Posts tagged "dhëmbë të bardhë"

Të jetë i sigurt në buzëqeshjen tuaj dhe dhëmbët e bardhë

Shumë njerëz të gjata për dhëmbët e tyre ishin të bardhë. Ka një shumëllojshmëri të veprimeve që mund të bëni për të siguruar që dhëmbët tuaj nuk do të kthehet të verdhë. Ka shumë mënyra për të zbardh dhëmbët tuaj të bardhë përsëri. Ky artikull përmban këshilla të ndryshme për marrjen e ju dhëmbë të bardhë dhe për të mbajtur ato të bardhë.

Sigurohuni që dhëmbët tuaja janë pastruar meticulously para se të përdorni çngjyrosje në shtëpi e regjim dhëmbëve. Dhëmbë çngjyrosje produkteve të do të jetë më efikas në qoftë se ju aplikoni ato në absolutisht të pastër teeth.If dhëmbët tuaj nuk janë të pastër, kur ju zbardh para se larja, atëherë rezultatet do të jenë të pabarabartë mbrojtje nga drita.

Gjithkush e di se frutave agrume, si portokall apo limon, janë të pasura në vitaminë C, por nuk e dini se ata mund të bëni ju dhëmbë whiter? Ju mund të përdorni edhe një lëvore limoni ose një portokall, të gjithë ju duhet të bëni është të fshij sipërfaqen e dhëmbëve tuaj kundër pjesën e pasme, e cila shkakton atyre që të vetëtin. Duke vënë një grimë të vogël e kripës në lëvozhgë e limoni ose portokalli, rezultati do të mund të përmirësohet.

Gjëja e parë e rëndësishme kur duke u përpjekur për të mbajtur dhëmbët tuaj të bardhë është cleanings profesional. Get dhëmbët pastrohen çdo gjashtë muaj dhe gjithmonë të planifikojë takimin tuaj të ardhshëm, kur ju jeni në pastrimin juaj e tanishme.

Këto produkte përmbajnë kimikate që të njollë dhëmbët tuaj. vrazhdësi Furçë është ajo që e bën të sigurt dhëmbët tuaj janë të pastër.

Nëse sode pijshëm, çaj, kafe ose verë të errët, gllënjkë ujë, si dhe. Këto pije të errët do të njollë dhëmbët tuaj, sidomos nëse ata janë të konsumuar rregullisht. Frushkullim gllënjka ujë rreth në gojën tuaj në mes gllënjka të këto pije mund të ndihmojë në eliminimin e çdo mbetje që mund të rezultojë në errësirë. Pas konsumojnë këto pije, mos harroni të lahen dhëmbët tuaj sa më shpejt të jetë e mundur.

Një mënyrë pak e njohur për të marrë dhëmbët whitest e tyre është që të përdorin fruta të caktuara. Shembuj çift të frutave të shkëlqyer që mund të zbardh dhëmbët janë portokall dhe portokall. Ju gjithashtu mund të fshij një lëvozhgë portokalli kundër sipërfaqen e dhëmbëve tuaj për t'i zbardhojë.

Mbaj një furçë dhëmbësh miniaturë që ju mund të përdorni pasi të hahet sheqerna. Këto artikuj ushqimore rrinë në dhëmbët tuaj të lehtë, dhe të fillojë procesin errësirë ​​ose shtoni atë. Pas trajtuar veten të ëmbël, marrë një disa momente që të lahen. Pastë dhëmbësh nuk është e nevojshme nëse ju pastroj dhëmbët tuaj dhe pastaj pije mirë ata.

kurora e juaj nuk do të zbardhet si pjesa tjetër e dhëmbëve tuaj. kurora e tua do të mbeten të njëjta si dhëmbët tuaj për të marrë whiter. Kjo mund të bëjë Kurora dal edhe më shumë se më parë.

Ju duhet për të parandaluar një ndërtimin pllakë, sepse ajo mund të shkaktojë dhëmbët tuaj për t'u bërë i zbardhur.

10 minuta

Mbani një furçë dhëmbësh stowed larg kur ju hani karamele ose ëmbëlsirat tjera. Për shkak se këto ushqime të rrinë në dhëmbë shumë të lehtë, ata mund të nxisin errësirë. Pas shijuar ëmbëlsirat, furçë për dy ose tre minuta. Ju nuk duhet të ketë pastë dhëmbësh, aq kohë sa ju pastroj dhëmbët dhe dhe pije liberally me ujë.

Vaj Organike kokosit mund të përdoret si një agjent i madh zbardhjen për teeth.If tuaj ju përdorni vaj kokosit si një gargarë, ajo mund të zbardh dhëmbët tuaj në lidhje me 10 minuta në ditë. pas rreth 10 minuta, shpëlarje gojën tuaj jashtë dhe furçë si ju normalisht do. Ju mund të shihni disa rezultate në më pak se disa ditë.

Larja e dhëmbëve pas çdo vakt do të ndihmojë për të mbajtur ata të lirë nga discoloring. Kjo është jetike kur ju jeni duke pirë kafe.

Një vaj organik kokosit mund të jetë vetëm bileta për zbardhjen e dhëmbëve tuaj. Dhënia dhëmbët tuaj një shpëlarje 10-minuta të përditshme në vaj kokosit mund të ketë efekte të mira në bardhësi e buzëqeshje tuaj. pas 10 minuta kanë kaluar, shpëlarje gojën tuaj dhe të pastruar dhëmbët tuaj si normale. Ju duhet të shikoni disa rezultate pas disa ditësh.

Dentisti juaj mund t'ju cilat shtëpi dhëmbët mirë të them, pa dëmtuar smaltin apo mishrat.

Lahen dhëmbët rregullisht, nëse ju keni një buzëqeshje të madhe. Ushqimi dhe të tjera sende të mund të ndërtohet mbi dhëmbët tuaj dhe njollë e tyre. Ju nuk do të duhet të shqetësohen për njollë e dhëmbëve nëse ju rregullisht lajnë dhëmbët tuaj.

Uji është një mjet thelbësor në luftën kundër njollat. Kjo ju ndihmon për të dy pije off dhëmbët tuaj, si dhe për të parandaluar errësirë. Kjo është një praktikë e mirë shëndetësore për të mbajtur konsumin tuaj të ujit up çdo ditë, sidomos pas çdo vakt.

Për të ruajtur bardhësinë e dhëmbëve tuaj, duke shkuar te dentisti rregullisht për një të pastër dhe një kontroll up është një domosdoshmëri. Duke pasur një bazë të rregullt është një mënyrë e madhe për të mbajtur dhëmbët e bardhë. Ju duhet të vizitoni dentistin tuaj të paktën çdo gjashtë muaj.

Peroksid hidrogjeni

Përdorimi zbardhjen pastë dhëmbësh është mënyra më e lehtë për të marrë ato sedeftë dhëmbë të bardhë që ju keni qenë në kërkim për. nëpërmjet fërkimi, kjo pastë dhëmbësh rids nga njollat ​​dhe pllakë. Me kalimin e kohës, ju do të keni dhëmbë të ndritshme si njollat ​​fillojnë të zhduken.

Ujë i oksigjenuar nuk duhet një trajtim i sigurt për zbardhjen e dhëmbëve. Është e pasigurt dhe mund të shkaktojë dhëmbët tuaj zbardhur; ju gjithashtu mund të përfundojnë me dy dhëmbë me ngjyra të ndryshme. Shmangni çdo produkt që ka peroksid hidrogjeni.

Smalt është një shtresë e mineraleve në shtresa minerale mbrojtëse që ndihmon në parandalimin e infeksioneve rrënjë, si dhe gjëra të tjera që mund të dëmtojnë dhëmbët. Disa produkte zbardhjen dhëmbi mund të ndikojë negativisht në bardhësi e dhëmbëve tuaj.

Nëse ju furçë dhe pastroj dhëmbët me pe dhëmbët tuaj dy herë në ditë, ju ndoshta do të keni dhëmbë whiter në krahasim me ata që nuk e bëjnë këtë shpesh. Duke përdorur këto metoda do të heq ndërtimin e pllakatë e cila discolors dhëmbët tuaj. Kjo është një ide e mirë që të lahen dhëmbët tuaj dhe të pastroj dhëmbët me pe pas çdo vakt.

Ju do të keni për të reduktuar kafe tuaj për të marrë një të smile.As whiter vështirë si kjo mund të jetë për shumë njerëz, Kafe është një shkak kryesor i dhëmbëve zbardhur dhe me njolla. Mundohuni të pini çokollatë të nxehtë në vend të kafesë.

Agrume në limon dhe lëng gëlqere mund të zbardh dhëmbët tuaj në mënyrë efektive është një gratë e vjetër përrallë. Kjo është një ide e mirë për të qëndruar tërësisht larg nga kjo metodë e trajtimit.

Ju duhet të dini se çdo zgjidhje zbardhjen punon vetëm në dhëmbë natyrore. Çdo sipërfaqet artificiale, përfshirë kurora, lidhjes, implantet dhe të ngjashme nuk do të ndryshohet në ngjyrë. Duke përdorur whiteners dhëmbët mund të shkaktojë punën e dhëmbëve, të tilla si kurora, të dal kundër dhëmbët natyral tuaj të bardhë.

Ju do të keni dhëmbë të shëndetshëm dhe të whiter në një pastrim rutinë bazë rregullisht me pastë dhëmbësh dhe flossing. Produktet që përmbajnë sode buke janë efektive në largimin e njollave si ju pastroj dhëmbët me pe dhe flossing.

frutave agrume mund të ketë acid shumë për teeth.You juaj gjithashtu duhet të shmangin lëngje agrume, si dhe. Acidet e përfshira janë të tmerrshme për dhëmbët tuaj. Ju gjithashtu duan të shmangur të hahet këto ushqime para se të hedhur gjatë natës poshtë, sepse ata të ju bëjë më shumë të ngjarë të vuajnë nga zbaticë acid, të cilat gjithashtu mund të dëmtojë dhëmbët tuaj.

Nëse jeni të interesuar në zbardhjen e dhëmbëve tuaj, bisedoni me dentistin tuaj të parë. Zbardhjen ju dhëmbët nuk është një ndërmarrje e thjeshtë kozmetike. Shko tek dentistët tuaj rregullisht për të siguruar që dhëmbët tuaj janë të shëndetshëm. Sigurohuni që të flisni me një dentisti për një regjim dhëmbët zbardhjen.

Bëni një pluhur nga bluajnë bashkë peels portokalli dhe gjethe gji. Ky pluhur mund të aplikohet për furçë dhëmbësh tuaj dhe ndjeshmëri.

A nuk e zbardh dhëmbët tuaj në qoftë se ju keni probleme të pazgjidhura dhëmbëve si cavities.Make sigurt që të konsultoheni me dentistin tuaj para fillimit të çdo shtëpi zbardhjen procedurat janë të përshtatshme për ju.

Mos i besoni pasta që pretendojnë ata do të ju jap dhëmbë whiter. Shumë vetëm pak zbardh dhëmbët tuaj, në qoftë se në të gjitha, por ju mund të përdorni produkte të tjera në qoftë se ju doni dhëmbë të bardhë. Nëse ju bëni të blerë një pastë dhëmbësh zbardhje, blej një që përmban sode buke, si ajo në fakt mund të ndihmojë.

Siç u tha më parë, ka shumë njerëz të ndryshëm që duan të kenë dhëmbë të bardhë. Shumë strategji të ndryshme mund të shfrytëzohen për zbardhjen e dhëmbëve tuaj dhe eliminimin e njollat ​​e verdhë. dhëmbët tuaj mund të bëhen të bardha si të jetë e mundur në qoftë se ju thjesht të përdorin informacionin e paraqitur këtu.

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 4:15 JAM

Temat: Faqja bazë për të zbardh dhëmbët   Tags: , , ,

Whitening Dhëmbët Këshilla ju mund të provoni Sot!

Shumë njerëz fillojnë të jenë të shqetësuar në lidhje me dhëmbë të bardhë si adoleshentë. Kjo ëndërr mund lehtë të bëhet një realitet edhe pse në qoftë se ju dëshironi që ajo të. Ju mund të keni dhëmbë të bardhë duke mësuar teknikat më të mira atje dhe pas këshilla të mira. Informacioni i paraqitur këtu do të ju tregojnë dhëmbët whitest e mundur.

Qëndro larg nga duhani, kafe, dhe vera. Secili prej tyre përmban kimikate që përmbahen në dhe të zbardhet dhëmbët tuaj. Nëse ju nuk janë të gatshëm për të reduktuar ose eliminuar konsumit tuaj të ndonjë nga këto, atëherë ju duhet të jetë larja e dhëmbëve tuaj, pasi ju përvëlojë. Tani ka brushat mini gisht në dispozicion që mund të ofrojnë një dritë gërryes në zonën e dhëmbëve. Këto mund të jenë një alternativë dobishëm për të pasur një furçë dhëmbësh me ju kohë të plotë. vrazhdësi Furçë është ajo që merr dhëmbët tuaj të pastër.

TIP! Pije të tilla si vera e kuqe, kafe dhe sode duhet të konsumohen në lidhje me një gotë ujë. pije të caktuara janë shumë të shpejtë të zbardhet dhëmbët, dhe duke pirë ato rregullisht mund të shkaktojë errësirë.

Gjëja e parë që duhet të bëni në çdo zbardhjen e programit dhëmbëve është të sigurojë që ju të merrni cleanings profesionale. Get dhëmbët tuaj në mënyrë profesionale pastruar çdo gjashtë muaj dhe të bëjë vizitën tuaj të ardhshëm, ndërsa në zyrë për pastrim juaj e tanishme.

Ju duhet të jenë shumë të kujdesshëm kur të hahet ose pijshëm pasi që dhëmbët tuaj zbardhen. Dhëmbët do të jetë më shumë gjasa për të njollë, pasi ata kanë qenë të zbardhur. Mundohuni të rri larg nga ushqimet që kanë një ngjyrë të errët pasi ju të zbardh dhëmbët tuaj. kafe, për shembull, është një shembull i mirë i një pije potencialisht njollosë shkaktojnë që dhëmbët tuaj do të jenë të ndjeshme ndaj.

TIP! Përdorni luleshtrydhe si dhëmbët whitener natyrore. Komponimet natyrore gjenden në luleshtrydhe do të zbardh dhëmbët, pa përdorimin e kimikateve.

zbardh dhëmbët

dhëmbët tuaj mund të zhvillojë një ndjeshmëri për zbardhjen e produkteve. Ajo nuk mund të dëmtojë përgjithmonë, por ajo ende dhemb shumë. Ndaluar përdorimin e produktit dhe shkoni shikoni dentistin tuaj sa më shpejt të jetë e mundur. Ai mund të rekomandojë një lloj produkti që nuk do të ndikojë dhëmbët tuaj në këtë mënyrë.

TIP! Lexoni udhëzimet e produkteve zbardhjen në shtëpi plotësisht para fillimit të trajtimit. Të bësh këtë vetëm do të bëjë që mishrat të përflakur, goja të jenë të irrituar, dhe dhëmbët të jetë i dëmtuar.

Frutat janë një mënyrë e madhe dhe e natyrshme për të zbardh dhëmbët whiteners. Shembuj çift të frutave të shkëlqyer që mund të zbardh dhëmbët janë portokall dhe portokall. Ju gjithashtu mund të përdorni një lëvozhgë portokalli kundër sipërfaqen e dhëmbëve tuaj.

Gargarë freshens frymën tuaj dhe vret mikrobet që mund të shkaktojnë gingivitis; megjithatë, disa forma të gargarë mund të zbardhet dhëmbët tuaj. Përdorni një gargarë që nuk është e ashpër dhe të sigurohemi që kjo nuk është një ngjyrë të ndritshme.

TIP! Një mënyrë e çuditshme për të zbardh dhëmbët tuaj pak është përmes përdorimit të luleshtrydhe natyrore. Njerëzit kanë përdorur luleshtrydhe si whitener shtëpi për shumë vite.

pasta e dhëmbëve të rregullt dhe zbardhjen pastë dhëmbësh nuk ndryshojnë shumë. Të mos bien për produkte të shtrenjta që nuk punojnë. Ju thjesht do të hedhur para larg.

Ju mund të bëni vetë pastë dhëmbësh tuaj zbardhjen me disa peroksid dhe pjekje sode. Lejojnë këtë paste të depërtojnë sipërfaqen poroze e dhëmbëve tuaj për pesë deri në dhjetë minuta para se larja. A nuk lajnë dhëmbët tuaj në mënyrë të ashpër, ajo do të ketë një dorë në irrituese mishrat e dhëmbëve.

TIP! Të jenë të kujdesshëm dhe të përdorin dhëmbët zbardhjen e produkteve pikërisht si të drejtuara. Dhëmbë çngjyrosje produkte mund të ketë një efekt gërryes ose të dëmshëm në smalt dhëmb, mishrat dhe madje edhe nervat.

Një mënyrë për të marrë dhëmbët whiter mbeten të bardhë është për të ngritur cleanings rregullt të dhëmbëve.

Një mënyrë e përshtatshme për të shndrit buzëqeshje tuaj është që thjesht të zëvendësojë pastë dhëmbësh tuaj të tanishme me një pastë dhëmbësh zbardhje. Kjo pastë dhëmbësh është formuluar posaçërisht për të hequr njollat ​​dhe pllakën siç whitens. Mbi periudha të gjata kohore, ju do të shihni dhëmbë whiter dhe njollat ​​reduktuar.

TIP! Mos harroni se kurora janë një substancë të ndryshme se dhëmbët tuaj natyral, dhe nuk i përgjigjen dhëmbë whiteners. Zbardhjen e dhëmbëve tuaj mund të shkaktojë një prezantim të pabarabartë me ngjyra, nëse kurora juaj mund të shihet kur ju buzëqeshni.

Shmangni pije dhëmbë-errësirë ​​në qoftë se ju duan ata të jenë dhëmbët e bardhë. Disa shembuj të këtyre pijeve përfshijnë kafe, kafe dhe çaj tradicional. Nëse ju doni të shmangur errësirë ​​që të pini këto, e konsiderojnë duke pirë ujë në mes të gllënjka të pije tuaj për të minimizuar errësirë.

Stop zbardhjen e dhëmbëve tuaj, nëse trajtimi shkakton dhimbje apo ndjeshmëri. Produktet çngjyrosje nganjëherë mund të rrisë ndjeshmërinë dhe të shkaktojë inflamacion. Nëse kjo ndodh, të ndalojë përdorimin e whitener menjëherë, dhe të bisedoni me dentistin tuaj për një produkt të ndryshme që do të jenë të përshtatshme për dhëmbë të ndjeshëm.

TIP! pije Chase që shkaktojnë njolla me ujë. Kur ju keni pak ujë pas një lëng të errët (kafe, çaj, pop, etj.

Hani një mollë për të shpejt të shndrit dhëmbët tuaj ose të ketë pamjen e dhëmbëve whiter. ushqime dhe perime crunchy kanë një cilësi gërryes që mund të ju ndihmojë të pastruar dhëmbët tuaj pa pasur nevojë për shumë dëme në smalt tuaj.

Pyesni dentistin tuaj për një xhel që mund të shfrytëzohen në shtëpi për të ndihmuar të zbardh dhëmbët tuaj. Kjo metodë përfshin përgatitjen e një zëdhënës që është e mbushur me xhel. Ju veshin atë për një kohë të caktuar çdo natë për dy ose tre javë. dhëmbët tuaj mund të merrni sa më shumë si tetë hije të bardhë duke përdorur këtë qasje.

TIP! vizita Dentist janë thelbësore për të marrë dhëmbë whiter. Ndërtimi cleanings planifikuar në jetën tuaj është çelësi për dhëmbë whiter.

Të ndaluar përdorimin e ndonjë trajtim zbardhjen qoftë se ju ndiheni ndjeshmëri në dhëmbët tuaj të bëhen të ndjeshme. Ju duhet të konsultoheni me këshilla dentistit tuaj që ju mund të jetë shkaktuar dëme aktuale për dhëmbët tuaj. Ju duhet të flisni me dentistin tuaj të kuptoj se çfarë janë mundësitë janë më të mirë për ju, kur është fjala për zbardhjen e dhëmbëve.

Larja e dhëmbëve tuaj të përditshme është mënyra më e mirë për t'i mbajtur ata të shëndetshëm, dhe mbrojtjen e tyre kundër dëmtimit të dhëmbëve, dhe errësirë ​​shëmtuar. Duke përdorur një pastë dhëmbësh zbardhje është një mënyrë e madhe për të përmirësuar pamjen e dhëmbëve tuaj. Ka shumë mundësi, kështu që të bëjë disa hulumtime, dhe kjo do t'ju ndihmojë të gjeni më të mirë pastë zbardhjen për nevojat tuaja.

TIP! Ju do të jenë më të sigurt në lidhje me buzëqeshjen tuaj, nëse ju jeni më të sigurt për frymën tuaj. Shuplaka palme tuaj (lani duart parë!) mund t'ju them se në qoftë se fryma juaj është e keqe apo jo.

Lahen dhëmbët rregullisht, nëse ju keni një smile.Food madh dhe pije mund të ndërtuar mbi dhëmbët tuaj dhe të zbardhet ose njollë e tyre pas një kohe. Ju nuk do të jenë të shqetësuar me njollë e dhëmbëve tuaj në qoftë se ju të mbajë rregullisht një rregullt rutinë dhëmbë-brushing.

Mbani mend rëndësinë e flossing dhëmbët tuaj në mënyrë të rregullt. Flossing merr mbeturinat në dhëmbët tuaj dhe lufton pllakë, e cila shkakton njollë. Ju duhet të jepni dhëmbët tuaj një flossing pas çdo vakt; pastroj dhëmbët me pe është i lëvizshëm mjaftueshme që ju mund të mbani me vete, kur ju hani larg nga shtëpia. Para se të shkoni për të fjetur gjatë natës, është shumë e rëndësishme që të pastroj dhëmbët me pe dhëmbët tuaj në mënyrë që ju mund të shpëtoj nga bakteret e keqe që mund të jenë të pranishme në gojën tuaj.

TIP! Shmangni kafe, çaj, colas dhe pije të tjera të errëta ngjyrë për të mbajtur dhëmbët whitest tyre. Secila nga këto pije do të shkaktojë dhëmbët tuaj për t'u bërë i zbardhur.

Pije pije vetëm të qarta për disa ditë, pasi ju u zbardhen dhëmbët tuaj.

Shkurtuar për pije, të tilla si pop sode apo vera, do t'ju ndihmojë të keni dhëmbë whiter. Për shkak se soda dhe vera mund të njollë dhëmbët tuaj, ju mund të mbrojë një buzëqeshje të bardhë duke pirë më pak nga të dyja. Nëse ju duhet të keni ato, megjithëse, lahen dhëmbët tuaj sa më shpejt të jetë e mundur pas konsumimit të tyre. Kjo do t'u japë atyre pak kohë për të njollë dhëmbët shumë keq.

TIP! Për të marrë dhëmbët tuaj whiter, ju mund të përdorni leh nga një pemë arre. Fërkim këtë në dhëmbët tuaj tërësisht pastron dhe i bën ata më të bardhë.

Kjo është një metodë që kushton më shumë, por kjo ju jep rezultate të shpejta.

Konsumoni sasi të mëdha të ushqimeve të qumështit. Produktet e qumështit kanë minerale, si kalcium, që do të mbajë dhëmbët tuaj duke kërkuar të shëndetshme. Smalt e dhëmbëve tuaj do të bëhet më e fortë dhe më pak të ndjeshëm ndaj njollë. Kur ju përfshihen këto lloje të ushqimit në dietën tuaj ju jepni vetes një buzëqeshje whiter.

TIP! Lahen dhëmbët tuaj me një sode buke dhe peroksid ngjitur për t'i zbardhojë. Të dy përbërësit janë përdorur shpesh në zbardhjen pasta, dhe shumica e njerëzve për të mbajtur ato në shtëpitë e tyre.

Hani perime dhe fruta të cilat janë cilësi fijor që mund të veprojë si një aparat pastrimi natyror për dhëmbët tuaj. Disa shembuj të ushqimeve të marrin në konsideratë përfshijnë mollë, mollë, kastravec dhe karrota. Përdorni të gjitha dhëmbët tuaj për të përtyp ushqimin crunchy për të marrë efektin maksimal.

Mos pini duhan puro apo cigare në qoftë se ju mund ta ndihmojë atë. Këto të dyja janë të njohura për të shkaktuar një njollë e dhëmbëve. Ndalohet pirja e duhanit do të ndihmojnë në parandalimin e yellowing e dhëmbëve. Ka ilaçe që mund të ndihmojnë në mënyrë efektive të lënë duhanin, nëse ju shkoni tek një mjek. Ju duhet të keni këshilla e duhur dhe mbështetje.

TIP!

Shumica e njerëzve dëshirojnë ata kishin dhëmbë whiter. Problemi është se shumica e njerëzve nuk besojnë se ata mund të zbardh dhëmbët e tyre, në mënyrë që ata kurrë nuk përpiqen. Pas këshilla dhe truket nga ky artikull do të ju jap dhëmbë të bukur të bardhë në shumë pak kohë.

TIP!

Bëhu i pari për të komentuar - Çfarë mendoni ju?
Postuar nga zbardh dhëmbët Guide - qershor 5, 2016 në 12:59 JAM

Temat: Faqja bazë për të zbardh dhëmbët   Tags: , ,

Faqja Tjetër »