Ги отстраните вашите заби дамки и промена на бојата со овие совети

Прв вашите заби бели како е можно да бидат скапи и одземаат многу време. Постојат многу начини да ги избелите забите. Со помош на овие предлози може да им помогне избелите забите на лесен начин.

Првото нешто што треба да направите за да ги избелите забите е редовно да присуствуваат на чистење на забен. Бидете сигурни дека ќе присуствуваат на два пати во годината чистење состаноци со вашиот стоматолошки. Тоа може да биде прилично едноставен за да само да го помине еден ден и планирате за можеби четкање двапати тешко утре, но тоа е нешто што никогаш не треба да се направи. Нека го слајд еднаш и вие ќе бидете најверојатно да падне во навика и оди право назад кон плоштад една.

СОВЕТ! Бидете сигурни дека за да се избегне кафе, вино и цигари. Овие производи содржат темно хемикалии кои ќе дамка на забите.

Тоа беше повеќе пати покажа дека чадот од цигарите обезбојува забите.

Тоа е лесно да се добие белење на забите ленти, и тие се прилично ефтин. Едноставно поставете го лента на забите за износот на времето зададено во упатството, и вашите заби ќе се Побеле. Овие ленти имаат тенденција да понуди сиромашните резултати, и додека тие се користат да биде многу популарна, тие не се купуваат колку од страна на потрошувачите.

СОВЕТ! Откако ќе јадат или пијат пијалаци, веднаш треба да ја користат водата за плакнење на устата. Ова ќе помогне да се задржи остатоци од дамки на забите.

белење на производи

Конец и миеш забите најмалку два пати на ден. Ова помага да се бори плочата пред да може да се изгради и да се направи забите изгледаат одвратно и обезцветен. Наместо да им овозможува на плочата за да седат на забите цела ноќ, четка и конец пред спиење.

СОВЕТ! Избелите забите природно со јагоди. Јагоди се познати за производство на бели заби.

Може да се развие чувствителност на некои Белење на заби производи може да произведува. Тоа може да биде доста болно и може да биде кратко време, но тоа се уште боли. Ако страдате оваа чувствителност, Посетете го вашиот стоматолог пред да продолжите да се користи било Белење на производи. Тој може да се препорача еден производ кој нема да влијае на забите на тој начин.

Добие проверка од вашиот стоматолог за да се осигури дека таа е сигурно да ги избелите забите. Не трошете вашето време и пари за да испробате секој дом на заби производ. Потпирајќи се на експертиза вашиот стоматолог е далеку поефикасно средство за наоѓање на производ, кој работи најдобро за вас.

СОВЕТ! Пиење многу вода е одлична техника за да помогне во одржување на вашите заби бели. Вода за пиење на честа основа ќе помогне во одржување на дамки од формирањето и ќе го задржи вашите заби свежо исплакнат.

Можеби ќе треба да го направите ова неколку пати да се забите изгледаат многу валкани.

Пиење преку слама може да се намали заб дамки од пијалаци. Сламката помага во намалување на времето на пијалок има да дамка на забите. Течноста оди директно во грлото, наместо за правење контакт со забите.

СОВЕТ! А стоматолошки професионални може да се добие повисок квалитет резултати отколку кога ги користите преку шалтер производи. Овој метод на Белење на заби чини повеќе, но резултатите се веднаш.

Вашиот стоматолог може да биде во можност да ви даде совети за тоа кои дома Белење колекции се ефикасни без да му наштети на забите и непцата.

Се откажат од пушењето за добро. Иако пушењето е познат да биде лошо за вашето целокупно здравје, Исто така е лошо за вашите заби. Всушност, една од најпознатите очигледни знаци дека некој е пушач е жолта заби. Тоа може да биде тешко да се задржи бели заби додека пушењето. Одвикнување од пушење е многу тешко, но секоја цигара да се избегне, ќе се намали ефектите на забите.

СОВЕТ! Купување на електрична четка за заби е одличен начин да се добие побели заби. Електронски четки за заби помогне да ги отстраните дамките од храна, вино и производи од тутун потемелно отколку прирачник четка за заби.

Миеш забите редовно ако имаш добра smile.Food и други предмети да се изгради на вашите заби и бојата или дамка по некое време. Вие не треба да се занимава со промена на бојата онолку долго колку што редовно ги четкате забите.

Види за било чувствителност на забите и непцата при користење на заби пасти за заби или ленти дома. Ако ова не се случи, за производи кои немаат толку многу пероксид во нив изгледаат. обично, овие мали несакани ефекти ќе исчезне за неколку дена откако сте започнале со користење на производот.

СОВЕТ! Знаете колку добро вашата избрана Белење на заби метод врши. Може да бидат разочарани ако очекувате повеќе од метод на белеење може да донесе.

Обиди се со четкање на забите со некои сок од јагода. Ова е прилично евтин начин да се добие насмевка секогаш сте сакале.

Забната глеѓ е составен од минерални материи во можност да се спречи инфекции на корените и други опасности кои можат да му наштетат на забите. Некои хемикалии во Белење на производи, вклучувајќи силни киселини, може да го оштети емајлот и да предизвика други негативни ефекти.

СОВЕТ! Тоа е широко распространета заблуда дека користењето на лимон и сок од лимон се добри методи за добивање на забите посветла, но тоа едноставно не е случај. Ова не е точно, како додека тие може да ги избелите забите нешто, тие претставуваат ризик, како и.

Ако брзината и ефикасноста се вашите главни приоритети забите Белење, треба да ја посетите вашиот доктор веднаш. Белење на забите не е секогаш лесна козметички преземање. Без да се види на стоматолог, ризикувате оштетување на забите и вашиот општ оралното здравје со текот на времето.

Бидете сигурни дека ќе конец редовно. Flossing во голема мера помага во отстранување плак кој, за возврат, може да помогне да се спречи боење на забите. Земете во навика на конец секојдневно и носат некои со вас да се користи по секој оброк. Бидете сигурни да се конец забите пред спиење, така што ќе не дозволуваат бактерии за да остане на забите цела ноќ.

СОВЕТ! Обидете се јаде храна crunchier. Заби можат да станат повеќе бели од јадење целер, јаболка и моркови.

Белење на заби пенкало може да биде одличен начин да ги избелите забите. Бидете претпазливи на ефектите на гел кога сте со користење гелови, бидејќи тие се слични на белилото. Мора да се користи претпазливи со овој метод и да бидете сигурни дека не го прават тоа премногу често.

Измешајте сок од лимон и готварска сол за домашна Белење на производи. Чувајте ги на смесата запечатена во еден контејнер, и го користат со текот на времето, со неколку грижи за тоа да се расипе.

СОВЕТ! Заби whiteners никогаш не треба да се користи се додека не се консултира со вашиот стоматолог. Може да најдете дека сите што ви е потребно за пенливи белците беше добар чистење.

Електрична четка за заби е подобро отколку да биде одличен начин за да заличи вашата насмевка. Електрични четки за заби чисти забите и и обично се користи за отстранување на површните пребојувања на вашиот teeth.They исчистите сите жолта боја од површината на забите.

Се држат настрана од чај и кафе за да се спречи боење на забите. Овие пијалоци бојата заби, кога ќе ги пие на сите.

СОВЕТ! После јадење џвака мастика да ги задржи вашите заби бели и чисти. Постојат многу непцата кои содржат средства за белење кои полека ќе каприз discolorations.

Не се измамени од страна на пасти за заби кои се рекламираат како белеење на заби. Тие можат да ви помогне да ги избелите забите, но ќе треба да ги користите во комбинација со друг метод. Ако сакате Белење на паста за заби, инсистираат на еден кој содржи сода бикарбона.

Може да се обидете четкање на забите со помош на кора од банана. Многу луѓе се најдат на овој едноставен трик за да бидат доста ефикасни. Бришење на внатрешноста на кора од банана врз вашите заби да ги избелите. потоа, следат со редовно четкање. Белење на резултати ќе бидат видливи веднаш.

СОВЕТ! Пребарај за Белење на заби производи во вашиот двор, наместо на аптека. Кората на оревот е добро позната за отстранување на дамките од забите.

Миеш забите непосредно по станувањето, и штом сакате да одите во кревет да се види вашите заби се побели.

Бидете сигурни дека никогаш да не користите Белење на заби систем, ако сте во било која фаза од бременоста или дојат. Бремените и мајките доилки треба многу чувствителни непца. во прилог, се наоѓаат во овие производи, хемикалии може да биде проблематично. наместо, само задржи вашата насмевка светла со добра четкање и flossing рутина во текот на оваа специјална време. Секогаш можете да се одлучат да ги забите Побеле по бременоста или медицинска сестра време е завршена.

СОВЕТ!

Знаете што да очекувате од вашиот Белење на заби метод се случува да се направи за вас. Можете да завршуваат за разочарување, ако вашите очекувања се премногу високи. Побарајте од стоматологот што да очекувате.

СОВЕТ!

Забната глеѓ ги штити забите од инфекции на корените и други опасности кои можат да му наштетат на забите. Производи кои содржат висока киселост или други токсични хемикалии можат да бидат штетни за забите повеќе од тоа ќе им помогне.

СОВЕТ!

побели заби

СОВЕТ!

Добивање на бели заби сакате може да биде скапо и малку на нерви. Многу алатки и методи се таму за да ви помогне да добиете побели заби. Со примена на овие совети, можете да добиете побели заби, без да потрошите вашите пари на професионални решенија.

СОВЕТ!