Posts tagged "zbardh dhëmbët tuaj"

i lehtë, Mënyrat lira për të shndrit juaj buzeqeshjes

A ka një mënyrë e sigurt për të marrë buzëqeshje whiter? Jo të gjithë e më të mirë, ose mund t'i besohet. Ky artikull do të japë disa dhëmbë të shkëlqyera me kujdes dhe lehtësinë.

Hapi i parë për whiter, dhëmbë të ndritshme është një e mirë, pastrimi profesionale. cleanings dentare duhet të jetë një rutinë, ku ju planifikojë çdo takim çdo gjashtë muaj. megjithatë, pastrimi i rregullt profesionale është e lehtë për të dal, por është e mbuluar zakonisht me shumicën e llojeve të sigurimit të dhëmbëve.

TIP! Pasi ju të zbardh dhëmbët tuaj, të jenë të kujdesshëm për atë që ju pini ose hani. Ata do të thithin njollat ​​dhe ngjyrat më lehtë e cila mund të shkaktojë njollë.

Laser zbardhjen është një procedurë më efektive që mund të prodhojnë rezultate të shpejta. Kjo do të jetë mënyra më e mirë për të pasur dhëmbët tuaj të kthehet përsëri në të bardhë të tyre fillestar si ata mund të jenë. Një zgjidhje zbardhues është krehur mbi dhëmbët tuaj, pastaj një lazer është përdorur për të aktivizuar. Dhëmbët është çast nga të paktën pesë ose gjashtë hije.

Është e rëndësishme që të përfshijë fruta dhe perime të papërpunuara në dietën tuaj, për të ndihmuar të mbajtur dhëmbët tuaj të fortë dhe të shëndetshme. Ushqime të ngopura të rrisë mundësinë e dëmtimit të dhëmbëve dhe mund të shkaktojë njollë e dhëmbëve tuaj. Shmangur këto lloje të ushqimeve për shkak se ata janë të dëmshme për shëndetin e dhëmbëve tuaj. Ju gjithashtu duhet të shmangin vazhdimisht snacking kur duke synuar për një buzëqeshje të shëndetshme.

TIP! Shmangni pije dhëmbë-errësirë, nëse jeni duke kërkuar për dhëmbë të bardhë. Këto lloje të pijeve të përfshijnë koks, kafe dhe çaj të zi.

Ju duhet të jenë shumë të kujdesshëm kur të hahet ose pijshëm pas një dhëmbë zbardhur. dhëmbët zbardhen do të lehtë të thithin ngjyra të ndryshme apo njollat ​​nga ushqimi dhe pije. Qëndroni larg ushqimeve të errët apo errësirë ​​dhe pijeve, pasi ju keni pasur dhëmbët tuaja janë zbardhur. Kafe është një shembull për diçka që do të thith në dhëmbët tuaj dhe të shkaktojë një ndryshim ngjyra.

Provoni të pijshëm nëpërmjet një kashte për të ndihmuar në dhëmbët tuaj të mbeten të bardha dhe të ndritshme. Duke përdorur një kashtë e bën atë më pak të ngjarë se pije ju konsumojnë do të njollë dhëmbët tuaj. Të lëngshme do të anashkalojë dhëmbët tuaj dhe shkoni poshtë fytin tuaj.

TIP! Një zbardhjen profesionale mund të jetë i shtrenjtë, por kjo është ndoshta mënyra më e mirë për të filluar zbardhjen e dhëmbëve tuaj. Ndërkohë që kjo metodë është më i kushtueshëm, ajo siguron një përvojë më të mirë dhe më të shpejtë zbardhjen se metodat e tjera.

Strips për dhëmbë zbardh janë në dispozicion kudo dhe janë gjithashtu mjaft të lira. Këto shirita të punojnë duke pastruar njollat ​​sipërfaqësore nga dhëmbët tuaj dhe kimikatet që trajtohen me shirita zbardh them.Whitening kanë humbur popullaritet kohët e fundit, sepse ato nuk japin rezultatet më të mira.

Ajo është aq e rëndësishme që sa herë që ju të merrni dhëmbët tuaj zbardhen, pas çdo vakt duhet të lahen dhëmbët tuaj. grimcat e ushqimit të mbetura mund të çojë në rritjen e baktereve në sipërfaqen e dhëmbëve tuaj. Nëse ju nuk e lejojnë dhëmbët tuaj të kalit back up, bakteret mund të shkaktojë shumë probleme, prandaj sigurohuni që ju të pastrohen.

TIP! Kur ju jeni në nevojë për një buzëqeshje të bardhë menjëherë, ju keni nevojë për të vizituar dentistin tuaj menjëherë. Sa herë që ju të përpiqen për të marrë një buzëqeshje whiter, ju drejtuar rrezikun e shkaktimit të dëmit vend për të bërë një ndryshim pozitiv.

Ju duhet të i kushtoj vëmendje për çdo ndjeshmëri që zbardhjen trajtime. Ajo mund të jetë mjaft e dhimbshme dhe mund të jetë një kohë të shkurtër, por ajo ende dhemb. Nëse kjo ndodh, sigurohuni që ju të shihni një dentisti para se të vazhdoni përdorimin e produktit zbardhjen. Ai mund të dinë në lidhje me një opsion tjetër që nuk do të ndikojë në ju këtë për dhëmbët tuaj.

Pirja e duhanit dhe dhëmbë çngjyrosje nuk punojnë së bashku. Nëse ju doni dhëmbët e bukur të bardhë, ju do të duhet për të ndaluar pirjen e duhanit. Kur ju të shpenzojnë para për një trajtim zbardhjen dhe për të mbajtur duhanin, kjo është një humbje të parave. E gjithë kjo punë për të zbardh dhëmbët tuaj do të jetë e humbur kur pini duhan.

TIP! Para se të filluar zbardhjen e dhëmbëve, flisni me dentistin tuaj. Nëse ju e dini që ju do të duhet punë e madhe dentare bërë në të ardhmen e afërt, vonojë dhëmbët çngjyrosje procedurës derisa puna është përfunduar.

Mbani një furçë dhëmbësh përdorim të vetëm stowed larg kur ju hani karamele ose ëmbëlsirat tjera. Këto ushqime mund të rrinë në dhëmbët tuaj të lehtë, dhe mund të fillojnë të dëmtuar ato. Pasi ta keni gëzuar ëmbël, të marrë një moment ose dy për të lahen dhëmbët tuaj. Pastë dhëmbësh nuk është e nevojshme nëse ju plotësisht pastrim dhëmbët tuaj dhe shpëlarje mirë ata.

Furçë me një pastë dhëmbësh dhëmbë çngjyrosje. Edhe pse këto pasta nuk janë aq të fuqishëm sa whiteners tjera, ata do të të hequr çdo njollat ​​e fundit dhe për të mbrojtur dhëmbët tuaj nga njollat ​​e reja. Këto pasta të përmbajë një gërryes i butë bërë nga silicë që do të punojnë pa e dëmtuar smaltin.

TIP! Është e rëndësishme që të lahen, masazh gum, dhe fillin dy herë në ditë të paktën. dhëmbët tuaj do të mbeten shumë të bardhë, nëse ju furçë dhe pastroj dhëmbët me pe çdo herë që të ketë një vakt apo rostiçeri.

Shpëlarje gojën tuaj, pasi ju pini ose të pijshëm. dhëmbët tuaj do të qëndrojnë të bardhë nëse nuk ka kohë për të pastruar ato, pasi konsumojnë ushqim apo pije. Kjo mund të ndihmojë për të parandaluar njollat ​​dhe dëmtimit të dhëmbëve.

Duke përdorur dhëmbët zbardhjen stilolapsa mund të ju ndihmojë të zbardh dhëmbët tuaj. megjithatë, është e rëndësishme që të jenë të kujdesshëm në lidhje me përdorimin e tyre, për shkak se ata punojnë si zbardhues. Për të marrë rezultatet më të mira nga kjo metodë, ju duhet të aplikoni atë me kujdes dhe për të shmangur overdoing atë.

TIP! Disa pasta zbardhjen nuk janë të gjithë ata thonë se ata janë. Ato mund të ndihmojnë për të zbardh dhëmbët tuaj, por janë të mira përdoren në lidhje me strategjitë e tjera.

Ju doni të shkoni te dentisti për të marrë dhëmbët pastrohen të paktën dy herë çdo vit. Pyetni zyra të lidhen me ju në lidhje me një javë para emërimit juaj është afër.

Flisni me dentistin tuaj në lidhje me mënyrat e shëndetshëm për të zbardh dhëmbët tuaj para se të blesh ndonjë gjë. Dentisti juaj mund të ju tregojnë se çfarë është më e mirë në situatën tuaj dhe t'ju tërhequr vërejtjen në lidhje me efektet anësore.

TIP! Ndërtuar flossing në regimin tuaj. Flossing në baza ditore ndihmon për të hequr qafe gojën e pllakës, e cila është një nga shkaqet e dhëmbëve njollë.

Pirja e ujit shpesh do të ju ndihmojë me dhëmbë whiter. Shpëlarje me ujë është një mënyrë e mirë për të parandaluar njollat ​​nga appearing.Make atë një zakon për të pirë ujë me ushqimin tuaj dhe gjatë ngrënies.

Verë dhe sode janë armikun tuaj në kërkesën tuaj për dhëmbë të bardhë. Këto pije mund të njollë dhëmbët tuaj ose të zbardhet. Zëvendësuar ato me pije të shëndetshme. Nëse ju doni të pini këto pije gjithsesi, sigurohuni që ju lajnë dhëmbët tuaj sa më shpejt të jetë e mundur për të zbutur efektin errësirë.

TIP! Leh e pemë arre mund të përdoret për të butë pastrim larg njollat ​​mbi dhëmbët tuaj. Duke përdorur këtë leh në mënyrë të rregullt mund të hequr këto njollat ​​dhe njollë të verdhë zakonisht shihet nga përdorimi i duhanit apo nga të pijshëm pijeve të caktuara.

Fruta dhe veggies me një qëndrueshmëri fibroze mund të përdoret për pastrim natyrale e dhëmbëve tuaj. Disa ushqime që do të punojnë janë brokoli, kastravec, flokëkuq, dhe karrota. Mundohuni të kopanis ushqimi është në gojën tuaj për të marrë më shumë zona e mbuluar.

Injektuar më shumë artikuj të qumështit në dietën tuaj. i fortë, Dhëmbët e shëndetshëm mund t'i atribuohet ushqyesve në ushqime si kos, qumësht dhe djathë. Këto minerale të përmirësojë smalt në dhëmbë, që e bën dhëmbët më pak të prirur për ushqime dhe gjëra të tjera që zakonisht shkaktojnë njollë. Kjo do të thotë se duke përfshirë ushqime të tilla si këto në dietën tuaj do t'ju ndihmojë të keni një buzëqeshje që është whiter.

TIP! Home mjetet juridike për marrjen dhëmbë whiter tendencë që të ketë një anë poshtë–ata nganjëherë mund të çojë në të ndjeshme, Mishrat e fryrë që janë subjekt i gjakderdhje. Mos hezitoni të konsultoheni me dentistin tuaj nëse keni ndonjë përvojë nga këto çështje të dhëmbëve.

Bakteret do të rritet rreth gojën tuaj pasi të keni ngrënë. Nëse ju nuk e lejojnë dhëmbët tuaj të kalit back up, bakteret mund të shkaktojë shumë probleme, kështu që mos harroni që të lahen ato.

Shmangni pije të errëta dhe fruta për të mbajtur dhëmbët e bardhë. pije disa, të tilla si vera e kuqe dhe kafe, mund të lënë njollat ​​mbi dhëmbët tuaj. Nëse ju thjesht nuk mund të heqë dorë nga këto pije, gllënjkë nëpërmjet një kashte për të anashkaluar efektin errësirë.

TIP! Për të zbardh dhëmbët tuaj ju thjesht mund të pastrohen me pastë peroksid dhe sode buke. Të dyja këto gjëra janë përbërësit janë në shumicën e pasta komerciale çngjyrosje, por ata mund të gjenden në qilar tuaj në shtëpi.

Këto substanca mund të shkaktojnë njolla të thella në dhëmbët tuaj. Nëse ju duhet të pini kafe ose çaj, ju mund të përdorni një kashtë për të pirë e tyre, lahen dhëmbët pas mbarimit të filxhan tuaj, ose dhëmbët furçë menjëherë pas pija juaj ka mbaruar. Pirja e çaj dhe kafe, së bashku me pirjen e duhanit, janë kontribuesit kryesorë në discoloring dhëmbët e njerëzve.

Përdorni një ilaç natyror për të zbardh dhëmbët tuaj, si uthull molle. Kjo ka treguar për të hequr njollat ​​dhe për të eleminuar bakteret në gojë ato. Për të qenë efektive me trajtimin, gargarë çdo ditë me uthull, në mëngjes është e preferueshme, pastaj ndiqni atë me një brushing dhëmbët.

TIP! Zgjidhni furçë dhëmbësh të drejtë. Flisni me dentistin tuaj për të marrë këshilla e tij ose të saj në atë që ju duhet të zgjidhni furçë dhëmbësh.

Dhëmbët natyrore

Ka whiteners natyrore dhëmbët që ju mund të jetë në gjendje për të gjetur jashtë vend që të blejnë ato, duke ju kursyer para. Leh i arre është një trajtim i shkëlqyer përdorur për të zbardh dhëmbët. Get leh nga një pemë, pije atë tërësisht dhe fshij dhëmbët tuaj me të. Kjo punon për të hequr njollat ​​dhe pllakën.

TIP!

Ju duhet të dini se çdo zgjidhje zbardhjen zbardh vetëm dhëmbët natyrore. Nëse ju posedojnë veneers, si kurora, mbushjet, veneers ose llojet e tjera të punës së dhëmbëve në dhëmbët e përparme e përparme, ata do të qëndrojnë të njëjtën ngjyrë. Zbardhjen e dhëmbëve natyral mund të shkaktojë punën e dhëmbëve që është bërë rrinë jashtë në mënyrë të konsiderueshme.

TIP!

Konsultoni ortodont tuaj ose dentisti para se të zgjedhin për të zbardh dhëmbët tuaj. Mos filloni zbardhjen e dhëmbëve tuaj në qoftë se ju duhet të bëni ndonjë çështje të tjera.

TIP!

Një duhanpirës është e lehtë për vend, sepse ato njolla të verdha në dhëmbë. Ajo mund të jetë tepër e vështirë për të mbajtur buzëqeshje të bardhë, nëse ju pini duhan. Nëse keni për të pirë duhan, ju duhet të prerë përsëri për shëndetin tuaj dhe pamjen e dhëmbëve tuaj.

TIP!

Përdorni anën e brendshme një lëvozhgë portokalli për të fshij njollat ​​dhe të bëjë dhëmbët tuaj whiter. Ju gjithashtu mund të përzierje të thata peels portokalli dhe gji terren lë për të bërë një toothpaste.Make aromatike sigurt për pije gojën tuaj kur keni mbaruar larja për të hequr të gjitha sheqer ekstra frutash.

TIP!

Qëndro larg nga mouthwashes me ngjyra si ato përmbajnë shtuar colors.Mouthwashes përmbajnë ngjyra për të shtuar ngjyra mund të shkaktojë njollë padëshiruar të paraqiten në dhëmbët tuaj.

TIP!

Larja e dhëmbëve tuaj është një masë e mirë mbrojtëse. Ju gjithmonë mund të merrni disa pastë bërë posaçërisht për të zbardh dhëmbët tuaj. Nuk janë një shumë të llojeve të ndryshme, kështu hulumtimin e tyre mund të ju ndihmojë të gjeni një që punon për dhëmbët tuaj.

TIP!

Mundohuni të përmirësuar frymën tuaj për të marrë një buzëqeshje whiter. Test frymën tuaj duke shuplaka një pjesë të pastër të dorës tuaj. Nëse ju mund të erë pështymë, përdorni një nenexhik ose disa gargarë. Nëse ju shkoni me gargarë, të siguruar se ajo është pa alkool për të shmangur tharje gojën tuaj.

TIP!

Whitening Dhëmbët

TIP!

Zbardhjen e dhëmbëve ndez një diskutim mjaft. Shpresohet se pas lexuar këtë artikull që ju do të ndiheni më të sigurt zbatuar disa nga idetë e paraqitura për zbardhjen e dhëmbëve. Përdoreni këtë informacion për të në mënyrë të sigurtë të përmirësuar ngjyrën tuaj të dhëmbëve.

TIP!

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 12:56 JAM

Temat: Faqja bazë për të zbardh dhëmbët   Tags: , , , , , , , ,

Eliminimi That Yellow Grin dhe të marrin një buzëqeshje të ndritshme të bardhë

A ka ndonjë mënyrë për ju mund të bëni për të zbardh dhëmbët tuaj në mënyrë të sigurtë? Jo të gjithë e më të mirë, ose mund t'i besohet. Ky artikull diskuton provuar metodat për dhëmbë të sigurta me kujdes dhe lehtësi.

Nëse e gjeni veten duke vuajtur nga ndjeshmëria e mishit të dhëmbëve nga strips dy orë, ju duhet të përpiqen për të hequr strips pas 30 minuta në vend. Ndërsa është e nevojshme për të aplikuar strips dy herë në ditë për 30 minuta mbi një periudhe prej dy javë, ata nuk janë aq të ngjarë të shkaktojë ndjeshmëri çamçakëz.

TIP! Dentisti juaj mund të bëjë zbardhjen e dhëmbëve me një lazer. Kjo mund të jetë mënyra më e shpejtë për të pasur dhëmbët tuaj të kthehet përsëri në ngjyrën e tyre të parë të bardhë.

Kjo kërkon nga ju për të vizituar dentistin tuaj dhe rezultatet tuaja janë të pakalueshëm. Dentistët mund të ofrojë metoda për të zbardh dhëmbët tuaj që do të jetë shumë e rrezikshme për njerëzit e ligjit për të përdorur në dyqan.

Për të ruajtur dhëmbë të bardhë, ju duhet të keni cleanings rregullta profesionale bërë. Planifikojë një vizitë tek dentisti çdo gjashtë muaj, në mënyrë ideale duke e bërë takimin tuaj të ardhshëm, ndërsa ju jeni atje për çdo pastrim. Ju duhet të përpiqen për të mbajtur këtë takim pasi që shumica e sigurimeve të mbulojnë këtë procedurë.

TIP! Të jenë të kujdesshëm kur të hahet ose pijshëm pasi ju të zbardh dhëmbët tuaj. dhëmbët zbardhen janë më të ndjeshëm ndaj njollave.

Laser zbardhjen e dhëmbëve është një nga opsionet më të mira kur është fjala për zbardhjen ofron tuaj dentist. Kjo është ndoshta hije ata fillimisht ishin në një vizitë të shpejtë. Një agjent zbardhues është aplikuar deri në dhëmbë, dhe atëherë ata janë qëlluar me një lazer për të aktivizuar. Dhëmbët është menjëherë nga pesë apo gjashtë hije.

Ju mund të zhvillojë një ndjeshmëri ndaj disa dhëmbë çngjyrosje produkteve të. Edhe pse kjo mund të jetë një gjendje e përkohshme, ajo ende mund të dëmtojë. Nëse ju përjetojnë këtë dhimbje, ndaluar përdorimin e produktit dhe të shohin një dentisti sa më shpejt si ju mund të. Dentisti juaj mund të ofrojë produkte të ndryshme ose zgjidhje për të ndihmuar të zbardh dhëmbët tuaj në një mënyrë të pa dhimbje.

TIP! Shto sode buke për dhëmbët tuaj brushing rutinë. soda Banking është mënyra më e mirë për të zbardhet në mënyrë efektive dhe të natyrshme dhëmbët tuaj.

Kimikatet në të gjitha këto produkte njollë më shumë në mënyrë të përhershme nga lidhjes për dhëmbët tuaj. Efekti gërryes heq brushat gisht është ajo që e bën të sigurt dhëmbët tuaj janë të pastër.

Luleshtrydhe janë një trajtim i madh natyror për dhëmbët me njolla. Kjo metodë është provuar për të punuar. Beso ose jo, fërkim një luleshtrydhe prerë mbi dhëmbët tuaj mund t'i zbardhojë. Le manaferrat të tjerët për rreth pesë minuta mbi dhëmbët tuaj për të marrë rezultatet më të mira të mundshme të trajtimit.

TIP! Nëse jeni duke përdorur ndonjë produkt dhëmb-zbardhjen, ndalet menjëherë nëse ka ndonjë acarim zhvillon. Ndjeshmëria mund të jetë një shenjë që ju po dëmtojnë dhëmbët tuaj.

Ju me të vërtetë duhet të shkoni te dentisti para zbardhjen e dhëmbëve tuaj nëse keni dëmtimit të dhëmbëve të patrajtuara ose të vuajnë nga sëmundje të mishit të dhëmbëve. Ju duhet të marrin kujdes ekstra kur zbardhjen e dhëmbëve tuaj. Dentisti juaj do të jetë në gjendje të ju tregojnë të gjetur strategjinë që është më efektive dhe të sigurt për ju për të bërë këtë.

Ju mund të dëshironi që të ketë një profesionist të zbardh dhëmbët tuaj, nëse ju jeni duke kërkuar për rezultate të shpejta apo keni errësirë ​​shumë të keqe. Kjo metodë kushton pak më shumë, por mund të zbardh dhëmbët tuaj më të mirë dhe mund të jetë më shpejt se metodat e tjera çngjyrosje.

TIP! Nëse ju jeni një duhanpirës atëherë gjëja e parë që ju duhet të bëni është të ndaluar pirjen e duhanit. Nëse pini duhan, zbardh dhëmbët tuaj, dhe pastaj të vazhdojë të ndizet, ju jeni shtyer paratë tuaja larg.

Strips që zbardh dhëmbët janë të lira dhe janë shumë të përballueshme. Këto shirita vendosen mbi dhëmbët tuaj. strips çngjyrosje gëzuar një rritje të shkurtër në popullaritet, për shkak të më pak se të përsosur rezultate.

Nëse keni për të pirë pije të cilat mund të shkaktojnë errësirë, ndjekin ato me ujë. Kjo mund të parandaluar dhëmbët tuaj nga marrja e ngjyrosur. Një tjetër alternativë është që të pini këto nëpërmjet një kashte, ose të përdorin qumësht pa skremuar me kafe tuaj.

TIP! Pas zbardhjen e dhëmbëve tuaj, zbatohen vazelinë për të ju kujtoj për të mbajtur qeshur. Ndërsa nuk mund të jetë alternativa më e tastiest, vazelinë pelte do të formojnë një mbrojtës, Veshje të përkohshme që do të parandaluar errësirë.

10 minuta

Shmangni jashtë gargarë raft, sidomos nëse nuk është ngjyra e shtuar. Gargarë në fakt mund të shkaktojë dhëmbët tuaj të bëhen më të zbardhur. Gjithashtu, shumë prej tyre kanë alkool si një përbërës që mund të bëjë gjuha juaj dhe mishrat e ndjeshme, si dhe duke marrë në gjak tuaj.

TIP! Ju do të jenë më të sigurt në lidhje me buzëqeshjen tuaj, nëse ju jeni më të sigurt për frymën tuaj. Bëj pjesën e prapme të dorës tuaj të pastër për të përcaktuar nëse keni fryma e keqe.

Vaj Organike kokosit është një agjent zbardhjen për dhëmbët tuaj. për vetëm 10 minuta në ditë, provoni shpëlarje me vaj kokosit për të paktën 10 minuta çdo ditë. pas rreth 10 minuta, shpëlarje gojën tuaj jashtë dhe furçë si ju normalisht do. Ju do të ngjarë të shihni rezultatet pas pak ditësh.

E di se çfarë dhëmbë çngjyrosje juaj metodë do të bëjë për ju. Nëse keni idealet jorealiste në lidhje me produktet që ju përdorni, ju mund të erës deri zhgënjyer me bardhësi e dhëmbëve tuaj. Marrë në konsideratë faktorët e përfshirë, si mosha juaj, dhe shkalla e njollat ​​dhe discolorations në dhëmbët tuaj. Pyesni dentistin tuaj çfarë duhet të presin.

TIP! Përtypet majdanoz të freskët ose cilantro mund të ju ndihmojë të shndrit buzëqeshje tuaj. Këto bimeve natyrore janë pronat që mund të ndihmojnë në neutralizimin e baktereve që shkaktojnë njollë.

Larja e dhëmbëve pas ngrënies është një pjesë e rëndësishme mbajtja e tyre të ndritshme dhe me shkëlqim. Kjo është veçanërisht e rëndësishme kur ju jeni duke pirë kafe.

grimcat e ushqimit të errët mund të shkaktojë gojën tuaj për të njollë me kalimin e kohës. Shmangni këto njollat ​​duke përtypur një çamçakëz sheqer të lirë pas ngrënies. Kjo do të largoj çdo grimcat e ushqimit dhe për të mbajtur ata nga errësirë ​​e dhëmbëve tuaj.

TIP! Përfshijnë flossing rregullt në rutinën tuaj të përditshme. Kjo mund të ndihmojë të hequr qafe të pllakë tuaj që mund të zbardhet dhëmbët tuaj.

Luleshtrydhe janë një mënyrë e thjeshtë për të natyrshme të shndrit dhëmbët tuaj të shfaqet whiter. Luleshtrydhe mund të kanë treguar rezultate si një ndikim shumë pozitiv në zbardhjen ilaç tuaj dhëmbëve. Lejo luleshtrydhe të mbetet në dhëmbët tuaj të paktën pesë minuta për rezultatet më të mira.

Nëse ju doni dhëmbët tuaj të bardhë, mos konsumojnë portokall ose fruta të tjera agrume. Gjithashtu nuk përpiqet të pijshëm lëngjet e tyre. Acide në këto ushqime do të ha në dhëmbët tuaj. Gjithashtu, është provuar se ky lloj i frutave dhe lëng rrit mundësinë për zbaticë acid, nëse konsumohet para shtrat, e cila nga ana ndikon edhe buzëqeshje tuaj. prandaj, të përpiqet të shmangë sidomos këto ushqime dhe lëngje gjatë natës.

TIP! Përfshirja e më shumë produkte të qumështit në dietën tuaj. i fortë, Dhëmbët e shëndetshëm mund t'i atribuohet ushqyesve në ushqime si kos, qumësht dhe djathë.

Ju mund të keni një shpikje zbardhjen në shtëpi me peroksid dhe sode buke. Përdoreni këtë përzierje të lahen dhëmbët tuaj për deri në dhjetë minuta kanë kaluar. Të jenë të kujdesshëm se sa e vështirë ju lajnë, si ajo mund të shkaktojë iritim çamçakëz.

Një metodë e thjeshtë për dhëmbë whiter është për përzierje kripë tryezë me lëng limoni. Mbajtur përzierje në çdo enë të mbyllur, kështu që ju mund ta përdorni atë shpesh dhe rrallë do të prishin.

TIP! Pirja nëpërmjet një kashte mund të ndihmojë në parandalimin e njollave dhëmbë. Duke pirë nëpërmjet një kashte, ju të minimizuar kohën që dhëmbët tuaja janë të ekspozuar ndaj të lëngshme.

Bakteret do të rritet rreth gojën tuaj pasi të keni ngrënë. Nëse dhëmbët tuaja nuk janë pastruar, bakteret mund të shkaktojë shumë probleme, kështu që mos harroni që të lahen ato.

Merrni gjethet e thara gji dhe peels portokalli të thata dhe bluaj ato në një pluhur. Shtoni një spërkatje të ujit të pijshëm në pluhur, dhe ajo në çast do të bëjë një pastë dhëmbësh dhëmbë çngjyrosje natyrore. Ky ka qenë gjithashtu gjetur të parandaluar çështje të tjera që lidhen me dhëmbët tuaj.

TIP! Fruta mund të përdoret si një i madh, natyror, mënyrë e sigurt për të zbardh dhëmbët. Luleshtrydhe të punojnë në veçanti edhe për këtë qëllim.

Nëse tabaka nuk përshtaten dhëmbët mirë, kimike nga xhel zbardhjen mund të depërtoj nga rezultuar në acarim të mishit të dhëmbëve.

Disa mjetet juridike natyrore do të ndihmojë zbardh dhëmbët, të tilla si uthull molle. Ajo është e njohur për të pastruar dhëmbët tuaj dhe për të hequr njollat ​​duke hequr bakteret në gojën tuaj. Provoni gargling uthull për një herë në ditë përpara se të lahen dhëmbët.

TIP!

Buzëqeshja juaj do të duket më e ndritshme. Provoni të përdorni ngjyra cik me një buzëkuq që duket blu-bazuar ose përdorin lip gloss. Ngjyrat që janë reds blu-Tined ose manaferrat ndihmojë dhëmbët tuaj të shfaqet whiter. Qëndro larg nga produktet matte cik si ata mund të shkaktojnë dhëmbët tuaj.

TIP!

Pirja e ujit pas konsumimit të pijeve që mund të njollë dhëmbët mbajtur dhëmbët tuaj. Një shpëlarje me ujë pengon njollë shkaktuar pije nga setting.You mund të pini nëpërmjet një kashte.

TIP!

Bëni të caktuara që ju lajnë, pastroj dhëmbët me pe, dhe përdorin një masazh gum paktën dy herë në ditë. Mënyra më optimale për të siguruar që dhëmbët tuaj është që të pastrohen dhe pastroj dhëmbët me pe çdo herë që të hani ose pini asgjë. Në këtë mënyrë ju mund të jetë i sigurt për të hequr qafe mbeturinat e ushqimit dhe pllakë që mund të përfundojë errësirë ​​e dhëmbëve tuaj.

TIP!

luleshtrydhe paste mund të ju ndihmojë të zbardh dhëmbët. Mash luleshtrydhe të freskëta në një paste, dhe pastaj të aplikojnë përzierje për dhëmbët tuaj. Lulushtrydhe kaluara do të shkaktojë dhëmbët tuaj të jetë whiter pa nevojën e kimikateve të ashpër. Kjo metodë në shtëpi zbardhjen mund të ju ndihmojë të shmangur mbi-zbardhjen dhe do t'ju japë një buzëqeshje të natyrshme të bardhë.

TIP!

Gargarë mund të shkaktojnë disa nga dhëmbët tuaj. Pyesni dentistin tuaj nëse janë apo jo ju keni dhëmbë që mund të përballojë efektet e përdorimit të gargarë.

TIP!

Deri tani ju e dini se ka shumë mendime mbi temën e dhëmbëve çngjyrosje. Ju duhet të keni disa ide tani rreth asaj se si për të marrë atë sedeftë buzëqeshje e bardhë pa e dëmtuar dhëmbët tuaj. Zbatojë këshilla në këtë artikull dhe të sigurtë të shkoni në lidhje me marrjen e buzëqeshje tuaj të ndritshme.

TIP!

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 12:51 JAM

Temat: Zbardh dhëmbët Këshilla   Tags: , , , , , ,

Faqja Tjetër »