Të jetë i sigurt në buzëqeshjen tuaj dhe dhëmbët e bardhë

Shumë njerëz të gjata për dhëmbët e tyre ishin të bardhë. Ka një shumëllojshmëri të veprimeve që mund të bëni për të siguruar që dhëmbët tuaj nuk do të kthehet të verdhë. Ka shumë mënyra për të zbardh dhëmbët tuaj të bardhë përsëri. Ky artikull përmban këshilla të ndryshme për marrjen e ju dhëmbë të bardhë dhe për të mbajtur ato të bardhë.

Sigurohuni që dhëmbët tuaja janë pastruar meticulously para se të përdorni çngjyrosje në shtëpi e regjim dhëmbëve. Dhëmbë çngjyrosje produkteve të do të jetë më efikas në qoftë se ju aplikoni ato në absolutisht të pastër teeth.If dhëmbët tuaj nuk janë të pastër, kur ju zbardh para se larja, atëherë rezultatet do të jenë të pabarabartë mbrojtje nga drita.

Gjithkush e di se frutave agrume, si portokall apo limon, janë të pasura në vitaminë C, por nuk e dini se ata mund të bëni ju dhëmbë whiter? Ju mund të përdorni edhe një lëvore limoni ose një portokall, të gjithë ju duhet të bëni është të fshij sipërfaqen e dhëmbëve tuaj kundër pjesën e pasme, e cila shkakton atyre që të vetëtin. Duke vënë një grimë të vogël e kripës në lëvozhgë e limoni ose portokalli, rezultati do të mund të përmirësohet.

Gjëja e parë e rëndësishme kur duke u përpjekur për të mbajtur dhëmbët tuaj të bardhë është cleanings profesional. Get dhëmbët pastrohen çdo gjashtë muaj dhe gjithmonë të planifikojë takimin tuaj të ardhshëm, kur ju jeni në pastrimin juaj e tanishme.

Këto produkte përmbajnë kimikate që të njollë dhëmbët tuaj. vrazhdësi Furçë është ajo që e bën të sigurt dhëmbët tuaj janë të pastër.

Nëse sode pijshëm, çaj, kafe ose verë të errët, gllënjkë ujë, si dhe. Këto pije të errët do të njollë dhëmbët tuaj, sidomos nëse ata janë të konsumuar rregullisht. Frushkullim gllënjka ujë rreth në gojën tuaj në mes gllënjka të këto pije mund të ndihmojë në eliminimin e çdo mbetje që mund të rezultojë në errësirë. Pas konsumojnë këto pije, mos harroni të lahen dhëmbët tuaj sa më shpejt të jetë e mundur.

Një mënyrë pak e njohur për të marrë dhëmbët whitest e tyre është që të përdorin fruta të caktuara. Shembuj çift të frutave të shkëlqyer që mund të zbardh dhëmbët janë portokall dhe portokall. Ju gjithashtu mund të fshij një lëvozhgë portokalli kundër sipërfaqen e dhëmbëve tuaj për t'i zbardhojë.

Mbaj një furçë dhëmbësh miniaturë që ju mund të përdorni pasi të hahet sheqerna. Këto artikuj ushqimore rrinë në dhëmbët tuaj të lehtë, dhe të fillojë procesin errësirë ​​ose shtoni atë. Pas trajtuar veten të ëmbël, marrë një disa momente që të lahen. Pastë dhëmbësh nuk është e nevojshme nëse ju pastroj dhëmbët tuaj dhe pastaj pije mirë ata.

kurora e juaj nuk do të zbardhet si pjesa tjetër e dhëmbëve tuaj. kurora e tua do të mbeten të njëjta si dhëmbët tuaj për të marrë whiter. Kjo mund të bëjë Kurora dal edhe më shumë se më parë.

Ju duhet për të parandaluar një ndërtimin pllakë, sepse ajo mund të shkaktojë dhëmbët tuaj për t'u bërë i zbardhur.

10 minuta

Mbani një furçë dhëmbësh stowed larg kur ju hani karamele ose ëmbëlsirat tjera. Për shkak se këto ushqime të rrinë në dhëmbë shumë të lehtë, ata mund të nxisin errësirë. Pas shijuar ëmbëlsirat, furçë për dy ose tre minuta. Ju nuk duhet të ketë pastë dhëmbësh, aq kohë sa ju pastroj dhëmbët dhe dhe pije liberally me ujë.

Vaj Organike kokosit mund të përdoret si një agjent i madh zbardhjen për teeth.If tuaj ju përdorni vaj kokosit si një gargarë, ajo mund të zbardh dhëmbët tuaj në lidhje me 10 minuta në ditë. pas rreth 10 minuta, shpëlarje gojën tuaj jashtë dhe furçë si ju normalisht do. Ju mund të shihni disa rezultate në më pak se disa ditë.

Larja e dhëmbëve pas çdo vakt do të ndihmojë për të mbajtur ata të lirë nga discoloring. Kjo është jetike kur ju jeni duke pirë kafe.

Një vaj organik kokosit mund të jetë vetëm bileta për zbardhjen e dhëmbëve tuaj. Dhënia dhëmbët tuaj një shpëlarje 10-minuta të përditshme në vaj kokosit mund të ketë efekte të mira në bardhësi e buzëqeshje tuaj. pas 10 minuta kanë kaluar, shpëlarje gojën tuaj dhe të pastruar dhëmbët tuaj si normale. Ju duhet të shikoni disa rezultate pas disa ditësh.

Dentisti juaj mund t'ju cilat shtëpi dhëmbët mirë të them, pa dëmtuar smaltin apo mishrat.

Lahen dhëmbët rregullisht, nëse ju keni një buzëqeshje të madhe. Ushqimi dhe të tjera sende të mund të ndërtohet mbi dhëmbët tuaj dhe njollë e tyre. Ju nuk do të duhet të shqetësohen për njollë e dhëmbëve nëse ju rregullisht lajnë dhëmbët tuaj.

Uji është një mjet thelbësor në luftën kundër njollat. Kjo ju ndihmon për të dy pije off dhëmbët tuaj, si dhe për të parandaluar errësirë. Kjo është një praktikë e mirë shëndetësore për të mbajtur konsumin tuaj të ujit up çdo ditë, sidomos pas çdo vakt.

Për të ruajtur bardhësinë e dhëmbëve tuaj, duke shkuar te dentisti rregullisht për një të pastër dhe një kontroll up është një domosdoshmëri. Duke pasur një bazë të rregullt është një mënyrë e madhe për të mbajtur dhëmbët e bardhë. Ju duhet të vizitoni dentistin tuaj të paktën çdo gjashtë muaj.

Peroksid hidrogjeni

Përdorimi zbardhjen pastë dhëmbësh është mënyra më e lehtë për të marrë ato sedeftë dhëmbë të bardhë që ju keni qenë në kërkim për. nëpërmjet fërkimi, kjo pastë dhëmbësh rids nga njollat ​​dhe pllakë. Me kalimin e kohës, ju do të keni dhëmbë të ndritshme si njollat ​​fillojnë të zhduken.

Ujë i oksigjenuar nuk duhet një trajtim i sigurt për zbardhjen e dhëmbëve. Është e pasigurt dhe mund të shkaktojë dhëmbët tuaj zbardhur; ju gjithashtu mund të përfundojnë me dy dhëmbë me ngjyra të ndryshme. Shmangni çdo produkt që ka peroksid hidrogjeni.

Smalt është një shtresë e mineraleve në shtresa minerale mbrojtëse që ndihmon në parandalimin e infeksioneve rrënjë, si dhe gjëra të tjera që mund të dëmtojnë dhëmbët. Disa produkte zbardhjen dhëmbi mund të ndikojë negativisht në bardhësi e dhëmbëve tuaj.

Nëse ju furçë dhe pastroj dhëmbët me pe dhëmbët tuaj dy herë në ditë, ju ndoshta do të keni dhëmbë whiter në krahasim me ata që nuk e bëjnë këtë shpesh. Duke përdorur këto metoda do të heq ndërtimin e pllakatë e cila discolors dhëmbët tuaj. Kjo është një ide e mirë që të lahen dhëmbët tuaj dhe të pastroj dhëmbët me pe pas çdo vakt.

Ju do të keni për të reduktuar kafe tuaj për të marrë një të smile.As whiter vështirë si kjo mund të jetë për shumë njerëz, Kafe është një shkak kryesor i dhëmbëve zbardhur dhe me njolla. Mundohuni të pini çokollatë të nxehtë në vend të kafesë.

Agrume në limon dhe lëng gëlqere mund të zbardh dhëmbët tuaj në mënyrë efektive është një gratë e vjetër përrallë. Kjo është një ide e mirë për të qëndruar tërësisht larg nga kjo metodë e trajtimit.

Ju duhet të dini se çdo zgjidhje zbardhjen punon vetëm në dhëmbë natyrore. Çdo sipërfaqet artificiale, përfshirë kurora, lidhjes, implantet dhe të ngjashme nuk do të ndryshohet në ngjyrë. Duke përdorur whiteners dhëmbët mund të shkaktojë punën e dhëmbëve, të tilla si kurora, të dal kundër dhëmbët natyral tuaj të bardhë.

Ju do të keni dhëmbë të shëndetshëm dhe të whiter në një pastrim rutinë bazë rregullisht me pastë dhëmbësh dhe flossing. Produktet që përmbajnë sode buke janë efektive në largimin e njollave si ju pastroj dhëmbët me pe dhe flossing.

frutave agrume mund të ketë acid shumë për teeth.You juaj gjithashtu duhet të shmangin lëngje agrume, si dhe. Acidet e përfshira janë të tmerrshme për dhëmbët tuaj. Ju gjithashtu duan të shmangur të hahet këto ushqime para se të hedhur gjatë natës poshtë, sepse ata të ju bëjë më shumë të ngjarë të vuajnë nga zbaticë acid, të cilat gjithashtu mund të dëmtojë dhëmbët tuaj.

Nëse jeni të interesuar në zbardhjen e dhëmbëve tuaj, bisedoni me dentistin tuaj të parë. Zbardhjen ju dhëmbët nuk është një ndërmarrje e thjeshtë kozmetike. Shko tek dentistët tuaj rregullisht për të siguruar që dhëmbët tuaj janë të shëndetshëm. Sigurohuni që të flisni me një dentisti për një regjim dhëmbët zbardhjen.

Bëni një pluhur nga bluajnë bashkë peels portokalli dhe gjethe gji. Ky pluhur mund të aplikohet për furçë dhëmbësh tuaj dhe ndjeshmëri.

A nuk e zbardh dhëmbët tuaj në qoftë se ju keni probleme të pazgjidhura dhëmbëve si cavities.Make sigurt që të konsultoheni me dentistin tuaj para fillimit të çdo shtëpi zbardhjen procedurat janë të përshtatshme për ju.

Mos i besoni pasta që pretendojnë ata do të ju jap dhëmbë whiter. Shumë vetëm pak zbardh dhëmbët tuaj, në qoftë se në të gjitha, por ju mund të përdorni produkte të tjera në qoftë se ju doni dhëmbë të bardhë. Nëse ju bëni të blerë një pastë dhëmbësh zbardhje, blej një që përmban sode buke, si ajo në fakt mund të ndihmojë.

Siç u tha më parë, ka shumë njerëz të ndryshëm që duan të kenë dhëmbë të bardhë. Shumë strategji të ndryshme mund të shfrytëzohen për zbardhjen e dhëmbëve tuaj dhe eliminimin e njollat ​​e verdhë. dhëmbët tuaj mund të bëhen të bardha si të jetë e mundur në qoftë se ju thjesht të përdorin informacionin e paraqitur këtu.

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 4:15 JAM

Temat: Faqja bazë për të zbardh dhëmbët   Tags: , , ,

Këshilla që punon kur të doni të zbardh dhëmbët tuaj

Ka shumë produkte zbardhjen atje që mund të ju ndihmojë të shpëtoj nga njollat ​​apo dhëmbë të verdhë. Ju do të gjeni strips zbardhjen, një tabaka të mbushura me whitener ose çngjyrosje strips. Këto metoda janë të gjitha alternativat e madhe për zbardhjen e kushtueshme profesionale.

Luleshtrydhe mund të përdoret si një mënyrë të natyrshme për të zbardh dhëmbët. Komponimet natyrore gjenden në luleshtrydhe do të zbardh dhëmbët, pa përdorimin e kimikateve. Ju mund të pure luleshtrydhe në një paste që mund të lahen në dhëmbët tuaj dhe pastaj le të ulen për disa minuta ose prerë një lulushtrydhe në gjysmë, pastaj fshij atë mbi dhëmbët tuaj për një kohë të shkurtër.

TIP! Frutat janë një mënyrë e madhe dhe e natyrshme për të zbardh dhëmbët disa kohë. Një shembull i disa fruta që punojnë e madhe në zbardhjen e dhëmbëve tuaj do të jetë luleshtrydhe dhe portokall.

Sigurohuni që dhëmbët tuaja janë pastruar meticulously para se të përdorni në shtëpi zbardhjen regjim dhëmbët. Çngjyrosje produkteve të dhëmbëve do të punojnë më mirë në qoftë se ju aplikoni ato në dhëmbë të pastër. Nëse dhëmbët tuaja nuk janë të pastër, kur ju filloni për t'i zbardhojë ka një shans të mirë që rezultati mund të jetë i pabarabartë dhe të dukshme.

Dhëmbë çngjyrosje strips janë gjerësisht në dispozicion dhe shumë të përballueshme. Ju thjesht duhet të zhvillohet strip mbi dhëmbët tuaj, pastaj të lënë atë atje për një periudhë të caktuar kohore si ajo pastron dhe whitens dhëmbët tuaj. Pasi të njohura, strips çngjyrosje kanë humbur simpatinë e shumë për shkak të rezultateve të tyre të dobëta.

TIP! Produktet dhëmbët çngjyrosje mund të bëjë dhëmbët tuaj të ndjeshme të produktit që ju jeni duke përdorur. Është e dhimbshme, edhe pse kjo është vetëm e përkohshme.

Ju duhet të jenë shumë të kujdesshëm kur të hahet ose pijshëm, pasi që ka një zbardhje të procedurës së dhëmbëve bërë. dhëmbët tuaj do të merrni ngjyrosur më lehtë thithin njollat, pasi ata kanë qenë të zbardhur. Është e rëndësishme për të shmangur të errët ngjyrë ushqime dhe pije pas dhëmbët tuaj sapo të zbardhen. Kafe është një shembull i diçka që do të lehtë të absorbohet nga dhëmbët tuaj dhe mund të shkaktojë njollë.

Gjëja më e rëndësishme që ju mund të bëni për të marrë një buzëqeshje mrekullisht të bardhë është që të shkoni te dentisti për cleanings rregullt. Sigurohuni që për të shkuar për një çdo të pastër 6 muaj. Gjithmonë kujtohet për të ngritur një takim të ri, ndërsa në dentisti kështu që ju të mos harroni vonë. Pyesni zyrën tuaj dentare për të ju kujtoj para me një thirrje telefonike.

TIP! Larja e dhëmbëve pas çdo vakt është një mënyrë e madhe për të mbajtur ata të lirë nga njolla. Shumë ushqime dhe pije kanë potencial për të njollë dhëmbët tuaj.

Mbaj një furçë të vogël që ju të përdorin pasi të hahet ushqime me sheqer. Këto ëmbëlsirat rrinë në dhëmbët tuaj, dhe të shkaktojë errësirë ​​ose shtoni në atë që ju mund të keni. Pasi të hahet ëmbëlsirat, lahen dhëmbët tuaj për një periudhë të shkurtër kohe. Pastë dhëmbësh nuk është e nevojshme; vetëm pastrim dhëmbët tuaj dhe pastaj pije mirë me ujë.

Sode buke, kur kombinohet me peroksid, formon një pastë dhëmbësh të cilësisë që redukton bakteret dhe eliminon njollat. Provoni brushing dhëmbët tuaj me zgjidhje për mes 5-10 minuta. Gjithmonë të jetë i kujdesshëm që ju nuk jeni brushing overly hard, si përzierje të vërtetë mund të irritojë nga mishrat e dhëmbëve.

TIP! Një nga mënyrat më të mira për të siguruar dhëmbët mbeten të bardhë është për të ngritur takime të rregullta për të vizituar dentisti për të pastruar ato. Vetëm një pastrim profesional mund të prish vjet e gurit të ndërtojë-up dhe njollë.

Whitening Produkte

Nëse dhëmbët tuaja fillojnë ndjesi shpimi gjilpërash ose të ndjehen të ndjeshme kur duke përdorur një produkt që whitens dhëmbët, ndërpriteni përdorimin menjëherë. Ju mund të bëjnë më shumë dëm se sa ju e dini për dhëmbët tuaj, kështu që është e mirë në atë moment për të marrë një rekomandim profesionale. Pyesni dentistin tuaj në lidhje me opsionet tuaja.

TIP! flossing rregullt dhe brushing dhëmbët tuaj është një nga metodat më të suksesshme në zbardhjen e dhëmbëve tuaj. Duke përdorur këto teknika, ju do të zvogëlojë pllakë ndërtimin, shkaku kryesor i dhëmbëve njollë.

Gjithmonë ndiqni të gjitha udhëzimet në produktet zbardhjen në shtëpi që ju përdorni. Kjo mund të irritojë mishrat e dhëmbëve dhe dëmtimin e dhëmbëve tuaj teeth.Use çngjyrosje produkte pikërisht dhe vetëm sipas udhëzimeve të prodhuesit.

Pasi ju nënshtrohen një dhëmbë çngjyrosje procedurës, është e rëndësishme që ju lajnë dhëmbët pas çdo vakt. Nëse ju le ushqimi ndërtuar mbi dhëmbët tuaj, ajo mund të shkaktojë rritjen e baktereve në gojën tuaj. Bakteret mund të zbutur dhëmbët tuaj, të cilat mund t'i bëjë ata më të prirur për të dëmtuar dhe përkeqësim.

TIP! Shmangni cigare, kafe dhe çaj të fortë. Këto gjëra mund të kthehet dhëmbët tuaj kafe.

Pirë kafe dhe lëngje të tjera ngjyruese nëpërmjet një kashte është një mënyrë efektive për të marrë dhëmbë whiter. Kashtë jep sasinë e kohës që shkaktojnë dhëmbët errësirë. Të lëngshme do të anashkalojë dhëmbët tuaj dhe shkon drejt poshtë gojën tuaj.

Vënë lëng luleshtrydhet në një furçë dhëmbësh dhe furçë si normale për të zbardh dhëmbët tuaj. Acidi nga lëng zbut smalt të dhëmbëve, duke bërë të mundur që ju të pastruar larg më të madhe të njollë nga dhëmbët tuaj. Ju do të jenë në gjendje për të rivendosur buzëqeshje tuaj milion dollarësh për një milion dollarë shumë më pak se duke përdorur këtë metodë.

TIP! Pas zbardhjen e dhëmbëve tuaj, zbatohen vazelinë për të ju kujtoj për të mbajtur qeshur. Ajo nuk mund të ketë një aromë të favorshme, por ajo është e mirë në krijimin e një bllokadë që i jep mbrojtje të dhëmbëve nga errësirë ​​për disa orë.

Lahen rregullisht dhëmbët tuaj për të siguruar që ju doni të mbani një buzëqeshje të madhe. Ushqimi dhe të tjera sende të mund të ndërtohet mbi dhëmbët tuaj dhe njollë e tyre pas disa kohe. Ju nuk duhet të shqetësohem për njollë e dhëmbëve për aq kohë sa ju të mbajë rregullisht një rregullt rutinë dhëmbë-brushing.

Shmangni përdorimin e mouthwashes ngjyrë. Këto mouthwashes mund të freskohem frymën tuaj, por ata me siguri do të njollë dhëmbët tuaj në proces. Alkooli është një përbërës në më, dhe që mund të dëmtojë gjuhën tuaj dhe mishrat dhe mund të absorbohet në gjak tuaj.

TIP! Ju të mbrojtur dhëmbët tuaj nga brushing tyre. Ju mund edhe të marrë atë një hap më tej, dhe të fillojnë duke përdorur një pastë dhëmbësh që whitens dhëmbët tuaj.

Ajo gjithashtu mund të shkaktojë të ndjeshme dhe më të ndjeshëm ndaj errësirë.

Flisni me dentistin tuaj në lidhje me mënyrat e shëndetshëm për të zbardh dhëmbët tuaj para se të blesh ndonjë gjë. Dentisti juaj do të dinë se çfarë opsionet më të mira janë atje, dhe ai ose ajo do të jetë në gjendje të ju tregojë për efektet anësore që lidhen me sistemet e caktuara për zbardhjen e dhëmbëve.

TIP! Bëni një zakon të flossing dhëmbët tuaj. Flossing ndihmat në largimin pllakë, e cila shkakton probleme njollë me dhëmbët tuaj.

Nëse goja juaj fillon dëmton, menjëherë të ndaluar zbardhjen. Nëse ju përjetojnë ndjeshmëri duke përdorur produkte zbardhjen, ju duhet menjëherë të ndërpresin përdorimin e produktit ofendim deri sa ju mund të diskutojë çështjen me një dentist.

Për dhëmbët whiter, mos pini çaj ose kafe. Këto pije zbardhet dhëmbët. Nëse ju do të pini kafe, sigurohuni që ju shpëlarje gojën tuaj menjëherë pasi ju janë bërë. Kjo mund të ndihmojë të ngadalësojë të gjitha efektet negative këto pije kanë mbi dhëmbët tuaj.

TIP! Mundohuni të mos hani frutave agrume në qoftë se ju doni dhëmbët tuaj të duken të bardhë. veç, shmangur lëng të frutave agrume.

Bisedoni me një procesi zbardhjen e dhëmbëve. A nuk e zbardh dhëmbët tuaj pas duke u kontrolluar për dëmtimit të dhëmbëve apo ndonjë punë dentare.

Ju duhet të bluaj lë thatë gji dhe peels portokalli në një pluhur. Shtoni ujë në këtë pluhur dhe furçë me këtë përzierje. Të bësh këtë do të ndihmojë në parandalimin e sëmundje çamçakëz dhe dëmtimit të dhëmbëve.

TIP! Përdorni arre pemë leh për të zbardh dhëmbët tuaj. Merrni një grimë të vogël e leh dhe fshij atë mbi dhëmbët tuaj.

Përdorni peroksid hidrogjeni për të zbardh dhëmbët tuaj. Ju mund ta bëni këtë thjesht duke zhytje një shtupë apo ndonjë material pambuku zhytur në zgjidhje. Fshij leckë të lagur mbi fushat e dhëmbëve tuaj mbi një bazë të rregullt. Peroksid ndihmon njollat ​​ndriçohet dhe rroba larë do të veprojë si një aparat pastrimi.

Disa mjetet juridike natyrore do të ndihmojë zbardh dhëmbët, të tilla si uthull molle. Kjo metodë ndihmon në eliminimin e baktereve dhe njollat ​​në gojën tuaj, siç pastron dhembet ne procesin. Gargarë herë në ditë, në përgjithësi në mëngjes, me uthull molle, dhe të ndjekë atë nga larja e dhëmbëve tuaj.

TIP! Lahen dhëmbët me kripë. Kripa është një ilaç që është e natyrshme dhe mund të ndihmojë të hequr qafe nga njollat ​​mbi dhëmbët tuaj.

Chase njollë shkaktojnë pije me ujë. Një gotë pije të ujit pengon njollë shkaktuar pije nga vendosjen. Një tjetër ide është që të përdorin një kashtë kur pi pije të errët ngjyrë.

Lahen dhëmbët tuaj me një lëvozhgë banane. Ky proces është shumë e thjeshtë dhe të lira, kështu që ju mund të zbatojë atë në rutinën tuaj të përditshme. Pasi të keni peeled banane, drejtuar zhvishem mbi dhëmbët tuaj para se ju lajnë ato. Pas bërë këtë, lahen dhëmbët tuaj si ju normalisht do. Kjo do t'ju japë rezultate të menjëhershme zbardhjen.

TIP!

Orange Peel

TIP!

Përdorni anën e butë një lëvozhgë portokalli për të hequr qafe njollat ​​dhe të dhëmbëve tuaj. Ju gjithashtu mund të përzierje të thata lëvozhgë portokalli me gji terren imët lë për të bërë një paste për dhëmbët tuaj. Sigurohuni që të shpëlaj gojën tërësisht Afterwords për të hequr të gjitha sheqerit në fruta.

TIP!

A nuk e dëgjoni ndonjë pastë dhëmbësh që pretendojnë ata do të ju jap dhëmbë whiter. Ata mund të ju jap një efekt të lehtë zbardhjen, por e kuptojnë se teknikat e tjera ndoshta janë të nevojshme. Nëse ju ende zgjedhin të përdorin një pastë dhëmbësh zbardhje, të sigurt për të marrë një të tillë që ka sode buke në të.

TIP!

Pyesni dentistin tuaj për të siguruar ju me një xhel mund të përdoret në shtëpi për të ndihmuar të zbardh dhëmbët tuaj duken whiter. Kjo teknikë mund të bëjë dhëmbët tuaj me deri në tetë hije!

TIP!

Nëse jeni duke u përpjekur për të marrë dhëmbë whiter, shkoni te dentisti për të kanë ato të pastrohen sa më shpesh që të mundeni. cleanings rregullt të dhëmbëve janë një nga metodat më efektive që ju mund të përfshijë në zbardhjen tuaj të regjimit të dhëmbëve. Ju duhet për të vizituar dentistin tuaj për cleanings të paktën çdo gjashtë muaj.

TIP!

Ju duhet të siguruar që ju keni të drejtë për të furçë dhëmbësh duhet të lahen dhëmbët llojin tuaj. Një furçë dhëmbësh elektrike është veçanërisht i mirë në heqjen e pllakës dhe njollat ​​akumuluar mbi dhëmbët tuaj çdo ditë. Kjo do të ketë dhëmbët tuaj të natyrshme të pastër dhe të bardhë.

TIP!

Ju duhet të pastër dhe të zbardh dhëmbët tuaj në qoftë se ju do të ndiqni një bazë të përditshme me pastë dhëmbësh dhe flossing. Zgjidhni produkte që përmbajnë sode buke si një zbardhjen përbërës natyral si ajo është shumë efektive në largimin njollat.

TIP!

Ju mund të mbani dhëmbët tuaj whiter duke përdorur një kashtë pas çdo procedure.Drinks çngjyrosje me nivele të larta të pigmente ngjyra që mund të njollë dhëmbët tuaj. Duke përdorur kashtë do të parandalojë dhëmbët para nga detyrimi kontakt të drejtpërdrejtë me kimikatet errësirë.

TIP!

Hani ushqime të shëndetshme që janë crunchy. Abrasiveness i ushqimeve crunchy shtoni pastrimin pushtet për dhëmbët tuaj, kur ju përtypni ato. Kafshojë ato të gjithë, nuk e prerë ato!

TIP!

Bëni vetes një paste lulushtrydhe për brushing dhëmbët. Luleshtrydhe kanë kohë që janë menduar për të zbardh dhëmbët tuaj. Për përzierje deri disa paste për veten, ju do të duhet 1/4 filxhan ujë, sode buke (1/2 filxhan) dhe tre luleshtrydhe që janë pure.

TIP!

Lënë duhanin

TIP!

Mos pini duhan cigare puro apo cigare. Të dyja këto kanë qenë provuar të zbardhet dhëmbët tuaj për të zbardhur. Mundohuni për të lënë duhanin për të mbajtur dhëmbët tuaj nga kthyer të verdhë. Nëse ju jeni duke luftuar për të lënë duhanin, konsultoheni me mjekun tuaj për sugjerime apo medikamente për të ju ndihmuar në procesin e. Ju duhet shumë mbështetje pozitive dhe këshilla të ngurta.

TIP!

në ditët tona, ju me të vërtetë nuk kanë asnjë shfajësim për të vënë me një buzëqeshje të verdhë. Ju mund të merrni një buzëqeshje të ndritshme duke përdorur një nga shumë produkte zbardhjen e dhëmbëve të dizajnuara për përdorim në shtëpi. Të kits zbardhjen ju mund të përdorni në shtëpi janë shumë më pak të shtrenjtë se zbardhjen e procedurave të dhëmbëve, dhe ata në thelb të ju japin të njëjtin rezultat.

TIP!

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 1:02 JAM

Temat: Faqja bazë për të zbardh dhëmbët   Tags: , , , ,

Faqja Tjetër »