Избелите забите со овие лесни

Ако сте размислувале за белење на забите, но секогаш се цинични во врска со процесот и да не се сигурни од каде да почне, што треба да се прочита на. Ќе најдете голем број на предлози во оваа статија да ви помогне да се разбере Белење на заби процедури, овозможувајќи ви да се постигне лико резултира можно.

Внимавај за боење храна непосредно по Белење на третман. Забите ќе се валкани полесно откако тие се Побеле. по заби, обидете се да се држат настрана од храна и пијалоци што е темно во боја. Избегнувајте кафе, особено поради тоа што може да се добие во на горниот слој на забите и намалување на осветленоста на вашата насмевка.

СОВЕТ! Користете органски кокосово масло за природен белење на забите. Swishing на нафтата околу устата за околу десет минути дневно можат ефикасно да ги избелите забите.

Лимони и портокали се прекрасен извор на витамин Ц, но тие исто така може да ги избелите забите. Обиди се со триење во внатрешноста на лимон или кора од портокал да се фаќа на забите за да ги побели. Можете дури и да додадете малку сол на лушпи за подобрување на видливи резултати дека овој метод ќе се претстави.

Користат сода бикарбона за да миеш заби. Да ги избелите забите природно, сода бикарбона работи чуда. Бидете сигурни да се четка нежно кога користите сода бикарбона, тоа може да ја влоши непцата за некои луѓе.

СОВЕТ! Да се ​​направи домашна употреба Белење на паста за заби пероксид и сода бикарбона се меша во еднакви делови. Користете ја оваа смеса да миеш заби до десет минути.

Првото нешто што треба да направите за да добиете бели заби е редовно да го посетува и чистење на забен. Ја добиете вашата заби чистат на секои шест месеци и да се направи во иднина вашиот состанок, додека во канцеларијата на вашите тековни чистење.

Пиење многу вода е одлична техника за да помогне во одржување на вашите заби бели. Пиење доволно вода ќе се измијат устата, спречување на дамки од градење на забите. Тоа е добра практика да се напие вода, особено за време и после јадење.

СОВЕТ! Сакате забите да изгледаат побели? Јаде јаболко. Јаболката се многу груби и тие ќе се исчисти забите брзо, без да предизвика било каква штета на глеѓта на забите.

Јадете здрава храна; суровини и храна, како овошје или зеленчук, ако сакате да се види побели заби. Обидете се да се избегне таквата храна кога воопшто е можно да им помогне на вашите заби да останат здрави. Можете исто така треба да се избегне snacking премногу ако сакате да ја задржите вашата насмевка светла.

Користете сламка кога ќе се пие било темно течности. Вејка избелува забите со намалување на износот на времето што е потребно за вашиот пијалок да дамка на забите. Со одење директно одредување на грлото и со минимален контакт со емајл, има помалку боење и промена на бојата.

СОВЕТ! Откако ќе се подложи на постапка за белење на забите, тоа е важно да се пие само чисти течности за најмалку три до четири дена. Во овие рани денови, сите видови на бои од овошје до темно пијалоци може да се апсорбира во забите.

Ако има круни во устата, може да ги избелите забите; сепак, вашиот круни ќе остане иста боја.

Ако брзината и ефикасноста се вашите главни приоритети забите Белење, се себе си со вашиот стоматолог ASAP. Постојат многу предности, кои белење на забите може да се обезбеди за вас, иако може да има негативни последици, како и. Паметно е да се консултирате со вашиот стоматолог пред да се обиде да ги избелите забите, за да се обезбеди дека тие се здрави, и дамки не се предизвикани од основните проблеми. Бидете сигурни; формира здрав и ефикасен план за белење на забите со помош на вашиот стоматолог.

СОВЕТ! Ако сте пушач, вашиот најмоќната алатка за белење на забите се откажува од навиката. Бесмислено е да се трошат пари за Белење на заби производи, ако продолжи пушењето.

Четкање на забите по секој оброк ќе ви помогне да ги заштити од дамки. Ова е дефинитивно точно кога станува збор за кафе.

Четкање на забите, им помага да се заштити. Одбереш добар паста за заби, оној кој се бори против кариес и помага избелите забите. Постојат различни брендови, па ги Истражување може да ви помогне да се најде еден кој работи за вашите заби.

СОВЕТ! Ако планирате за добивање на жица загради во блиска иднина, една препорака е дека ќе ги избелите забите пред да започне процесот. Ако се земе овој совет, ќе се заокружи со заби кои не се само straighter, но побели, како и.

Вода за пиење често ќе ви помогне со побели заби. Испирање на забите со вода исто така може да се измијат честички кои можат да предизвикаат забите. Направете од него навика да пијат вода со вашите оброци и за време на оброк.

Се откажат од користење на миење на устата. Намалување на миење на устата од вашиот живот може да го реши прашања што го имаат со одржување на бели заби. Миење на устата е составен од многу штетни хемикалии. Некои од овие хемикалии може да дамка и бојата на забите.

СОВЕТ! Еден начин да се помогне останат бели заби е да не се пие многу безалкохолни пијалаци. Безалкохолни пијалоци содржат боја што обезбојува и дамки на забите.

Јадењето сирење после јадење може да помогне на минералниот состав на забите. Истражувањата покажуваат дека калциумот дава забите емајл шанса да се обнови.

Одличен Белење на заби врвот е да се користи ореово дрво кората. Примената на овој тип на кората на забите произведува голем белење ефект, и тој исто така ви овозможува длабинско чистење. Треба да се исплакнат устата и темелно да миеш заби по употреба на кората.

СОВЕТ! Сода бикарбона може да се користи како нежно абразивни паста за заби која, исто така, ги избелува забите кога се меша со пероксид. Миеш заби со користење на оваа смеса за посветла заби без штетни хемикалии.

природните заби

Јадењето храна со криза може да биде многу ефективен,. храна, како морков и јаболка, помогне да ги задржи вашите заби побели. Храна која е крцкава може да се исчисти забите додека џвакате. Грижете се за да ги консумираат во целост нивната состојба, наместо режење или dicing.

СОВЕТ! Јадат повеќе млечни производи. Работи како сирење, млеко и јогурт има хранливи материи во нив што придонесува за силата, здрав изглед на забите.

Треба да знаете дека секој Белење системи работи само на природните заби. Ако имате стоматолошки работа, како што се фурнири, фурнири, круни или пломби во предниот дел на устата, тие нема да се промени во боја. Белење на вашите природни заби може да предизвика стоматолошки работа штрчат како болно палецот.

Обиди се со солена вода мешавина да ги избелите забите. Измешајте половина лажичка рок сол со една чаша вода и да го имаат седат таму за околу пет минути. Гаргара со солена вода, наместо миење на устата. Оваа техника може да помогне во намалување на бактерии за да се ограничи количината на празнини во вашата уста.

СОВЕТ! Разни овошја ви обезбеди безбеден и ефикасен начин да се природно се направи забите побели. на пример,, јагоди може да биде многу ефективен,.

Кога пепелниците не се вклопуваат правилно, хемикалиите може лесно да влијаат областа на непцето и да предизвика иритација или воспаление.

Постојат многу безбеден и лесен начин да ги избелите забите и разведри кои не чини богатство. А одличен метод е да се спроведе употреба на сода бикарбона. Постојат пасти за заби кои содржат сода бикарбона која може да се купи, или само користење на нешта во вашиот шкаф дома.

СОВЕТ! Да не учествуваат во пушењето пури и цигари. Ова ќе предизвика забите.

Белење на заби додека немаат моќ на други методи на заби, тие може да се спречи или да се ослободи на нови дамки. Овие заби користете абразивни силика дека нема да го оштети емајлот.

Обидете се да користите малку сол кога ќе миеш заби. едноставен, но ефикасен трик за белење на забите е четкање со сол. Мора да се измијат устата темелно по секоја четкање. Поради тоа што е абразивни, не се занесувај со четкање со сол.

СОВЕТ! после јадење, џвакање заби џвакање како орбита за заштита на вашата насмевка. Некои типови на гуми за џвакање се формулирани за да ги избелите забите.

Вие треба да се четка, како и применуваат масажа на непцата. Најдобар начин да се осигура вашата насмевка останува бело е едноставно да се четка и конец после јадење. Ова ви овозможува да се ослободи од остатоци на храна и плочата пред да се изгради и да предизвика било каква штета.

Банана кора може да се користи кога ќе миеш заби. Ова е едноставен начин со кој повеќето луѓе се заколнам дела. Бришење над забите со кора од банана пред нив четкање. Потоа можете забите со четка ист начин како што секогаш го правам. Ќе веднаш да ги видите резултатите во забите.

СОВЕТ!

Жолти заби е лесно забележливи знаци на некој што човек пуши. Тоа може да биде тешко да се задржи светла бела кога сте пушач. Ако мора да пушат, обидете се да пушат малку помалку па можете да бидете повеќе здрави и имаат подобар изглед на забите.

СОВЕТ!

Белење на забите е одличен начин да буквално подобар квалитет на живот. Побели заби не само што прави да се многу повеќе атрактивен; тоа ви помага да бидат посигурни во општеството. Ќе најдете дека се повеќе подготвени да се излезе и да се прават работите со други луѓе. Применуваат овие совети како да се зголеми вашите резултати, и да се постигне брзо и afforadably.

СОВЕТ!