Posts tagged "zbardh dhëmbët e mi"

Eliminimi That Yellow Grin dhe të marrin një buzëqeshje të ndritshme të bardhë

A ka ndonjë mënyrë për ju mund të bëni për të zbardh dhëmbët tuaj në mënyrë të sigurtë? Jo të gjithë e më të mirë, ose mund t'i besohet. Ky artikull diskuton provuar metodat për dhëmbë të sigurta me kujdes dhe lehtësi.

Nëse e gjeni veten duke vuajtur nga ndjeshmëria e mishit të dhëmbëve nga strips dy orë, ju duhet të përpiqen për të hequr strips pas 30 minuta në vend. Ndërsa është e nevojshme për të aplikuar strips dy herë në ditë për 30 minuta mbi një periudhe prej dy javë, ata nuk janë aq të ngjarë të shkaktojë ndjeshmëri çamçakëz.

TIP! Dentisti juaj mund të bëjë zbardhjen e dhëmbëve me një lazer. Kjo mund të jetë mënyra më e shpejtë për të pasur dhëmbët tuaj të kthehet përsëri në ngjyrën e tyre të parë të bardhë.

Kjo kërkon nga ju për të vizituar dentistin tuaj dhe rezultatet tuaja janë të pakalueshëm. Dentistët mund të ofrojë metoda për të zbardh dhëmbët tuaj që do të jetë shumë e rrezikshme për njerëzit e ligjit për të përdorur në dyqan.

Për të ruajtur dhëmbë të bardhë, ju duhet të keni cleanings rregullta profesionale bërë. Planifikojë një vizitë tek dentisti çdo gjashtë muaj, në mënyrë ideale duke e bërë takimin tuaj të ardhshëm, ndërsa ju jeni atje për çdo pastrim. Ju duhet të përpiqen për të mbajtur këtë takim pasi që shumica e sigurimeve të mbulojnë këtë procedurë.

TIP! Të jenë të kujdesshëm kur të hahet ose pijshëm pasi ju të zbardh dhëmbët tuaj. dhëmbët zbardhen janë më të ndjeshëm ndaj njollave.

Laser zbardhjen e dhëmbëve është një nga opsionet më të mira kur është fjala për zbardhjen ofron tuaj dentist. Kjo është ndoshta hije ata fillimisht ishin në një vizitë të shpejtë. Një agjent zbardhues është aplikuar deri në dhëmbë, dhe atëherë ata janë qëlluar me një lazer për të aktivizuar. Dhëmbët është menjëherë nga pesë apo gjashtë hije.

Ju mund të zhvillojë një ndjeshmëri ndaj disa dhëmbë çngjyrosje produkteve të. Edhe pse kjo mund të jetë një gjendje e përkohshme, ajo ende mund të dëmtojë. Nëse ju përjetojnë këtë dhimbje, ndaluar përdorimin e produktit dhe të shohin një dentisti sa më shpejt si ju mund të. Dentisti juaj mund të ofrojë produkte të ndryshme ose zgjidhje për të ndihmuar të zbardh dhëmbët tuaj në një mënyrë të pa dhimbje.

TIP! Shto sode buke për dhëmbët tuaj brushing rutinë. soda Banking është mënyra më e mirë për të zbardhet në mënyrë efektive dhe të natyrshme dhëmbët tuaj.

Kimikatet në të gjitha këto produkte njollë më shumë në mënyrë të përhershme nga lidhjes për dhëmbët tuaj. Efekti gërryes heq brushat gisht është ajo që e bën të sigurt dhëmbët tuaj janë të pastër.

Luleshtrydhe janë një trajtim i madh natyror për dhëmbët me njolla. Kjo metodë është provuar për të punuar. Beso ose jo, fërkim një luleshtrydhe prerë mbi dhëmbët tuaj mund t'i zbardhojë. Le manaferrat të tjerët për rreth pesë minuta mbi dhëmbët tuaj për të marrë rezultatet më të mira të mundshme të trajtimit.

TIP! Nëse jeni duke përdorur ndonjë produkt dhëmb-zbardhjen, ndalet menjëherë nëse ka ndonjë acarim zhvillon. Ndjeshmëria mund të jetë një shenjë që ju po dëmtojnë dhëmbët tuaj.

Ju me të vërtetë duhet të shkoni te dentisti para zbardhjen e dhëmbëve tuaj nëse keni dëmtimit të dhëmbëve të patrajtuara ose të vuajnë nga sëmundje të mishit të dhëmbëve. Ju duhet të marrin kujdes ekstra kur zbardhjen e dhëmbëve tuaj. Dentisti juaj do të jetë në gjendje të ju tregojnë të gjetur strategjinë që është më efektive dhe të sigurt për ju për të bërë këtë.

Ju mund të dëshironi që të ketë një profesionist të zbardh dhëmbët tuaj, nëse ju jeni duke kërkuar për rezultate të shpejta apo keni errësirë ​​shumë të keqe. Kjo metodë kushton pak më shumë, por mund të zbardh dhëmbët tuaj më të mirë dhe mund të jetë më shpejt se metodat e tjera çngjyrosje.

TIP! Nëse ju jeni një duhanpirës atëherë gjëja e parë që ju duhet të bëni është të ndaluar pirjen e duhanit. Nëse pini duhan, zbardh dhëmbët tuaj, dhe pastaj të vazhdojë të ndizet, ju jeni shtyer paratë tuaja larg.

Strips që zbardh dhëmbët janë të lira dhe janë shumë të përballueshme. Këto shirita vendosen mbi dhëmbët tuaj. strips çngjyrosje gëzuar një rritje të shkurtër në popullaritet, për shkak të më pak se të përsosur rezultate.

Nëse keni për të pirë pije të cilat mund të shkaktojnë errësirë, ndjekin ato me ujë. Kjo mund të parandaluar dhëmbët tuaj nga marrja e ngjyrosur. Një tjetër alternativë është që të pini këto nëpërmjet një kashte, ose të përdorin qumësht pa skremuar me kafe tuaj.

TIP! Pas zbardhjen e dhëmbëve tuaj, zbatohen vazelinë për të ju kujtoj për të mbajtur qeshur. Ndërsa nuk mund të jetë alternativa më e tastiest, vazelinë pelte do të formojnë një mbrojtës, Veshje të përkohshme që do të parandaluar errësirë.

10 minuta

Shmangni jashtë gargarë raft, sidomos nëse nuk është ngjyra e shtuar. Gargarë në fakt mund të shkaktojë dhëmbët tuaj të bëhen më të zbardhur. Gjithashtu, shumë prej tyre kanë alkool si një përbërës që mund të bëjë gjuha juaj dhe mishrat e ndjeshme, si dhe duke marrë në gjak tuaj.

TIP! Ju do të jenë më të sigurt në lidhje me buzëqeshjen tuaj, nëse ju jeni më të sigurt për frymën tuaj. Bëj pjesën e prapme të dorës tuaj të pastër për të përcaktuar nëse keni fryma e keqe.

Vaj Organike kokosit është një agjent zbardhjen për dhëmbët tuaj. për vetëm 10 minuta në ditë, provoni shpëlarje me vaj kokosit për të paktën 10 minuta çdo ditë. pas rreth 10 minuta, shpëlarje gojën tuaj jashtë dhe furçë si ju normalisht do. Ju do të ngjarë të shihni rezultatet pas pak ditësh.

E di se çfarë dhëmbë çngjyrosje juaj metodë do të bëjë për ju. Nëse keni idealet jorealiste në lidhje me produktet që ju përdorni, ju mund të erës deri zhgënjyer me bardhësi e dhëmbëve tuaj. Marrë në konsideratë faktorët e përfshirë, si mosha juaj, dhe shkalla e njollat ​​dhe discolorations në dhëmbët tuaj. Pyesni dentistin tuaj çfarë duhet të presin.

TIP! Përtypet majdanoz të freskët ose cilantro mund të ju ndihmojë të shndrit buzëqeshje tuaj. Këto bimeve natyrore janë pronat që mund të ndihmojnë në neutralizimin e baktereve që shkaktojnë njollë.

Larja e dhëmbëve pas ngrënies është një pjesë e rëndësishme mbajtja e tyre të ndritshme dhe me shkëlqim. Kjo është veçanërisht e rëndësishme kur ju jeni duke pirë kafe.

grimcat e ushqimit të errët mund të shkaktojë gojën tuaj për të njollë me kalimin e kohës. Shmangni këto njollat ​​duke përtypur një çamçakëz sheqer të lirë pas ngrënies. Kjo do të largoj çdo grimcat e ushqimit dhe për të mbajtur ata nga errësirë ​​e dhëmbëve tuaj.

TIP! Përfshijnë flossing rregullt në rutinën tuaj të përditshme. Kjo mund të ndihmojë të hequr qafe të pllakë tuaj që mund të zbardhet dhëmbët tuaj.

Luleshtrydhe janë një mënyrë e thjeshtë për të natyrshme të shndrit dhëmbët tuaj të shfaqet whiter. Luleshtrydhe mund të kanë treguar rezultate si një ndikim shumë pozitiv në zbardhjen ilaç tuaj dhëmbëve. Lejo luleshtrydhe të mbetet në dhëmbët tuaj të paktën pesë minuta për rezultatet më të mira.

Nëse ju doni dhëmbët tuaj të bardhë, mos konsumojnë portokall ose fruta të tjera agrume. Gjithashtu nuk përpiqet të pijshëm lëngjet e tyre. Acide në këto ushqime do të ha në dhëmbët tuaj. Gjithashtu, është provuar se ky lloj i frutave dhe lëng rrit mundësinë për zbaticë acid, nëse konsumohet para shtrat, e cila nga ana ndikon edhe buzëqeshje tuaj. prandaj, të përpiqet të shmangë sidomos këto ushqime dhe lëngje gjatë natës.

TIP! Përfshirja e më shumë produkte të qumështit në dietën tuaj. i fortë, Dhëmbët e shëndetshëm mund t'i atribuohet ushqyesve në ushqime si kos, qumësht dhe djathë.

Ju mund të keni një shpikje zbardhjen në shtëpi me peroksid dhe sode buke. Përdoreni këtë përzierje të lahen dhëmbët tuaj për deri në dhjetë minuta kanë kaluar. Të jenë të kujdesshëm se sa e vështirë ju lajnë, si ajo mund të shkaktojë iritim çamçakëz.

Një metodë e thjeshtë për dhëmbë whiter është për përzierje kripë tryezë me lëng limoni. Mbajtur përzierje në çdo enë të mbyllur, kështu që ju mund ta përdorni atë shpesh dhe rrallë do të prishin.

TIP! Pirja nëpërmjet një kashte mund të ndihmojë në parandalimin e njollave dhëmbë. Duke pirë nëpërmjet një kashte, ju të minimizuar kohën që dhëmbët tuaja janë të ekspozuar ndaj të lëngshme.

Bakteret do të rritet rreth gojën tuaj pasi të keni ngrënë. Nëse dhëmbët tuaja nuk janë pastruar, bakteret mund të shkaktojë shumë probleme, kështu që mos harroni që të lahen ato.

Merrni gjethet e thara gji dhe peels portokalli të thata dhe bluaj ato në një pluhur. Shtoni një spërkatje të ujit të pijshëm në pluhur, dhe ajo në çast do të bëjë një pastë dhëmbësh dhëmbë çngjyrosje natyrore. Ky ka qenë gjithashtu gjetur të parandaluar çështje të tjera që lidhen me dhëmbët tuaj.

TIP! Fruta mund të përdoret si një i madh, natyror, mënyrë e sigurt për të zbardh dhëmbët. Luleshtrydhe të punojnë në veçanti edhe për këtë qëllim.

Nëse tabaka nuk përshtaten dhëmbët mirë, kimike nga xhel zbardhjen mund të depërtoj nga rezultuar në acarim të mishit të dhëmbëve.

Disa mjetet juridike natyrore do të ndihmojë zbardh dhëmbët, të tilla si uthull molle. Ajo është e njohur për të pastruar dhëmbët tuaj dhe për të hequr njollat ​​duke hequr bakteret në gojën tuaj. Provoni gargling uthull për një herë në ditë përpara se të lahen dhëmbët.

TIP!

Buzëqeshja juaj do të duket më e ndritshme. Provoni të përdorni ngjyra cik me një buzëkuq që duket blu-bazuar ose përdorin lip gloss. Ngjyrat që janë reds blu-Tined ose manaferrat ndihmojë dhëmbët tuaj të shfaqet whiter. Qëndro larg nga produktet matte cik si ata mund të shkaktojnë dhëmbët tuaj.

TIP!

Pirja e ujit pas konsumimit të pijeve që mund të njollë dhëmbët mbajtur dhëmbët tuaj. Një shpëlarje me ujë pengon njollë shkaktuar pije nga setting.You mund të pini nëpërmjet një kashte.

TIP!

Bëni të caktuara që ju lajnë, pastroj dhëmbët me pe, dhe përdorin një masazh gum paktën dy herë në ditë. Mënyra më optimale për të siguruar që dhëmbët tuaj është që të pastrohen dhe pastroj dhëmbët me pe çdo herë që të hani ose pini asgjë. Në këtë mënyrë ju mund të jetë i sigurt për të hequr qafe mbeturinat e ushqimit dhe pllakë që mund të përfundojë errësirë ​​e dhëmbëve tuaj.

TIP!

luleshtrydhe paste mund të ju ndihmojë të zbardh dhëmbët. Mash luleshtrydhe të freskëta në një paste, dhe pastaj të aplikojnë përzierje për dhëmbët tuaj. Lulushtrydhe kaluara do të shkaktojë dhëmbët tuaj të jetë whiter pa nevojën e kimikateve të ashpër. Kjo metodë në shtëpi zbardhjen mund të ju ndihmojë të shmangur mbi-zbardhjen dhe do t'ju japë një buzëqeshje të natyrshme të bardhë.

TIP!

Gargarë mund të shkaktojnë disa nga dhëmbët tuaj. Pyesni dentistin tuaj nëse janë apo jo ju keni dhëmbë që mund të përballojë efektet e përdorimit të gargarë.

TIP!

Deri tani ju e dini se ka shumë mendime mbi temën e dhëmbëve çngjyrosje. Ju duhet të keni disa ide tani rreth asaj se si për të marrë atë sedeftë buzëqeshje e bardhë pa e dëmtuar dhëmbët tuaj. Zbatojë këshilla në këtë artikull dhe të sigurtë të shkoni në lidhje me marrjen e buzëqeshje tuaj të ndritshme.

TIP!

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 12:51 JAM

Temat: Zbardh dhëmbët Këshilla   Tags: , , , , , ,