Zbardh dhëmbët Këshilla

Eliminimi That Yellow Grin dhe të marrin një buzëqeshje të ndritshme të bardhë

A ka ndonjë mënyrë për ju mund të bëni për të zbardh dhëmbët tuaj në mënyrë të sigurtë? Jo të gjithë e më të mirë, ose mund t'i besohet. Ky artikull diskuton provuar metodat për dhëmbë të sigurta me kujdes dhe lehtësi.

Nëse e gjeni veten duke vuajtur nga ndjeshmëria e mishit të dhëmbëve nga strips dy orë, ju duhet të përpiqen për të hequr strips pas 30 minuta në vend. Ndërsa është e nevojshme për të aplikuar strips dy herë në ditë për 30 minuta mbi një periudhe prej dy javë, ata nuk janë aq të ngjarë të shkaktojë ndjeshmëri çamçakëz.

TIP! Dentisti juaj mund të bëjë zbardhjen e dhëmbëve me një lazer. Kjo mund të jetë mënyra më e shpejtë për të pasur dhëmbët tuaj të kthehet përsëri në ngjyrën e tyre të parë të bardhë.

Kjo kërkon nga ju për të vizituar dentistin tuaj dhe rezultatet tuaja janë të pakalueshëm. Dentistët mund të ofrojë metoda për të zbardh dhëmbët tuaj që do të jetë shumë e rrezikshme për njerëzit e ligjit për të përdorur në dyqan.

Për të ruajtur dhëmbë të bardhë, ju duhet të keni cleanings rregullta profesionale bërë. Planifikojë një vizitë tek dentisti çdo gjashtë muaj, në mënyrë ideale duke e bërë takimin tuaj të ardhshëm, ndërsa ju jeni atje për çdo pastrim. Ju duhet të përpiqen për të mbajtur këtë takim pasi që shumica e sigurimeve të mbulojnë këtë procedurë.

TIP! Të jenë të kujdesshëm kur të hahet ose pijshëm pasi ju të zbardh dhëmbët tuaj. dhëmbët zbardhen janë më të ndjeshëm ndaj njollave.

Laser zbardhjen e dhëmbëve është një nga opsionet më të mira kur është fjala për zbardhjen ofron tuaj dentist. Kjo është ndoshta hije ata fillimisht ishin në një vizitë të shpejtë. Një agjent zbardhues është aplikuar deri në dhëmbë, dhe atëherë ata janë qëlluar me një lazer për të aktivizuar. Dhëmbët është menjëherë nga pesë apo gjashtë hije.

Ju mund të zhvillojë një ndjeshmëri ndaj disa dhëmbë çngjyrosje produkteve të. Edhe pse kjo mund të jetë një gjendje e përkohshme, ajo ende mund të dëmtojë. Nëse ju përjetojnë këtë dhimbje, ndaluar përdorimin e produktit dhe të shohin një dentisti sa më shpejt si ju mund të. Dentisti juaj mund të ofrojë produkte të ndryshme ose zgjidhje për të ndihmuar të zbardh dhëmbët tuaj në një mënyrë të pa dhimbje.

TIP! Shto sode buke për dhëmbët tuaj brushing rutinë. soda Banking është mënyra më e mirë për të zbardhet në mënyrë efektive dhe të natyrshme dhëmbët tuaj.

Kimikatet në të gjitha këto produkte njollë më shumë në mënyrë të përhershme nga lidhjes për dhëmbët tuaj. Efekti gërryes heq brushat gisht është ajo që e bën të sigurt dhëmbët tuaj janë të pastër.

Luleshtrydhe janë një trajtim i madh natyror për dhëmbët me njolla. Kjo metodë është provuar për të punuar. Beso ose jo, fërkim një luleshtrydhe prerë mbi dhëmbët tuaj mund t'i zbardhojë. Le manaferrat të tjerët për rreth pesë minuta mbi dhëmbët tuaj për të marrë rezultatet më të mira të mundshme të trajtimit.

TIP! Nëse jeni duke përdorur ndonjë produkt dhëmb-zbardhjen, ndalet menjëherë nëse ka ndonjë acarim zhvillon. Ndjeshmëria mund të jetë një shenjë që ju po dëmtojnë dhëmbët tuaj.

Ju me të vërtetë duhet të shkoni te dentisti para zbardhjen e dhëmbëve tuaj nëse keni dëmtimit të dhëmbëve të patrajtuara ose të vuajnë nga sëmundje të mishit të dhëmbëve. Ju duhet të marrin kujdes ekstra kur zbardhjen e dhëmbëve tuaj. Dentisti juaj do të jetë në gjendje të ju tregojnë të gjetur strategjinë që është më efektive dhe të sigurt për ju për të bërë këtë.

Ju mund të dëshironi që të ketë një profesionist të zbardh dhëmbët tuaj, nëse ju jeni duke kërkuar për rezultate të shpejta apo keni errësirë ​​shumë të keqe. Kjo metodë kushton pak më shumë, por mund të zbardh dhëmbët tuaj më të mirë dhe mund të jetë më shpejt se metodat e tjera çngjyrosje.

TIP! Nëse ju jeni një duhanpirës atëherë gjëja e parë që ju duhet të bëni është të ndaluar pirjen e duhanit. Nëse pini duhan, zbardh dhëmbët tuaj, dhe pastaj të vazhdojë të ndizet, ju jeni shtyer paratë tuaja larg.

Strips që zbardh dhëmbët janë të lira dhe janë shumë të përballueshme. Këto shirita vendosen mbi dhëmbët tuaj. strips çngjyrosje gëzuar një rritje të shkurtër në popullaritet, për shkak të më pak se të përsosur rezultate.

Nëse keni për të pirë pije të cilat mund të shkaktojnë errësirë, ndjekin ato me ujë. Kjo mund të parandaluar dhëmbët tuaj nga marrja e ngjyrosur. Një tjetër alternativë është që të pini këto nëpërmjet një kashte, ose të përdorin qumësht pa skremuar me kafe tuaj.

TIP! Pas zbardhjen e dhëmbëve tuaj, zbatohen vazelinë për të ju kujtoj për të mbajtur qeshur. Ndërsa nuk mund të jetë alternativa më e tastiest, vazelinë pelte do të formojnë një mbrojtës, Veshje të përkohshme që do të parandaluar errësirë.

10 minuta

Shmangni jashtë gargarë raft, sidomos nëse nuk është ngjyra e shtuar. Gargarë në fakt mund të shkaktojë dhëmbët tuaj të bëhen më të zbardhur. Gjithashtu, shumë prej tyre kanë alkool si një përbërës që mund të bëjë gjuha juaj dhe mishrat e ndjeshme, si dhe duke marrë në gjak tuaj.

TIP! Ju do të jenë më të sigurt në lidhje me buzëqeshjen tuaj, nëse ju jeni më të sigurt për frymën tuaj. Bëj pjesën e prapme të dorës tuaj të pastër për të përcaktuar nëse keni fryma e keqe.

Vaj Organike kokosit është një agjent zbardhjen për dhëmbët tuaj. për vetëm 10 minuta në ditë, provoni shpëlarje me vaj kokosit për të paktën 10 minuta çdo ditë. pas rreth 10 minuta, shpëlarje gojën tuaj jashtë dhe furçë si ju normalisht do. Ju do të ngjarë të shihni rezultatet pas pak ditësh.

E di se çfarë dhëmbë çngjyrosje juaj metodë do të bëjë për ju. Nëse keni idealet jorealiste në lidhje me produktet që ju përdorni, ju mund të erës deri zhgënjyer me bardhësi e dhëmbëve tuaj. Marrë në konsideratë faktorët e përfshirë, si mosha juaj, dhe shkalla e njollat ​​dhe discolorations në dhëmbët tuaj. Pyesni dentistin tuaj çfarë duhet të presin.

TIP! Përtypet majdanoz të freskët ose cilantro mund të ju ndihmojë të shndrit buzëqeshje tuaj. Këto bimeve natyrore janë pronat që mund të ndihmojnë në neutralizimin e baktereve që shkaktojnë njollë.

Larja e dhëmbëve pas ngrënies është një pjesë e rëndësishme mbajtja e tyre të ndritshme dhe me shkëlqim. Kjo është veçanërisht e rëndësishme kur ju jeni duke pirë kafe.

grimcat e ushqimit të errët mund të shkaktojë gojën tuaj për të njollë me kalimin e kohës. Shmangni këto njollat ​​duke përtypur një çamçakëz sheqer të lirë pas ngrënies. Kjo do të largoj çdo grimcat e ushqimit dhe për të mbajtur ata nga errësirë ​​e dhëmbëve tuaj.

TIP! Përfshijnë flossing rregullt në rutinën tuaj të përditshme. Kjo mund të ndihmojë të hequr qafe të pllakë tuaj që mund të zbardhet dhëmbët tuaj.

Luleshtrydhe janë një mënyrë e thjeshtë për të natyrshme të shndrit dhëmbët tuaj të shfaqet whiter. Luleshtrydhe mund të kanë treguar rezultate si një ndikim shumë pozitiv në zbardhjen ilaç tuaj dhëmbëve. Lejo luleshtrydhe të mbetet në dhëmbët tuaj të paktën pesë minuta për rezultatet më të mira.

Nëse ju doni dhëmbët tuaj të bardhë, mos konsumojnë portokall ose fruta të tjera agrume. Gjithashtu nuk përpiqet të pijshëm lëngjet e tyre. Acide në këto ushqime do të ha në dhëmbët tuaj. Gjithashtu, është provuar se ky lloj i frutave dhe lëng rrit mundësinë për zbaticë acid, nëse konsumohet para shtrat, e cila nga ana ndikon edhe buzëqeshje tuaj. prandaj, të përpiqet të shmangë sidomos këto ushqime dhe lëngje gjatë natës.

TIP! Përfshirja e më shumë produkte të qumështit në dietën tuaj. i fortë, Dhëmbët e shëndetshëm mund t'i atribuohet ushqyesve në ushqime si kos, qumësht dhe djathë.

Ju mund të keni një shpikje zbardhjen në shtëpi me peroksid dhe sode buke. Përdoreni këtë përzierje të lahen dhëmbët tuaj për deri në dhjetë minuta kanë kaluar. Të jenë të kujdesshëm se sa e vështirë ju lajnë, si ajo mund të shkaktojë iritim çamçakëz.

Një metodë e thjeshtë për dhëmbë whiter është për përzierje kripë tryezë me lëng limoni. Mbajtur përzierje në çdo enë të mbyllur, kështu që ju mund ta përdorni atë shpesh dhe rrallë do të prishin.

TIP! Pirja nëpërmjet një kashte mund të ndihmojë në parandalimin e njollave dhëmbë. Duke pirë nëpërmjet një kashte, ju të minimizuar kohën që dhëmbët tuaja janë të ekspozuar ndaj të lëngshme.

Bakteret do të rritet rreth gojën tuaj pasi të keni ngrënë. Nëse dhëmbët tuaja nuk janë pastruar, bakteret mund të shkaktojë shumë probleme, kështu që mos harroni që të lahen ato.

Merrni gjethet e thara gji dhe peels portokalli të thata dhe bluaj ato në një pluhur. Shtoni një spërkatje të ujit të pijshëm në pluhur, dhe ajo në çast do të bëjë një pastë dhëmbësh dhëmbë çngjyrosje natyrore. Ky ka qenë gjithashtu gjetur të parandaluar çështje të tjera që lidhen me dhëmbët tuaj.

TIP! Fruta mund të përdoret si një i madh, natyror, mënyrë e sigurt për të zbardh dhëmbët. Luleshtrydhe të punojnë në veçanti edhe për këtë qëllim.

Nëse tabaka nuk përshtaten dhëmbët mirë, kimike nga xhel zbardhjen mund të depërtoj nga rezultuar në acarim të mishit të dhëmbëve.

Disa mjetet juridike natyrore do të ndihmojë zbardh dhëmbët, të tilla si uthull molle. Ajo është e njohur për të pastruar dhëmbët tuaj dhe për të hequr njollat ​​duke hequr bakteret në gojën tuaj. Provoni gargling uthull për një herë në ditë përpara se të lahen dhëmbët.

TIP!

Buzëqeshja juaj do të duket më e ndritshme. Provoni të përdorni ngjyra cik me një buzëkuq që duket blu-bazuar ose përdorin lip gloss. Ngjyrat që janë reds blu-Tined ose manaferrat ndihmojë dhëmbët tuaj të shfaqet whiter. Qëndro larg nga produktet matte cik si ata mund të shkaktojnë dhëmbët tuaj.

TIP!

Pirja e ujit pas konsumimit të pijeve që mund të njollë dhëmbët mbajtur dhëmbët tuaj. Një shpëlarje me ujë pengon njollë shkaktuar pije nga setting.You mund të pini nëpërmjet një kashte.

TIP!

Bëni të caktuara që ju lajnë, pastroj dhëmbët me pe, dhe përdorin një masazh gum paktën dy herë në ditë. Mënyra më optimale për të siguruar që dhëmbët tuaj është që të pastrohen dhe pastroj dhëmbët me pe çdo herë që të hani ose pini asgjë. Në këtë mënyrë ju mund të jetë i sigurt për të hequr qafe mbeturinat e ushqimit dhe pllakë që mund të përfundojë errësirë ​​e dhëmbëve tuaj.

TIP!

luleshtrydhe paste mund të ju ndihmojë të zbardh dhëmbët. Mash luleshtrydhe të freskëta në një paste, dhe pastaj të aplikojnë përzierje për dhëmbët tuaj. Lulushtrydhe kaluara do të shkaktojë dhëmbët tuaj të jetë whiter pa nevojën e kimikateve të ashpër. Kjo metodë në shtëpi zbardhjen mund të ju ndihmojë të shmangur mbi-zbardhjen dhe do t'ju japë një buzëqeshje të natyrshme të bardhë.

TIP!

Gargarë mund të shkaktojnë disa nga dhëmbët tuaj. Pyesni dentistin tuaj nëse janë apo jo ju keni dhëmbë që mund të përballojë efektet e përdorimit të gargarë.

TIP!

Deri tani ju e dini se ka shumë mendime mbi temën e dhëmbëve çngjyrosje. Ju duhet të keni disa ide tani rreth asaj se si për të marrë atë sedeftë buzëqeshje e bardhë pa e dëmtuar dhëmbët tuaj. Zbatojë këshilla në këtë artikull dhe të sigurtë të shkoni në lidhje me marrjen e buzëqeshje tuaj të ndritshme.

TIP!

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 12:51 JAM

Temat: Zbardh dhëmbët Këshilla   Tags: , , , , , ,

Bëni buzeqeshjen tuaj te verboj me Këto Këshilla

Getting dhëmbët tuaj mund të marrë një shumë të holla dhe kohë-konsumojnë. Nuk janë një shumë e metodave dhe teknologjisë për blerje sot për të zbardh dhëmbët që mund të shkojnë nga të gjitha mjetet juridike natyrore për të fundit në technology.This artikull do të tregojë atë për të lexuar nëse doni dhëmbë-çngjyrosje provuar këshilla që punojnë më shpejt dhe në mënyrë efektive.

Për rezultatet më të shpejtë, kërkojnë shërbime profesionale zbardhjen. Ata mund të jenë marrë një vizitë të shkurtër, dhe rezultatet dramatike do të zgjasë të jetë e gjatë të qëndrueshme. Dhëmbë çngjyrosje përzierjet që dentistët juaj ka qasje për të janë shumë më efektive se çfarë ju mund të gjeni në dyqan tuaj lokale të drogës.

TIP! Për të ruajtur whiter, dhëmbët e pastër, cleanings rregullt të dhëmbëve janë një domosdoshmëri. Sigurohuni që të mbani lart me emërimet gjashtë tuaja muaj nga caktimin e shumë kohë më parë.

Disa vizita dentare në dhëmbët tuaj whiter. Dentistët mund të përdorni zbardhjen procedurat e dhëmbëve që nuk mund të blihen mbi-the-counter.

Ju mund të përdorni luleshtrydhe për të zbardh dhëmbët tuaj. Organike make up nga luleshtrydhe mund të ndihmojë të zbardh dhëmbët tuaj pa kimikateve të ashpër. luleshtrydhe pure për të bërë një pastë dhëmbësh shtëpi, apo fshij luleshtrydhe të freskëta direkt mbi dhëmbët tuaj.

TIP! ushqime të papërpunuara, sidomos fruta dhe perime të mbajtur dhëmbët tuaj të shëndetshëm. Të përpunuara dhe ushqime të sëmurë, jo vetëm nga ana e dhëmbëve të verdhë, por gjithashtu mund të shkaktojë dëmtimit të dhëmbëve.

Limon dhe portokall të ju jap Vitaminë C, por ata gjithashtu kanë dhëmb-zbardhjen properties.Rub në brendësi të zhvishem kundër dhëmbët tuaj për një efekt delikate zbardhje. Ju gjithashtu mund të shtoni pak kripë për peels për të përmirësuar rezultatet e dukshme se kjo metodë do të paraqesë.

Përdorni udhëzimet e përfshira me produktet çngjyrosje. më tepër, ajo mund të shkaktojë çamçakëz dhe goja acarim, dhe madje edhe të shkaktojë dëme masive dentar. Përdorni dhëmbë çngjyrosje produkte pikërisht dhe vetëm sipas udhëzimeve në paketë.

TIP! Një substancë e thjeshtë, por efektive natyrore është sode buke. Përzier me ujë, ajo mund të ndihmojë të zbardh dhëmbët tuaj.

Gjëja e parë e rëndësishme kur duke u përpjekur për të mbajtur dhëmbët tuaj është duke u cleanings duhur të dhëmbëve. Get dhëmbët pastrohen çdo gjashtë muaj dhe të bëjë vizitën tuaj të ardhshëm, ndërsa në zyrë për pastrim juaj e tanishme.

Gjëja më e mirë që ju mund të bëni për të pasur një buzëqeshje whiter është për të vizituar rregullisht dentistin tuaj për cleanings. Në mënyrë rutinore të planifikojë këto cleanings dy herë çdo vit. Kur bëhet juaj me një pastrim, ngritur takimin tuaj vijim kështu që ju të mos harroni. Get zyrën tuaj për të ju jap një këshillë me telefon.

TIP! Dhëmbë çngjyrosje pastë dhëmbësh është me të vërtetë jo shumë të ndryshme nga pastë dhëmbësh rregullt. Kjo nuk është me të vërtetë ide e mirë për të humbur para në produktet që nuk do të bëjë shumë për një ndryshim.

Hani ushqime të shëndetshme; ushqime të papërpunuara si fruta janë shembuj të përsosur. Qëndro larg nga këto lloje të ushqimit për të siguruar dhëmbët tuaja janë dhëmbë të shëndetshëm. Ju gjithashtu duhet të shmangin snacking kur duke synuar për një buzëqeshje të bukur.

Pirja nëpërmjet një kashte është një nga truket shumë të vogla që mund të ndihmojnë të mbajë dhëmbë whiter. Në qoftë se ju përdorni një kashtë, të lëngshme është më pak të ngjarë të vijnë në kontakt me sipërfaqen e dhëmbëve tuaj. Të lëngshme do të anashkalojë dhëmbët tuaj dhe shkoni poshtë fytin tuaj.

TIP! Për të arritur dhe për të ruajtur dhëmbët e bardhë, furçë dhe pastroj dhëmbët me pe dhëmbët tuaj çdo ditë, pa të dështojnë. Nëse ju bëni këtë, ajo do të shpëtoj i ndërtuar e pllakatë që shkakton njollë e dhëmbëve.

Ajo është e dokumentuar mirë fakti se tymi i cigareve të prodhuara nga pirja e duhanit cigare discolors dhëmbët tuaj çdo herë që thith.

Duke pasur zbardhjen bërë nga dentisti juaj me të vërtetë varet se sa shpejt ju duhet rezultatet, dhe se si tmerrësisht dhëmbët tuaja janë njolla. Edhe pse kjo do të jetë më e shtrenjtë, ju mund të përfundojnë me të shpejtë, Rezultatet më mbresëlënëse se ju mund të merrni me anë të teknikave të tjera çngjyrosje.

TIP! connoisseurs Red Wine, sidomos ata që pi rregullisht, priren të kenë njollë e dhëmbëve. Ngjyra e kuqe vera është zhytur në smalt të dhëmbëve e cila i bën ata të errët.

pasta e rregullta dhe çngjyrosje xhel dhëmbët janë çuditërisht similar.You nuk kanë nevojë për të shpenzuar një produkt i cili nuk ka ndryshuar bardhësi në dhëmbët tuaj. Ju do të jetë humbur kohën tuaj dhe të holla se nuk ju jap një përfitim.

Nëse pini duhan, atëherë ju duhet të ndalet që të ketë ndonjë shans për zbardhjen e dhëmbëve tuaj. Një procedurë Professional Whitening kushton një sasi të konsiderueshme të parave. Nëse keni një procedurë e tillë bëhet dhe pastaj ndizet një cigare, ju keni hedhur paratë që larg. Zbardhje do të kthehet shpejt nga pirja e duhanit.

TIP! Është e rëndësishme që të lahen, masazh gum, dhe fillin dy herë në ditë të paktën. Brushing dhe flossing pas çdo rostiçeri dhe vakt mund të ndihmojë dhëmbët tuaj të qëndrojnë të bardhë.

Larja e dhëmbëve menjëherë pas të ngrënit është një pjesë e rëndësishme e mbajtjes së tyre nga discoloring. Kjo është padyshim e vërtetë kur vjen puna për kafe.

Pyesni dentistin tuaj për një xhel zbardhjen që ju do të përdorni në shtëpi për të shndrit buzëqeshje tuaj. Kjo metodë përfshin dentisti siguruar ju me një tabaka gojë që do të mbushë me xhel dhe të aplikojnë për dhëmbët tuaj për një sasi të caktuar kohe çdo natë për disa javë. Thuhet kjo teknikë mund të zbardh buzëqeshje tuaj deri në tetë hije të ndritshme.

TIP! Nëse jeni aktualisht shtatzënë, përmbahen nga përdorimi i çdo lloj dhëmbë çngjyrosje produkteve! këto produkte’ Përbërësit mund të jenë të dëmshme për fëmijën tuaj në rritje. pasta zbardhjen zakonisht janë në rregull për të përdorur gjatë shtatzënisë, por kontrolloni me mjekun tuaj ose dentisti të jetë i sigurt.

Një nga mënyrat më të mira për të siguruar dhëmbët tuaj është duke ketë takime të rregullta për të vizituar dentisti për pastrimin e tyre.

Provoni të përdorni një gargarë që e specializuar në zbardhjen. Ajo mund të duhen muaj për të marrë rezultate. Këto mouthwashes përmbajnë një kimikat të quajtur zbardhjen peroksid hidrogjeni. Është shumë e lehtë për t'u përdorur. Thjesht pije me atë dy herë në ditë për rreth një minutë e gjysmë para se të lahen dhëmbët tuaj.

TIP! Flossing është e rëndësishme. Flossing ndihmon të shpëtoj nga pllakë, e cila mund të shkaktojë njollë e dhëmbëve tuaj.

Ushqimi mollë është një mënyrë e madhe për të dhënë dhëmbët tuaj iluzionin e të qënit të bardhë se ata në fakt janë. ushqime dhe perime crunchy kanë një cilësi gërryes që mund të ju ndihmojë të pastruar dhëmbët tuaj pa pasur nevojë për shumë dëme në smalt tuaj.

Zbardh dhëmbët tuaj në rrugën e modës së vjetër me fërkim me leh pemë arre. Fërkim këtë në dhëmbët tuaj tërësisht pastron dhe i bën ata më të bardhë. Të jetë i sigurt për pije gojën tuaj kur duke përdorur leh, dhe pastaj pastrohen.

TIP! Konsumoni sasi të mëdha të ushqimeve të qumështit. Ushqime si qumësht, djathë dhe kos të gjithë kanë minerale që mund të ju jap më të fortë, Dhëmbët e tërheqëse që keni dëshirë.

Ju mund të aplikoni peroksid hidrogjeni për të zbardh dhëmbët tuaj. Ju mund ta bëni këtë thjesht duke zhytje një shtupë apo ndonjë material pambuku zhytur në zgjidhje. Fshij leckë të lagur mbi fushat e dhëmbëve tuaj, pasi ju keni shuar atë. Peroksid do të punojë për të ndriçohet njollat ​​dhe rroba i ndihmon të heqë ato.

Përdorni gjethet gji dhe peels portokalli për të bërë një pluhur gjobë. Shtoni ujë në këtë pluhur dhe furçë me këtë përzierje. Përveç dhëmbëve çngjyrosje, kjo do të ndihmojë për të parandaluar sëmundje çamçakëz dhe dëmtimit të dhëmbëve.

TIP! Leh nga një pemë arre mund të përdoret si një whitener dhëmbët. Fërkim leh nëpër sipërfaqet e dhëmbëve do të mundësojë atë për të hequr njollat ​​dhe filmit të verdhë nga dhëmbët tuaj.

Nëse ngjyra e dhëmbëve tuaj s ju pengon, konsultoheni me dentistin tuaj për options. Disa njerëz mendojnë zbardhjen e dhëmbëve është një shpenzimi kota, edhe pse në qoftë se duke pasur dhëmbë off-colored fillon të ndikojë se si ju jetoni jetën tuaj, ajo mund të jetë e vlefshme për shkak se ajo mund të ndërtojë vetë-besimin tuaj.

Para se të përpiqet dhëmbë çngjyrosje në tuaj, gjithmonë të sigurt që të konsultoheni me dentistin tuaj të parë. Ndonjëherë dhëmbët me njolla mund të jetë fikse duke miratuar një higjienë më të mirë. Pyesni dentistin tuaj në lidhje me mundësinë e përdorimit të produkteve çngjyrosje. Dentisti juaj mund t'ju këshillojë nëse goja juaj është në gjendje për të filluar duke përdorur këto lloje të produkteve. Dëmtimit të dhëmbëve apo sëmundje gum vetëm do të bëhet më keq në qoftë se ju përdorni një dhëmbë çngjyrosje produkt mbi ta.

TIP! Ju duhet për të shmangur kafe dhe çaj në qoftë se ju doni të mbani buzëqeshje tuaj të bardhë. Pirja e sasive të tepërta mund të, me kalimin e kohës, shkaktojë errësirë ​​të rëndësishëm.

Nëse ju doni dhëmbë whiter, aplikoni një shtresë e vazelinë për dhëmbët tuaj. Ajo nuk mund të ketë një aromë të favorshme, por kjo do të sigurojë një barrierë mbrojtëse mes dhëmbëve tuaj dhe njollat ​​për disa orë.

Pasi ju hani, përtyp disa çamçakëz për të ndihmuar zbardh dhe të pastër dhëmbët tuaj. Disa çamçakizët janë prodhuar veçanërisht për të zbardh dhëmbët, dhe gjithashtu për të mbajtur ata të bardha. Këto mishrat funksion përbërësit njollë-luftën që do të mbajnë dhëmbët tuaj me gaz. çamçakëz gjithashtu prodhon pështymë e natyrshme që do të ndihmojë të larë ndonjë grimcat e ushqimit nga dhëmbët tuaj.

TIP!

Dhëmbët e verdhë është një shenjë e lehtë e dukshme e dikujt që pi duhan. Ajo mund të jetë tepër e vështirë për të mbajtur dhëmbët buzëqeshje të bardhë, nëse ju pini duhan. Nëse keni për të pirë duhan, ju duhet patjetër të zvogëlojë sa ju pini duhan për të përfituar shëndetin tuaj dhe buzëqeshje tuaj.

TIP!

Pyesni dentistin tuaj nëse ai mund të ju jap një xhel mund të shfrytëzohen në shtëpi Whitening Kit. Kjo metodë mund të zbardh dhëmbët tuaj me deri në tetë hije të ndritshme.

TIP!

rregullt të dhëmbëve

TIP!

Nëse ju doni dhëmbët tuaj të bardhë, ju duhet të keni të rregullta emërimet e pastrimit të dhëmbëve. cleanings rregullt të dhëmbëve është një nga metodat më efektive që ju mund të përfshijë në dhëmbët tuaj çngjyrosje regjim. Ju duhet për të vizituar dentistin tuaj të paktën dy herë në vit.

TIP!

gels çngjyrosje janë në dispozicion për të zbardh dhëmbët tuaj whiter. Ju mund të blini këto gels në dyqanet e drogës dhe ata janë më të lira se sa duke u dhëmbët tuaj zbardhen nga një dentist. Nëse dhëmbët tuaj duken të sëmurë apo shumë të zbardhur, ju duhet të shkoni te dentisti parë.

TIP!

Lahen dhëmbët tuaj pas zgjimit, dhe sa më shpejt që ju doni të shkoni në shtrat për të parë se dhëmbët tuaj për të marrë whiter.

TIP!

Gargarë në fakt mund të nxisë njollë e dhëmbëve tuaj discoloration.Ask dentistin tuaj nëse janë apo jo ju keni dhëmbë që mund të përballojë efektet e përdorimit të gargarë.

TIP!

Peroksid hidrogjeni

TIP!

Ujë i oksigjenuar nuk është një mënyrë e sigurt për të zbardh dhëmbët. Ajo është e pasigurt dhe në fakt mund të lënë dhëmbët tuaj për t'u bërë më tej zbardhur. Shmangni të gjitha produktet që duhet peroksid hidrogjeni në qoftë se dhëmbët tuaja nuk janë mjaft të shëndetshme.

TIP!

Ajo është shumë e rekomanduar që ju keni zbardhen dhëmbët tuaj para se të bëhet tela braces.You do të jetë në ekstazë kur ju shikoni buzëqeshje tuaj të re pasi ajo është buzëqeshje straighter dhe përmirësuar!

TIP!

Dentistët mund të përdorin substanca profesionale zbardhues së bashku me një dritat e veçanta që mund të zbardh dhëmbët sa më shumë 15 hije shumë shpejt. Ky lloj i procedurës zakonisht do të kushtojë rreth pesëqind dollarë një sesion.

TIP!

Nëse dhëmbët tuaja vazhdimisht duken shurdhër ose të verdhë, marrë në konsideratë nëse pije tuaj të preferuar mund të jetë për të fajësuar. Vera e kuqe dhe kafe janë të njohur për të njollë dhëmbët. Përdorni një kashtë kur pijshëm këto pije për të kufizuar kohën e kontaktit me kontakt dhëmbë.

TIP!

Bëni vet pastë dhëmbësh tuaj lulushtrydhe për brushing dhëmbët. Luleshtrydhe janë një efekt zbardhjen mbi dhëmbët tuaj. Për përzierje deri disa paste për veten, të kombinuar me ujë (1/4 filxhan), sode buke (1/2 filxhan) dhe tre luleshtrydhe që janë pure.

TIP!

Dhëmbët zbardhur

TIP!

Ju mund të bëni dhëmbët tuaj kanë një pamje whiter duke veshur ngjyra të përshtatshme hije kuq buzësh. kuq buzësh të ndritshme të kuqe do të shkaktojë dhëmbët zbardhur për shkak se ata do të tentojnë të duken të errët. Ngjyrat më të mira për dhëmbët zbardhur janë pinks apo hije lakuriq.

TIP!

Marrjen e dhëmbë të bardhë që ju dëshironi mund të jenë të shtrenjta dhe disi e një sherr. Ka metoda të shumta në dispozicion për të ndihmuar në përpjekjen tuaj për të marrë dhëmbë whiter. Aplikoni këshilla të paraqitura këtu, kështu që ju mund të zbardh dhëmbët tuaj pa marrë procesin e bërë në mënyrë profesionale në dentisti.

TIP!

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 12:44 JAM

Temat: Zbardh dhëmbët Këshilla   Tags: , , , ,

Faqja Tjetër »