мислења тагирани "комора стоматолог"

избелите забите , Белење на заби алатки , Заб Белење производи

избелите забите , Белење на заби , Заб Белење производи

Прв убава сјајна заби е сон на речиси сите, а можеби и твое премногу. Ако вашите заби да останат жолта или нарушен, дури и по редовно четкање со добра паста за заби, можеби ќе треба да користите било кој од над колекции шалтер Белење на заби, на редовна основа. Има еден куп на најдобар начин да ги избелите забите на пазарот и, исто така, на интернет можете да се одлучат за. Сепак, сите од нив не работат на истиот во белеење на заби. Најдобар начин да ги избелите забите работи подобро и побрзо, додека низок квалитет на производите да ги избелите забите не. Користење на генерички Белење на заби колекции, како што устата коцки, Белење на гелови, Белење на ленти е добра опција за правење на вашите заби побели, но таквите колекции често ја напушти несакани ефекти. Тоа е зошто многу луѓе не сакаат да ги користат ваквите колекции. Ако сте еден од нив, тогаш можете да се одлучат за дома Белење на заби, како најдобар начин да ги избелите забите за оптимална и брз резултат.

Постојат многу причини, која може да направи забите обезцветен. пушењето цигари, тутун за џвакање, пиење црвено вино, бикарбона, чај и кафе може да се направи обезцветен заби. така, со цел да се направи забите побели, мора да се откажат од ваквите навики прв. Природниот процес на стареење и некои лекови како суплементи на железо, витамински додатоци, а некои антибиотици, исто така, може да влијае на бојата на забите. Еве некои лесни, брзо и Најдобар начин да ги избелите забите лекови.

Најдобар начин да ги избелите забите

  • Можете да ги користите дома Белење на заби производ, кој се најдобар начин да ги избелите забите да се направи забите побели. Таков производ е ефтин и лесен за користење. згора на тоа, можете да го користите овие производи без да оди во било кој професионален стоматолог. А дома Белење на заби комплет обично доаѓа со Белење на ленти и устата гел. Вие треба да го поставите на овој Најдобар начин да ги избелите забите производи како што е наведено на забите за подобар резултат. Ако сакате најмногу очекуваниот резултат, мора да се задржи на производи поставени на забите пред да одите на спиење во текот на ноќта, за најмалку 10 минути. Исто така, треба да ги користите на редовна основа,.

  • Уште една добра, но скапи најдобар начин да ги избелите забите опција е да ја посетите комора стоматолог. Ова е најбрзиот начин за најдобра Белење на заби. А стоматолог обично добива помош на комплет за белење на забите, ласерска светлина и заби гелови влегоа во фиоката за уста (Треба да се носат пред спиење) да се направи забите на пациентот побели. А професионални Белење на заби третман може да ве чини некаде помеѓу 250 американски долари и 900 долари. И покрај тоа што е многу скапо, сепак тоа обезбедува најдобрите и траен резултат.

  • Можете да ги користите дома Белење на заби супстанции кои се најдобар начин да ги избелите забите да се направи забите без дамки. Можете да го користите сода бикарбона и хидроген пероксид да се направи забите побели. Двете од нив се одлични белење агенти кои помагаат да се избели забите. сода бикарбона е абразивни во природата и на тој начин помага да се отстрани дамките и Татарите. Можете да ги користите поединечно или заедно со правење на парична казна паста од нив. Исто така можете да посипете малку сода бикарбона на паста за заби додека ги четкате.

Биди прв да коментира - Што мислиш?
Напишано од Водич Бели заби - јуни 5, 2016 на 12:21 AM

категории: Бели заби Совети   Тагови: , , , , ,