Posts tagged "Shkëlqimi i buzëqeshje tuaj"

Zbardh dhëmbët tuaj me Këto Easy

Nëse keni menduar në lidhje me zbardhjen e dhëmbëve tuaj, por ishin gjithmonë cinik në lidhje me procesin dhe nuk ishin të sigurt ku të fillojë, ju duhet të lexoni në. Ju do të gjeni një shumëllojshmëri të sugjerimeve në këtë artikull për t'ju ndihmuar të kuptoni zbardhjen procedurat dhëmbë, bërë të mundur që për të arritur rezultate të mundshme Bast.

Shiko për errësirë ​​ushqime direkt pas një trajtimit zbardhjen. dhëmbët tuaj do të merrni ngjyrosur më lehtë pasi ata janë zbardhur. pas zbardhjen, të përpiqet të qëndrojë larg ushqimit dhe pijeve që është e errët në ngjyrë. Shmangni kafe në mënyrë të veçantë për shkak se ajo mund të merrni në shtresën e sipërme të dhëmbëve tuaj dhe për të zvogëluar shkëlqimin e buzëqeshje tuaj.

TIP! Përdorni vaj organik kokosit për dhëmbët natyral zbardhjen. Frushkullim naftës rreth gojën tuaj për rreth dhjetë minuta në ditë në mënyrë efektive mund të zbardh dhëmbët tuaj.

Limon dhe portokall janë një burim i mrekullueshëm i vitaminës C, por ato gjithashtu mund të zbardh dhëmbët tuaj. Provoni fërkim në brendësi të një limoni ose portokalli lëvozhgë të fshij mbi dhëmbët tuaj për të marrë ato whiter. Ju mund të shtoni edhe pak kripë për peels për të rritur rezultatet e dukshme se kjo metodë do të paraqesë.

Shfrytëzojnë sode buke të lahen dhëmbët tuaj. Për të zbardh dhëmbët tuaj të natyrshme, sode buke punon mrekulli. Të jetë i sigurt për të fshirë të butë kur duke përdorur sode buke, ajo mund të përkeqësojnë mishrat për disa njerëz.

TIP! Për të bërë një peroksid zbardhjen shtëpi përdorim pastë dhëmbësh dhe sode buke të përziera në pjesë të barabarta. Përdoreni këtë përzierje të lahen dhëmbët tuaj për deri në dhjetë minuta.

Gjëja e parë që ju duhet të bëni për të marrë dhëmbët e bardhë është për të marrë pjesë rregullisht cleanings dentare. Get dhëmbët pastrohen çdo gjashtë muaj dhe të bëjë vizitën tuaj të ardhshëm, ndërsa në zyrë për pastrim juaj e tanishme.

Pirja e një shumë ujë është një teknikë e madhe për të ndihmuar të mbajtur dhëmbët e bardhë. Pirja e ujit të mjaftueshëm do shpëlarje gojën tuaj, parandaluar njollat ​​nga ndërtimi deri në dhëmbët tuaj. Kjo është një praktikë e mirë për të pirë ujë, veçanërisht gjatë dhe pas ngrënies.

TIP! Dëshironi dhëmbët tuaj të duken të bardhë? Hani një mollë. Molla janë shumë gërryes dhe ata do të pastruar dhëmbët tuaja shpejt pa shkaktuar ndonjë dëm të smalt të dhëmbëve tuaj.

Hani ushqime të shëndetshme; ushqime të papërpunuara si fruta ose perime në qoftë se ju doni të shihni dhëmbë whiter. Përpiquni të shmangni ushqime të tilla, kur është e mundur për të ndihmuar në dhëmbët tuaj të mbeten të shëndoshë. Ju gjithashtu duhet të shmangin snacking shumë në qoftë se ju doni të mbani buzëqeshje tuaj të ndritshme.

Përdorni një kashtë, kur ju jeni të pijshëm ndonjë lëngjeve të errëta. A kashtë whitens dhëmbët duke ulur sasinë e kohës që duhet për pije tuaj të njollë dhëmbët. Duke shkuar drejt poshtë në fyt dhe të kesh kontakt minimal me smalt, ka më pak errësirë ​​dhe njollë.

TIP! Pasi ju nënshtrohen një dhëmbë çngjyrosje procedurës, është e rëndësishme që ju duhet vetëm të pini lëngje të qarta për të paktën tre deri në katër ditë. Në këto ditë të hershme, të gjitha llojet e ngjyrave nga fruta të pijeve të errëta mund të zhytur në dhëmbët tuaj.

Nëse ka kurora në gojën tuaj, dhëmbët tuaj mund të zbardh; megjithatë, kurora e tua do të mbeten të njëjtën ngjyrë.

Në qoftë se shpejtësia dhe efektiviteti janë top prioritetet tuaja dhëmbë çngjyrosje-, merrni veten me dentistin tuaj ASAP. Ka shumë përfitime të cilat dhëmbë çngjyrosje mund të ofrojnë për ju, edhe pse ai mund të ketë pasoja negative, si dhe. Kjo është e mençur që të konsultoheni me dentistin tuaj para se të përpiqet për të zbardh dhëmbët tuaj, për të siguruar se ata janë të shëndetshëm, dhe njollat ​​nuk janë duke u shkaktuar nga problemeve themelore. Luajnë të sigurt; të krijojë një plan të shëndoshë dhe efektive për zbardhjen e dhëmbëve tuaj me ndihmën dentisti tuaj.

TIP! Nëse pini duhan, mjeti më i fuqishëm për zbardhjen e dhëmbëve tuaj është duke hequr dorë zakonin. Është e pakuptimtë për të shpenzuar para në dhëmbë çngjyrosje produkte, nëse ju vazhdoni duhanin.

Larja e dhëmbëve pas çdo vakt do të ndihmojë për të mbajtur ato nga njollat. Kjo është padyshim e vërtetë kur vjen puna për kafe.

Larja e dhëmbëve tuaj ndihmon në mbrojtjen e tyre. Zgjidh një pastë dhëmbësh të mirë, ai që lufton dëmtimit të dhëmbëve dhe ndihmon zbardh dhëmbët. Nuk janë të markave të ndryshme, kështu hulumtimin e tyre mund të ju ndihmojë të gjeni një që punon për dhëmbët tuaj.

TIP! Nëse keni ndërmend të marrë formatimin e teksteve tela në të ardhmen e afërt, një rekomandim është që të zbardh dhëmbët tuaj para se të fillojë procesi i. Nëse ju merrni këtë këshillë, ju do të përfundojë me dhëmbë që nuk janë vetëm straighter, por whiter edhe.

Pirja e ujit shpesh do të ju ndihmojë me dhëmbë whiter. Shpëlarje e dhëmbëve me ujë gjithashtu mund të del me të larë grimcat që mund të shkaktojnë ngjyrosjen e dhëmbëve. Bëni atë një zakon për të pirë ujë me ushqimin tuaj dhe gjatë ngrënies.

Quit përdorur gargarë. Prerje gargarë nga jeta juaj mund të zgjidhur çështjet që janë të pasur me mbajtjen e dhëmbë të bardhë. Gargarë është i përbërë nga shumë kimikate të dëmshme. Disa nga këto kimikate mund të njollë dhëmbët tuaj dhe të zbardhet.

TIP! Një mënyrë për të ndihmuar dhëmbët mbeten të bardhë është që të mos pini shumë pije të buta. pije e butë përmbajnë ngjyrosur që discolors dhe njollat ​​e dhëmbëve.

Ushqimi djathë pas ushqimit mund të ndihmojë në përmbajtjen minerale të dhëmbëve tuaj. Hulumtimet tregojnë se kalciumit jep dhëmbët smalt një shans për të rindërtuar.

Një dhëmbë çngjyrosje të shkëlqyer tip është që të përdorin arre pemë leh. Aplikimi këtë lloj të leh në dhëmbë prodhon një efekt të madh zbardhjen, dhe ajo gjithashtu ofron pastrim të thellë. Ju duhet të laj gojën tuaj dhe tërësisht të lahen dhëmbët pas përdorimit të leh.

TIP! sode buke mund të përdoret si një pastë dhëmbësh të butë gërryes që edhe whitens dhëmbët tuaj, kur përzihet me peroksid. Lahen dhëmbët tuaj duke përdorur këtë përzierje për dhëmbë të ndritshme, pa kimikate të dëmshme.

Dhëmbët natyrore

Ngrënë ushqime me kriza mund të jetë shumë efektive. Foods, like shkopinj karrota dhe mollë, të ndihmojë për të mbajtur dhëmbët whiter. Ushqimet që janë crunchy mund të pastër dhëmbët tuaj, ndërsa ju bëj. Kujdesuni për të konsumuar ato në gjithë gjendjen e tyre, në vend se të presje në feta ose dicing ato.

TIP! Hani më shumë ushqime të qumështit. Gjëra të tilla si djathë, qumësht dhe kos të ketë ushqyesve në ata që kontribuojnë në e fortë, të shëndetshme-looking dhëmbët.

Ju duhet të dini se çdo sistemet zbardhjen punon vetëm në dhëmbë natyrore. Nëse keni punë të dhëmbëve si veneers, veneers, kurora ose plotësime në frontin e gojës tuaj, ata nuk do të ndryshojë në ngjyrë. Zbardhjen e dhëmbëve tuaj natyrore mund të shkaktojë punën dentare rrinë jashtë si një thumb i lënduar.

Provoni një përzierje deti për të zbardh dhëmbët tuaj. Mix një gjysmë lugë çaji kripë shkëmb me një filxhan me ujë dhe e kanë atë të rrinë atje për rreth pesë minuta. Gargarë me ujë të kripur, në vend të gargarë. Kjo teknikë mund të ndihmojë në uljen e baktereve për të kufizuar sasinë e dëmtimit të dhëmbëve në gojë.

TIP! fruta të ndryshme t'ju ofrojë një mënyrë të sigurt dhe efektive për të natyrshme të bërë dhëmbët tuaj whiter. Për shembull, luleshtrydhe mund të jetë shumë efektive.

Kur tabaka nuk përshtaten si duhet, kimikatet lehtë mund të ndikojë në zonën e çamçakëz dhe të shkaktojë iritim ose inflamacion.

Ka shumë mënyra të sigurta dhe të lehtë për të zbardh dhe shndrit dhëmbët tuaj që nuk kushton një pasuri. Një metodë e madhe është për të zbatuar përdorimin e sode buke. Ka pasta të cilat përmbajnë sode buke të cilat ju mund të blejnë, ose vetëm të përdorin sende në bufe tuaj në shtëpi.

TIP! Nuk marrin pjesë në pirjen e duhanit puro apo cigare. Këto do të shkaktojë njollë e dhëmbëve.

Ndërsa pasta zbardhjen mungon fuqia e metodave të tjera çngjyrosje, ata mund të parandalojnë ose të shpëtoj nga njollat ​​e reja. Këto pasta përdorin një gërryes silicë që nuk do të dëmtojë smalt.

Provoni të përdorni pak kripë, kur ju lajnë dhëmbët tuaj. A simple, por trick efektive për zbardhjen e dhëmbëve tuaj është larja me kripë. Ju duhet të shpëlaj gojën tërësisht pas çdo brushing. Për shkak se ajo është gërryes, mos merrni kryer larg me brushing me kripë.

TIP! pas ngrënies, përtyp çamçakëz zbardhjen si Orbit për të mbrojtur buzëqeshje tuaj. Disa lloje të çamçakëz janë formuluar për të zbardh dhëmbët tuaj.

Ju duhet të pastrohen, si edhe aplikuar një masazh gum. Mënyra më e mirë për të siguruar buzëqeshje tuaj qëndron bardhë është që thjesht të pastrohen dhe pastroj dhëmbët me pe, pasi të hahet. Kjo ju lejon për të hequr qafe e mbetjeve të ushqimit dhe pllakë para se të ndërtuar dhe të shkaktojë ndonjë dëm.

Një zhvishem banane mund të përdoret kur ju lajnë dhëmbët tuaj. Kjo është një metodë e thjeshtë se shumica e njerëzve betohem vepra. Fshij mbi dhëmbët tuaj me lëvozhgë banane para se larja e tyre. Pastaj ju Dhëmbët furçë të njëjtën mënyrë që ju gjithmonë bëni. Ju do të shihni rezultate të menjëhershme në dhëmbët tuaj.

TIP!

dhëmbët e verdhë është një shenjë e dukshme e lehtë për dikë që një person pi duhan. Ajo mund të jetë e vështirë për të mbajtur një të bardhë të ndritshme, kur pini duhan. Nëse ju duhet të pini duhan, përpiqen për të pirë duhan më pak kështu që ju mund të jenë më të shëndetshëm dhe kanë kërkuar më të mirë dhëmbët.

TIP!

Zbardhjen e dhëmbëve tuaj është një mënyrë e madhe për të fjalë për fjalë më cilësinë e jetës tuaj. dhëmbët whiter jo vetëm ju bën shumë më tërheqëse; kjo ju ndihmon të jenë më të sigurt në shoqëri. Ju do të gjeni se ju jeni më të gatshëm për të marrë jashtë dhe të bëjë gjëra me njerëz të tjerë. Aplikoni këto këshilla për të maksimizuar rezultatet tuaja, dhe për të arritur ato shpejt dhe afforadably.

TIP!

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 12:32 JAM

Temat: Faqja bazë për të zbardh dhëmbët   Tags: , , , ,