Këshilla që punon kur të doni të zbardh dhëmbët tuaj

Ka shumë produkte zbardhjen atje që mund të ju ndihmojë të shpëtoj nga njollat ​​apo dhëmbë të verdhë. Ju do të gjeni strips zbardhjen, një tabaka të mbushura me whitener ose çngjyrosje strips. Këto metoda janë të gjitha alternativat e madhe për zbardhjen e kushtueshme profesionale.

Luleshtrydhe mund të përdoret si një mënyrë të natyrshme për të zbardh dhëmbët. Komponimet natyrore gjenden në luleshtrydhe do të zbardh dhëmbët, pa përdorimin e kimikateve. Ju mund të pure luleshtrydhe në një paste që mund të lahen në dhëmbët tuaj dhe pastaj le të ulen për disa minuta ose prerë një lulushtrydhe në gjysmë, pastaj fshij atë mbi dhëmbët tuaj për një kohë të shkurtër.

TIP! Frutat janë një mënyrë e madhe dhe e natyrshme për të zbardh dhëmbët disa kohë. Një shembull i disa fruta që punojnë e madhe në zbardhjen e dhëmbëve tuaj do të jetë luleshtrydhe dhe portokall.

Sigurohuni që dhëmbët tuaja janë pastruar meticulously para se të përdorni në shtëpi zbardhjen regjim dhëmbët. Çngjyrosje produkteve të dhëmbëve do të punojnë më mirë në qoftë se ju aplikoni ato në dhëmbë të pastër. Nëse dhëmbët tuaja nuk janë të pastër, kur ju filloni për t'i zbardhojë ka një shans të mirë që rezultati mund të jetë i pabarabartë dhe të dukshme.

Dhëmbë çngjyrosje strips janë gjerësisht në dispozicion dhe shumë të përballueshme. Ju thjesht duhet të zhvillohet strip mbi dhëmbët tuaj, pastaj të lënë atë atje për një periudhë të caktuar kohore si ajo pastron dhe whitens dhëmbët tuaj. Pasi të njohura, strips çngjyrosje kanë humbur simpatinë e shumë për shkak të rezultateve të tyre të dobëta.

TIP! Produktet dhëmbët çngjyrosje mund të bëjë dhëmbët tuaj të ndjeshme të produktit që ju jeni duke përdorur. Është e dhimbshme, edhe pse kjo është vetëm e përkohshme.

Ju duhet të jenë shumë të kujdesshëm kur të hahet ose pijshëm, pasi që ka një zbardhje të procedurës së dhëmbëve bërë. dhëmbët tuaj do të merrni ngjyrosur më lehtë thithin njollat, pasi ata kanë qenë të zbardhur. Është e rëndësishme për të shmangur të errët ngjyrë ushqime dhe pije pas dhëmbët tuaj sapo të zbardhen. Kafe është një shembull i diçka që do të lehtë të absorbohet nga dhëmbët tuaj dhe mund të shkaktojë njollë.

Gjëja më e rëndësishme që ju mund të bëni për të marrë një buzëqeshje mrekullisht të bardhë është që të shkoni te dentisti për cleanings rregullt. Sigurohuni që për të shkuar për një çdo të pastër 6 muaj. Gjithmonë kujtohet për të ngritur një takim të ri, ndërsa në dentisti kështu që ju të mos harroni vonë. Pyesni zyrën tuaj dentare për të ju kujtoj para me një thirrje telefonike.

TIP! Larja e dhëmbëve pas çdo vakt është një mënyrë e madhe për të mbajtur ata të lirë nga njolla. Shumë ushqime dhe pije kanë potencial për të njollë dhëmbët tuaj.

Mbaj një furçë të vogël që ju të përdorin pasi të hahet ushqime me sheqer. Këto ëmbëlsirat rrinë në dhëmbët tuaj, dhe të shkaktojë errësirë ​​ose shtoni në atë që ju mund të keni. Pasi të hahet ëmbëlsirat, lahen dhëmbët tuaj për një periudhë të shkurtër kohe. Pastë dhëmbësh nuk është e nevojshme; vetëm pastrim dhëmbët tuaj dhe pastaj pije mirë me ujë.

Sode buke, kur kombinohet me peroksid, formon një pastë dhëmbësh të cilësisë që redukton bakteret dhe eliminon njollat. Provoni brushing dhëmbët tuaj me zgjidhje për mes 5-10 minuta. Gjithmonë të jetë i kujdesshëm që ju nuk jeni brushing overly hard, si përzierje të vërtetë mund të irritojë nga mishrat e dhëmbëve.

TIP! Një nga mënyrat më të mira për të siguruar dhëmbët mbeten të bardhë është për të ngritur takime të rregullta për të vizituar dentisti për të pastruar ato. Vetëm një pastrim profesional mund të prish vjet e gurit të ndërtojë-up dhe njollë.

Whitening Produkte

Nëse dhëmbët tuaja fillojnë ndjesi shpimi gjilpërash ose të ndjehen të ndjeshme kur duke përdorur një produkt që whitens dhëmbët, ndërpriteni përdorimin menjëherë. Ju mund të bëjnë më shumë dëm se sa ju e dini për dhëmbët tuaj, kështu që është e mirë në atë moment për të marrë një rekomandim profesionale. Pyesni dentistin tuaj në lidhje me opsionet tuaja.

TIP! flossing rregullt dhe brushing dhëmbët tuaj është një nga metodat më të suksesshme në zbardhjen e dhëmbëve tuaj. Duke përdorur këto teknika, ju do të zvogëlojë pllakë ndërtimin, shkaku kryesor i dhëmbëve njollë.

Gjithmonë ndiqni të gjitha udhëzimet në produktet zbardhjen në shtëpi që ju përdorni. Kjo mund të irritojë mishrat e dhëmbëve dhe dëmtimin e dhëmbëve tuaj teeth.Use çngjyrosje produkte pikërisht dhe vetëm sipas udhëzimeve të prodhuesit.

Pasi ju nënshtrohen një dhëmbë çngjyrosje procedurës, është e rëndësishme që ju lajnë dhëmbët pas çdo vakt. Nëse ju le ushqimi ndërtuar mbi dhëmbët tuaj, ajo mund të shkaktojë rritjen e baktereve në gojën tuaj. Bakteret mund të zbutur dhëmbët tuaj, të cilat mund t'i bëjë ata më të prirur për të dëmtuar dhe përkeqësim.

TIP! Shmangni cigare, kafe dhe çaj të fortë. Këto gjëra mund të kthehet dhëmbët tuaj kafe.

Pirë kafe dhe lëngje të tjera ngjyruese nëpërmjet një kashte është një mënyrë efektive për të marrë dhëmbë whiter. Kashtë jep sasinë e kohës që shkaktojnë dhëmbët errësirë. Të lëngshme do të anashkalojë dhëmbët tuaj dhe shkon drejt poshtë gojën tuaj.

Vënë lëng luleshtrydhet në një furçë dhëmbësh dhe furçë si normale për të zbardh dhëmbët tuaj. Acidi nga lëng zbut smalt të dhëmbëve, duke bërë të mundur që ju të pastruar larg më të madhe të njollë nga dhëmbët tuaj. Ju do të jenë në gjendje për të rivendosur buzëqeshje tuaj milion dollarësh për një milion dollarë shumë më pak se duke përdorur këtë metodë.

TIP! Pas zbardhjen e dhëmbëve tuaj, zbatohen vazelinë për të ju kujtoj për të mbajtur qeshur. Ajo nuk mund të ketë një aromë të favorshme, por ajo është e mirë në krijimin e një bllokadë që i jep mbrojtje të dhëmbëve nga errësirë ​​për disa orë.

Lahen rregullisht dhëmbët tuaj për të siguruar që ju doni të mbani një buzëqeshje të madhe. Ushqimi dhe të tjera sende të mund të ndërtohet mbi dhëmbët tuaj dhe njollë e tyre pas disa kohe. Ju nuk duhet të shqetësohem për njollë e dhëmbëve për aq kohë sa ju të mbajë rregullisht një rregullt rutinë dhëmbë-brushing.

Shmangni përdorimin e mouthwashes ngjyrë. Këto mouthwashes mund të freskohem frymën tuaj, por ata me siguri do të njollë dhëmbët tuaj në proces. Alkooli është një përbërës në më, dhe që mund të dëmtojë gjuhën tuaj dhe mishrat dhe mund të absorbohet në gjak tuaj.

TIP! Ju të mbrojtur dhëmbët tuaj nga brushing tyre. Ju mund edhe të marrë atë një hap më tej, dhe të fillojnë duke përdorur një pastë dhëmbësh që whitens dhëmbët tuaj.

Ajo gjithashtu mund të shkaktojë të ndjeshme dhe më të ndjeshëm ndaj errësirë.

Flisni me dentistin tuaj në lidhje me mënyrat e shëndetshëm për të zbardh dhëmbët tuaj para se të blesh ndonjë gjë. Dentisti juaj do të dinë se çfarë opsionet më të mira janë atje, dhe ai ose ajo do të jetë në gjendje të ju tregojë për efektet anësore që lidhen me sistemet e caktuara për zbardhjen e dhëmbëve.

TIP! Bëni një zakon të flossing dhëmbët tuaj. Flossing ndihmat në largimin pllakë, e cila shkakton probleme njollë me dhëmbët tuaj.

Nëse goja juaj fillon dëmton, menjëherë të ndaluar zbardhjen. Nëse ju përjetojnë ndjeshmëri duke përdorur produkte zbardhjen, ju duhet menjëherë të ndërpresin përdorimin e produktit ofendim deri sa ju mund të diskutojë çështjen me një dentist.

Për dhëmbët whiter, mos pini çaj ose kafe. Këto pije zbardhet dhëmbët. Nëse ju do të pini kafe, sigurohuni që ju shpëlarje gojën tuaj menjëherë pasi ju janë bërë. Kjo mund të ndihmojë të ngadalësojë të gjitha efektet negative këto pije kanë mbi dhëmbët tuaj.

TIP! Mundohuni të mos hani frutave agrume në qoftë se ju doni dhëmbët tuaj të duken të bardhë. veç, shmangur lëng të frutave agrume.

Bisedoni me një procesi zbardhjen e dhëmbëve. A nuk e zbardh dhëmbët tuaj pas duke u kontrolluar për dëmtimit të dhëmbëve apo ndonjë punë dentare.

Ju duhet të bluaj lë thatë gji dhe peels portokalli në një pluhur. Shtoni ujë në këtë pluhur dhe furçë me këtë përzierje. Të bësh këtë do të ndihmojë në parandalimin e sëmundje çamçakëz dhe dëmtimit të dhëmbëve.

TIP! Përdorni arre pemë leh për të zbardh dhëmbët tuaj. Merrni një grimë të vogël e leh dhe fshij atë mbi dhëmbët tuaj.

Përdorni peroksid hidrogjeni për të zbardh dhëmbët tuaj. Ju mund ta bëni këtë thjesht duke zhytje një shtupë apo ndonjë material pambuku zhytur në zgjidhje. Fshij leckë të lagur mbi fushat e dhëmbëve tuaj mbi një bazë të rregullt. Peroksid ndihmon njollat ​​ndriçohet dhe rroba larë do të veprojë si një aparat pastrimi.

Disa mjetet juridike natyrore do të ndihmojë zbardh dhëmbët, të tilla si uthull molle. Kjo metodë ndihmon në eliminimin e baktereve dhe njollat ​​në gojën tuaj, siç pastron dhembet ne procesin. Gargarë herë në ditë, në përgjithësi në mëngjes, me uthull molle, dhe të ndjekë atë nga larja e dhëmbëve tuaj.

TIP! Lahen dhëmbët me kripë. Kripa është një ilaç që është e natyrshme dhe mund të ndihmojë të hequr qafe nga njollat ​​mbi dhëmbët tuaj.

Chase njollë shkaktojnë pije me ujë. Një gotë pije të ujit pengon njollë shkaktuar pije nga vendosjen. Një tjetër ide është që të përdorin një kashtë kur pi pije të errët ngjyrë.

Lahen dhëmbët tuaj me një lëvozhgë banane. Ky proces është shumë e thjeshtë dhe të lira, kështu që ju mund të zbatojë atë në rutinën tuaj të përditshme. Pasi të keni peeled banane, drejtuar zhvishem mbi dhëmbët tuaj para se ju lajnë ato. Pas bërë këtë, lahen dhëmbët tuaj si ju normalisht do. Kjo do t'ju japë rezultate të menjëhershme zbardhjen.

TIP!

Orange Peel

TIP!

Përdorni anën e butë një lëvozhgë portokalli për të hequr qafe njollat ​​dhe të dhëmbëve tuaj. Ju gjithashtu mund të përzierje të thata lëvozhgë portokalli me gji terren imët lë për të bërë një paste për dhëmbët tuaj. Sigurohuni që të shpëlaj gojën tërësisht Afterwords për të hequr të gjitha sheqerit në fruta.

TIP!

A nuk e dëgjoni ndonjë pastë dhëmbësh që pretendojnë ata do të ju jap dhëmbë whiter. Ata mund të ju jap një efekt të lehtë zbardhjen, por e kuptojnë se teknikat e tjera ndoshta janë të nevojshme. Nëse ju ende zgjedhin të përdorin një pastë dhëmbësh zbardhje, të sigurt për të marrë një të tillë që ka sode buke në të.

TIP!

Pyesni dentistin tuaj për të siguruar ju me një xhel mund të përdoret në shtëpi për të ndihmuar të zbardh dhëmbët tuaj duken whiter. Kjo teknikë mund të bëjë dhëmbët tuaj me deri në tetë hije!

TIP!

Nëse jeni duke u përpjekur për të marrë dhëmbë whiter, shkoni te dentisti për të kanë ato të pastrohen sa më shpesh që të mundeni. cleanings rregullt të dhëmbëve janë një nga metodat më efektive që ju mund të përfshijë në zbardhjen tuaj të regjimit të dhëmbëve. Ju duhet për të vizituar dentistin tuaj për cleanings të paktën çdo gjashtë muaj.

TIP!

Ju duhet të siguruar që ju keni të drejtë për të furçë dhëmbësh duhet të lahen dhëmbët llojin tuaj. Një furçë dhëmbësh elektrike është veçanërisht i mirë në heqjen e pllakës dhe njollat ​​akumuluar mbi dhëmbët tuaj çdo ditë. Kjo do të ketë dhëmbët tuaj të natyrshme të pastër dhe të bardhë.

TIP!

Ju duhet të pastër dhe të zbardh dhëmbët tuaj në qoftë se ju do të ndiqni një bazë të përditshme me pastë dhëmbësh dhe flossing. Zgjidhni produkte që përmbajnë sode buke si një zbardhjen përbërës natyral si ajo është shumë efektive në largimin njollat.

TIP!

Ju mund të mbani dhëmbët tuaj whiter duke përdorur një kashtë pas çdo procedure.Drinks çngjyrosje me nivele të larta të pigmente ngjyra që mund të njollë dhëmbët tuaj. Duke përdorur kashtë do të parandalojë dhëmbët para nga detyrimi kontakt të drejtpërdrejtë me kimikatet errësirë.

TIP!

Hani ushqime të shëndetshme që janë crunchy. Abrasiveness i ushqimeve crunchy shtoni pastrimin pushtet për dhëmbët tuaj, kur ju përtypni ato. Kafshojë ato të gjithë, nuk e prerë ato!

TIP!

Bëni vetes një paste lulushtrydhe për brushing dhëmbët. Luleshtrydhe kanë kohë që janë menduar për të zbardh dhëmbët tuaj. Për përzierje deri disa paste për veten, ju do të duhet 1/4 filxhan ujë, sode buke (1/2 filxhan) dhe tre luleshtrydhe që janë pure.

TIP!

Lënë duhanin

TIP!

Mos pini duhan cigare puro apo cigare. Të dyja këto kanë qenë provuar të zbardhet dhëmbët tuaj për të zbardhur. Mundohuni për të lënë duhanin për të mbajtur dhëmbët tuaj nga kthyer të verdhë. Nëse ju jeni duke luftuar për të lënë duhanin, konsultoheni me mjekun tuaj për sugjerime apo medikamente për të ju ndihmuar në procesin e. Ju duhet shumë mbështetje pozitive dhe këshilla të ngurta.

TIP!

në ditët tona, ju me të vërtetë nuk kanë asnjë shfajësim për të vënë me një buzëqeshje të verdhë. Ju mund të merrni një buzëqeshje të ndritshme duke përdorur një nga shumë produkte zbardhjen e dhëmbëve të dizajnuara për përdorim në shtëpi. Të kits zbardhjen ju mund të përdorni në shtëpi janë shumë më pak të shtrenjtë se zbardhjen e procedurave të dhëmbëve, dhe ata në thelb të ju japin të njëjtin rezultat.

TIP!