Posts tagged "buzëqeshje"

Të jetë i sigurt në buzëqeshjen tuaj dhe dhëmbët e bardhë

Shumë njerëz të gjata për dhëmbët e tyre ishin të bardhë. Ka një shumëllojshmëri të veprimeve që mund të bëni për të siguruar që dhëmbët tuaj nuk do të kthehet të verdhë. Ka shumë mënyra për të zbardh dhëmbët tuaj të bardhë përsëri. Ky artikull përmban këshilla të ndryshme për marrjen e ju dhëmbë të bardhë dhe për të mbajtur ato të bardhë.

Sigurohuni që dhëmbët tuaja janë pastruar meticulously para se të përdorni çngjyrosje në shtëpi e regjim dhëmbëve. Dhëmbë çngjyrosje produkteve të do të jetë më efikas në qoftë se ju aplikoni ato në absolutisht të pastër teeth.If dhëmbët tuaj nuk janë të pastër, kur ju zbardh para se larja, atëherë rezultatet do të jenë të pabarabartë mbrojtje nga drita.

Gjithkush e di se frutave agrume, si portokall apo limon, janë të pasura në vitaminë C, por nuk e dini se ata mund të bëni ju dhëmbë whiter? Ju mund të përdorni edhe një lëvore limoni ose një portokall, të gjithë ju duhet të bëni është të fshij sipërfaqen e dhëmbëve tuaj kundër pjesën e pasme, e cila shkakton atyre që të vetëtin. Duke vënë një grimë të vogël e kripës në lëvozhgë e limoni ose portokalli, rezultati do të mund të përmirësohet.

Gjëja e parë e rëndësishme kur duke u përpjekur për të mbajtur dhëmbët tuaj të bardhë është cleanings profesional. Get dhëmbët pastrohen çdo gjashtë muaj dhe gjithmonë të planifikojë takimin tuaj të ardhshëm, kur ju jeni në pastrimin juaj e tanishme.

Këto produkte përmbajnë kimikate që të njollë dhëmbët tuaj. vrazhdësi Furçë është ajo që e bën të sigurt dhëmbët tuaj janë të pastër.

Nëse sode pijshëm, çaj, kafe ose verë të errët, gllënjkë ujë, si dhe. Këto pije të errët do të njollë dhëmbët tuaj, sidomos nëse ata janë të konsumuar rregullisht. Frushkullim gllënjka ujë rreth në gojën tuaj në mes gllënjka të këto pije mund të ndihmojë në eliminimin e çdo mbetje që mund të rezultojë në errësirë. Pas konsumojnë këto pije, mos harroni të lahen dhëmbët tuaj sa më shpejt të jetë e mundur.

Një mënyrë pak e njohur për të marrë dhëmbët whitest e tyre është që të përdorin fruta të caktuara. Shembuj çift të frutave të shkëlqyer që mund të zbardh dhëmbët janë portokall dhe portokall. Ju gjithashtu mund të fshij një lëvozhgë portokalli kundër sipërfaqen e dhëmbëve tuaj për t'i zbardhojë.

Mbaj një furçë dhëmbësh miniaturë që ju mund të përdorni pasi të hahet sheqerna. Këto artikuj ushqimore rrinë në dhëmbët tuaj të lehtë, dhe të fillojë procesin errësirë ​​ose shtoni atë. Pas trajtuar veten të ëmbël, marrë një disa momente që të lahen. Pastë dhëmbësh nuk është e nevojshme nëse ju pastroj dhëmbët tuaj dhe pastaj pije mirë ata.

kurora e juaj nuk do të zbardhet si pjesa tjetër e dhëmbëve tuaj. kurora e tua do të mbeten të njëjta si dhëmbët tuaj për të marrë whiter. Kjo mund të bëjë Kurora dal edhe më shumë se më parë.

Ju duhet për të parandaluar një ndërtimin pllakë, sepse ajo mund të shkaktojë dhëmbët tuaj për t'u bërë i zbardhur.

10 minuta

Mbani një furçë dhëmbësh stowed larg kur ju hani karamele ose ëmbëlsirat tjera. Për shkak se këto ushqime të rrinë në dhëmbë shumë të lehtë, ata mund të nxisin errësirë. Pas shijuar ëmbëlsirat, furçë për dy ose tre minuta. Ju nuk duhet të ketë pastë dhëmbësh, aq kohë sa ju pastroj dhëmbët dhe dhe pije liberally me ujë.

Vaj Organike kokosit mund të përdoret si një agjent i madh zbardhjen për teeth.If tuaj ju përdorni vaj kokosit si një gargarë, ajo mund të zbardh dhëmbët tuaj në lidhje me 10 minuta në ditë. pas rreth 10 minuta, shpëlarje gojën tuaj jashtë dhe furçë si ju normalisht do. Ju mund të shihni disa rezultate në më pak se disa ditë.

Larja e dhëmbëve pas çdo vakt do të ndihmojë për të mbajtur ata të lirë nga discoloring. Kjo është jetike kur ju jeni duke pirë kafe.

Një vaj organik kokosit mund të jetë vetëm bileta për zbardhjen e dhëmbëve tuaj. Dhënia dhëmbët tuaj një shpëlarje 10-minuta të përditshme në vaj kokosit mund të ketë efekte të mira në bardhësi e buzëqeshje tuaj. pas 10 minuta kanë kaluar, shpëlarje gojën tuaj dhe të pastruar dhëmbët tuaj si normale. Ju duhet të shikoni disa rezultate pas disa ditësh.

Dentisti juaj mund t'ju cilat shtëpi dhëmbët mirë të them, pa dëmtuar smaltin apo mishrat.

Lahen dhëmbët rregullisht, nëse ju keni një buzëqeshje të madhe. Ushqimi dhe të tjera sende të mund të ndërtohet mbi dhëmbët tuaj dhe njollë e tyre. Ju nuk do të duhet të shqetësohen për njollë e dhëmbëve nëse ju rregullisht lajnë dhëmbët tuaj.

Uji është një mjet thelbësor në luftën kundër njollat. Kjo ju ndihmon për të dy pije off dhëmbët tuaj, si dhe për të parandaluar errësirë. Kjo është një praktikë e mirë shëndetësore për të mbajtur konsumin tuaj të ujit up çdo ditë, sidomos pas çdo vakt.

Për të ruajtur bardhësinë e dhëmbëve tuaj, duke shkuar te dentisti rregullisht për një të pastër dhe një kontroll up është një domosdoshmëri. Duke pasur një bazë të rregullt është një mënyrë e madhe për të mbajtur dhëmbët e bardhë. Ju duhet të vizitoni dentistin tuaj të paktën çdo gjashtë muaj.

Peroksid hidrogjeni

Përdorimi zbardhjen pastë dhëmbësh është mënyra më e lehtë për të marrë ato sedeftë dhëmbë të bardhë që ju keni qenë në kërkim për. nëpërmjet fërkimi, kjo pastë dhëmbësh rids nga njollat ​​dhe pllakë. Me kalimin e kohës, ju do të keni dhëmbë të ndritshme si njollat ​​fillojnë të zhduken.

Ujë i oksigjenuar nuk duhet një trajtim i sigurt për zbardhjen e dhëmbëve. Është e pasigurt dhe mund të shkaktojë dhëmbët tuaj zbardhur; ju gjithashtu mund të përfundojnë me dy dhëmbë me ngjyra të ndryshme. Shmangni çdo produkt që ka peroksid hidrogjeni.

Smalt është një shtresë e mineraleve në shtresa minerale mbrojtëse që ndihmon në parandalimin e infeksioneve rrënjë, si dhe gjëra të tjera që mund të dëmtojnë dhëmbët. Disa produkte zbardhjen dhëmbi mund të ndikojë negativisht në bardhësi e dhëmbëve tuaj.

Nëse ju furçë dhe pastroj dhëmbët me pe dhëmbët tuaj dy herë në ditë, ju ndoshta do të keni dhëmbë whiter në krahasim me ata që nuk e bëjnë këtë shpesh. Duke përdorur këto metoda do të heq ndërtimin e pllakatë e cila discolors dhëmbët tuaj. Kjo është një ide e mirë që të lahen dhëmbët tuaj dhe të pastroj dhëmbët me pe pas çdo vakt.

Ju do të keni për të reduktuar kafe tuaj për të marrë një të smile.As whiter vështirë si kjo mund të jetë për shumë njerëz, Kafe është një shkak kryesor i dhëmbëve zbardhur dhe me njolla. Mundohuni të pini çokollatë të nxehtë në vend të kafesë.

Agrume në limon dhe lëng gëlqere mund të zbardh dhëmbët tuaj në mënyrë efektive është një gratë e vjetër përrallë. Kjo është një ide e mirë për të qëndruar tërësisht larg nga kjo metodë e trajtimit.

Ju duhet të dini se çdo zgjidhje zbardhjen punon vetëm në dhëmbë natyrore. Çdo sipërfaqet artificiale, përfshirë kurora, lidhjes, implantet dhe të ngjashme nuk do të ndryshohet në ngjyrë. Duke përdorur whiteners dhëmbët mund të shkaktojë punën e dhëmbëve, të tilla si kurora, të dal kundër dhëmbët natyral tuaj të bardhë.

Ju do të keni dhëmbë të shëndetshëm dhe të whiter në një pastrim rutinë bazë rregullisht me pastë dhëmbësh dhe flossing. Produktet që përmbajnë sode buke janë efektive në largimin e njollave si ju pastroj dhëmbët me pe dhe flossing.

frutave agrume mund të ketë acid shumë për teeth.You juaj gjithashtu duhet të shmangin lëngje agrume, si dhe. Acidet e përfshira janë të tmerrshme për dhëmbët tuaj. Ju gjithashtu duan të shmangur të hahet këto ushqime para se të hedhur gjatë natës poshtë, sepse ata të ju bëjë më shumë të ngjarë të vuajnë nga zbaticë acid, të cilat gjithashtu mund të dëmtojë dhëmbët tuaj.

Nëse jeni të interesuar në zbardhjen e dhëmbëve tuaj, bisedoni me dentistin tuaj të parë. Zbardhjen ju dhëmbët nuk është një ndërmarrje e thjeshtë kozmetike. Shko tek dentistët tuaj rregullisht për të siguruar që dhëmbët tuaj janë të shëndetshëm. Sigurohuni që të flisni me një dentisti për një regjim dhëmbët zbardhjen.

Bëni një pluhur nga bluajnë bashkë peels portokalli dhe gjethe gji. Ky pluhur mund të aplikohet për furçë dhëmbësh tuaj dhe ndjeshmëri.

A nuk e zbardh dhëmbët tuaj në qoftë se ju keni probleme të pazgjidhura dhëmbëve si cavities.Make sigurt që të konsultoheni me dentistin tuaj para fillimit të çdo shtëpi zbardhjen procedurat janë të përshtatshme për ju.

Mos i besoni pasta që pretendojnë ata do të ju jap dhëmbë whiter. Shumë vetëm pak zbardh dhëmbët tuaj, në qoftë se në të gjitha, por ju mund të përdorni produkte të tjera në qoftë se ju doni dhëmbë të bardhë. Nëse ju bëni të blerë një pastë dhëmbësh zbardhje, blej një që përmban sode buke, si ajo në fakt mund të ndihmojë.

Siç u tha më parë, ka shumë njerëz të ndryshëm që duan të kenë dhëmbë të bardhë. Shumë strategji të ndryshme mund të shfrytëzohen për zbardhjen e dhëmbëve tuaj dhe eliminimin e njollat ​​e verdhë. dhëmbët tuaj mund të bëhen të bardha si të jetë e mundur në qoftë se ju thjesht të përdorin informacionin e paraqitur këtu.

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 4:15 JAM

Temat: Faqja bazë për të zbardh dhëmbët   Tags: , , ,