Бели заби Совети

Елиминирање дека жолта насмевка и добиете светла бела насмевка

Дали постои начин за вие да направите за да ги избелите забите безбедно? Не сите од најдобрите или може да им се верува. Оваа статија се дискутира докажани методи за безбедно заби со грижа и леснотија.

Ако се наоѓате себеси страдаат од чувствителност за џвакање од два часа ленти, треба да се обидете да се отстрани ленти по 30 минути, наместо. И покрај тоа што е потребно да се применат ленти два пати на ден 30 минути во текот на еден период од две недели, тие не се толку веројатно да предизвика чувствителност за џвакање.

СОВЕТ! Вашиот стоматолог може да направи Белење на заби со ласер. Ова може да биде најбрзиот начин да имаат вашите заби се врати назад кон нивната почетна бела боја.

Ова бара да ја посетите вашиот стоматолог и вашите резултати се за вториот нема. Стоматолозите можат да понудат начини да ги избелите забите тоа би било премногу опасно за мирјани да се користи во продавницата.

За да се одржи бели заби, треба да имаат редовен стручен и чистење направено. Распоред на посета на стоматолог на секои шест месеци, идеално со што вашиот следен состанок, додека сте таму за секоја чистење. Треба да се обидете да се задржи овој состанок бидејќи повеќето осигурување ги покриваат оваа постапка.

СОВЕТ! Бидете внимателни при јадење и пиење, откако ќе ги избелите забите. Побеле заби се повеќе подложни на дамки.

Ласерско белење на забите е еден од најдобрите опции, кога станува збор за Белење на вашиот стоматолог понуди. Ова е веројатно сенка што првично беа во една брза посета. Белење агент се применува на забите, а потоа се застрела со ласер за да го активирате. Забите е веднаш по пет или шест нијанси.

Може да се развие чувствителност на некои Белење на заби производи. Иако тоа може да биде привремена состојба, тоа сепак може да боли. Доколку имате ова болка, престане со користење на производот и да се види на стоматолог, веднаш штом ќе може да се. Вашиот стоматолог може да нудат различни производи и решенија за да им помогне избелите забите во безболен начин.

СОВЕТ! Се додава сода бикарбона за вашите заби четкање рутина. Банкарски бикарбона е најдобар начин за ефикасно и природно ги избелите забите.

Хемикалиите во сите овие производи дамка повеќе трајно со сврзување на забите. Абразивни ефект отстранува четки прстот е она што го прави сигурни дека забите се чисти.

Јагоди се одличен природен третман за валкани забите. Овој метод е докажано дека работи. Верувале или не, триење намалување јагода на забите може да ги избелите. Нека плодови одмор за околу пет минути на забите да го добиете најдоброто можно резултати од третманот.

СОВЕТ! Ако користите било заб Белење на производи, запре веднаш, ако иритација развива. Чувствителноста може да биде знак дека вие сте му наштети на забите.

Вие навистина треба да одат на стоматолог пред белење на забите ако имаш нетретирани шуплини или страдаат од болести на непцата. Можете да ги преземат дополнителна заштита кога белење на забите. Вашиот стоматолог ќе биде во можност да ви кажам се најде стратегија, која е најефективниот и сигурен за да го стори тоа.

Вие може да сакате да се има професионална избелите забите, ако сте во потрага по брзи резултати или имате многу лоша боење. Со овој метод се чини малку повеќе, но подобро да ги избелите забите и може да биде побрзо од другите методи на заби.

СОВЕТ! Ако сте пушач, тогаш првото нешто што треба да направите е да престанат со пушењето. Ако сте пушач, избелите забите, а потоа продолжи да светне, ќе се црвенило вашите пари далеку.

Ленти кои ги избелите забите не се скапи и се многу прифатлива. Овие ленти се поставени на забите. Белење на ленти ужива краток порастот на популарноста, се должи на помалку од совршени резултати.

Ако треба да се пијат пијалоци кои можат да предизвикаат дамки, ги следи со вода. Ова може да се спречи од добивање на забите валкани. Друга опција е да се пие овие преку слама, или се користи не-обезмастено млеко со кафе.

СОВЕТ! По белење на забите, применуваат вазелин да ве потсетам да продолжи да се смееш. И покрај тоа што не може да биде највкусното опција, желе на вазелин ќе се формира заштитна, привремено слој, кој ќе се спречи боење.

10 минути

Избегне исклучување на полица миење на устата, особено ако постои додадена боја. Миење на устата, всушност, може да предизвика забите да станат обезцветен. исто така,, многу од нив имаат алкохол како состојка која може да се направи на вашиот јазик и непцата чувствителни, како и навлегува во крвотокот.

СОВЕТ! Вие ќе бидете посигурни во врска со вашата насмевка, ако се посигурни во врска со твојот здив. Лижат на задната страна на чиста рака за да се утврди дали имате лош здив.

Органско кокосово масло е белење агент за забите. за само 10 минути на ден, обидете се испирање со кокосово масло за најмалку 10 минути секој ден. по околу 10 минути, исплакнете ја устата и четка како што нормално би. Вие, најверојатно, ќе видите резултати по само неколку дена.

Знаете што се случува да се направи за вас метод Белење на забите. Ако имате нереални идеали за производите што користат, може да се заврши разочарани од белината на забите. Се разгледа на фактори кои се вклучени, како вашата возраст, и степенот на дамки и пребојувања на забите. Прашајте го вашиот стоматолог што да очекувате.

СОВЕТ! Гума за свеж магдонос или cilantro може да ви помогне да заличи вашата насмевка. Овие природни билки содржи својства кои можат да помогнат во неутрализирање на дамки кои предизвикуваат бактерии.

Четкање на забите после јадење е важен дел на водење на светла и сјајна. Ова е особено важно кога сте на кафе.

Темно храна честички може да предизвикаат вашата уста да дамка со текот на времето. Избегнувајте овие дамки од џвакање без шеќер за џвакање после јадење. Ова ќе го отстрани било која храна честички и да ги чуваат од боење на забите.

СОВЕТ! Вклучуваат редовно flossing во вашата дневна рутина. Ова може да помогне да се ослободите од вашиот плоча која може да бојата на забите.

Јагоди се лесен начин да се природно осветли забите побели појави. Јагоди може да покаже резултати како многу позитивно влијание врз белење на забите лек. Дозволете јагода да остане на забите најмалку пет минути за најдобри резултати.

Ако сакате вашите заби да бидам побел, не консумираат портокали или други агруми. Исто така не се обиде пиење нивните сокови. Киселините во овие храни ќе јадат далеку во забите. исто така,, Докажано е дека овој вид на овошје и сок ја зголемува шансата за киселина рефлукс ако се пие пред спиење, што од своја страна, исто така, влијае на вашата насмевка. Затоа, обидете се да се избегнат овие особено храна и сокови во текот на ноќта.

СОВЕТ! Вклучете повеќе млечни производи во вашата исхрана. силна, здрави заби може да се припише на хранливи материи во храна како јогурт, млеко и сирење.

Можете да имаат заби фантазија дома со пероксид и сода бикарбона. Користете ја оваа смеса да миеш заби до десет минути да изминат. Бидете внимателни колку е тешко да се четка, како што може да предизвика иритација на непцата.

А едноставна метода за побели заби е да се меша кујнска сол и сок од лимон. Чувајте ја смесата во секој затворен сад, така што ќе може да го користат често и тоа ретко ќе ја расипам.

СОВЕТ! Пиење преку слама може да помогне да се спречи дамки на забите. Со пиење преку слама, да се минимизира времето дека забите се изложени на течноста.

Бактерии ќе се зголеми околу устата откако ќе јадат. Ако забите не се чистат, бактерии може да предизвика многу проблеми, па не заборавајте да ги четка.

Земете сушен залив лисја и суви лушпи од портокал и ги мелат во прав. Додадете поздравниот на вода од чешма на прав, и тоа веднаш ќе се направи природните заби Белење на паста за заби. Ова е, исто така, се пронајдени спречи други прашања во врска со забите.

СОВЕТ! Овошје може да се користи како голем, природно, безбеден начин да ги избелите забите. Јагоди работат особено добро за оваа намена.

Ако пепелниците не одговара на вашите заби и, хемикалии од Белење на гел може да стичам надвор резултира со иритација на непцата.

Некои природни лекови ќе ви помогне избелите забите, како што се јаболков оцет. Познато е да се исчисти забите и да ги отстраните дамките додека отстранување на бактерии во устата. Обидете се гаргара со оцет за уште еден ден пред да миеш заби.

СОВЕТ!

Твојата насмевка ќе изгледаат посветли. Обидете се да користите боја за усни со кармин кој изгледа сино-базирани или користете усна сјај. Бои што се сино-црвените tined или бобинки им помогне на вашиот побели заби се појави. Се држат настрана од производи мат усна, како што може да предизвика вашите заби.

СОВЕТ!

Вода за пиење по конзумирање на пијалоци кои дамка на забите може да ги задржи вашите заби. А вода исплакнете го спречува дамки предизвикува пијалок од setting.You исто така може да пијат преку слама.

СОВЕТ!

Бидете сигурни дека ќе миеш, конец, и употреба на масажа на непцата најмалку два пати на ден. На повеќето оптимален начин да се обезбеди вашите заби е да се четка и конец секој пат кога ќе јадете или пиете нешто. На овој начин можете да бидете сигурни да се ослободи од остатоци на храна и плоча која може да заврши до боење на забите.

СОВЕТ!

јагода паста може да ви помогне избелите забите. Пасира свежи јагоди во паста, а потоа нанесете ја смесата на забите. минатото на јагода ќе предизвика забите бидам побел без потреба од јаки хемикалии. Овој дом Белење метод може да ви помогне да се избегне прекумерна заби и да ви даде природно бела насмевка.

СОВЕТ!

Миење на устата може да се предизвикува некои од вашите заби. Прашајте го вашиот стоматолог без разлика дали или не имаш заби кои можат да го издржат ефектите од користење на миење на устата.

СОВЕТ!

До сега знаеме дека постојат многу мислења на оваа тема на белење на забите. Вие треба да имаат некои идеи сега за тоа како да се добие дека бисерно бела насмевка без оштетување на забите. Спроведување на совети во овој член и безбедно да одат за правење на вашиот посветла насмевка.

СОВЕТ!

Биди прв да коментира - Што мислиш?
Напишано од Водич Бели заби - јуни 5, 2016 на 12:51 AM

категории: Бели заби Совети   Тагови: , , , , , ,

Направете Твојата насмевка Dazzle Со овие совети

Прв вашите заби може да се земе многу пари и одземаат многу време. Постојат многу методи и технологии за купување денес да ги избелите забите кои можат да се движат од сите природни лекови на многу најдоцна во технологија.Оваа статија ќе покаже еден да чита, ако сакате докажано забите Белење совети кои работат брзо и ефикасно.

За најбрзи резултати, бараат професионални Белење услуги. Тие можат да бидат потребни неколку кратка посета, и драматични резултати ќе трае биде долготраен. мешаници на белење на забите дека вашиот стоматолозите има пристап до се многу поефикасни од она што може да се најдат во вашата локална продавница за дрога.

СОВЕТ! За да се одржи побели, почисти заби, редовни стоматолошки чистење на се мора. Бидете сигурни дека за да се задржи чекор со вашите шест месеци состаноци со закажување многу време однапред.

Неколку стоматолошки посети на забите побели. Стоматолозите можат да го користат на заби процедури заби кои не може да се купат и над-the-counter.

Можете да ги користите јагоди за да ги избелите забите. Органскиот состав на јагоди може да ги избелите забите без груби хемикалии. Пире од јагоди за да се направи домашна паста за заби, или Бришење свежи јагоди директно на забите.

СОВЕТ! сурова храна, особено на овошјето и зеленчукот ги задржи вашите заби здрави. Обработени и нездрава храна не само да се сврти вашите заби жолта, но, исто така, може да предизвика кариес.

Лимони и портокали ви даде витамин Ц, но тие исто така имаат заби Белење properties.Rub внатрешноста на кора од забите за еден суптилен ефект на заби. Можете исто така да додадете малку сол на лушпи за подобрување на видливи резултати дека овој метод ќе се претстави.

Користете ги инструкциите вклучени со Белење на производи. наместо, тоа може да предизвика иритација на непцата и устата, па дури и предизвика масивни стоматолошки штета. Користете Белење на заби производи токму и само како што е наведено на пакувањето.

СОВЕТ! А едноставен, но ефикасен природен супстанција е сода бикарбона. Се меша со вода, тоа може да помогне избелите забите.

Прво што е важно кога се обидува да ги задржи вашите заби е добивање на соодветна стоматолошка чистење на. Ја добиете вашата заби чистат на секои шест месеци и да се направи во иднина вашиот состанок, додека во канцеларијата на вашите тековни чистење.

Најдоброто нешто што можете да направите за да има побели насмевка е редовно да го посетува вашиот стоматолог за чистење на. Рутински планирате овие cleanings два пати годишно. Кога ќе ви направи со чистење, поставите вашиот следната средба, така да не заборавиме. Земете вашата канцеларија да ви даде потсетник преку телефон.

СОВЕТ! Белење на заби паста за заби е навистина не е многу поинаква од редовните паста за заби. Тоа не е навистина најдобра идеја да се потроши пари за производи кои не ќе се направи многу разлика.

Јадете здрава храна; суровини и храна, како овошје се совршени примери. Се држат настрана од овие видови на храна да се обезбеди вашите заби се здрави заби. Можете исто така треба да се избегне snacking кога цел за убава насмевка.

Пиење преку слама е еден од многу мали трикови кои може да им помогне на одржување побели заби. Ако користите слама, течноста е помалку веројатно да дојде во контакт со површината на забите. Течноста ќе се заобиколат забите и да си одат во грлото.

СОВЕТ! За да се постигне и одржува бели заби, четка и конец забите секој ден, без да успее. Ако го направите ова, тоа ќе се ослободи од изградбата на плочата која предизвикува забите.

Документирано е фактот дека чадот од цигарите произведени од пушењето цигари се обезбојува забите секој пат кога ќе го вдишуваат.

Има заби направено од страна на вашиот стоматолог навистина зависи од тоа колку брзо ќе треба резултати, и како ужасно забите биле прободени. Иако ова ќе бидат поскапи, може да се заокружи со побрзо, позабележителни резултати отколку што може да се добие преку други техники на заби.

СОВЕТ! Црвеното вино познавачите, особено оние кои пијат редовно, имаат тенденција да имаат забите. црвена боја на вино се апсорбира во глеѓта на забите, која ги прави потемна.

Редовна пастите за заби и Белење на заби пасти се изненадувачки similar.You не треба да поминат еден производ кој не се менува белината на забите. Можете да се трошат вашето време и пари, тоа не ви даде корист.

Ако сте пушач, тогаш ќе мора да престане да имате било какви шанси на белење на забите. А професионални постапката Белење чини значителна сума на пари. Ако имате таква постапка направено, а потоа се запали цигара, сте фрлени пари далеку. Белеење ќе биде брзо да се промени од страна на пушењето.

СОВЕТ! Важно е да се четка, масажа на непцата, и конец два пати на ден најмалку. Четкање и flossing по секој оброк и оброк може да им помогне на вашите заби да останат бели.

Четкање на забите веднаш по јадењето е важен дел од нивно чување од обојувачки. Ова е дефинитивно точно кога станува збор за кафе.

Прашајте го вашиот стоматолог за Белење на гел дека ќе го искористите дома за да заличи вашата насмевка. Овој метод вклучува стоматолог обезбедување на вас со лента на устата, кои ќе се пополни со гел и се однесуваат на вашите заби за одредена сума на време секоја ноќ за неколку недели. Се вели оваа техника може да ги избелите насмевка до осум нијанси посветла.

СОВЕТ! Ако сте моментално бремена, воздржи од употреба на било кој вид на Белење на заби производи! овие производи’ состојки може да бидат штетни за вашиот расте дете. Белење на заби обично се во ред да се користи за време на бременоста, но проверете со вашиот лекар или стоматолог за да бидете сигурни.

Еден од најдобрите начини за да се обезбеди на забите е со имаат редовни состаноци за посета на стоматолог да ги чистат.

Обидете се со користење на миење на устата која е специјализирана за заби. Тоа може да трае со месеци за да добиете резултати. Овие mouthwashes содржат заби хемикалија наречена хидроген пероксид. Тоа е многу лесен за употреба. Едноставно исплакнете со тоа двапати дневно за околу половина минута пред да миеш заби.

СОВЕТ! Flossing е важно. Flossing помага да се ослободи од плакета, кои можат да предизвикаат промена на бојата на забите.

Јаде јаболка е одличен начин да им даде на вашите заби илузија дека се побели отколку што всушност се. Крцкава храна и зеленчук имаат абразивни квалитет кој може да ви помогне да се исчисти забите без да многу штета на вашиот емајл.

Избелите забите на старомоден начин со триење на нив со орев кора од дрво. Триење тоа на забите темелно ги чисти и ги прави побели. Бидете сигурни да се измијат устата кога ја користите кора, а потоа со четка.

СОВЕТ! Консумираат поголеми количини на млечни производи. Храна, како млеко, сирење и јогурт имаат минерали кои можат да ви помогне да даде силна, атрактивни заби што го посакуваш.

Може да се применува хидроген пероксид да ги избелите забите. Можете да го направите ова, едноставно со мокри алишта или било памук материјал натопена во раствор. Бришење на влажна крпа над областите на забите откако сте го навлажнета. На пероксид ќе работат за да го олеснат дамки и крпа им помага да се укине.

Користете ловоров лист и портокал лушпи да се направи парична казна во прав. Додадете вода на овој прав и четка со оваа смеса. Во прилог на белење на забите, ова ќе ви помогне да се спречи заболување на непцата и кариес.

СОВЕТ! Кората од ореово дрво може да се користи како белило заби. Триење на кората од целиот стоматолошки површини ќе се овозможи тоа да се укине дамки и жолтеникава филм од забите.

Ако бојата на забите е да ви пречи, консултирајте се со вашиот стоматолог за опции. Некои луѓе мислат белење на забите е непотребното трошење, иако, ако се има off-боја заби почнува да влијае на тоа како живеете вашиот живот, тоа може да биде достоен за тоа, бидејќи тоа би можело да се изгради својата самодоверба.

Пред да се обиде Белење на заби на свој, секогаш осигурајте се да се консултирате со вашиот стоматолог прв. Понекогаш валкани забите може да се дефинира со донесување на подобрување на хигиената. Прашајте го вашиот стоматолог за можноста за користење на заби производи. Вашиот стоматолог може да ве советува за тоа дали твојата уста е во состојба да започнат со користење на овие видови на производи. Шуплини или заболување на непцата ќе стане полошо само ако користите Белење на заби производ на нив.

СОВЕТ! Треба да се избегне кафе и чај, ако сакате да се задржи вашата насмевка бело. Пиење прекумерни количини може да, прекувремено, предизвика значителни боење.

Ако сакате побели заби, нанесете слој на вазелин на забите. Тоа не може да имаат позитивно вкус, но тоа ќе се обезбеди заштитна бариера помеѓу забите и дамки за неколку часа.

Откако ќе јадат, џвака некои џвакање да им помогне на бели и чисти забите. Некои гуми за џвакање се специјално произведени за да ги избелите забите, а исто така и да ги задржиме бело. Овие гуми имаат дамки борат состојки кои ќе ги задржи вашите заби пенливи. Гума за џвакање исто така, произведува природни плунка која ќе ви помогне да се мијат секоја храна честички од забите.

СОВЕТ!

Жолти заби е лесно забележлива знак на некој што пуши. Тоа може да биде прилично тешко да се задржи забите бела насмевка ако сте пушач. Ако треба да се пуши, ти дефинитивно треба да се намали колку сте пушач во корист на вашето здравје и вашата насмевка.

СОВЕТ!

Прашајте го вашиот стоматолог доколку тој може да ви даде гел може да се искористи на комплет дома Белење. Овој метод може да ги избелите забите до осум нијанси посветла.

СОВЕТ!

редовни стоматолошки

СОВЕТ!

Ако сакате вашите заби да бидам побел, треба да имаат редовни стоматолошки чистење состаноци. Редовни стоматолошки чистење на е меѓу повеќето ефективни методи кои можете да се вклучат во вашиот Белење на заби режим. Вие треба да ја посетите вашиот стоматолог најмалку два пати годишно.

СОВЕТ!

Белење на гелови се на располагање за да ги избелите забите побели. Можете да ги купите овие гелови во дрога продавници и тие се поевтини од добивање на забите Побеле од страна на стоматолог. Ако вашиот забите изгледаат многу штетни по здравјето или обезцветен, треба да се оди на стоматолог прв.

СОВЕТ!

Миеш заби по будењето, и штом сакате да одите во кревет да се види вашите заби се побели.

СОВЕТ!

Миење на устата, всушност може да се промовира промена на бојата на забите discoloration.Ask вашиот стоматолог без разлика дали или не имаш заби кои можат да го издржат ефектите од користење на миење на устата.

СОВЕТ!

Хидроген пероксид

СОВЕТ!

Водород пероксид не е безбеден начин да ги избелите забите. Тоа не е безбеден и всушност може да го напуштите вашиот заби да стане уште обезцветен. Се избегнат сите производи за кои има хидроген пероксид ако вашите заби не се доволно здрав.

СОВЕТ!

Препорачливо е дека сте Побеле заби пред да жица braces.You ќе биде екстатично кога ќе видите новата насмевка бидејќи тоа е straighter и подобрување на насмевка!

СОВЕТ!

Стоматолозите може да се користи професионална белење супстанции заедно со специјални светилки, кои може да ги избелите забите колку што 15 нијанси многу брзо. Овој вид на постапка обично ќе чини околу петстотини долари седница.

СОВЕТ!

Ако вашите заби постојано изгледа досадна или жолта, разгледа дали вашите омилени пијалоци може да биде виновна. Црвеното вино и кафе се познати да дамка на забите. Користете сламка кога за пиење овие пијалоци да се ограничи времето на контакт со контакт заби.

СОВЕТ!

Направете свој јагода паста за заби за четкање на забите. Јагодите се Белење на ефект на забите. Да се ​​измеша некои паста за себе, комбинираат вода (1/4 чаша), сода бикарбона (1/2 чаша) и три јагоди, кои биле пире.

СОВЕТ!

обезцветен заби

СОВЕТ!

Можете да направите вашите заби имаат побели изглед со носење на соодветна нијанса кармин. Светло црвен кармин ќе предизвика обезцветен заби, бидејќи тие ќе имаат тенденција да изгледаат потемни. На најдобрите бои за обезцветен заби се розеви или голи нијанси.

СОВЕТ!

Добивање на бели заби сакате може да биде скапо и малку на нерви. Постојат бројни методи на располагање за да им помогне на вашиот потфат за добивање побели заби. Спроведување на совети поставени тука, за да можете да ги избелите забите без да процесот направено професионално на забар.

СОВЕТ!

Биди прв да коментира - Што мислиш?
Напишано од Водич Бели заби - јуни 5, 2016 на 12:44 AM

категории: Бели заби Совети   Тагови: , , , ,

Следна Страна »