Posts tagged "Buzëqeshje Bright White"

Të jetë i sigurt në buzëqeshjen tuaj dhe dhëmbët e bardhë

Shumë njerëz të gjata për dhëmbët e tyre ishin të bardhë. Ka një shumëllojshmëri të veprimeve që mund të bëni për të siguruar që dhëmbët tuaj nuk do të kthehet të verdhë. Ka shumë mënyra për të zbardh dhëmbët tuaj të bardhë përsëri. Ky artikull përmban këshilla të ndryshme për marrjen e ju dhëmbë të bardhë dhe për të mbajtur ato të bardhë.

Sigurohuni që dhëmbët tuaja janë pastruar meticulously para se të përdorni çngjyrosje në shtëpi e regjim dhëmbëve. Dhëmbë çngjyrosje produkteve të do të jetë më efikas në qoftë se ju aplikoni ato në absolutisht të pastër teeth.If dhëmbët tuaj nuk janë të pastër, kur ju zbardh para se larja, atëherë rezultatet do të jenë të pabarabartë mbrojtje nga drita.

Gjithkush e di se frutave agrume, si portokall apo limon, janë të pasura në vitaminë C, por nuk e dini se ata mund të bëni ju dhëmbë whiter? Ju mund të përdorni edhe një lëvore limoni ose një portokall, të gjithë ju duhet të bëni është të fshij sipërfaqen e dhëmbëve tuaj kundër pjesën e pasme, e cila shkakton atyre që të vetëtin. Duke vënë një grimë të vogël e kripës në lëvozhgë e limoni ose portokalli, rezultati do të mund të përmirësohet.

Gjëja e parë e rëndësishme kur duke u përpjekur për të mbajtur dhëmbët tuaj të bardhë është cleanings profesional. Get dhëmbët pastrohen çdo gjashtë muaj dhe gjithmonë të planifikojë takimin tuaj të ardhshëm, kur ju jeni në pastrimin juaj e tanishme.

Këto produkte përmbajnë kimikate që të njollë dhëmbët tuaj. vrazhdësi Furçë është ajo që e bën të sigurt dhëmbët tuaj janë të pastër.

Nëse sode pijshëm, çaj, kafe ose verë të errët, gllënjkë ujë, si dhe. Këto pije të errët do të njollë dhëmbët tuaj, sidomos nëse ata janë të konsumuar rregullisht. Frushkullim gllënjka ujë rreth në gojën tuaj në mes gllënjka të këto pije mund të ndihmojë në eliminimin e çdo mbetje që mund të rezultojë në errësirë. Pas konsumojnë këto pije, mos harroni të lahen dhëmbët tuaj sa më shpejt të jetë e mundur.

Një mënyrë pak e njohur për të marrë dhëmbët whitest e tyre është që të përdorin fruta të caktuara. Shembuj çift të frutave të shkëlqyer që mund të zbardh dhëmbët janë portokall dhe portokall. Ju gjithashtu mund të fshij një lëvozhgë portokalli kundër sipërfaqen e dhëmbëve tuaj për t'i zbardhojë.

Mbaj një furçë dhëmbësh miniaturë që ju mund të përdorni pasi të hahet sheqerna. Këto artikuj ushqimore rrinë në dhëmbët tuaj të lehtë, dhe të fillojë procesin errësirë ​​ose shtoni atë. Pas trajtuar veten të ëmbël, marrë një disa momente që të lahen. Pastë dhëmbësh nuk është e nevojshme nëse ju pastroj dhëmbët tuaj dhe pastaj pije mirë ata.

kurora e juaj nuk do të zbardhet si pjesa tjetër e dhëmbëve tuaj. kurora e tua do të mbeten të njëjta si dhëmbët tuaj për të marrë whiter. Kjo mund të bëjë Kurora dal edhe më shumë se më parë.

Ju duhet për të parandaluar një ndërtimin pllakë, sepse ajo mund të shkaktojë dhëmbët tuaj për t'u bërë i zbardhur.

10 minuta

Mbani një furçë dhëmbësh stowed larg kur ju hani karamele ose ëmbëlsirat tjera. Për shkak se këto ushqime të rrinë në dhëmbë shumë të lehtë, ata mund të nxisin errësirë. Pas shijuar ëmbëlsirat, furçë për dy ose tre minuta. Ju nuk duhet të ketë pastë dhëmbësh, aq kohë sa ju pastroj dhëmbët dhe dhe pije liberally me ujë.

Vaj Organike kokosit mund të përdoret si një agjent i madh zbardhjen për teeth.If tuaj ju përdorni vaj kokosit si një gargarë, ajo mund të zbardh dhëmbët tuaj në lidhje me 10 minuta në ditë. pas rreth 10 minuta, shpëlarje gojën tuaj jashtë dhe furçë si ju normalisht do. Ju mund të shihni disa rezultate në më pak se disa ditë.

Larja e dhëmbëve pas çdo vakt do të ndihmojë për të mbajtur ata të lirë nga discoloring. Kjo është jetike kur ju jeni duke pirë kafe.

Një vaj organik kokosit mund të jetë vetëm bileta për zbardhjen e dhëmbëve tuaj. Dhënia dhëmbët tuaj një shpëlarje 10-minuta të përditshme në vaj kokosit mund të ketë efekte të mira në bardhësi e buzëqeshje tuaj. pas 10 minuta kanë kaluar, shpëlarje gojën tuaj dhe të pastruar dhëmbët tuaj si normale. Ju duhet të shikoni disa rezultate pas disa ditësh.

Dentisti juaj mund t'ju cilat shtëpi dhëmbët mirë të them, pa dëmtuar smaltin apo mishrat.

Lahen dhëmbët rregullisht, nëse ju keni një buzëqeshje të madhe. Ushqimi dhe të tjera sende të mund të ndërtohet mbi dhëmbët tuaj dhe njollë e tyre. Ju nuk do të duhet të shqetësohen për njollë e dhëmbëve nëse ju rregullisht lajnë dhëmbët tuaj.

Uji është një mjet thelbësor në luftën kundër njollat. Kjo ju ndihmon për të dy pije off dhëmbët tuaj, si dhe për të parandaluar errësirë. Kjo është një praktikë e mirë shëndetësore për të mbajtur konsumin tuaj të ujit up çdo ditë, sidomos pas çdo vakt.

Për të ruajtur bardhësinë e dhëmbëve tuaj, duke shkuar te dentisti rregullisht për një të pastër dhe një kontroll up është një domosdoshmëri. Duke pasur një bazë të rregullt është një mënyrë e madhe për të mbajtur dhëmbët e bardhë. Ju duhet të vizitoni dentistin tuaj të paktën çdo gjashtë muaj.

Peroksid hidrogjeni

Përdorimi zbardhjen pastë dhëmbësh është mënyra më e lehtë për të marrë ato sedeftë dhëmbë të bardhë që ju keni qenë në kërkim për. nëpërmjet fërkimi, kjo pastë dhëmbësh rids nga njollat ​​dhe pllakë. Me kalimin e kohës, ju do të keni dhëmbë të ndritshme si njollat ​​fillojnë të zhduken.

Ujë i oksigjenuar nuk duhet një trajtim i sigurt për zbardhjen e dhëmbëve. Është e pasigurt dhe mund të shkaktojë dhëmbët tuaj zbardhur; ju gjithashtu mund të përfundojnë me dy dhëmbë me ngjyra të ndryshme. Shmangni çdo produkt që ka peroksid hidrogjeni.

Smalt është një shtresë e mineraleve në shtresa minerale mbrojtëse që ndihmon në parandalimin e infeksioneve rrënjë, si dhe gjëra të tjera që mund të dëmtojnë dhëmbët. Disa produkte zbardhjen dhëmbi mund të ndikojë negativisht në bardhësi e dhëmbëve tuaj.

Nëse ju furçë dhe pastroj dhëmbët me pe dhëmbët tuaj dy herë në ditë, ju ndoshta do të keni dhëmbë whiter në krahasim me ata që nuk e bëjnë këtë shpesh. Duke përdorur këto metoda do të heq ndërtimin e pllakatë e cila discolors dhëmbët tuaj. Kjo është një ide e mirë që të lahen dhëmbët tuaj dhe të pastroj dhëmbët me pe pas çdo vakt.

Ju do të keni për të reduktuar kafe tuaj për të marrë një të smile.As whiter vështirë si kjo mund të jetë për shumë njerëz, Kafe është një shkak kryesor i dhëmbëve zbardhur dhe me njolla. Mundohuni të pini çokollatë të nxehtë në vend të kafesë.

Agrume në limon dhe lëng gëlqere mund të zbardh dhëmbët tuaj në mënyrë efektive është një gratë e vjetër përrallë. Kjo është një ide e mirë për të qëndruar tërësisht larg nga kjo metodë e trajtimit.

Ju duhet të dini se çdo zgjidhje zbardhjen punon vetëm në dhëmbë natyrore. Çdo sipërfaqet artificiale, përfshirë kurora, lidhjes, implantet dhe të ngjashme nuk do të ndryshohet në ngjyrë. Duke përdorur whiteners dhëmbët mund të shkaktojë punën e dhëmbëve, të tilla si kurora, të dal kundër dhëmbët natyral tuaj të bardhë.

Ju do të keni dhëmbë të shëndetshëm dhe të whiter në një pastrim rutinë bazë rregullisht me pastë dhëmbësh dhe flossing. Produktet që përmbajnë sode buke janë efektive në largimin e njollave si ju pastroj dhëmbët me pe dhe flossing.

frutave agrume mund të ketë acid shumë për teeth.You juaj gjithashtu duhet të shmangin lëngje agrume, si dhe. Acidet e përfshira janë të tmerrshme për dhëmbët tuaj. Ju gjithashtu duan të shmangur të hahet këto ushqime para se të hedhur gjatë natës poshtë, sepse ata të ju bëjë më shumë të ngjarë të vuajnë nga zbaticë acid, të cilat gjithashtu mund të dëmtojë dhëmbët tuaj.

Nëse jeni të interesuar në zbardhjen e dhëmbëve tuaj, bisedoni me dentistin tuaj të parë. Zbardhjen ju dhëmbët nuk është një ndërmarrje e thjeshtë kozmetike. Shko tek dentistët tuaj rregullisht për të siguruar që dhëmbët tuaj janë të shëndetshëm. Sigurohuni që të flisni me një dentisti për një regjim dhëmbët zbardhjen.

Bëni një pluhur nga bluajnë bashkë peels portokalli dhe gjethe gji. Ky pluhur mund të aplikohet për furçë dhëmbësh tuaj dhe ndjeshmëri.

A nuk e zbardh dhëmbët tuaj në qoftë se ju keni probleme të pazgjidhura dhëmbëve si cavities.Make sigurt që të konsultoheni me dentistin tuaj para fillimit të çdo shtëpi zbardhjen procedurat janë të përshtatshme për ju.

Mos i besoni pasta që pretendojnë ata do të ju jap dhëmbë whiter. Shumë vetëm pak zbardh dhëmbët tuaj, në qoftë se në të gjitha, por ju mund të përdorni produkte të tjera në qoftë se ju doni dhëmbë të bardhë. Nëse ju bëni të blerë një pastë dhëmbësh zbardhje, blej një që përmban sode buke, si ajo në fakt mund të ndihmojë.

Siç u tha më parë, ka shumë njerëz të ndryshëm që duan të kenë dhëmbë të bardhë. Shumë strategji të ndryshme mund të shfrytëzohen për zbardhjen e dhëmbëve tuaj dhe eliminimin e njollat ​​e verdhë. dhëmbët tuaj mund të bëhen të bardha si të jetë e mundur në qoftë se ju thjesht të përdorin informacionin e paraqitur këtu.

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 4:15 JAM

Temat: Faqja bazë për të zbardh dhëmbët   Tags: , , ,

Eliminimi That Yellow Grin dhe të marrin një buzëqeshje të ndritshme të bardhë

A ka ndonjë mënyrë për ju mund të bëni për të zbardh dhëmbët tuaj në mënyrë të sigurtë? Jo të gjithë e më të mirë, ose mund t'i besohet. Ky artikull diskuton provuar metodat për dhëmbë të sigurta me kujdes dhe lehtësi.

Nëse e gjeni veten duke vuajtur nga ndjeshmëria e mishit të dhëmbëve nga strips dy orë, ju duhet të përpiqen për të hequr strips pas 30 minuta në vend. Ndërsa është e nevojshme për të aplikuar strips dy herë në ditë për 30 minuta mbi një periudhe prej dy javë, ata nuk janë aq të ngjarë të shkaktojë ndjeshmëri çamçakëz.

TIP! Dentisti juaj mund të bëjë zbardhjen e dhëmbëve me një lazer. Kjo mund të jetë mënyra më e shpejtë për të pasur dhëmbët tuaj të kthehet përsëri në ngjyrën e tyre të parë të bardhë.

Kjo kërkon nga ju për të vizituar dentistin tuaj dhe rezultatet tuaja janë të pakalueshëm. Dentistët mund të ofrojë metoda për të zbardh dhëmbët tuaj që do të jetë shumë e rrezikshme për njerëzit e ligjit për të përdorur në dyqan.

Për të ruajtur dhëmbë të bardhë, ju duhet të keni cleanings rregullta profesionale bërë. Planifikojë një vizitë tek dentisti çdo gjashtë muaj, në mënyrë ideale duke e bërë takimin tuaj të ardhshëm, ndërsa ju jeni atje për çdo pastrim. Ju duhet të përpiqen për të mbajtur këtë takim pasi që shumica e sigurimeve të mbulojnë këtë procedurë.

TIP! Të jenë të kujdesshëm kur të hahet ose pijshëm pasi ju të zbardh dhëmbët tuaj. dhëmbët zbardhen janë më të ndjeshëm ndaj njollave.

Laser zbardhjen e dhëmbëve është një nga opsionet më të mira kur është fjala për zbardhjen ofron tuaj dentist. Kjo është ndoshta hije ata fillimisht ishin në një vizitë të shpejtë. Një agjent zbardhues është aplikuar deri në dhëmbë, dhe atëherë ata janë qëlluar me një lazer për të aktivizuar. Dhëmbët është menjëherë nga pesë apo gjashtë hije.

Ju mund të zhvillojë një ndjeshmëri ndaj disa dhëmbë çngjyrosje produkteve të. Edhe pse kjo mund të jetë një gjendje e përkohshme, ajo ende mund të dëmtojë. Nëse ju përjetojnë këtë dhimbje, ndaluar përdorimin e produktit dhe të shohin një dentisti sa më shpejt si ju mund të. Dentisti juaj mund të ofrojë produkte të ndryshme ose zgjidhje për të ndihmuar të zbardh dhëmbët tuaj në një mënyrë të pa dhimbje.

TIP! Shto sode buke për dhëmbët tuaj brushing rutinë. soda Banking është mënyra më e mirë për të zbardhet në mënyrë efektive dhe të natyrshme dhëmbët tuaj.

Kimikatet në të gjitha këto produkte njollë më shumë në mënyrë të përhershme nga lidhjes për dhëmbët tuaj. Efekti gërryes heq brushat gisht është ajo që e bën të sigurt dhëmbët tuaj janë të pastër.

Luleshtrydhe janë një trajtim i madh natyror për dhëmbët me njolla. Kjo metodë është provuar për të punuar. Beso ose jo, fërkim një luleshtrydhe prerë mbi dhëmbët tuaj mund t'i zbardhojë. Le manaferrat të tjerët për rreth pesë minuta mbi dhëmbët tuaj për të marrë rezultatet më të mira të mundshme të trajtimit.

TIP! Nëse jeni duke përdorur ndonjë produkt dhëmb-zbardhjen, ndalet menjëherë nëse ka ndonjë acarim zhvillon. Ndjeshmëria mund të jetë një shenjë që ju po dëmtojnë dhëmbët tuaj.

Ju me të vërtetë duhet të shkoni te dentisti para zbardhjen e dhëmbëve tuaj nëse keni dëmtimit të dhëmbëve të patrajtuara ose të vuajnë nga sëmundje të mishit të dhëmbëve. Ju duhet të marrin kujdes ekstra kur zbardhjen e dhëmbëve tuaj. Dentisti juaj do të jetë në gjendje të ju tregojnë të gjetur strategjinë që është më efektive dhe të sigurt për ju për të bërë këtë.

Ju mund të dëshironi që të ketë një profesionist të zbardh dhëmbët tuaj, nëse ju jeni duke kërkuar për rezultate të shpejta apo keni errësirë ​​shumë të keqe. Kjo metodë kushton pak më shumë, por mund të zbardh dhëmbët tuaj më të mirë dhe mund të jetë më shpejt se metodat e tjera çngjyrosje.

TIP! Nëse ju jeni një duhanpirës atëherë gjëja e parë që ju duhet të bëni është të ndaluar pirjen e duhanit. Nëse pini duhan, zbardh dhëmbët tuaj, dhe pastaj të vazhdojë të ndizet, ju jeni shtyer paratë tuaja larg.

Strips që zbardh dhëmbët janë të lira dhe janë shumë të përballueshme. Këto shirita vendosen mbi dhëmbët tuaj. strips çngjyrosje gëzuar një rritje të shkurtër në popullaritet, për shkak të më pak se të përsosur rezultate.

Nëse keni për të pirë pije të cilat mund të shkaktojnë errësirë, ndjekin ato me ujë. Kjo mund të parandaluar dhëmbët tuaj nga marrja e ngjyrosur. Një tjetër alternativë është që të pini këto nëpërmjet një kashte, ose të përdorin qumësht pa skremuar me kafe tuaj.

TIP! Pas zbardhjen e dhëmbëve tuaj, zbatohen vazelinë për të ju kujtoj për të mbajtur qeshur. Ndërsa nuk mund të jetë alternativa më e tastiest, vazelinë pelte do të formojnë një mbrojtës, Veshje të përkohshme që do të parandaluar errësirë.

10 minuta

Shmangni jashtë gargarë raft, sidomos nëse nuk është ngjyra e shtuar. Gargarë në fakt mund të shkaktojë dhëmbët tuaj të bëhen më të zbardhur. Gjithashtu, shumë prej tyre kanë alkool si një përbërës që mund të bëjë gjuha juaj dhe mishrat e ndjeshme, si dhe duke marrë në gjak tuaj.

TIP! Ju do të jenë më të sigurt në lidhje me buzëqeshjen tuaj, nëse ju jeni më të sigurt për frymën tuaj. Bëj pjesën e prapme të dorës tuaj të pastër për të përcaktuar nëse keni fryma e keqe.

Vaj Organike kokosit është një agjent zbardhjen për dhëmbët tuaj. për vetëm 10 minuta në ditë, provoni shpëlarje me vaj kokosit për të paktën 10 minuta çdo ditë. pas rreth 10 minuta, shpëlarje gojën tuaj jashtë dhe furçë si ju normalisht do. Ju do të ngjarë të shihni rezultatet pas pak ditësh.

E di se çfarë dhëmbë çngjyrosje juaj metodë do të bëjë për ju. Nëse keni idealet jorealiste në lidhje me produktet që ju përdorni, ju mund të erës deri zhgënjyer me bardhësi e dhëmbëve tuaj. Marrë në konsideratë faktorët e përfshirë, si mosha juaj, dhe shkalla e njollat ​​dhe discolorations në dhëmbët tuaj. Pyesni dentistin tuaj çfarë duhet të presin.

TIP! Përtypet majdanoz të freskët ose cilantro mund të ju ndihmojë të shndrit buzëqeshje tuaj. Këto bimeve natyrore janë pronat që mund të ndihmojnë në neutralizimin e baktereve që shkaktojnë njollë.

Larja e dhëmbëve pas ngrënies është një pjesë e rëndësishme mbajtja e tyre të ndritshme dhe me shkëlqim. Kjo është veçanërisht e rëndësishme kur ju jeni duke pirë kafe.

grimcat e ushqimit të errët mund të shkaktojë gojën tuaj për të njollë me kalimin e kohës. Shmangni këto njollat ​​duke përtypur një çamçakëz sheqer të lirë pas ngrënies. Kjo do të largoj çdo grimcat e ushqimit dhe për të mbajtur ata nga errësirë ​​e dhëmbëve tuaj.

TIP! Përfshijnë flossing rregullt në rutinën tuaj të përditshme. Kjo mund të ndihmojë të hequr qafe të pllakë tuaj që mund të zbardhet dhëmbët tuaj.

Luleshtrydhe janë një mënyrë e thjeshtë për të natyrshme të shndrit dhëmbët tuaj të shfaqet whiter. Luleshtrydhe mund të kanë treguar rezultate si një ndikim shumë pozitiv në zbardhjen ilaç tuaj dhëmbëve. Lejo luleshtrydhe të mbetet në dhëmbët tuaj të paktën pesë minuta për rezultatet më të mira.

Nëse ju doni dhëmbët tuaj të bardhë, mos konsumojnë portokall ose fruta të tjera agrume. Gjithashtu nuk përpiqet të pijshëm lëngjet e tyre. Acide në këto ushqime do të ha në dhëmbët tuaj. Gjithashtu, është provuar se ky lloj i frutave dhe lëng rrit mundësinë për zbaticë acid, nëse konsumohet para shtrat, e cila nga ana ndikon edhe buzëqeshje tuaj. prandaj, të përpiqet të shmangë sidomos këto ushqime dhe lëngje gjatë natës.

TIP! Përfshirja e më shumë produkte të qumështit në dietën tuaj. i fortë, Dhëmbët e shëndetshëm mund t'i atribuohet ushqyesve në ushqime si kos, qumësht dhe djathë.

Ju mund të keni një shpikje zbardhjen në shtëpi me peroksid dhe sode buke. Përdoreni këtë përzierje të lahen dhëmbët tuaj për deri në dhjetë minuta kanë kaluar. Të jenë të kujdesshëm se sa e vështirë ju lajnë, si ajo mund të shkaktojë iritim çamçakëz.

Një metodë e thjeshtë për dhëmbë whiter është për përzierje kripë tryezë me lëng limoni. Mbajtur përzierje në çdo enë të mbyllur, kështu që ju mund ta përdorni atë shpesh dhe rrallë do të prishin.

TIP! Pirja nëpërmjet një kashte mund të ndihmojë në parandalimin e njollave dhëmbë. Duke pirë nëpërmjet një kashte, ju të minimizuar kohën që dhëmbët tuaja janë të ekspozuar ndaj të lëngshme.

Bakteret do të rritet rreth gojën tuaj pasi të keni ngrënë. Nëse dhëmbët tuaja nuk janë pastruar, bakteret mund të shkaktojë shumë probleme, kështu që mos harroni që të lahen ato.

Merrni gjethet e thara gji dhe peels portokalli të thata dhe bluaj ato në një pluhur. Shtoni një spërkatje të ujit të pijshëm në pluhur, dhe ajo në çast do të bëjë një pastë dhëmbësh dhëmbë çngjyrosje natyrore. Ky ka qenë gjithashtu gjetur të parandaluar çështje të tjera që lidhen me dhëmbët tuaj.

TIP! Fruta mund të përdoret si një i madh, natyror, mënyrë e sigurt për të zbardh dhëmbët. Luleshtrydhe të punojnë në veçanti edhe për këtë qëllim.

Nëse tabaka nuk përshtaten dhëmbët mirë, kimike nga xhel zbardhjen mund të depërtoj nga rezultuar në acarim të mishit të dhëmbëve.

Disa mjetet juridike natyrore do të ndihmojë zbardh dhëmbët, të tilla si uthull molle. Ajo është e njohur për të pastruar dhëmbët tuaj dhe për të hequr njollat ​​duke hequr bakteret në gojën tuaj. Provoni gargling uthull për një herë në ditë përpara se të lahen dhëmbët.

TIP!

Buzëqeshja juaj do të duket më e ndritshme. Provoni të përdorni ngjyra cik me një buzëkuq që duket blu-bazuar ose përdorin lip gloss. Ngjyrat që janë reds blu-Tined ose manaferrat ndihmojë dhëmbët tuaj të shfaqet whiter. Qëndro larg nga produktet matte cik si ata mund të shkaktojnë dhëmbët tuaj.

TIP!

Pirja e ujit pas konsumimit të pijeve që mund të njollë dhëmbët mbajtur dhëmbët tuaj. Një shpëlarje me ujë pengon njollë shkaktuar pije nga setting.You mund të pini nëpërmjet një kashte.

TIP!

Bëni të caktuara që ju lajnë, pastroj dhëmbët me pe, dhe përdorin një masazh gum paktën dy herë në ditë. Mënyra më optimale për të siguruar që dhëmbët tuaj është që të pastrohen dhe pastroj dhëmbët me pe çdo herë që të hani ose pini asgjë. Në këtë mënyrë ju mund të jetë i sigurt për të hequr qafe mbeturinat e ushqimit dhe pllakë që mund të përfundojë errësirë ​​e dhëmbëve tuaj.

TIP!

luleshtrydhe paste mund të ju ndihmojë të zbardh dhëmbët. Mash luleshtrydhe të freskëta në një paste, dhe pastaj të aplikojnë përzierje për dhëmbët tuaj. Lulushtrydhe kaluara do të shkaktojë dhëmbët tuaj të jetë whiter pa nevojën e kimikateve të ashpër. Kjo metodë në shtëpi zbardhjen mund të ju ndihmojë të shmangur mbi-zbardhjen dhe do t'ju japë një buzëqeshje të natyrshme të bardhë.

TIP!

Gargarë mund të shkaktojnë disa nga dhëmbët tuaj. Pyesni dentistin tuaj nëse janë apo jo ju keni dhëmbë që mund të përballojë efektet e përdorimit të gargarë.

TIP!

Deri tani ju e dini se ka shumë mendime mbi temën e dhëmbëve çngjyrosje. Ju duhet të keni disa ide tani rreth asaj se si për të marrë atë sedeftë buzëqeshje e bardhë pa e dëmtuar dhëmbët tuaj. Zbatojë këshilla në këtë artikull dhe të sigurtë të shkoni në lidhje me marrjen e buzëqeshje tuaj të ndritshme.

TIP!

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 12:51 JAM

Temat: Zbardh dhëmbët Këshilla   Tags: , , , , , ,