Posts tagged "Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët"

zbardh dhëmbët , Dhëmbët çngjyrosje mjetet , Dhëmb zbardhjen e produkteve

zbardh dhëmbët , Teeth Whitening , Dhëmb zbardhjen e produkteve

Getting dhëmbët e bukur me shkëlqim është një ëndërr e pothuajse të gjithë dhe ndoshta juaji too. Nëse dhëmbët tuaja të mbeten të verdhë ose të njollosur edhe pas brushing rregullisht me pastë dhëmbësh të mirë, ju mund të kenë nevojë për të përdorur ndonjë nga mbi kits dhëmbët kundër zbardhjen në baza të rregullta. Ka një bandë e Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët në treg dhe gjithashtu në internet ju mund të zgjedhë për të. megjithatë, të gjithë ata nuk punojnë njëjtë në zbardhjen e dhëmbëve. Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët punojnë më mirë dhe më shpejt, ndërsa produktet me cilësi të ulët për të zbardh dhëmbët nuk. Duke përdorur dhëmbët zbardhjen generic kits si tabaka gojë, zbardhjen gels, zbardhjen strips është mundësi e mirë për të bërë dhëmbët whiter, por kits tilla shpesh të lënë efekte anësore. Kjo është arsyeja pse shumë njerëz nuk duan të përdorin kits të tilla. Nëse ju jeni njëri prej tyre, atëherë ju mund të zgjedhë për dhëmbë shtëpi çngjyrosje tilla Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët për rezultat optimal dhe të shpejtë.

Ka shumë arsye, e cila mund të bëjë dhëmbët tuaj zbardhur. Pirja e duhanit, duhan që përtypet, pirë verë të kuqe, sodë, çaj dhe kafe mund të bëjë dhëmbët zbardhur. Kështu që, me qëllim për të bërë dhëmbët tuaj whiter, ju duhet të lënë zakone të tilla parë. Procesi natyror i plakjes dhe disa medikamente si shtesa të hekurit, vitamina shtesë, dhe disa antibiotikët mund të ndikojë edhe në ngjyrën e dhëmbëve. Këtu është një e lehtë, të shpejtë dhe të Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët mjetet juridike.

Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët

 • Ju mund të përdorni një produkt zbardhjen e dhëmbëve në shtëpi që janë Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët për të bërë dhëmbët whiter. një produkt i tillë është i lirë dhe të lehtë për t'u përdorur. për më tepër, ju mund të përdorni produkte të tilla pa shkuar në ndonjë dentisti profesionale. Një kit dhëmbë shtëpi çngjyrosje në përgjithësi vjen me shirita zbardhjen dhe xhel gojë. Ju duhet për të vendosur këtë Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët Produktet si të drejtuara mbi dhëmbët tuaj për rezultat më të mirë. Nëse ju doni rezultatin më të pritur, ju duhet të mbani produktet e vendosura në dhëmbët tuaj para se të shkojnë në shtrat natën, për të paktën 10 minuta. Gjithashtu ju duhet të përdorin ato në baza të rregullta.

 • Një tjetër e mirë, por e shtrenjtë Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët alternativë është për të vizituar dhomën e një dentisti. Kjo është mënyra më e shpejtë e mirë zbardhjen e dhëmbëve. Një dentist në përgjithësi merr ndihmën e një kit dhëmbët zbardhues, dritë lazer dhe gels dhëmbët derdhur në tabaka gojë (duhet të vishen para se të shkojnë në shtrat) për të bërë dhëmbët e pacientit whiter. Një dhëmbë profesionale trajtim zbardhje mund të kushtojë diku në mes 250 USD dhe 900 USD. Edhe pse ajo është shumë e shtrenjtë, por ai jep rezultatin më të mirë dhe të qëndrueshëm.

 • Ju mund të përdorni dhëmbët në shtëpi çngjyrosje substanca që janë Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët për të bërë dhëmbët tuaj meta pa. Ju mund të përdorni sode buke dhe gjithashtu peroksid hidrogjeni për të bërë dhëmbët tuaj whiter. Dy prej tyre janë agjentë të shkëlqyera zbardhues që ndihmojnë për të zbardh dhëmbët. Pjekje sode është gërryes në natyrë dhe kështu ndihmon për të hequr njollat ​​dhe tartare. Ju mund të përdorni ato veç e veç ose së bashku duke bërë një paste gjobë prej tyre. Ju gjithashtu mund të hedh një majë e sode buke në pastë dhëmbësh, ndërsa larja.

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 12:21 JAM

Temat: Zbardh dhëmbët Këshilla   Tags: , , , , ,

Teeth Whitening - Parandalimi është më i mirë se kurimi

Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët

dhëmbët tona janë shumë të rëndësishme. Ne përdorin ato gjatë gjithë kohës në të hahet dhe duke folur, etj. imagjinoj jetën pa to. Ata thonë se ju nuk duhet të lahen dhëmbët tuaj – vetëm ato që ju doni të mbani. Prandaj ruajtjen e tyre është një domosdoshmëri. Ne të gjithë duam që dhëmbët e bardhë me gaz që ne shohim në reklama, revista etj. në mënyrë që të arrihet ato, ne përdorim Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët. zbardhjen strips, pastë dhëmbësh, zbardhjen larë apo trajtime me dentistët mund të jetë një nga më të mënyrat më të mira për të zbardh dhëmbët.

Parandalimi është më i mirë se kurimi. Duke u kujdesur për dhëmbët tona duhet të fillojnë, ndërsa ne jemi të rinj. Kur ishim pak ne u kërkua që të mos hani shumë e ëmbël, çokollata apo ndonjë pije acid në mënyrë për të parandaluar dhëmbët tanë të verdhë. pirje duhani, caffeine, plakjes dhe droga mund të njollë dhëmbët tona, si dhe. Kjo është arsyeja pse ne duhet të dini Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët, për ne që të jenë të vetëdijshëm dhe për të parandaluar ato gjëra të padëshiruara që krijojnë njolla dhëmbët.

Këshilla për të parandaluar njollat ​​Dhëmbët

 • Furçë dhe pastroj dhëmbët me pe rregullisht. Kjo është mënyra më e thjeshtë dhe më themelore për të parandaluar njollë dhëmbët.

 • Zbardhjen pastë dhëmbësh është e gjitha rreth. Ato mund të blihet në sende ushqimore dhe barnatore në çmimet e buxhetit miqësore. Ata janë shumë të publikuar se ata mund të zbardh dhëmbët, por në fakt ata mund vetëm pjesërisht zbardh dhëmbët. Gjithashtu sigurohuni që ato janë të shënuara me një vulë të miratuar dhe provuar klinikisht për të zbardh dhëmbët.

 • Le të shikojnë atë që pimë. Pijet që janë të pasura me kafeinë si kafe, sodë, çaj, etj. janë fajtor. Qëndro larg nga ato ose të përpiqen për të marrë ato në pjesë të vogla.

 • Pirja e duhanit nuk ka vetëm të dëmtojë mushkëritë dhe lëkurën; ata gjithashtu dëmtojnë dhe darken dhëmbët tuaj duke na dhënë më shumë arsye për të qëndruar larg prej tyre.

 • Disa nga pilula kemi marrë mund të shkaktojë të njollë dhëmbët. Watch për Antibiotikët Tetraclyne që mund të errësojë dhëmbët.

 • Zbardhjen strips dhe gels mund të jetë edhe Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët, ka shumë prej tyre mbi banak dhe nuk janë aq të shtrenjta.

 • Merrni në shtëpi zbardhjen tabaka nga dentistët tuaj mund të jetë i shtrenjtë, por këto janë porosi të përshtatshme për ju, sepse kjo mund të jetë Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët dhe do të ju ndihmojë të zbardh dhëmbët e atyre që ata ndihmojë për të siguruar që zbardh qëndron në kontakt me dhëmbë për zbardhjen maksimale.

 • Nëse gjithçka tjetër dështojnë. Kjo është zgjedhja juaj e fundit të zgjedhin për Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët është të marrin në konsideratë lidhjes ose porcelani veneers, ata të kushtojë shumë, por ata do të zgjidhë të gjitha frustrimet me dhëmbë çngjyrosje.

Këto janë vetëm disa Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët se ndihma mund të bën dhëmbët tuaj duken të gjallë dhe me shkëlqim. Por, parandalimin e tyre është gjithmonë më mirë se kurë. Kështu qëndrojnë larg nga ato që mund të njollë dhëmbët tuaj në mënyrë që të buzëqeshje gjithë rrugës. Nëse ju jeni të kënaqur me këto këshilla, si edhe ju mund të kërkoni në lidhje me internet për më shumë informacion në lidhje relative Mënyra më e mirë për të zbardh dhëmbët.

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 12:15 JAM

Temat: Zbardh dhëmbët Këshilla   Tags: , , , ,