Posts tagged "Njollat ​​Dhëmbët"

Hiq Dhëmbët juaj Stains dhe njollë Me Këto Këshilla

Getting dhëmbët e bardhë si të jetë e mundur mund të jetë i shtrenjtë dhe kohë-konsumojnë. Ka shumë mënyra për të zbardh dhëmbët. Duke përdorur këto sugjerime ju mund të ndihmojë zbardh dhëmbët në një mënyrë të lehtë.

Gjëja e parë që ju duhet të bëni për të zbardh dhëmbët tuaj është që të marrin pjesë rregullisht në cleanings dentare. Sigurohuni që ju të marrë pjesë në takime dy herë në vit për pastrimin me hygienist tuaj dentar. Ajo mund të jetë mjaft e thjeshtë për të vetëm le të kalojë nga një ditë dhe në plan të ndoshta larja dy herë më e vështirë nesër, por kjo është diçka që ju nuk duhet të bëni. Le të rrëshqitje herë dhe ju jeni të ngjarë të bjerë në një zakon dhe të shkojnë drejtë kthyer në një shesh.

TIP! Sigurohuni që të shmangur kafe, verë dhe cigare. Këto produkte përmbajnë kimikate të errëta që do të njollë dhëmbët tuaj.

Ajo ka treguar vazhdimisht se tymi i cigares discolors dhëmbët tuaj.

Është e lehtë për të marrë strips dhëmbët zbardhjen, dhe ata janë mjaft të lira. Thjesht vendosni strip mbi dhëmbët tuaj për sasinë e kohës të dhënë në udhëzimet, dhe dhëmbët do të zbardhen. Këto shirita kanë qenë të prirur për të ofruar rezultate të dobëta, dhe, ndërsa ata kanë përdorur të jetë shumë popullor, ata nuk janë të blerë sa më shumë nga ana e konsumatorëve.

TIP! Pasi të keni ngrënë një vakt ose të pini një pije, ju duhet menjëherë të përdorin ujin për pije nga goja juaj. Kjo do të ndihmojë për të mbajtur mbetje nga errësirë ​​e dhëmbëve tuaj.

Whitening Produkte

Pastroj dhëmbët me pe dhe të lahen dhëmbët të paktën dy herë në ditë. Kjo ju ndihmon të luftuar pllakë para se të mund të ndërtojë dhe të bëjë dhëmbët tuaj duken të keqe dhe të zbardhur. Në vend se duke lejuar pllakë për t'u ulur mbi dhëmbët tuaj të gjithë natën, furçë dhe pastroj dhëmbët me pe para gjumit.

TIP! Zbardh dhëmbët tuaj të natyrshme me luleshtrydhe. Luleshtrydhe kanë qenë të njohur për të prodhuar dhëmbë të bardhë.

Ju mund të zhvillojë një ndjeshmëri ndaj disa dhëmbët zbardhjen e produkteve mund të prodhojnë. Ajo mund të jetë mjaft e dhimbshme dhe mund të jetë një kohë të shkurtër, por ajo ende dhemb. Nëse vuani këtë ndjeshmëri, vizitoni dentistin tuaj para se të vazhdoni të përdorni ndonjë produkt zbardhjen. Ai mund të rekomandojë një produkt që nuk do të ndikojë dhëmbët tuaj në këtë mënyrë.

Merrni një kontroll-up nga dentisti juaj për të siguruar që ai është i sigurt për ju për të zbardh dhëmbët tuaj. Mos të humbim kohë dhe të holla duke u përpjekur jashtë çdo shtëpi çngjyrosje produkt. Duke u bazuar në ekspertizën e dentistit tuaj është një mjet shumë më efikase për të gjetur produktin që punon më mirë për ju.

TIP! Pirja e një shumë ujë është një teknikë e madhe për të ndihmuar të mbajtur dhëmbët e bardhë. Pirja e ujit në një bazë të shpeshta do të ndihmojë për të mbajtur njollat ​​nga formimi dhe do të mbani dhëmbët tuaj shpëlarë fllad.

Ju mund të kenë nevojë për të bërë këtë disa herë për të marrë dhëmbët tuaj duken shumë të ngjyrosur.

Pirja nëpërmjet një kashte mund të minimizuar errësirë ​​e dhëmbëve nga pije. Kashtë ndihmon në reduktimin e kohës pije ka për të njollë dhëmbët tuaj. Lëngu shkon drejt poshtë fytin tuaj në vend të bërë kontakt me dhëmbët tuaj.

TIP! Një profesionist dhëmbëve mund të merrni rezultate të cilësisë më të lartë se kur ju përdorni mbi produktet counter. Kjo metodë e dhëmbë çngjyrosje kosto më të, por rezultatet janë të menjëhershme.

Dentisti juaj mund të jetë në gjendje të ju japin këshilla për të cilën në shtëpi kits zbardhjen janë efektive pa dëmtuar dhëmbët tuaj ose mishrat.

Heqin dorë nga pirja e duhanit për të mirë. Ndërsa pirja e duhanit ka qenë i njohur të jetë i keq për shëndetin tuaj të përgjithshëm, ajo është gjithashtu e keqe për dhëmbët tuaj. Në fakt, një nga shenjat më të dukshme se dikush është një duhanxhi është dhëmbët e tyre të verdhë. Ajo mund të jetë e vështirë për të mbajtur dhëmbë të bardhë, ndërsa pirja e duhanit. Ndalohet pirja e duhanit është shumë e vështirë, por çdo cigare të shmangur do të minimizoj efektet mbi dhëmbët tuaj.

TIP! Blerja e një furçë dhëmbësh elektrike është një mënyrë e madhe për të marrë dhëmbë whiter. toothbrushes elektronike të ndihmojë për të hequr njollat ​​nga ushqimi, verë dhe produkte të duhanit më thellë se një furçë dhëmbësh manual.

Lahen dhëmbët rregullisht, nëse ju keni një smile.Food madh dhe sende të tjera mund të ndërtohet mbi dhëmbët tuaj dhe të zbardhet ose njollë e tyre pas një kohe. Ju nuk duhet të duhet të jenë të shqetësuar me njollë sa kohë që ju rregullisht të lahen dhëmbët.

Watch për çdo ndjeshmëri në dhëmbët dhe mishrat kur duke përdorur pasta zbardhjen apo shirita në shtëpi. Nëse kjo do të ndodhë, shikoni për produktet që nuk kanë sa më shumë peroksid në to. zakonisht, këto efekte të vogla anësore do të zhduken disa ditë pasi të keni filluar përdorimin e produktit.

TIP! E di se si edhe dhëmbët çngjyrosje zgjedhur kryen metodë. Ju mund të zhgënjehet nëse ju presin më shumë se një metodë zbardhje mund të dorëzojë.

Provoni brushing dhëmbët tuaj me një lëng luleshtrydhe. Kjo është një mënyrë mjaft të lirë për të marrë buzëqeshje që ju keni kërkuar gjithmonë.

Dhëmb smalt është i përbërë nga substanca minerale në gjendje për të parandaluar infeksionet e rrënjëve dhe rreziqe të tjera që mund të dëmtojnë dhëmbët. Disa kimikate në zbardhjen e produkteve, duke përfshirë acideve forta, mund të dëmtojë smalt tuaj dhe do të shkaktojë efekte të tjera negative.

TIP! Kjo është një keqkuptim i përhapur se duke përdorur limon dhe lëng gëlqere janë metoda të mira për marrjen e dhëmbëve të ndritshme, por kjo thjesht nuk është rasti. Kjo nuk është e saktë pasi, ndërsa ata mund të zbardh dhëmbët tuaj disi, ata paraqesin rrezik, si dhe.

Në qoftë se shpejtësia dhe efektiviteti janë top prioritetet tuaja dhëmbë çngjyrosje-, ju duhet të vizitoni mjekun tuaj menjëherë. Zbardhjen e dhëmbëve tuaj nuk është gjithmonë një ndërmarrje e lehtë kozmetike. Pa parë një dentisti, ju rezikoni per ta demtuar dhëmbët dhe shëndetin tuaj të përgjithshëm oral me kalimin e kohës.

Sigurohuni që ju pastroj dhëmbët me pe rregullisht. Flossing në masë të madhe ndihmon në heqjen e pllakave të cilën, nga ana e tij, mund të ndihmojë të parandaluar errësirë ​​e dhëmbëve tuaj. Merrni në zakonin e flossing përditshme dhe të kryejë disa me ju për të përdorur pas çdo vakt. Të jetë i sigurt për të pastroj dhëmbët me pe dhëmbët para gjumit në mënyrë që ju të mos lejojnë bakteret të mbetet në dhëmbët tuaj të gjithë natën.

TIP! Provoni të hahet ushqime të crunchier. Dhëmbët mund të bëhen më të bardha nga të hahet selino, mollë dhe karrota.

Zbardhjen stilolapsa dhëmbëve mund të jetë mënyrë e madhe për të zbardh dhëmbët tuaj. Të jetë i kujdesshëm i efekteve të xhel, kur ju jeni duke përdorur xhel, sepse ata janë të ngjashme me një zbardhues. Ju duhet të përdorni kujdes me këtë metodë dhe të sigurohemi që ju nuk e bëjmë atë shumë shpesh.

Mix lëng limoni dhe kripë tryezë për një produkt shtëpi zbardhjen. Mbajtur përzierje të mbyllur në një kontenier, dhe e përdorin atë me kalimin e kohës me disa shqetësime në lidhje me të prishur.

TIP! whiteners dhëmbët nuk duhet të përdoret deri sa ju keni konsultuar me dentistin tuaj. Ju mund të gjeni se të gjitha që ju nevojitet për të bardhët me gaz ishte një pastrim i mirë.

Një furçë dhëmbësh elektrike është më e mirë se një mënyrë e madhe për të shndrit buzëqeshje tuaj. toothbrushes elektrike dhëmbët të pastër të mirë dhe janë përdorur zakonisht për të hequr discolorations sipërfaqësore e teeth.They tuaj të pastër off ndonjë ngjyrë të verdhë nga sipërfaqja e dhëmbëve tuaj.

Qëndro larg nga çaj dhe kafe për të parandaluar errësirë ​​e dhëmbëve tuaj. Këto pije zbardhet dhëmbët kur ju pini ato në të gjitha.

TIP! Pas ngrënies përtyp çamçakëz për të mbajtur dhëmbët tuaj të bardhë dhe të pastër. Ka shumë mishrat që përmbajnë agjentë zbardhjen e cila do të ngadalë discolorations trill.

A nuk duhet të mashtrohen nga pasta të cilat janë të reklamohen si zbardhjen e dhëmbëve. Ato mund të ndihmojnë për të zbardh dhëmbët tuaj, por ju do të duhet të përdorin ato në lidhje me një tjetër metodë. Nëse ju doni çngjyrosje pastë dhëmbësh, insistojnë në atë që përmban sode buke.

Ju mund të provoni brushing dhëmbët tuaj duke përdorur zhvishem e një banane. Shumë njerëz e gjejnë këtë mashtrim të thjeshtë të jetë mjaft efektive. Fshij brenda një lëvozhgë banane mbi dhëmbët tuaj për të zbardhet. pastaj, ndiqni me brushing rregullt. Rezultatet çngjyrosje do të jetë e dukshme menjëherë.

TIP! Kërko për dhëmbët çngjyrosje produkteve në oborrin tuaj në vend të farmacia. Leh i arre është i njohur mirë për të eliminuar njollat ​​nga dhëmbët.

Lahen dhëmbët tuaj menjëherë pas gjetjes up, dhe sa më shpejt që ju doni të shkoni në shtrat për të parë se dhëmbët tuaj për të marrë whiter.

Sigurohuni që nuk përdorin një dhëmbë çngjyrosje sistem në qoftë se ju jeni në çdo fazë të shtatzënisë, ose duke ushqyer me gji. Shtatzëna dhe pleqsh nënat kanë mishrat shumë të ndjeshme. veç, kimikatet që gjenden në këto produkte mund të jetë problematike. Në vend të kësaj, vetëm i mbajnë buzëqeshje tuaj të ndritshme me një brushing të mirë dhe flossing rutinë gjatë kësaj kohe të veçantë. Ju gjithmonë mund të zgjedhin që të ketë dhëmbët tuaj zbardhen pas shtatzënisë ose pleqsh juaj kohë është e plotë.

TIP!

E di se çfarë të presin nga dhëmbët çngjyrosje metodë do të bëjë për ju. Ju mund të përfundojë për zhgënjim, nëse pritjet tuaja janë shumë të larta. Pyesni dentistin çfarë duhet të presin.

TIP!

Dhëmb smalt mbron dhëmbët nga infeksionet e rrënjëve dhe rreziqet e tjera që mund të dëmtojnë dhëmbët. Produktet që përmbajnë aciditet të lartë ose kimikate të tjera toksike mund të jenë të dëmshme për dhëmbët tuaj më shumë se ajo do të ndihmojë ata.

TIP!

Dhëmbët whiter

TIP!

Marrjen e dhëmbë të bardhë që ju dëshironi mund të jenë të shtrenjta dhe disi e një sherr. Shumë mjete dhe metoda janë atje për të ndihmuar ju të merrni dhëmbë whiter. Duke zbatuar këto këshilla, ju mund të merrni dhëmbë whiter pa shpenzimin e parave tuaja në zgjidhje profesionale.

TIP!

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 12:39 JAM

Temat: Faqja bazë për të zbardh dhëmbët   Tags: , ,