Posts tagged "thithin njollat"

i lehtë, Mënyrat lira për të shndrit juaj buzeqeshjes

A ka një mënyrë e sigurt për të marrë buzëqeshje whiter? Jo të gjithë e më të mirë, ose mund t'i besohet. Ky artikull do të japë disa dhëmbë të shkëlqyera me kujdes dhe lehtësinë.

Hapi i parë për whiter, dhëmbë të ndritshme është një e mirë, pastrimi profesionale. cleanings dentare duhet të jetë një rutinë, ku ju planifikojë çdo takim çdo gjashtë muaj. megjithatë, pastrimi i rregullt profesionale është e lehtë për të dal, por është e mbuluar zakonisht me shumicën e llojeve të sigurimit të dhëmbëve.

TIP! Pasi ju të zbardh dhëmbët tuaj, të jenë të kujdesshëm për atë që ju pini ose hani. Ata do të thithin njollat ​​dhe ngjyrat më lehtë e cila mund të shkaktojë njollë.

Laser zbardhjen është një procedurë më efektive që mund të prodhojnë rezultate të shpejta. Kjo do të jetë mënyra më e mirë për të pasur dhëmbët tuaj të kthehet përsëri në të bardhë të tyre fillestar si ata mund të jenë. Një zgjidhje zbardhues është krehur mbi dhëmbët tuaj, pastaj një lazer është përdorur për të aktivizuar. Dhëmbët është çast nga të paktën pesë ose gjashtë hije.

Është e rëndësishme që të përfshijë fruta dhe perime të papërpunuara në dietën tuaj, për të ndihmuar të mbajtur dhëmbët tuaj të fortë dhe të shëndetshme. Ushqime të ngopura të rrisë mundësinë e dëmtimit të dhëmbëve dhe mund të shkaktojë njollë e dhëmbëve tuaj. Shmangur këto lloje të ushqimeve për shkak se ata janë të dëmshme për shëndetin e dhëmbëve tuaj. Ju gjithashtu duhet të shmangin vazhdimisht snacking kur duke synuar për një buzëqeshje të shëndetshme.

TIP! Shmangni pije dhëmbë-errësirë, nëse jeni duke kërkuar për dhëmbë të bardhë. Këto lloje të pijeve të përfshijnë koks, kafe dhe çaj të zi.

Ju duhet të jenë shumë të kujdesshëm kur të hahet ose pijshëm pas një dhëmbë zbardhur. dhëmbët zbardhen do të lehtë të thithin ngjyra të ndryshme apo njollat ​​nga ushqimi dhe pije. Qëndroni larg ushqimeve të errët apo errësirë ​​dhe pijeve, pasi ju keni pasur dhëmbët tuaja janë zbardhur. Kafe është një shembull për diçka që do të thith në dhëmbët tuaj dhe të shkaktojë një ndryshim ngjyra.

Provoni të pijshëm nëpërmjet një kashte për të ndihmuar në dhëmbët tuaj të mbeten të bardha dhe të ndritshme. Duke përdorur një kashtë e bën atë më pak të ngjarë se pije ju konsumojnë do të njollë dhëmbët tuaj. Të lëngshme do të anashkalojë dhëmbët tuaj dhe shkoni poshtë fytin tuaj.

TIP! Një zbardhjen profesionale mund të jetë i shtrenjtë, por kjo është ndoshta mënyra më e mirë për të filluar zbardhjen e dhëmbëve tuaj. Ndërkohë që kjo metodë është më i kushtueshëm, ajo siguron një përvojë më të mirë dhe më të shpejtë zbardhjen se metodat e tjera.

Strips për dhëmbë zbardh janë në dispozicion kudo dhe janë gjithashtu mjaft të lira. Këto shirita të punojnë duke pastruar njollat ​​sipërfaqësore nga dhëmbët tuaj dhe kimikatet që trajtohen me shirita zbardh them.Whitening kanë humbur popullaritet kohët e fundit, sepse ato nuk japin rezultatet më të mira.

Ajo është aq e rëndësishme që sa herë që ju të merrni dhëmbët tuaj zbardhen, pas çdo vakt duhet të lahen dhëmbët tuaj. grimcat e ushqimit të mbetura mund të çojë në rritjen e baktereve në sipërfaqen e dhëmbëve tuaj. Nëse ju nuk e lejojnë dhëmbët tuaj të kalit back up, bakteret mund të shkaktojë shumë probleme, prandaj sigurohuni që ju të pastrohen.

TIP! Kur ju jeni në nevojë për një buzëqeshje të bardhë menjëherë, ju keni nevojë për të vizituar dentistin tuaj menjëherë. Sa herë që ju të përpiqen për të marrë një buzëqeshje whiter, ju drejtuar rrezikun e shkaktimit të dëmit vend për të bërë një ndryshim pozitiv.

Ju duhet të i kushtoj vëmendje për çdo ndjeshmëri që zbardhjen trajtime. Ajo mund të jetë mjaft e dhimbshme dhe mund të jetë një kohë të shkurtër, por ajo ende dhemb. Nëse kjo ndodh, sigurohuni që ju të shihni një dentisti para se të vazhdoni përdorimin e produktit zbardhjen. Ai mund të dinë në lidhje me një opsion tjetër që nuk do të ndikojë në ju këtë për dhëmbët tuaj.

Pirja e duhanit dhe dhëmbë çngjyrosje nuk punojnë së bashku. Nëse ju doni dhëmbët e bukur të bardhë, ju do të duhet për të ndaluar pirjen e duhanit. Kur ju të shpenzojnë para për një trajtim zbardhjen dhe për të mbajtur duhanin, kjo është një humbje të parave. E gjithë kjo punë për të zbardh dhëmbët tuaj do të jetë e humbur kur pini duhan.

TIP! Para se të filluar zbardhjen e dhëmbëve, flisni me dentistin tuaj. Nëse ju e dini që ju do të duhet punë e madhe dentare bërë në të ardhmen e afërt, vonojë dhëmbët çngjyrosje procedurës derisa puna është përfunduar.

Mbani një furçë dhëmbësh përdorim të vetëm stowed larg kur ju hani karamele ose ëmbëlsirat tjera. Këto ushqime mund të rrinë në dhëmbët tuaj të lehtë, dhe mund të fillojnë të dëmtuar ato. Pasi ta keni gëzuar ëmbël, të marrë një moment ose dy për të lahen dhëmbët tuaj. Pastë dhëmbësh nuk është e nevojshme nëse ju plotësisht pastrim dhëmbët tuaj dhe shpëlarje mirë ata.

Furçë me një pastë dhëmbësh dhëmbë çngjyrosje. Edhe pse këto pasta nuk janë aq të fuqishëm sa whiteners tjera, ata do të të hequr çdo njollat ​​e fundit dhe për të mbrojtur dhëmbët tuaj nga njollat ​​e reja. Këto pasta të përmbajë një gërryes i butë bërë nga silicë që do të punojnë pa e dëmtuar smaltin.

TIP! Është e rëndësishme që të lahen, masazh gum, dhe fillin dy herë në ditë të paktën. dhëmbët tuaj do të mbeten shumë të bardhë, nëse ju furçë dhe pastroj dhëmbët me pe çdo herë që të ketë një vakt apo rostiçeri.

Shpëlarje gojën tuaj, pasi ju pini ose të pijshëm. dhëmbët tuaj do të qëndrojnë të bardhë nëse nuk ka kohë për të pastruar ato, pasi konsumojnë ushqim apo pije. Kjo mund të ndihmojë për të parandaluar njollat ​​dhe dëmtimit të dhëmbëve.

Duke përdorur dhëmbët zbardhjen stilolapsa mund të ju ndihmojë të zbardh dhëmbët tuaj. megjithatë, është e rëndësishme që të jenë të kujdesshëm në lidhje me përdorimin e tyre, për shkak se ata punojnë si zbardhues. Për të marrë rezultatet më të mira nga kjo metodë, ju duhet të aplikoni atë me kujdes dhe për të shmangur overdoing atë.

TIP! Disa pasta zbardhjen nuk janë të gjithë ata thonë se ata janë. Ato mund të ndihmojnë për të zbardh dhëmbët tuaj, por janë të mira përdoren në lidhje me strategjitë e tjera.

Ju doni të shkoni te dentisti për të marrë dhëmbët pastrohen të paktën dy herë çdo vit. Pyetni zyra të lidhen me ju në lidhje me një javë para emërimit juaj është afër.

Flisni me dentistin tuaj në lidhje me mënyrat e shëndetshëm për të zbardh dhëmbët tuaj para se të blesh ndonjë gjë. Dentisti juaj mund të ju tregojnë se çfarë është më e mirë në situatën tuaj dhe t'ju tërhequr vërejtjen në lidhje me efektet anësore.

TIP! Ndërtuar flossing në regimin tuaj. Flossing në baza ditore ndihmon për të hequr qafe gojën e pllakës, e cila është një nga shkaqet e dhëmbëve njollë.

Pirja e ujit shpesh do të ju ndihmojë me dhëmbë whiter. Shpëlarje me ujë është një mënyrë e mirë për të parandaluar njollat ​​nga appearing.Make atë një zakon për të pirë ujë me ushqimin tuaj dhe gjatë ngrënies.

Verë dhe sode janë armikun tuaj në kërkesën tuaj për dhëmbë të bardhë. Këto pije mund të njollë dhëmbët tuaj ose të zbardhet. Zëvendësuar ato me pije të shëndetshme. Nëse ju doni të pini këto pije gjithsesi, sigurohuni që ju lajnë dhëmbët tuaj sa më shpejt të jetë e mundur për të zbutur efektin errësirë.

TIP! Leh e pemë arre mund të përdoret për të butë pastrim larg njollat ​​mbi dhëmbët tuaj. Duke përdorur këtë leh në mënyrë të rregullt mund të hequr këto njollat ​​dhe njollë të verdhë zakonisht shihet nga përdorimi i duhanit apo nga të pijshëm pijeve të caktuara.

Fruta dhe veggies me një qëndrueshmëri fibroze mund të përdoret për pastrim natyrale e dhëmbëve tuaj. Disa ushqime që do të punojnë janë brokoli, kastravec, flokëkuq, dhe karrota. Mundohuni të kopanis ushqimi është në gojën tuaj për të marrë më shumë zona e mbuluar.

Injektuar më shumë artikuj të qumështit në dietën tuaj. i fortë, Dhëmbët e shëndetshëm mund t'i atribuohet ushqyesve në ushqime si kos, qumësht dhe djathë. Këto minerale të përmirësojë smalt në dhëmbë, që e bën dhëmbët më pak të prirur për ushqime dhe gjëra të tjera që zakonisht shkaktojnë njollë. Kjo do të thotë se duke përfshirë ushqime të tilla si këto në dietën tuaj do t'ju ndihmojë të keni një buzëqeshje që është whiter.

TIP! Home mjetet juridike për marrjen dhëmbë whiter tendencë që të ketë një anë poshtë–ata nganjëherë mund të çojë në të ndjeshme, Mishrat e fryrë që janë subjekt i gjakderdhje. Mos hezitoni të konsultoheni me dentistin tuaj nëse keni ndonjë përvojë nga këto çështje të dhëmbëve.

Bakteret do të rritet rreth gojën tuaj pasi të keni ngrënë. Nëse ju nuk e lejojnë dhëmbët tuaj të kalit back up, bakteret mund të shkaktojë shumë probleme, kështu që mos harroni që të lahen ato.

Shmangni pije të errëta dhe fruta për të mbajtur dhëmbët e bardhë. pije disa, të tilla si vera e kuqe dhe kafe, mund të lënë njollat ​​mbi dhëmbët tuaj. Nëse ju thjesht nuk mund të heqë dorë nga këto pije, gllënjkë nëpërmjet një kashte për të anashkaluar efektin errësirë.

TIP! Për të zbardh dhëmbët tuaj ju thjesht mund të pastrohen me pastë peroksid dhe sode buke. Të dyja këto gjëra janë përbërësit janë në shumicën e pasta komerciale çngjyrosje, por ata mund të gjenden në qilar tuaj në shtëpi.

Këto substanca mund të shkaktojnë njolla të thella në dhëmbët tuaj. Nëse ju duhet të pini kafe ose çaj, ju mund të përdorni një kashtë për të pirë e tyre, lahen dhëmbët pas mbarimit të filxhan tuaj, ose dhëmbët furçë menjëherë pas pija juaj ka mbaruar. Pirja e çaj dhe kafe, së bashku me pirjen e duhanit, janë kontribuesit kryesorë në discoloring dhëmbët e njerëzve.

Përdorni një ilaç natyror për të zbardh dhëmbët tuaj, si uthull molle. Kjo ka treguar për të hequr njollat ​​dhe për të eleminuar bakteret në gojë ato. Për të qenë efektive me trajtimin, gargarë çdo ditë me uthull, në mëngjes është e preferueshme, pastaj ndiqni atë me një brushing dhëmbët.

TIP! Zgjidhni furçë dhëmbësh të drejtë. Flisni me dentistin tuaj për të marrë këshilla e tij ose të saj në atë që ju duhet të zgjidhni furçë dhëmbësh.

Dhëmbët natyrore

Ka whiteners natyrore dhëmbët që ju mund të jetë në gjendje për të gjetur jashtë vend që të blejnë ato, duke ju kursyer para. Leh i arre është një trajtim i shkëlqyer përdorur për të zbardh dhëmbët. Get leh nga një pemë, pije atë tërësisht dhe fshij dhëmbët tuaj me të. Kjo punon për të hequr njollat ​​dhe pllakën.

TIP!

Ju duhet të dini se çdo zgjidhje zbardhjen zbardh vetëm dhëmbët natyrore. Nëse ju posedojnë veneers, si kurora, mbushjet, veneers ose llojet e tjera të punës së dhëmbëve në dhëmbët e përparme e përparme, ata do të qëndrojnë të njëjtën ngjyrë. Zbardhjen e dhëmbëve natyral mund të shkaktojë punën e dhëmbëve që është bërë rrinë jashtë në mënyrë të konsiderueshme.

TIP!

Konsultoni ortodont tuaj ose dentisti para se të zgjedhin për të zbardh dhëmbët tuaj. Mos filloni zbardhjen e dhëmbëve tuaj në qoftë se ju duhet të bëni ndonjë çështje të tjera.

TIP!

Një duhanpirës është e lehtë për vend, sepse ato njolla të verdha në dhëmbë. Ajo mund të jetë tepër e vështirë për të mbajtur buzëqeshje të bardhë, nëse ju pini duhan. Nëse keni për të pirë duhan, ju duhet të prerë përsëri për shëndetin tuaj dhe pamjen e dhëmbëve tuaj.

TIP!

Përdorni anën e brendshme një lëvozhgë portokalli për të fshij njollat ​​dhe të bëjë dhëmbët tuaj whiter. Ju gjithashtu mund të përzierje të thata peels portokalli dhe gji terren lë për të bërë një toothpaste.Make aromatike sigurt për pije gojën tuaj kur keni mbaruar larja për të hequr të gjitha sheqer ekstra frutash.

TIP!

Qëndro larg nga mouthwashes me ngjyra si ato përmbajnë shtuar colors.Mouthwashes përmbajnë ngjyra për të shtuar ngjyra mund të shkaktojë njollë padëshiruar të paraqiten në dhëmbët tuaj.

TIP!

Larja e dhëmbëve tuaj është një masë e mirë mbrojtëse. Ju gjithmonë mund të merrni disa pastë bërë posaçërisht për të zbardh dhëmbët tuaj. Nuk janë një shumë të llojeve të ndryshme, kështu hulumtimin e tyre mund të ju ndihmojë të gjeni një që punon për dhëmbët tuaj.

TIP!

Mundohuni të përmirësuar frymën tuaj për të marrë një buzëqeshje whiter. Test frymën tuaj duke shuplaka një pjesë të pastër të dorës tuaj. Nëse ju mund të erë pështymë, përdorni një nenexhik ose disa gargarë. Nëse ju shkoni me gargarë, të siguruar se ajo është pa alkool për të shmangur tharje gojën tuaj.

TIP!

Whitening Dhëmbët

TIP!

Zbardhjen e dhëmbëve ndez një diskutim mjaft. Shpresohet se pas lexuar këtë artikull që ju do të ndiheni më të sigurt zbatuar disa nga idetë e paraqitura për zbardhjen e dhëmbëve. Përdoreni këtë informacion për të në mënyrë të sigurtë të përmirësuar ngjyrën tuaj të dhëmbëve.

TIP!

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 12:56 JAM

Temat: Faqja bazë për të zbardh dhëmbët   Tags: , , , , , , , ,