Bëni buzeqeshjen tuaj te verboj me Këto Këshilla

Getting dhëmbët tuaj mund të marrë një shumë të holla dhe kohë-konsumojnë. Nuk janë një shumë e metodave dhe teknologjisë për blerje sot për të zbardh dhëmbët që mund të shkojnë nga të gjitha mjetet juridike natyrore për të fundit në technology.This artikull do të tregojë atë për të lexuar nëse doni dhëmbë-çngjyrosje provuar këshilla që punojnë më shpejt dhe në mënyrë efektive.

Për rezultatet më të shpejtë, kërkojnë shërbime profesionale zbardhjen. Ata mund të jenë marrë një vizitë të shkurtër, dhe rezultatet dramatike do të zgjasë të jetë e gjatë të qëndrueshme. Dhëmbë çngjyrosje përzierjet që dentistët juaj ka qasje për të janë shumë më efektive se çfarë ju mund të gjeni në dyqan tuaj lokale të drogës.

TIP! Për të ruajtur whiter, dhëmbët e pastër, cleanings rregullt të dhëmbëve janë një domosdoshmëri. Sigurohuni që të mbani lart me emërimet gjashtë tuaja muaj nga caktimin e shumë kohë më parë.

Disa vizita dentare në dhëmbët tuaj whiter. Dentistët mund të përdorni zbardhjen procedurat e dhëmbëve që nuk mund të blihen mbi-the-counter.

Ju mund të përdorni luleshtrydhe për të zbardh dhëmbët tuaj. Organike make up nga luleshtrydhe mund të ndihmojë të zbardh dhëmbët tuaj pa kimikateve të ashpër. luleshtrydhe pure për të bërë një pastë dhëmbësh shtëpi, apo fshij luleshtrydhe të freskëta direkt mbi dhëmbët tuaj.

TIP! ushqime të papërpunuara, sidomos fruta dhe perime të mbajtur dhëmbët tuaj të shëndetshëm. Të përpunuara dhe ushqime të sëmurë, jo vetëm nga ana e dhëmbëve të verdhë, por gjithashtu mund të shkaktojë dëmtimit të dhëmbëve.

Limon dhe portokall të ju jap Vitaminë C, por ata gjithashtu kanë dhëmb-zbardhjen properties.Rub në brendësi të zhvishem kundër dhëmbët tuaj për një efekt delikate zbardhje. Ju gjithashtu mund të shtoni pak kripë për peels për të përmirësuar rezultatet e dukshme se kjo metodë do të paraqesë.

Përdorni udhëzimet e përfshira me produktet çngjyrosje. më tepër, ajo mund të shkaktojë çamçakëz dhe goja acarim, dhe madje edhe të shkaktojë dëme masive dentar. Përdorni dhëmbë çngjyrosje produkte pikërisht dhe vetëm sipas udhëzimeve në paketë.

TIP! Një substancë e thjeshtë, por efektive natyrore është sode buke. Përzier me ujë, ajo mund të ndihmojë të zbardh dhëmbët tuaj.

Gjëja e parë e rëndësishme kur duke u përpjekur për të mbajtur dhëmbët tuaj është duke u cleanings duhur të dhëmbëve. Get dhëmbët pastrohen çdo gjashtë muaj dhe të bëjë vizitën tuaj të ardhshëm, ndërsa në zyrë për pastrim juaj e tanishme.

Gjëja më e mirë që ju mund të bëni për të pasur një buzëqeshje whiter është për të vizituar rregullisht dentistin tuaj për cleanings. Në mënyrë rutinore të planifikojë këto cleanings dy herë çdo vit. Kur bëhet juaj me një pastrim, ngritur takimin tuaj vijim kështu që ju të mos harroni. Get zyrën tuaj për të ju jap një këshillë me telefon.

TIP! Dhëmbë çngjyrosje pastë dhëmbësh është me të vërtetë jo shumë të ndryshme nga pastë dhëmbësh rregullt. Kjo nuk është me të vërtetë ide e mirë për të humbur para në produktet që nuk do të bëjë shumë për një ndryshim.

Hani ushqime të shëndetshme; ushqime të papërpunuara si fruta janë shembuj të përsosur. Qëndro larg nga këto lloje të ushqimit për të siguruar dhëmbët tuaja janë dhëmbë të shëndetshëm. Ju gjithashtu duhet të shmangin snacking kur duke synuar për një buzëqeshje të bukur.

Pirja nëpërmjet një kashte është një nga truket shumë të vogla që mund të ndihmojnë të mbajë dhëmbë whiter. Në qoftë se ju përdorni një kashtë, të lëngshme është më pak të ngjarë të vijnë në kontakt me sipërfaqen e dhëmbëve tuaj. Të lëngshme do të anashkalojë dhëmbët tuaj dhe shkoni poshtë fytin tuaj.

TIP! Për të arritur dhe për të ruajtur dhëmbët e bardhë, furçë dhe pastroj dhëmbët me pe dhëmbët tuaj çdo ditë, pa të dështojnë. Nëse ju bëni këtë, ajo do të shpëtoj i ndërtuar e pllakatë që shkakton njollë e dhëmbëve.

Ajo është e dokumentuar mirë fakti se tymi i cigareve të prodhuara nga pirja e duhanit cigare discolors dhëmbët tuaj çdo herë që thith.

Duke pasur zbardhjen bërë nga dentisti juaj me të vërtetë varet se sa shpejt ju duhet rezultatet, dhe se si tmerrësisht dhëmbët tuaja janë njolla. Edhe pse kjo do të jetë më e shtrenjtë, ju mund të përfundojnë me të shpejtë, Rezultatet më mbresëlënëse se ju mund të merrni me anë të teknikave të tjera çngjyrosje.

TIP! connoisseurs Red Wine, sidomos ata që pi rregullisht, priren të kenë njollë e dhëmbëve. Ngjyra e kuqe vera është zhytur në smalt të dhëmbëve e cila i bën ata të errët.

pasta e rregullta dhe çngjyrosje xhel dhëmbët janë çuditërisht similar.You nuk kanë nevojë për të shpenzuar një produkt i cili nuk ka ndryshuar bardhësi në dhëmbët tuaj. Ju do të jetë humbur kohën tuaj dhe të holla se nuk ju jap një përfitim.

Nëse pini duhan, atëherë ju duhet të ndalet që të ketë ndonjë shans për zbardhjen e dhëmbëve tuaj. Një procedurë Professional Whitening kushton një sasi të konsiderueshme të parave. Nëse keni një procedurë e tillë bëhet dhe pastaj ndizet një cigare, ju keni hedhur paratë që larg. Zbardhje do të kthehet shpejt nga pirja e duhanit.

TIP! Është e rëndësishme që të lahen, masazh gum, dhe fillin dy herë në ditë të paktën. Brushing dhe flossing pas çdo rostiçeri dhe vakt mund të ndihmojë dhëmbët tuaj të qëndrojnë të bardhë.

Larja e dhëmbëve menjëherë pas të ngrënit është një pjesë e rëndësishme e mbajtjes së tyre nga discoloring. Kjo është padyshim e vërtetë kur vjen puna për kafe.

Pyesni dentistin tuaj për një xhel zbardhjen që ju do të përdorni në shtëpi për të shndrit buzëqeshje tuaj. Kjo metodë përfshin dentisti siguruar ju me një tabaka gojë që do të mbushë me xhel dhe të aplikojnë për dhëmbët tuaj për një sasi të caktuar kohe çdo natë për disa javë. Thuhet kjo teknikë mund të zbardh buzëqeshje tuaj deri në tetë hije të ndritshme.

TIP! Nëse jeni aktualisht shtatzënë, përmbahen nga përdorimi i çdo lloj dhëmbë çngjyrosje produkteve! këto produkte’ Përbërësit mund të jenë të dëmshme për fëmijën tuaj në rritje. pasta zbardhjen zakonisht janë në rregull për të përdorur gjatë shtatzënisë, por kontrolloni me mjekun tuaj ose dentisti të jetë i sigurt.

Një nga mënyrat më të mira për të siguruar dhëmbët tuaj është duke ketë takime të rregullta për të vizituar dentisti për pastrimin e tyre.

Provoni të përdorni një gargarë që e specializuar në zbardhjen. Ajo mund të duhen muaj për të marrë rezultate. Këto mouthwashes përmbajnë një kimikat të quajtur zbardhjen peroksid hidrogjeni. Është shumë e lehtë për t'u përdorur. Thjesht pije me atë dy herë në ditë për rreth një minutë e gjysmë para se të lahen dhëmbët tuaj.

TIP! Flossing është e rëndësishme. Flossing ndihmon të shpëtoj nga pllakë, e cila mund të shkaktojë njollë e dhëmbëve tuaj.

Ushqimi mollë është një mënyrë e madhe për të dhënë dhëmbët tuaj iluzionin e të qënit të bardhë se ata në fakt janë. ushqime dhe perime crunchy kanë një cilësi gërryes që mund të ju ndihmojë të pastruar dhëmbët tuaj pa pasur nevojë për shumë dëme në smalt tuaj.

Zbardh dhëmbët tuaj në rrugën e modës së vjetër me fërkim me leh pemë arre. Fërkim këtë në dhëmbët tuaj tërësisht pastron dhe i bën ata më të bardhë. Të jetë i sigurt për pije gojën tuaj kur duke përdorur leh, dhe pastaj pastrohen.

TIP! Konsumoni sasi të mëdha të ushqimeve të qumështit. Ushqime si qumësht, djathë dhe kos të gjithë kanë minerale që mund të ju jap më të fortë, Dhëmbët e tërheqëse që keni dëshirë.

Ju mund të aplikoni peroksid hidrogjeni për të zbardh dhëmbët tuaj. Ju mund ta bëni këtë thjesht duke zhytje një shtupë apo ndonjë material pambuku zhytur në zgjidhje. Fshij leckë të lagur mbi fushat e dhëmbëve tuaj, pasi ju keni shuar atë. Peroksid do të punojë për të ndriçohet njollat ​​dhe rroba i ndihmon të heqë ato.

Përdorni gjethet gji dhe peels portokalli për të bërë një pluhur gjobë. Shtoni ujë në këtë pluhur dhe furçë me këtë përzierje. Përveç dhëmbëve çngjyrosje, kjo do të ndihmojë për të parandaluar sëmundje çamçakëz dhe dëmtimit të dhëmbëve.

TIP! Leh nga një pemë arre mund të përdoret si një whitener dhëmbët. Fërkim leh nëpër sipërfaqet e dhëmbëve do të mundësojë atë për të hequr njollat ​​dhe filmit të verdhë nga dhëmbët tuaj.

Nëse ngjyra e dhëmbëve tuaj s ju pengon, konsultoheni me dentistin tuaj për options. Disa njerëz mendojnë zbardhjen e dhëmbëve është një shpenzimi kota, edhe pse në qoftë se duke pasur dhëmbë off-colored fillon të ndikojë se si ju jetoni jetën tuaj, ajo mund të jetë e vlefshme për shkak se ajo mund të ndërtojë vetë-besimin tuaj.

Para se të përpiqet dhëmbë çngjyrosje në tuaj, gjithmonë të sigurt që të konsultoheni me dentistin tuaj të parë. Ndonjëherë dhëmbët me njolla mund të jetë fikse duke miratuar një higjienë më të mirë. Pyesni dentistin tuaj në lidhje me mundësinë e përdorimit të produkteve çngjyrosje. Dentisti juaj mund t'ju këshillojë nëse goja juaj është në gjendje për të filluar duke përdorur këto lloje të produkteve. Dëmtimit të dhëmbëve apo sëmundje gum vetëm do të bëhet më keq në qoftë se ju përdorni një dhëmbë çngjyrosje produkt mbi ta.

TIP! Ju duhet për të shmangur kafe dhe çaj në qoftë se ju doni të mbani buzëqeshje tuaj të bardhë. Pirja e sasive të tepërta mund të, me kalimin e kohës, shkaktojë errësirë ​​të rëndësishëm.

Nëse ju doni dhëmbë whiter, aplikoni një shtresë e vazelinë për dhëmbët tuaj. Ajo nuk mund të ketë një aromë të favorshme, por kjo do të sigurojë një barrierë mbrojtëse mes dhëmbëve tuaj dhe njollat ​​për disa orë.

Pasi ju hani, përtyp disa çamçakëz për të ndihmuar zbardh dhe të pastër dhëmbët tuaj. Disa çamçakizët janë prodhuar veçanërisht për të zbardh dhëmbët, dhe gjithashtu për të mbajtur ata të bardha. Këto mishrat funksion përbërësit njollë-luftën që do të mbajnë dhëmbët tuaj me gaz. çamçakëz gjithashtu prodhon pështymë e natyrshme që do të ndihmojë të larë ndonjë grimcat e ushqimit nga dhëmbët tuaj.

TIP!

Dhëmbët e verdhë është një shenjë e lehtë e dukshme e dikujt që pi duhan. Ajo mund të jetë tepër e vështirë për të mbajtur dhëmbët buzëqeshje të bardhë, nëse ju pini duhan. Nëse keni për të pirë duhan, ju duhet patjetër të zvogëlojë sa ju pini duhan për të përfituar shëndetin tuaj dhe buzëqeshje tuaj.

TIP!

Pyesni dentistin tuaj nëse ai mund të ju jap një xhel mund të shfrytëzohen në shtëpi Whitening Kit. Kjo metodë mund të zbardh dhëmbët tuaj me deri në tetë hije të ndritshme.

TIP!

rregullt të dhëmbëve

TIP!

Nëse ju doni dhëmbët tuaj të bardhë, ju duhet të keni të rregullta emërimet e pastrimit të dhëmbëve. cleanings rregullt të dhëmbëve është një nga metodat më efektive që ju mund të përfshijë në dhëmbët tuaj çngjyrosje regjim. Ju duhet për të vizituar dentistin tuaj të paktën dy herë në vit.

TIP!

gels çngjyrosje janë në dispozicion për të zbardh dhëmbët tuaj whiter. Ju mund të blini këto gels në dyqanet e drogës dhe ata janë më të lira se sa duke u dhëmbët tuaj zbardhen nga një dentist. Nëse dhëmbët tuaj duken të sëmurë apo shumë të zbardhur, ju duhet të shkoni te dentisti parë.

TIP!

Lahen dhëmbët tuaj pas zgjimit, dhe sa më shpejt që ju doni të shkoni në shtrat për të parë se dhëmbët tuaj për të marrë whiter.

TIP!

Gargarë në fakt mund të nxisë njollë e dhëmbëve tuaj discoloration.Ask dentistin tuaj nëse janë apo jo ju keni dhëmbë që mund të përballojë efektet e përdorimit të gargarë.

TIP!

Peroksid hidrogjeni

TIP!

Ujë i oksigjenuar nuk është një mënyrë e sigurt për të zbardh dhëmbët. Ajo është e pasigurt dhe në fakt mund të lënë dhëmbët tuaj për t'u bërë më tej zbardhur. Shmangni të gjitha produktet që duhet peroksid hidrogjeni në qoftë se dhëmbët tuaja nuk janë mjaft të shëndetshme.

TIP!

Ajo është shumë e rekomanduar që ju keni zbardhen dhëmbët tuaj para se të bëhet tela braces.You do të jetë në ekstazë kur ju shikoni buzëqeshje tuaj të re pasi ajo është buzëqeshje straighter dhe përmirësuar!

TIP!

Dentistët mund të përdorin substanca profesionale zbardhues së bashku me një dritat e veçanta që mund të zbardh dhëmbët sa më shumë 15 hije shumë shpejt. Ky lloj i procedurës zakonisht do të kushtojë rreth pesëqind dollarë një sesion.

TIP!

Nëse dhëmbët tuaja vazhdimisht duken shurdhër ose të verdhë, marrë në konsideratë nëse pije tuaj të preferuar mund të jetë për të fajësuar. Vera e kuqe dhe kafe janë të njohur për të njollë dhëmbët. Përdorni një kashtë kur pijshëm këto pije për të kufizuar kohën e kontaktit me kontakt dhëmbë.

TIP!

Bëni vet pastë dhëmbësh tuaj lulushtrydhe për brushing dhëmbët. Luleshtrydhe janë një efekt zbardhjen mbi dhëmbët tuaj. Për përzierje deri disa paste për veten, të kombinuar me ujë (1/4 filxhan), sode buke (1/2 filxhan) dhe tre luleshtrydhe që janë pure.

TIP!

Dhëmbët zbardhur

TIP!

Ju mund të bëni dhëmbët tuaj kanë një pamje whiter duke veshur ngjyra të përshtatshme hije kuq buzësh. kuq buzësh të ndritshme të kuqe do të shkaktojë dhëmbët zbardhur për shkak se ata do të tentojnë të duken të errët. Ngjyrat më të mira për dhëmbët zbardhur janë pinks apo hije lakuriq.

TIP!

Marrjen e dhëmbë të bardhë që ju dëshironi mund të jenë të shtrenjta dhe disi e një sherr. Ka metoda të shumta në dispozicion për të ndihmuar në përpjekjen tuaj për të marrë dhëmbë whiter. Aplikoni këshilla të paraqitura këtu, kështu që ju mund të zbardh dhëmbët tuaj pa marrë procesin e bërë në mënyrë profesionale në dentisti.

TIP!