Whitening Dhëmbët Këshilla ju mund të provoni Sot!

Shumë njerëz fillojnë të jenë të shqetësuar në lidhje me dhëmbë të bardhë si adoleshentë. Kjo ëndërr mund lehtë të bëhet një realitet edhe pse në qoftë se ju dëshironi që ajo të. Ju mund të keni dhëmbë të bardhë duke mësuar teknikat më të mira atje dhe pas këshilla të mira. Informacioni i paraqitur këtu do të ju tregojnë dhëmbët whitest e mundur.

Qëndro larg nga duhani, kafe, dhe vera. Secili prej tyre përmban kimikate që përmbahen në dhe të zbardhet dhëmbët tuaj. Nëse ju nuk janë të gatshëm për të reduktuar ose eliminuar konsumit tuaj të ndonjë nga këto, atëherë ju duhet të jetë larja e dhëmbëve tuaj, pasi ju përvëlojë. Tani ka brushat mini gisht në dispozicion që mund të ofrojnë një dritë gërryes në zonën e dhëmbëve. Këto mund të jenë një alternativë dobishëm për të pasur një furçë dhëmbësh me ju kohë të plotë. vrazhdësi Furçë është ajo që merr dhëmbët tuaj të pastër.

TIP! Pije të tilla si vera e kuqe, kafe dhe sode duhet të konsumohen në lidhje me një gotë ujë. pije të caktuara janë shumë të shpejtë të zbardhet dhëmbët, dhe duke pirë ato rregullisht mund të shkaktojë errësirë.

Gjëja e parë që duhet të bëni në çdo zbardhjen e programit dhëmbëve është të sigurojë që ju të merrni cleanings profesionale. Get dhëmbët tuaj në mënyrë profesionale pastruar çdo gjashtë muaj dhe të bëjë vizitën tuaj të ardhshëm, ndërsa në zyrë për pastrim juaj e tanishme.

Ju duhet të jenë shumë të kujdesshëm kur të hahet ose pijshëm pasi që dhëmbët tuaj zbardhen. Dhëmbët do të jetë më shumë gjasa për të njollë, pasi ata kanë qenë të zbardhur. Mundohuni të rri larg nga ushqimet që kanë një ngjyrë të errët pasi ju të zbardh dhëmbët tuaj. kafe, për shembull, është një shembull i mirë i një pije potencialisht njollosë shkaktojnë që dhëmbët tuaj do të jenë të ndjeshme ndaj.

TIP! Përdorni luleshtrydhe si dhëmbët whitener natyrore. Komponimet natyrore gjenden në luleshtrydhe do të zbardh dhëmbët, pa përdorimin e kimikateve.

zbardh dhëmbët

dhëmbët tuaj mund të zhvillojë një ndjeshmëri për zbardhjen e produkteve. Ajo nuk mund të dëmtojë përgjithmonë, por ajo ende dhemb shumë. Ndaluar përdorimin e produktit dhe shkoni shikoni dentistin tuaj sa më shpejt të jetë e mundur. Ai mund të rekomandojë një lloj produkti që nuk do të ndikojë dhëmbët tuaj në këtë mënyrë.

TIP! Lexoni udhëzimet e produkteve zbardhjen në shtëpi plotësisht para fillimit të trajtimit. Të bësh këtë vetëm do të bëjë që mishrat të përflakur, goja të jenë të irrituar, dhe dhëmbët të jetë i dëmtuar.

Frutat janë një mënyrë e madhe dhe e natyrshme për të zbardh dhëmbët whiteners. Shembuj çift të frutave të shkëlqyer që mund të zbardh dhëmbët janë portokall dhe portokall. Ju gjithashtu mund të përdorni një lëvozhgë portokalli kundër sipërfaqen e dhëmbëve tuaj.

Gargarë freshens frymën tuaj dhe vret mikrobet që mund të shkaktojnë gingivitis; megjithatë, disa forma të gargarë mund të zbardhet dhëmbët tuaj. Përdorni një gargarë që nuk është e ashpër dhe të sigurohemi që kjo nuk është një ngjyrë të ndritshme.

TIP! Një mënyrë e çuditshme për të zbardh dhëmbët tuaj pak është përmes përdorimit të luleshtrydhe natyrore. Njerëzit kanë përdorur luleshtrydhe si whitener shtëpi për shumë vite.

pasta e dhëmbëve të rregullt dhe zbardhjen pastë dhëmbësh nuk ndryshojnë shumë. Të mos bien për produkte të shtrenjta që nuk punojnë. Ju thjesht do të hedhur para larg.

Ju mund të bëni vetë pastë dhëmbësh tuaj zbardhjen me disa peroksid dhe pjekje sode. Lejojnë këtë paste të depërtojnë sipërfaqen poroze e dhëmbëve tuaj për pesë deri në dhjetë minuta para se larja. A nuk lajnë dhëmbët tuaj në mënyrë të ashpër, ajo do të ketë një dorë në irrituese mishrat e dhëmbëve.

TIP! Të jenë të kujdesshëm dhe të përdorin dhëmbët zbardhjen e produkteve pikërisht si të drejtuara. Dhëmbë çngjyrosje produkte mund të ketë një efekt gërryes ose të dëmshëm në smalt dhëmb, mishrat dhe madje edhe nervat.

Një mënyrë për të marrë dhëmbët whiter mbeten të bardhë është për të ngritur cleanings rregullt të dhëmbëve.

Një mënyrë e përshtatshme për të shndrit buzëqeshje tuaj është që thjesht të zëvendësojë pastë dhëmbësh tuaj të tanishme me një pastë dhëmbësh zbardhje. Kjo pastë dhëmbësh është formuluar posaçërisht për të hequr njollat ​​dhe pllakën siç whitens. Mbi periudha të gjata kohore, ju do të shihni dhëmbë whiter dhe njollat ​​reduktuar.

TIP! Mos harroni se kurora janë një substancë të ndryshme se dhëmbët tuaj natyral, dhe nuk i përgjigjen dhëmbë whiteners. Zbardhjen e dhëmbëve tuaj mund të shkaktojë një prezantim të pabarabartë me ngjyra, nëse kurora juaj mund të shihet kur ju buzëqeshni.

Shmangni pije dhëmbë-errësirë ​​në qoftë se ju duan ata të jenë dhëmbët e bardhë. Disa shembuj të këtyre pijeve përfshijnë kafe, kafe dhe çaj tradicional. Nëse ju doni të shmangur errësirë ​​që të pini këto, e konsiderojnë duke pirë ujë në mes të gllënjka të pije tuaj për të minimizuar errësirë.

Stop zbardhjen e dhëmbëve tuaj, nëse trajtimi shkakton dhimbje apo ndjeshmëri. Produktet çngjyrosje nganjëherë mund të rrisë ndjeshmërinë dhe të shkaktojë inflamacion. Nëse kjo ndodh, të ndalojë përdorimin e whitener menjëherë, dhe të bisedoni me dentistin tuaj për një produkt të ndryshme që do të jenë të përshtatshme për dhëmbë të ndjeshëm.

TIP! pije Chase që shkaktojnë njolla me ujë. Kur ju keni pak ujë pas një lëng të errët (kafe, çaj, pop, etj.

Hani një mollë për të shpejt të shndrit dhëmbët tuaj ose të ketë pamjen e dhëmbëve whiter. ushqime dhe perime crunchy kanë një cilësi gërryes që mund të ju ndihmojë të pastruar dhëmbët tuaj pa pasur nevojë për shumë dëme në smalt tuaj.

Pyesni dentistin tuaj për një xhel që mund të shfrytëzohen në shtëpi për të ndihmuar të zbardh dhëmbët tuaj. Kjo metodë përfshin përgatitjen e një zëdhënës që është e mbushur me xhel. Ju veshin atë për një kohë të caktuar çdo natë për dy ose tre javë. dhëmbët tuaj mund të merrni sa më shumë si tetë hije të bardhë duke përdorur këtë qasje.

TIP! vizita Dentist janë thelbësore për të marrë dhëmbë whiter. Ndërtimi cleanings planifikuar në jetën tuaj është çelësi për dhëmbë whiter.

Të ndaluar përdorimin e ndonjë trajtim zbardhjen qoftë se ju ndiheni ndjeshmëri në dhëmbët tuaj të bëhen të ndjeshme. Ju duhet të konsultoheni me këshilla dentistit tuaj që ju mund të jetë shkaktuar dëme aktuale për dhëmbët tuaj. Ju duhet të flisni me dentistin tuaj të kuptoj se çfarë janë mundësitë janë më të mirë për ju, kur është fjala për zbardhjen e dhëmbëve.

Larja e dhëmbëve tuaj të përditshme është mënyra më e mirë për t'i mbajtur ata të shëndetshëm, dhe mbrojtjen e tyre kundër dëmtimit të dhëmbëve, dhe errësirë ​​shëmtuar. Duke përdorur një pastë dhëmbësh zbardhje është një mënyrë e madhe për të përmirësuar pamjen e dhëmbëve tuaj. Ka shumë mundësi, kështu që të bëjë disa hulumtime, dhe kjo do t'ju ndihmojë të gjeni më të mirë pastë zbardhjen për nevojat tuaja.

TIP! Ju do të jenë më të sigurt në lidhje me buzëqeshjen tuaj, nëse ju jeni më të sigurt për frymën tuaj. Shuplaka palme tuaj (lani duart parë!) mund t'ju them se në qoftë se fryma juaj është e keqe apo jo.

Lahen dhëmbët rregullisht, nëse ju keni një smile.Food madh dhe pije mund të ndërtuar mbi dhëmbët tuaj dhe të zbardhet ose njollë e tyre pas një kohe. Ju nuk do të jenë të shqetësuar me njollë e dhëmbëve tuaj në qoftë se ju të mbajë rregullisht një rregullt rutinë dhëmbë-brushing.

Mbani mend rëndësinë e flossing dhëmbët tuaj në mënyrë të rregullt. Flossing merr mbeturinat në dhëmbët tuaj dhe lufton pllakë, e cila shkakton njollë. Ju duhet të jepni dhëmbët tuaj një flossing pas çdo vakt; pastroj dhëmbët me pe është i lëvizshëm mjaftueshme që ju mund të mbani me vete, kur ju hani larg nga shtëpia. Para se të shkoni për të fjetur gjatë natës, është shumë e rëndësishme që të pastroj dhëmbët me pe dhëmbët tuaj në mënyrë që ju mund të shpëtoj nga bakteret e keqe që mund të jenë të pranishme në gojën tuaj.

TIP! Shmangni kafe, çaj, colas dhe pije të tjera të errëta ngjyrë për të mbajtur dhëmbët whitest tyre. Secila nga këto pije do të shkaktojë dhëmbët tuaj për t'u bërë i zbardhur.

Pije pije vetëm të qarta për disa ditë, pasi ju u zbardhen dhëmbët tuaj.

Shkurtuar për pije, të tilla si pop sode apo vera, do t'ju ndihmojë të keni dhëmbë whiter. Për shkak se soda dhe vera mund të njollë dhëmbët tuaj, ju mund të mbrojë një buzëqeshje të bardhë duke pirë më pak nga të dyja. Nëse ju duhet të keni ato, megjithëse, lahen dhëmbët tuaj sa më shpejt të jetë e mundur pas konsumimit të tyre. Kjo do t'u japë atyre pak kohë për të njollë dhëmbët shumë keq.

TIP! Për të marrë dhëmbët tuaj whiter, ju mund të përdorni leh nga një pemë arre. Fërkim këtë në dhëmbët tuaj tërësisht pastron dhe i bën ata më të bardhë.

Kjo është një metodë që kushton më shumë, por kjo ju jep rezultate të shpejta.

Konsumoni sasi të mëdha të ushqimeve të qumështit. Produktet e qumështit kanë minerale, si kalcium, që do të mbajë dhëmbët tuaj duke kërkuar të shëndetshme. Smalt e dhëmbëve tuaj do të bëhet më e fortë dhe më pak të ndjeshëm ndaj njollë. Kur ju përfshihen këto lloje të ushqimit në dietën tuaj ju jepni vetes një buzëqeshje whiter.

TIP! Lahen dhëmbët tuaj me një sode buke dhe peroksid ngjitur për t'i zbardhojë. Të dy përbërësit janë përdorur shpesh në zbardhjen pasta, dhe shumica e njerëzve për të mbajtur ato në shtëpitë e tyre.

Hani perime dhe fruta të cilat janë cilësi fijor që mund të veprojë si një aparat pastrimi natyror për dhëmbët tuaj. Disa shembuj të ushqimeve të marrin në konsideratë përfshijnë mollë, mollë, kastravec dhe karrota. Përdorni të gjitha dhëmbët tuaj për të përtyp ushqimin crunchy për të marrë efektin maksimal.

Mos pini duhan puro apo cigare në qoftë se ju mund ta ndihmojë atë. Këto të dyja janë të njohura për të shkaktuar një njollë e dhëmbëve. Ndalohet pirja e duhanit do të ndihmojnë në parandalimin e yellowing e dhëmbëve. Ka ilaçe që mund të ndihmojnë në mënyrë efektive të lënë duhanin, nëse ju shkoni tek një mjek. Ju duhet të keni këshilla e duhur dhe mbështetje.

TIP!

Shumica e njerëzve dëshirojnë ata kishin dhëmbë whiter. Problemi është se shumica e njerëzve nuk besojnë se ata mund të zbardh dhëmbët e tyre, në mënyrë që ata kurrë nuk përpiqen. Pas këshilla dhe truket nga ky artikull do të ju jap dhëmbë të bukur të bardhë në shumë pak kohë.

TIP!

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 12:59 JAM

Temat: Faqja bazë për të zbardh dhëmbët   Tags: , ,

i lehtë, Mënyrat lira për të shndrit juaj buzeqeshjes

A ka një mënyrë e sigurt për të marrë buzëqeshje whiter? Jo të gjithë e më të mirë, ose mund t'i besohet. Ky artikull do të japë disa dhëmbë të shkëlqyera me kujdes dhe lehtësinë.

Hapi i parë për whiter, dhëmbë të ndritshme është një e mirë, pastrimi profesionale. cleanings dentare duhet të jetë një rutinë, ku ju planifikojë çdo takim çdo gjashtë muaj. megjithatë, pastrimi i rregullt profesionale është e lehtë për të dal, por është e mbuluar zakonisht me shumicën e llojeve të sigurimit të dhëmbëve.

TIP! Pasi ju të zbardh dhëmbët tuaj, të jenë të kujdesshëm për atë që ju pini ose hani. Ata do të thithin njollat ​​dhe ngjyrat më lehtë e cila mund të shkaktojë njollë.

Laser zbardhjen është një procedurë më efektive që mund të prodhojnë rezultate të shpejta. Kjo do të jetë mënyra më e mirë për të pasur dhëmbët tuaj të kthehet përsëri në të bardhë të tyre fillestar si ata mund të jenë. Një zgjidhje zbardhues është krehur mbi dhëmbët tuaj, pastaj një lazer është përdorur për të aktivizuar. Dhëmbët është çast nga të paktën pesë ose gjashtë hije.

Është e rëndësishme që të përfshijë fruta dhe perime të papërpunuara në dietën tuaj, për të ndihmuar të mbajtur dhëmbët tuaj të fortë dhe të shëndetshme. Ushqime të ngopura të rrisë mundësinë e dëmtimit të dhëmbëve dhe mund të shkaktojë njollë e dhëmbëve tuaj. Shmangur këto lloje të ushqimeve për shkak se ata janë të dëmshme për shëndetin e dhëmbëve tuaj. Ju gjithashtu duhet të shmangin vazhdimisht snacking kur duke synuar për një buzëqeshje të shëndetshme.

TIP! Shmangni pije dhëmbë-errësirë, nëse jeni duke kërkuar për dhëmbë të bardhë. Këto lloje të pijeve të përfshijnë koks, kafe dhe çaj të zi.

Ju duhet të jenë shumë të kujdesshëm kur të hahet ose pijshëm pas një dhëmbë zbardhur. dhëmbët zbardhen do të lehtë të thithin ngjyra të ndryshme apo njollat ​​nga ushqimi dhe pije. Qëndroni larg ushqimeve të errët apo errësirë ​​dhe pijeve, pasi ju keni pasur dhëmbët tuaja janë zbardhur. Kafe është një shembull për diçka që do të thith në dhëmbët tuaj dhe të shkaktojë një ndryshim ngjyra.

Provoni të pijshëm nëpërmjet një kashte për të ndihmuar në dhëmbët tuaj të mbeten të bardha dhe të ndritshme. Duke përdorur një kashtë e bën atë më pak të ngjarë se pije ju konsumojnë do të njollë dhëmbët tuaj. Të lëngshme do të anashkalojë dhëmbët tuaj dhe shkoni poshtë fytin tuaj.

TIP! Një zbardhjen profesionale mund të jetë i shtrenjtë, por kjo është ndoshta mënyra më e mirë për të filluar zbardhjen e dhëmbëve tuaj. Ndërkohë që kjo metodë është më i kushtueshëm, ajo siguron një përvojë më të mirë dhe më të shpejtë zbardhjen se metodat e tjera.

Strips për dhëmbë zbardh janë në dispozicion kudo dhe janë gjithashtu mjaft të lira. Këto shirita të punojnë duke pastruar njollat ​​sipërfaqësore nga dhëmbët tuaj dhe kimikatet që trajtohen me shirita zbardh them.Whitening kanë humbur popullaritet kohët e fundit, sepse ato nuk japin rezultatet më të mira.

Ajo është aq e rëndësishme që sa herë që ju të merrni dhëmbët tuaj zbardhen, pas çdo vakt duhet të lahen dhëmbët tuaj. grimcat e ushqimit të mbetura mund të çojë në rritjen e baktereve në sipërfaqen e dhëmbëve tuaj. Nëse ju nuk e lejojnë dhëmbët tuaj të kalit back up, bakteret mund të shkaktojë shumë probleme, prandaj sigurohuni që ju të pastrohen.

TIP! Kur ju jeni në nevojë për një buzëqeshje të bardhë menjëherë, ju keni nevojë për të vizituar dentistin tuaj menjëherë. Sa herë që ju të përpiqen për të marrë një buzëqeshje whiter, ju drejtuar rrezikun e shkaktimit të dëmit vend për të bërë një ndryshim pozitiv.

Ju duhet të i kushtoj vëmendje për çdo ndjeshmëri që zbardhjen trajtime. Ajo mund të jetë mjaft e dhimbshme dhe mund të jetë një kohë të shkurtër, por ajo ende dhemb. Nëse kjo ndodh, sigurohuni që ju të shihni një dentisti para se të vazhdoni përdorimin e produktit zbardhjen. Ai mund të dinë në lidhje me një opsion tjetër që nuk do të ndikojë në ju këtë për dhëmbët tuaj.

Pirja e duhanit dhe dhëmbë çngjyrosje nuk punojnë së bashku. Nëse ju doni dhëmbët e bukur të bardhë, ju do të duhet për të ndaluar pirjen e duhanit. Kur ju të shpenzojnë para për një trajtim zbardhjen dhe për të mbajtur duhanin, kjo është një humbje të parave. E gjithë kjo punë për të zbardh dhëmbët tuaj do të jetë e humbur kur pini duhan.

TIP! Para se të filluar zbardhjen e dhëmbëve, flisni me dentistin tuaj. Nëse ju e dini që ju do të duhet punë e madhe dentare bërë në të ardhmen e afërt, vonojë dhëmbët çngjyrosje procedurës derisa puna është përfunduar.

Mbani një furçë dhëmbësh përdorim të vetëm stowed larg kur ju hani karamele ose ëmbëlsirat tjera. Këto ushqime mund të rrinë në dhëmbët tuaj të lehtë, dhe mund të fillojnë të dëmtuar ato. Pasi ta keni gëzuar ëmbël, të marrë një moment ose dy për të lahen dhëmbët tuaj. Pastë dhëmbësh nuk është e nevojshme nëse ju plotësisht pastrim dhëmbët tuaj dhe shpëlarje mirë ata.

Furçë me një pastë dhëmbësh dhëmbë çngjyrosje. Edhe pse këto pasta nuk janë aq të fuqishëm sa whiteners tjera, ata do të të hequr çdo njollat ​​e fundit dhe për të mbrojtur dhëmbët tuaj nga njollat ​​e reja. Këto pasta të përmbajë një gërryes i butë bërë nga silicë që do të punojnë pa e dëmtuar smaltin.

TIP! Është e rëndësishme që të lahen, masazh gum, dhe fillin dy herë në ditë të paktën. dhëmbët tuaj do të mbeten shumë të bardhë, nëse ju furçë dhe pastroj dhëmbët me pe çdo herë që të ketë një vakt apo rostiçeri.

Shpëlarje gojën tuaj, pasi ju pini ose të pijshëm. dhëmbët tuaj do të qëndrojnë të bardhë nëse nuk ka kohë për të pastruar ato, pasi konsumojnë ushqim apo pije. Kjo mund të ndihmojë për të parandaluar njollat ​​dhe dëmtimit të dhëmbëve.

Duke përdorur dhëmbët zbardhjen stilolapsa mund të ju ndihmojë të zbardh dhëmbët tuaj. megjithatë, është e rëndësishme që të jenë të kujdesshëm në lidhje me përdorimin e tyre, për shkak se ata punojnë si zbardhues. Për të marrë rezultatet më të mira nga kjo metodë, ju duhet të aplikoni atë me kujdes dhe për të shmangur overdoing atë.

TIP! Disa pasta zbardhjen nuk janë të gjithë ata thonë se ata janë. Ato mund të ndihmojnë për të zbardh dhëmbët tuaj, por janë të mira përdoren në lidhje me strategjitë e tjera.

Ju doni të shkoni te dentisti për të marrë dhëmbët pastrohen të paktën dy herë çdo vit. Pyetni zyra të lidhen me ju në lidhje me një javë para emërimit juaj është afër.

Flisni me dentistin tuaj në lidhje me mënyrat e shëndetshëm për të zbardh dhëmbët tuaj para se të blesh ndonjë gjë. Dentisti juaj mund të ju tregojnë se çfarë është më e mirë në situatën tuaj dhe t'ju tërhequr vërejtjen në lidhje me efektet anësore.

TIP! Ndërtuar flossing në regimin tuaj. Flossing në baza ditore ndihmon për të hequr qafe gojën e pllakës, e cila është një nga shkaqet e dhëmbëve njollë.

Pirja e ujit shpesh do të ju ndihmojë me dhëmbë whiter. Shpëlarje me ujë është një mënyrë e mirë për të parandaluar njollat ​​nga appearing.Make atë një zakon për të pirë ujë me ushqimin tuaj dhe gjatë ngrënies.

Verë dhe sode janë armikun tuaj në kërkesën tuaj për dhëmbë të bardhë. Këto pije mund të njollë dhëmbët tuaj ose të zbardhet. Zëvendësuar ato me pije të shëndetshme. Nëse ju doni të pini këto pije gjithsesi, sigurohuni që ju lajnë dhëmbët tuaj sa më shpejt të jetë e mundur për të zbutur efektin errësirë.

TIP! Leh e pemë arre mund të përdoret për të butë pastrim larg njollat ​​mbi dhëmbët tuaj. Duke përdorur këtë leh në mënyrë të rregullt mund të hequr këto njollat ​​dhe njollë të verdhë zakonisht shihet nga përdorimi i duhanit apo nga të pijshëm pijeve të caktuara.

Fruta dhe veggies me një qëndrueshmëri fibroze mund të përdoret për pastrim natyrale e dhëmbëve tuaj. Disa ushqime që do të punojnë janë brokoli, kastravec, flokëkuq, dhe karrota. Mundohuni të kopanis ushqimi është në gojën tuaj për të marrë më shumë zona e mbuluar.

Injektuar më shumë artikuj të qumështit në dietën tuaj. i fortë, Dhëmbët e shëndetshëm mund t'i atribuohet ushqyesve në ushqime si kos, qumësht dhe djathë. Këto minerale të përmirësojë smalt në dhëmbë, që e bën dhëmbët më pak të prirur për ushqime dhe gjëra të tjera që zakonisht shkaktojnë njollë. Kjo do të thotë se duke përfshirë ushqime të tilla si këto në dietën tuaj do t'ju ndihmojë të keni një buzëqeshje që është whiter.

TIP! Home mjetet juridike për marrjen dhëmbë whiter tendencë që të ketë një anë poshtë–ata nganjëherë mund të çojë në të ndjeshme, Mishrat e fryrë që janë subjekt i gjakderdhje. Mos hezitoni të konsultoheni me dentistin tuaj nëse keni ndonjë përvojë nga këto çështje të dhëmbëve.

Bakteret do të rritet rreth gojën tuaj pasi të keni ngrënë. Nëse ju nuk e lejojnë dhëmbët tuaj të kalit back up, bakteret mund të shkaktojë shumë probleme, kështu që mos harroni që të lahen ato.

Shmangni pije të errëta dhe fruta për të mbajtur dhëmbët e bardhë. pije disa, të tilla si vera e kuqe dhe kafe, mund të lënë njollat ​​mbi dhëmbët tuaj. Nëse ju thjesht nuk mund të heqë dorë nga këto pije, gllënjkë nëpërmjet një kashte për të anashkaluar efektin errësirë.

TIP! Për të zbardh dhëmbët tuaj ju thjesht mund të pastrohen me pastë peroksid dhe sode buke. Të dyja këto gjëra janë përbërësit janë në shumicën e pasta komerciale çngjyrosje, por ata mund të gjenden në qilar tuaj në shtëpi.

Këto substanca mund të shkaktojnë njolla të thella në dhëmbët tuaj. Nëse ju duhet të pini kafe ose çaj, ju mund të përdorni një kashtë për të pirë e tyre, lahen dhëmbët pas mbarimit të filxhan tuaj, ose dhëmbët furçë menjëherë pas pija juaj ka mbaruar. Pirja e çaj dhe kafe, së bashku me pirjen e duhanit, janë kontribuesit kryesorë në discoloring dhëmbët e njerëzve.

Përdorni një ilaç natyror për të zbardh dhëmbët tuaj, si uthull molle. Kjo ka treguar për të hequr njollat ​​dhe për të eleminuar bakteret në gojë ato. Për të qenë efektive me trajtimin, gargarë çdo ditë me uthull, në mëngjes është e preferueshme, pastaj ndiqni atë me një brushing dhëmbët.

TIP! Zgjidhni furçë dhëmbësh të drejtë. Flisni me dentistin tuaj për të marrë këshilla e tij ose të saj në atë që ju duhet të zgjidhni furçë dhëmbësh.

Dhëmbët natyrore

Ka whiteners natyrore dhëmbët që ju mund të jetë në gjendje për të gjetur jashtë vend që të blejnë ato, duke ju kursyer para. Leh i arre është një trajtim i shkëlqyer përdorur për të zbardh dhëmbët. Get leh nga një pemë, pije atë tërësisht dhe fshij dhëmbët tuaj me të. Kjo punon për të hequr njollat ​​dhe pllakën.

TIP!

Ju duhet të dini se çdo zgjidhje zbardhjen zbardh vetëm dhëmbët natyrore. Nëse ju posedojnë veneers, si kurora, mbushjet, veneers ose llojet e tjera të punës së dhëmbëve në dhëmbët e përparme e përparme, ata do të qëndrojnë të njëjtën ngjyrë. Zbardhjen e dhëmbëve natyral mund të shkaktojë punën e dhëmbëve që është bërë rrinë jashtë në mënyrë të konsiderueshme.

TIP!

Konsultoni ortodont tuaj ose dentisti para se të zgjedhin për të zbardh dhëmbët tuaj. Mos filloni zbardhjen e dhëmbëve tuaj në qoftë se ju duhet të bëni ndonjë çështje të tjera.

TIP!

Një duhanpirës është e lehtë për vend, sepse ato njolla të verdha në dhëmbë. Ajo mund të jetë tepër e vështirë për të mbajtur buzëqeshje të bardhë, nëse ju pini duhan. Nëse keni për të pirë duhan, ju duhet të prerë përsëri për shëndetin tuaj dhe pamjen e dhëmbëve tuaj.

TIP!

Përdorni anën e brendshme një lëvozhgë portokalli për të fshij njollat ​​dhe të bëjë dhëmbët tuaj whiter. Ju gjithashtu mund të përzierje të thata peels portokalli dhe gji terren lë për të bërë një toothpaste.Make aromatike sigurt për pije gojën tuaj kur keni mbaruar larja për të hequr të gjitha sheqer ekstra frutash.

TIP!

Qëndro larg nga mouthwashes me ngjyra si ato përmbajnë shtuar colors.Mouthwashes përmbajnë ngjyra për të shtuar ngjyra mund të shkaktojë njollë padëshiruar të paraqiten në dhëmbët tuaj.

TIP!

Larja e dhëmbëve tuaj është një masë e mirë mbrojtëse. Ju gjithmonë mund të merrni disa pastë bërë posaçërisht për të zbardh dhëmbët tuaj. Nuk janë një shumë të llojeve të ndryshme, kështu hulumtimin e tyre mund të ju ndihmojë të gjeni një që punon për dhëmbët tuaj.

TIP!

Mundohuni të përmirësuar frymën tuaj për të marrë një buzëqeshje whiter. Test frymën tuaj duke shuplaka një pjesë të pastër të dorës tuaj. Nëse ju mund të erë pështymë, përdorni një nenexhik ose disa gargarë. Nëse ju shkoni me gargarë, të siguruar se ajo është pa alkool për të shmangur tharje gojën tuaj.

TIP!

Whitening Dhëmbët

TIP!

Zbardhjen e dhëmbëve ndez një diskutim mjaft. Shpresohet se pas lexuar këtë artikull që ju do të ndiheni më të sigurt zbatuar disa nga idetë e paraqitura për zbardhjen e dhëmbëve. Përdoreni këtë informacion për të në mënyrë të sigurtë të përmirësuar ngjyrën tuaj të dhëmbëve.

TIP!

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 12:56 JAM

Temat: Faqja bazë për të zbardh dhëmbët   Tags: , , , , , , , ,

« Faqja e meparshmeFaqja Tjetër »