мислења тагирани "Насмевка"

Да бидат сигурни во вашата насмевка и бели заби

Многу луѓе долго за забите им беа бели. Постојат различни активности што можете да направите за да се обезбеди забите не ќе се претвори жолта. Постојат начини да ги избелите забите бели повторно. Оваа статија содржи различни совети за добивање на вас заби бели и да ги задржиме бело.

Бидете сигурни дека вашите заби се педантно исчистени пред да го користите дома Белење на режимот на забите. Белење на заби производи ќе бидат поефикасни ако ги применува на апсолутно чиста teeth.If забите не се чисти кога ќе ги избелите пред четкање тогаш резултатите ќе биде нерамна засенчување.

Секој знае дека агруми, како портокали и лимони, се богати со витамин Ц, но знаете ли дека може да те направи забите побели? Можете дури да го користите кора од лимон или портокал, сите што треба да направите е да се фаќа на површината на забите против задниот дел, што предизвикува нив да искра. Со ставање на малку сол на кора од лимон или портокал, резултатот може да се подобри.

Прво што е важно кога се обидува да ги задржи вашите заби бели е професионална и чистење. Земете ја вашата заби чистат на секои шест месеци и секогаш закаже иднина вашиот состанок кога сте во вашата актуелна чистење.

Овие производи содржат хемикалии кои се бојат забите. грубост четка е она што го прави сигурни дека забите се чисти.

Ако пиење сода, чај, кафе или темно вино, голтка вода, како и. Овие темните пијалоци ќе дамка на забите, особено ако се конзумира редовно. Swishing голтки вода наоколу во вашата уста помеѓу голтки од овие пијалоци може да помогне да се елиминира било остатоци кои може да резултира со боење. По конзумирање на овие пијалаци, не заборавајте да миеш заби што е можно поскоро.

Малку познат начин да ја добиете вашата заби побело е да се користи некои плодови. Неколку примери за одлична овошје што може да ги избелите забите портокали и портокали. Вие исто така може да се фаќа на кора од портокал во однос на површината на забите да ги избелите.

Носи минијатурни четка за заби кои можете да го користите после јадење шеќери. Овие прехранбени продукти се држи до вашите заби лесно, и да започне процесот на боење или да додадете на тоа. По лекување на себе си да се слатки, да потрае неколку моменти да се четка. Паста за заби не е потребно ако чистење на забите, а потоа исплакнете ги добро.

Вашиот круни никогаш нема да ги избелите како и остатокот од забите. Вашиот круни ќе останат исти како вашите заби се побели. Ова може да се направи круни издвоите дури и повеќе отколку порано.

Вие треба да се спречи натрупување на плочата, бидејќи тоа може да предизвика вашите заби да ја смени бојата.

10 минути

Задржи на четка за заби сместени далеку за кога ќе јадете бонбони или други слатки. Затоа што овие храна се држи до заби многу лесно, тие може да се промовира боење. По ужива слатки, четка за две или три минути. Вие не треба да имаат паста за заби, онолку долго колку што чистење на забите и либерално и исплакнете со вода.

Органско кокосово масло може да се користи како голем белење агент за вашата teeth.If користите кокосово масло како миење на устата, тоа може да ги избелите забите во врска со 10 минути дневно. по околу 10 минути, исплакнете ја устата и четка како што нормално би. Вие може да видите некои резултати за помалку од неколку дена.

Четкање на забите по секој оброк ќе ви помогне да ги чуваме од обојувачки. Ова е важно, кога ќе пијат кафе.

Органско кокосово масло може да биде само на билетите за белење на забите. Давајќи им на вашите заби со 10-минутно дневно плакнење во кокосово масло може да има големо влијание врз белина на вашата насмевка. по 10 минути поминаа, исплакнете ја устата и чисти забите како нормални. Треба да се види некои резултати, по неколку дена.

Вашиот стоматолог може да ви почетниот заби најдобрите кажам без да се оштети емајлот или непцата.

Миеш забите редовно и ако имате голема насмевка. Храна и други предмети може да се изгради на вашите заби и ги дамка. Вие нема да мора да се грижите за забите ако редовно ги четкате забите.

Водата е основна алатка во борбата против дамки. Тоа ви помага да се и исплакнете забите како и спречување на боење. Тоа е добра здравствена практика да се задржи вашата потрошувачка на вода до секој ден, особено по секој оброк.

За одржување на белината на забите, оди на стоматолог редовно за чиста и проверка е задолжителна. Има редовна основа е одличен начин да се задржи вашите заби бели. Треба да ја посетите вашиот стоматолог најмалку на секои шест месеци.

Хидроген пероксид

Користење на Белење на паста за заби е најлесниот начин да се оние бисерно бели заби дека сте биле во потрага по. преку триење, оваа паста за заби ослободува од дамки и плакета. Прекувремено, ќе имаат посветла заби дамки почнат да исчезнуваат.

Водород пероксид не треба безбедно третман за белење на забите. Не е безбедно и може да предизвика вашите заби обезцветен; може исто така да се заокружи со две различни боја заби. Избегнувајте било производ кој има хидроген пероксид.

Емајл е слој на минерали на заштитна минерални слој кој помага да се спречи корен инфекции, како и други работи кои може да им наштетат на забите. Некои заб Белење производи може да имаат негативно влијание врз белината на забите.

Ако четка и конец забите два пати дневно, најверојатно ќе има побели заби споредба со оние кои не го прават тоа често. Користење на овие методи ќе го отстрани израстоци на плоча што обезбојува забите. Тоа е добра идеја да миеш заби и конец по секој оброк.

Ќе мора да се намалат вашиот кафе да се добие побели smile.As тешко како тоа може да биде за многу луѓе, кафе е водечка причина за обезцветен и валкани забите. Обидете се да пијат топло чоколадо, наместо на кафе.

Цитрус во лимон и сок од лимон може да ги избелите забите е ефикасно на бабите приказна. Тоа е добра идеја да се остане сосема надвор од овој метод на лекување.

Треба да знаете дека секој Белење решение работи само на природните заби. Секое вештачки површини, вклучувајќи круни, сврзување, импланти и слично нема да се промени во боја. Користење на забите whiteners може да предизвика стоматолошки работа, како што се круни, да се издвоите од вашата природна бели заби.

Ќе имаат поздрава и побели заби на основно чистење рутина редовно со паста за заби и flossing. Производи кои содржат сода бикарбона се ефикасни во отстранување на дамки како што конец и конец.

Агруми може да има премногу киселина за вашиот teeth.You исто така треба да се избегне цитрусни сокови, како и. На киселини содржани се ужасни за забите. Можете исто така, сакаат да се избегне јадењето овој вид на храна, пред да се утврдат во текот на ноќта, бидејќи тие се направи поголема веројатност да страдаат од киселина рефлукс, кој исто така може да го оштети забите.

Ако сте заинтересирани во Белење на забите, разговарате со вашиот стоматолог прв. Белење на заби не ви е едноставен козметички преземање. Одете на вашиот медицински редовно да бидете сигурни дека вашите заби се здрави. Осигурајте се да разговарате со стоматолог за Белење на заби режим.

Направете прав со мелат заедно портокалова лушпите и ловоров лист. Овој прав може да се примени на вашата четка за заби и чувствителност.

Не ги избелите забите ако имате стоматолошки нерешени прашања како cavities.Make заборавајте да се консултирате со вашиот стоматолог пред почетокот на било дома Белење процедури се соодветни за вас.

Не потпирај се на пасти за заби, кои тврдат дека тие ќе ви даде побели заби. Многу само малку ги избелите забите, ако воопшто, но може да се користат и други производи, ако сакате бели заби. Ако го направите купи Белење на паста за заби, купи еден кој содржи сода бикарбона, како што всушност може да помогне.

Како што е наведено, постојат многу различни луѓе кои сакаат да имаат бели заби. Многу различни стратегии може да се користи за белење на забите и елиминирање на жолти дамки. Забите може да биде бела како е можно, ако едноставно ги користат информациите презентирани овде.

Биди прв да коментира - Што мислиш?
Напишано од Водич Бели заби - јуни 5, 2016 4:15 AM

категории: Насловна Врз основа за да ги избелите забите   Тагови: , , ,