мислења тагирани "Белење на заби Совети Можете да го пробате Денес!"

Белење на заби Совети Можете да го пробате Денес!

Многу луѓе почнуваат да се загрижени за се има бели заби како тинејџери. Овој сон може лесно да стане реалност, иако ако го сакаат тоа да. Можете да имате бели заби со учење на најдобрите техники таму и по добар совет. Информациите кои се презентирани тука, ќе ви кажам е можно побело заби.

Се држат настрана од тутун, кафе, и вино. Секој од овие содржи хемикалии кои се придржуваат до и бојата на забите. Ако не се подготвени да се намали или да се елиминира потрошувачката на било кој од овие, тогаш треба да ги четкате забите откако ќе ги конзумираат. Таму сега се мини четки прст на располагање, кои може да обезбеди светлина абразивни област на забите. Овие може да биде корисна алтернатива за да се има четка за заби со полно работно време. грубост четка е она што ќе го добие забите чисти.

СОВЕТ! Пијалаци, како што се црвено вино, кафе и сок треба да се конзумира во комбинација со чаша вода. Одредени пијалоци се многу брзо да бојата на забите, и ги пие редовно може да предизвика боење.

Првото нешто што треба да направите во било Белење на програмата за заби е да се осигура дека ќе го добиете професионално чистење на. Се забите професионално чистење на секои шест месеци и да се направи следниот состанок, додека во канцеларијата на вашите тековни чистење.

Вие треба да бидат многу внимателни при јадење и пиење откако забите Побеле. Забите ќе биде поголема веројатност да дамка откако се Побеле. Обидете се да се управува јасно на храна која има темна боја откако ќе ги избелите забите. кафе, на пример,, е убав пример на потенцијално дамка предизвикуваат пијалок кој вашите заби ќе бидат подложни на.

СОВЕТ! Користете јагоди како природните заби whitener. Природните состојки кои се наоѓаат во јагоди ќе ги избелите забите без употреба на хемикалии.

избелите забите

Забите може да се развие чувствителност на заби производи. Тоа не може да боли засекогаш, но тоа се уште боли многу. Стоп за користење на производот и да си одат се види вашиот стоматолог што е можно поскоро. Тој може да препорача еден вид на производ, кој нема да влијае на забите на тој начин.

СОВЕТ! Прочитајте ги упатствата од дома Белење на производи целосно пред да се започне со третманот. Правејќи го тоа само ќе предизвика непцата да се воспалени, устата за да се иритира, и забите да се оштети.

Плодовите се големи и природен начин да ги избелите забите whiteners. Неколку примери за одлична овошје што може да ги избелите забите портокали и портокали. Вие исто така може да се користи кора од портокал врз површината на забите.

Mouthwash освежува здивот и го убива бактерии кои можат да предизвикаат гингивит; сепак, некои форми на миење на устата може да бојата на забите. Користете миење на устата, што не е суров и бидете сигурни дека тоа не е светла боја.

СОВЕТ! А изненадувачки начин да ги избелите забите малку е преку користење на природни јагоди. Луѓе го користат јагоди како дома белило за многу години.

Редовна паста за заби и паста за заби не се разликуваат многу. Избегне паѓа за скапи производи кои не работат. Вие едноставно ќе се фрлаат пари настрана.

Можете да направите свој Белење на паста за заби со некои пероксид и сода бикарбона. Им овозможи на оваа паста за да навлезат во порозна површина на забите за пет до десет минути пред четкање. Не миеш забите остро, тоа ќе имаат страна во иритираат непцата.

СОВЕТ! Да се ​​биде внимателен и да го користите Белење на заби производи точно како што е наведено. Белење на заби производи може да имаат корозивни или штетен ефект на забната глеѓ, непцата, па дури и нерви.

Еден начин да се добие побели заби останат бели е да се воспостави редовни стоматолошки чистење на.

Еден лесен начин да заличи вашата насмевка е едноставно да го замени сегашниот вашиот паста за заби со Белење на паста за заби. Оваа паста за заби е специјално формулиран за да се отстрани дамките и плакета како што избелува. Со текот на подолг временски период, ќе видите побели заби и намалување на дамки.

СОВЕТ! Запомнете дека круни се различна материја од вашите природни заби, и не реагираат на забите whiteners. Белење на забите може да предизвика нерамна презентација боја ако вашиот круни може да се види кога ќе се насмевнам.

Избегне заби боење пијалаци, ако сакате тие да бидат бели заби. Некои примери на овие пијалоци вклучуваат кафе, кафе и традиционалните чај. Ако сакате да се избегне боење додека го пиеш овие, сметаат пие вода помеѓу голтки вашиот пијалок за да се минимизира боење.

Стоп за белење на забите, доколку неговиот третман предизвикува болка или чувствителност. Белење на производи понекогаш може да се зголеми чувствителноста и да предизвикаат воспаление. Ако тоа се случи, престане со користење на белило веднаш, и да разговарате со вашиот стоматолог за различен производ, кој ќе биде погодна за чувствителни заби.

СОВЕТ! Чејс пијалоци кои предизвикуваат дамки со вода. Кога имате некои вода по една темна течност (кафе, чај, поп, итн.

Јаде јаболко брзо да заличи заби имаат изглед на побели заби. Крцкава храна и зеленчук имаат абразивни квалитет кој може да ви помогне да се исчисти забите без да многу штета на вашиот емајл.

Прашајте го вашиот стоматолог за гел кој може да се користи дома За да ги избелите забите. Овој метод вклучува добивање на делот за уста која е исполнета со гел. Можете да го носат за одредена сума на време секоја ноќ за две или три недели. Забите може да се добие колку што е осум нијанси побели од користење на овој пристап.

СОВЕТ! Стоматолог посети се од суштинско значење за добивање побели заби. Градење закажана и чистење во вашиот живот е клучот за побели заби.

Стоп за користење на било Белење на третман, ако се чувствувате чувствителност на забите стануваат чувствителни. Треба да се консултирате совети вашиот стоматолог, бидејќи може да се предизвикува вистинска штета на забите. Вие треба да разговарате со вашиот стоматолог за да дознаам што опции се најдобри за вас кога станува збор за белење на забите.

Четкање на забите секојдневно е најдобар начин да ги задржиме здрав, и ќе ги штитат од кариес, и грозен дамки. Користење на Белење на паста за заби е одличен начин да се подобри изгледот на забите. Постојат многу опции, Значи не некои истражувања, и тоа ќе ви помогне да најдете најдобрите Белење на паста за заби за вашите потреби.

СОВЕТ! Вие ќе бидете посигурни во врска со вашата насмевка, ако се посигурни во врска со твојот здив. Лижење вашата дланка (измијте ги рацете прв!) може да ви каже дали вашиот здив е лош или не.

Миеш забите редовно ако имаш добра smile.Food и пијалаци може да се изгради на вашите заби и бојата или дамка по некое време. Вие нема да се занимава со промена на бојата на забите ако се одржи редовен редовен забите четкање рутина.

Запомни важноста на flossing забите на редовна основа,. Flossing добива остатоци во рамките на забите и се бори плоча, што предизвикува промена на бојата. Треба да се даде на flossing забите по секој оброк; Конецот се преносни доволно што можете да го носите со себе кога ќе јадете од дома. Пред да одите на спиење во текот на ноќта, тоа е многу важно да се конец забите, така што ќе може да се ослободи од непријатни бактерии кои можат да бидат присутни во устата.

СОВЕТ! Избегнувајте кафе, чај, Колас и други темно обоени пијалоци за да ги задржи своите заби побело. Секој од овие пијалоци ќе предизвика вашите заби да ја смени бојата.

Пијте само јасно пијалаци за неколку дена откако сте ја добиле Побеле заби.

Намалување на пијалоци, како лимонада или вино, ќе ви помогне да имаат побели заби. Бидејќи сок и вино може да дамка на забите, може да се заштити бела насмевка со пијат помалку од двете. Ако мора да ги имате, иако, миеш заби, како е можно поскоро по конзумирање на нив. Ова ќе им даде малку време да дамка на забите премногу лошо.

СОВЕТ! Да ја добиете вашата заби побели, можете да го користите на кората од оревот. Триење тоа на забите темелно ги чисти и ги прави побели.

Ова е метод кој чини повеќе, но тоа ви дава брзи резултати.

Консумираат поголеми количини на млечни производи. Млечни производи имаат минерали, како што се калциум, што ќе го задржи вашите заби во потрага здрава. Глеѓта на забите ќе станат посилни и помалку подложни на промена на бојата. Кога ќе се вклучени овие видови храна во вашата исхрана ќе се даде побели насмевка.

СОВЕТ! Миеш забите со сода бикарбона и пероксид ставете да ги избелите. И двете состојки се користат во Белење на заби, и повеќето луѓе ги чуваат во своите домови.

Јадете зеленчук и овошје кои се влакнести текстура која може да дејствува како природен чистач за забите. Еве неколку примери на храна да се разгледа вклучуваат јаболка, јаболка, краставици и моркови. Користете ги сите вашите заби да се џвака до крцкава храна за да се добие максимален ефект.

Не пушат пури или цигари, ако може да им помогне на. И овие се познати да предизвика промена на бојата на забите. Одвикнување од пушење ќе помогне да се спречи пожолтување на забите. Постојат лекови кои можат ефикасно да ви помогне да се откажете од пушењето, ако одите на лекар. Мора да имате соодветна помош и поддршка.

СОВЕТ!

Повеќето луѓе сакаат тие имаа побели заби. Проблемот е во тоа што повеќето луѓе не веруваат дека можат да ги избелите забите, така што никогаш дури и се обиде. Следниве совети и трикови од овој напис ќе ви даде убаво бели заби во многу малку време.

СОВЕТ!

Биди прв да коментира - Што мислиш?
Напишано од Водич Бели заби - јуни 5, 2016 на 12:59 AM

категории: Насловна Врз основа за да ги избелите забите   Тагови: , ,