да се заокружи со две различни боја заби. Избегнувајте било производ кој има хидроген пероксид.

Емајл е слој на минерали на заштитна минерални слој кој помага да се спречи корен инфекции, како и други работи кои може да им наштетат на забите. Некои заб Белење производи може да имаат негативно влијание врз белината на забите.

Ако четка и конец забите два пати дневно, најверојатно ќе има побели заби споредба со оние кои не го прават тоа често. Користење на овие методи ќе го отстрани израстоци на плоча што обезбојува забите. Тоа е добра идеја да миеш заби и конец по секој оброк.

Ќе мора да се намалат вашиот кафе да се добие побели smile.As тешко како тоа може да биде за многу луѓе, кафе е водечка причина за обезцветен и валкани забите. Обидете се да пијат топло чоколадо, наместо на кафе.

Цитрус во лимон и сок од лимон може да ги избелите забите е ефикасно на бабите приказна. Тоа е добра идеја да се остане сосема надвор од овој метод на лекување.

Треба да знаете дека секој Белење решение работи само на природните заби. Секое вештачки површини, вклучувајќи круни, сврзување, импланти и слично нема да се промени во боја. Користење на забите whiteners може да предизвика стоматолошки работа, како што се круни, да се издвоите од вашата природна бели заби.

Ќе имаат поздрава и побели заби на основно чистење рутина редовно со паста за заби и flossing. Производи кои содржат сода бикарбона се ефикасни во отстранување на дамки како што конец и конец.

Агруми може да има премногу киселина за вашиот teeth.You исто така треба да се избегне цитрусни сокови, како и. На киселини содржани се ужасни за забите. Можете исто така, сакаат да се избегне јадењето овој вид на храна, пред да се утврдат во текот на ноќта, бидејќи тие се направи поголема веројатност да страдаат од киселина рефлукс, кој исто така може да го оштети забите.

Ако сте заинтересирани во Белење на забите, разговарате со вашиот стоматолог прв. Белење на заби не ви е едноставен козметички преземање. Одете на вашиот медицински редовно да бидете сигурни дека вашите заби се здрави. Осигурајте се да разговарате со стоматолог за Белење на заби режим.

Направете прав со мелат заедно портокалова лушпите и ловоров лист. Овој прав може да се примени на вашата четка за заби и чувствителност.

Не ги избелите забите ако имате стоматолошки нерешени прашања како cavities.Make заборавајте да се консултирате со вашиот стоматолог пред почетокот на било дома Белење процедури се соодветни за вас.

Не потпирај се на пасти за заби, кои тврдат дека тие ќе ви даде побели заби. Многу само малку ги избелите забите, ако воопшто, но може да се користат и други производи, ако сакате бели заби. Ако го направите купи Белење на паста за заби, купи еден кој содржи сода бикарбона, како што всушност може да помогне.

Како што е наведено, постојат многу различни луѓе кои сакаат да имаат бели заби. Многу различни стратегии може да се користи за белење на забите и елиминирање на жолти дамки. Забите може да биде бела како е можно, ако едноставно ги користат информациите презентирани овде.

Биди прв да коментира - Што мислиш?
Напишано од Водич Бели заби - јуни 5, 2016 4:15 AM

категории: Насловна Врз основа за да ги избелите забите   Тагови: , , ,

Елиминирање дека жолта насмевка и добиете светла бела насмевка

Дали постои начин за вие да направите за да ги избелите забите безбедно? Не сите од најдобрите или може да им се верува. Оваа статија се дискутира докажани методи за безбедно заби со грижа и леснотија.

Ако се наоѓате себеси страдаат од чувствителност за џвакање од два часа ленти, треба да се обидете да се отстрани ленти по 30 минути, наместо. И покрај тоа што е потребно да се применат ленти два пати на ден 30 минути во текот на еден период од две недели, тие не се толку веројатно да предизвика чувствителност за џвакање.

СОВЕТ! Вашиот стоматолог може да направи Белење на заби со ласер. Ова може да биде најбрзиот начин да имаат вашите заби се врати назад кон нивната почетна бела боја.

Ова бара да ја посетите вашиот стоматолог и вашите резултати се за вториот нема. Стоматолозите можат да понудат начини да ги избелите забите тоа би било премногу опасно за мирјани да се користи во продавницата.

За да се одржи бели заби, треба да имаат редовен стручен и чистење направено. Распоред на посета на стоматолог на секои шест месеци, идеално со што вашиот следен состанок, додека сте таму за секоја чистење. Треба да се обидете да се задржи овој состанок бидејќи повеќето осигурување ги покриваат оваа постапка.

СОВЕТ! Бидете внимателни при јадење и пиење, откако ќе ги избелите забите. Побеле заби се повеќе подложни на дамки.

Ласерско белење на забите е еден од најдобрите опции, кога станува збор за Белење на вашиот стоматолог понуди. Ова е веројатно сенка што првично беа во една брза посета. Белење агент се применува на забите, а потоа се застрела со ласер за да го активирате. Забите е веднаш по пет или шест нијанси.

Може да се развие чувствителност на некои Белење на заби производи. Иако тоа може да биде привремена состојба, тоа сепак може да боли. Доколку имате ова болка, престане со користење на производот и да се види на стоматолог, веднаш штом ќе може да се. Вашиот стоматолог може да нудат различни производи и решенија за да им помогне избелите забите во безболен начин.

СОВЕТ! Се додава сода бикарбона за вашите заби четкање рутина. Банкарски бикарбона е најдобар начин за ефикасно и природно ги избелите забите.

Хемикалиите во сите овие производи дамка повеќе трајно со сврзување на забите. Абразивни ефект отстранува четки прстот е она што го прави сигурни дека забите се чисти.

Јагоди се одличен природен третман за валкани забите. Овој метод е докажано дека работи. Верувале или не, триење намалување јагода на забите може да ги избелите. Нека плодови одмор за околу пет минути на забите да го добиете најдоброто можно резултати од третманот.

СОВЕТ! Ако користите било заб Белење на производи, запре веднаш, ако иритација развива. Чувствителноста може да биде знак дека вие сте му наштети на забите.

Вие навистина треба да одат на стоматолог пред белење на забите ако имаш нетретирани шуплини или страдаат од болести на непцата. Можете да ги преземат дополнителна заштита кога белење на забите. Вашиот стоматолог ќе биде во можност да ви кажам се најде стратегија, која е најефективниот и сигурен за да го стори тоа.

Вие може да сакате да се има професионална избелите забите, ако сте во потрага по брзи резултати или имате многу лоша боење. Со овој метод се чини малку повеќе, но подобро да ги избелите забите и може да биде побрзо од другите методи на заби.

СОВЕТ! Ако сте пушач, тогаш првото нешто што треба да направите е да престанат со пушењето. Ако сте пушач, избелите забите, а потоа продолжи да светне, ќе се црвенило вашите пари далеку.

Ленти кои ги избелите забите не се скапи и се многу прифатлива. Овие ленти се поставени на забите. Белење на ленти ужива краток порастот на популарноста, се должи на помалку од совршени резултати.

Ако треба да се пијат пијалоци кои можат да предизвикаат дамки, ги следи со вода. Ова може да се спречи од добивање на забите валкани. Друга опција е да се пие овие преку слама, или се користи не-обезмастено млеко со кафе.

СОВЕТ! По белење на забите, применуваат вазелин да ве потсетам да продолжи да се смееш. И покрај тоа што не може да биде највкусното опција, желе на вазелин ќе се формира заштитна, привремено слој, кој ќе се спречи боење.

10 минути

Избегне исклучување на полица миење на устата, особено ако постои додадена боја. Миење на устата, всушност, може да предизвика забите да станат обезцветен. исто така,, многу од нив имаат алкохол како состојка која може да се направи на вашиот јазик и непцата чувствителни, како и навлегува во крвотокот.

СОВЕТ! Вие ќе бидете посигурни во врска со вашата насмевка, ако се посигурни во врска со твојот здив. Лижат на задната страна на чиста рака за да се утврди дали имате лош здив.

Органско кокосово масло е белење агент за забите. за само 10 минути на ден, обидете се испирање со кокосово масло за најмалку 10 минути секој ден. по околу 10 минути, исплакнете ја устата и четка како што нормално би. Вие, најверојатно, ќе видите резултати по само неколку дена.

Знаете што се случува да се направи за вас метод Белење на забите. Ако имате нереални идеали за производите што користат, може да се заврши разочарани од белината на забите. Се разгледа на фактори кои се вклучени, како вашата возраст, и степенот на дамки и пребојувања на забите. Прашајте го вашиот стоматолог што да очекувате.

СОВЕТ! Гума за свеж магдонос или cilantro може да ви помогне да заличи вашата насмевка. Овие природни билки содржи својства кои можат да помогнат во неутрализирање на дамки кои предизвикуваат бактерии.

Четкање на забите после јадење е важен дел на водење на светла и сјајна. Ова е особено важно кога сте на кафе.

Темно храна честички може да предизвикаат вашата уста да дамка со текот на времето. Избегнувајте овие дамки од џвакање без шеќер за џвакање после јадење. Ова ќе го отстрани било која храна честички и да ги чуваат од боење на забите.

СОВЕТ! Вклучуваат редовно flossing во вашата дневна рутина. Ова може да помогне да се ослободите од вашиот плоча која може да бојата на забите.

Јагоди се лесен начин да се природно осветли забите побели појави. Јагоди може да покаже резултати како многу позитивно влијание врз белење на забите лек. Дозволете јагода да остане на забите најмалку пет минути за најдобри резултати.

Ако сакате вашите заби да бидам побел, не консумираат портокали или други агруми. Исто така не се обиде пиење нивните сокови. Киселините во овие храни ќе јадат далеку во забите. исто така,, Докажано е дека овој вид на овошје и сок ја зголемува шансата за киселина рефлукс ако се пие пред спиење, што од своја страна, исто така, влијае на вашата насмевка. Затоа, обидете се да се избегнат овие особено храна и сокови во текот на ноќта.

СОВЕТ! Вклучете повеќе млечни производи во вашата исхрана. силна, здрави заби може да се припише на хранливи материи во храна како јогурт, млеко и сирење.

Можете да имаат заби фантазија дома со пероксид и сода бикарбона. Користете ја оваа смеса да миеш заби до десет минути да изминат. Бидете внимателни колку е тешко да се четка, како што може да предизвика иритација на непцата.

А едноставна метода за побели заби е да се меша кујнска сол и сок од лимон. Чувајте ја смесата во секој затворен сад, така што ќе може да го користат често и тоа ретко ќе ја расипам.

СОВЕТ! Пиење преку слама може да помогне да се спречи дамки на забите. Со пиење преку слама, да се минимизира времето дека забите се изложени на течноста.

Бактерии ќе се зголеми околу устата откако ќе јадат. Ако забите не се чистат, бактерии може да предизвика многу проблеми, па не заборавајте да ги четка.

Земете сушен залив лисја и суви лушпи од портокал и ги мелат во прав. Додадете поздравниот на вода од чешма на прав, и тоа веднаш ќе се направи природните заби Белење на паста за заби. Ова е, исто така, се пронајдени спречи други прашања во врска со забите.

СОВЕТ! Овошје може да се користи како голем, природно, безбеден начин да ги избелите забите. Јагоди работат особено добро за оваа намена.

Ако пепелниците не одговара на вашите заби и, хемикалии од Белење на гел може да стичам надвор резултира со иритација на непцата.

Некои природни лекови ќе ви помогне избелите забите, како што се јаболков оцет. Познато е да се исчисти забите и да ги отстраните дамките додека отстранување на бактерии во устата. Обидете се гаргара со оцет за уште еден ден пред да миеш заби.

СОВЕТ!

Твојата насмевка ќе изгледаат посветли. Обидете се да користите боја за усни со кармин кој изгледа сино-базирани или користете усна сјај. Бои што се сино-црвените tined или бобинки им помогне на вашиот побели заби се појави. Се држат настрана од производи мат усна, како што може да предизвика вашите заби.

СОВЕТ!

Вода за пиење по конзумирање на пијалоци кои дамка на забите може да ги задржи вашите заби. А вода исплакнете го спречува дамки предизвикува пијалок од setting.You исто така може да пијат преку слама.

СОВЕТ!

Бидете сигурни дека ќе миеш, конец, и употреба на масажа на непцата најмалку два пати на ден. На повеќето оптимален начин да се обезбеди вашите заби е да се четка и конец секој пат кога ќе јадете или пиете нешто. На овој начин можете да бидете сигурни да се ослободи од остатоци на храна и плоча која може да заврши до боење на забите.

СОВЕТ!

јагода паста може да ви помогне избелите забите. Пасира свежи јагоди во паста, а потоа нанесете ја смесата на забите. минатото на јагода ќе предизвика забите бидам побел без потреба од јаки хемикалии. Овој дом Белење метод може да ви помогне да се избегне прекумерна заби и да ви даде природно бела насмевка.

СОВЕТ!

Миење на устата може да се предизвикува некои од вашите заби. Прашајте го вашиот стоматолог без разлика дали или не имаш заби кои можат да го издржат ефектите од користење на миење на устата.

СОВЕТ!

До сега знаеме дека постојат многу мислења на оваа тема на белење на забите. Вие треба да имаат некои идеи сега за тоа како да се добие дека бисерно бела насмевка без оштетување на забите. Спроведување на совети во овој член и безбедно да одат за правење на вашиот посветла насмевка.

СОВЕТ!

Биди прв да коментира - Што мислиш?
Напишано од Водич Бели заби - јуни 5, 2016 на 12:51 AM

категории: Бели заби Совети   Тагови: , , , , , ,